[2000] Summer Snow

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

[2000] Summer Snow

Postautor: ToMo » 26 sty 2006

Aż dziw, że nikt nie napisał tu nic o tej cudnej dramie!
Obrazek
Summer snow

Czas emisji: 2000-07-07 do 2000-09-15
Stacja TV: TBS
Liczba epów: 11

Występują:
Domoto Tsuyoshi jako Shinoda Natsuo
Hirosue Ryoko jako Katase Yuki
Imai Tsubasa jako Suetsugu Hiroto
Ikewaki Chizuru jako Shinoda Chika
Oguri Shun jako Shinoda Jun
Nakamura Shunsuke jako Tachibana Seiji
Kuninaka Ryoko jako Suzuki Misa
Kadono Takuzo jako Katase Shogo
Hara Hideko jako Sakurai Miyako
Fukuda Mayuko jako Chiro-chan
Tamayama Tetsuji jako lider gangu
Tsukamoto Takashi jako członek gangu
Abe Sadao jako ojciec Chiron-chan
Ito Takashi

Opis:
Jest to opowieśc o miłości młodego mężczyzny i młodej kobiety, rozwijająca się w badzo szybkim tempie. A dla kobiety jest to oderwanie się od smutków jej kończącego się powoli życia.
Natsuo (Domoto Tsuyoshi) opiekuje się młodszym bratem i siostrą po śmierci rodziców. Prowadzi interes rodzinny, czyli sklep z rowerami.

Yuki (Hirosue Ryoko) jest parcownicą banku, w którym natsu ma konto, przychodzi więc regularnie, ale nie mają okazji się spotkać. Dopiero gdzy jego brat zostaje oszukany prze zkoleżankę Yuki, dochodzi do spotknia tych dwoje.

Soundtrack i Theme Songs
1. Natsuno Osama 夏の王様 [Kinki kids] [ LYRICS | RINGTONE ]
2. Summer snow [Zamfir] [ LYRICS ]
3. Seven Angels [Sissel] [ LYRICS ]

Jest to naprawdę piękna historia o miłości dwojga ludzi. Szkoda, że tak musiało sie to skończyć.....Ryczałam na ostatnim epku jak bóbr.....

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Summer Snow

Postautor: martulex » 26 sty 2006

YaMa pisze:Jest to naprawdę piękna historia o miłości dwojga ludzi. Szkoda, że tak musiało sie to skończyć.....Ryczałam na ostatnim epku jak bóbr.....

Ja też, jedna z najcudowniejszych doram jakie widziałam...cały klimat jest niezwykły :P Ale na największe moje uznanie zasługuje Oguri Shun, zaprezentował fantastyczną wirtuozerię aktorską....postać Juna bardzo wzrusza...a cała seria prezentuje się znakomicie :!: Polecam każdemu kto kocha naprawdę fenomenalnie przedstawione historie miłosne :)
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 27 sty 2006

swietna obsada! uwielbiam Hirosue Ryoko, Ikewaki Chizuru i oczywiscie Shun-chana ALE... co tu bede duzo pisac...dorama znajduje sie wysoko na liscie najgorszych jakie widzialam. gdyby nie Shun i Chizuru to chyba bym przez 3 epy nie przebrnela :/ nudna, przewidywalna, przereklamowana..
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 27 sty 2006

yamatsumi pisze:swietna obsada! uwielbiam Hirosue Ryoko, Ikewaki Chizuru i oczywiscie Shun-chana ALE... co tu bede duzo pisac...dorama znajduje sie wysoko na liscie najgorszych jakie widzialam. gdyby nie Shun i Chizuru to chyba bym przez 3 epy nie przebrnela :/ nudna, przewidywalna, przereklamowana..

Czemu?
Ja zanim zaczęłam interesować się bardziej dramą ogólnie, nie zwracałąm uwagi na żadne live produkcje, no może po za filmami azjatyckimi. Wolałąm anime. I włąśnie na jednej ze stronek znalazłam Summer Snow w rm, ściągnęłam (to było w kafejce, bo netu nie miałam wtedy jeszcze), oglądnęłam, Natsuo mnie denerwował, ale pomyślałam, że dla samego Natsuo nie ma co przerywać oglądania, i ściągałąm dalej!Po 5epach juz nie mogłam bez tej dramy żyć!za każdym razem jak odwiedzxałąm tą stronkę, top denerwował mnie, ze nikt tego jeszcze tam nie umieścił!
Ja po prostu lubie love story^^i śmiać się i płakać ^^
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 29 sty 2006

Hm, u mnie zdanie jest tak po środku mniej więcej ^^;;.
To była pierwsza drama, którą obejrzałam w całości, i która szczerze mi się spodobała. postać Natsuo rozbrajała mnie na całej linii frontu, ale ponieważ jestem podłą materialistką, to zakończenie absolutnie mi się nie podobało, od połowy ostatniego odcinka miałam ochotęp opełnić mord na swoim monitorze xD.
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 29 sty 2006

hmm... jak dla mnie to drama nic specjalnego sobą nie reprezentowała (poza dobrą obsadą) ale też nie zaliczyłabym jej do kiepskich..
Dobrze mi się ją oglądało i nie czułam się znudzona.. nie miałam też odczucia iż oglądając ją marnuję czas.. choć daleko jej do tego by nazwać ją "świetną".. ot przeciętny scenariusz z dobrą obsadą :)
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 01 cze 2006

powiem szczerze ze obejzalam pierwszy epek i wogole mnie nie wciagnal,wogoleee ale to wogoleee nawet to ze Oguri tam gra mnie nie przyciagnelo.Jak dla mnie ta drama jest nudna moze to tylko moje odczucie.W kazdym razie moze na siłe sproboje ja obejzec.
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 24 wrz 2006

To troszkę jak ze mną stanęłam na 6 epku i niz ząn nie mogę ruszyć dalej.... jakoś tak nastawiłam sie na związek tego źle słyszącego a tu minaglego jego brat wyskakuje.. i w ogóle te śmieszne różowe wdzianka tych pracowników banku... Nie wiem może dtre kiedys do konca ale jakos mneinie ciagnie szczegolnie teraz jak przeczytałam koniec :P Po co mma ryczeć ?? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
CHILMA
Przyklejony do ekranu

Postautor: CHILMA » 24 wrz 2006

czerteziki pisze: jakoś tak nastawiłam sie na związek tego źle słyszącego a tu minaglego jego brat wyskakuje..

Szczerze powiedziawszy to miałam takie same odczucia, ale jakoś się przemogłam i obejrzałam do końca...

A z tą dramą to jest tak, że albo wydaję się piękna albo nudna...
Ja uważam, że to przepiękna historia [no ale to kwestia gustu] + bardzo podobał mi się Shun w roli Juna ^^
Awatar użytkownika
dysia

Postautor: dysia » 01 paź 2006

hmmm calkiem calkiem doramka, ale i tak najbardziej podobala mi sie piosenka *_* zwlaszcza fletnia...
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 29 gru 2006

Jezu, Summer Snow!

Na żadnej dramie tak nie ryczałam! Jedna moich ulubionych dram. Mogłabym ją opisywać w samych superlatywach :D
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 29 gru 2006

No to opisz, bo chyba niedługo będę ją sciągać :D
Awatar użytkownika
czajka
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czajka » 29 gru 2006

Wa...może być problem. :?
Drame oglądałam jakieś pól roku temu, i tylko raz więc nie zbytnio pamiętam, żeby wymieniać zalety jedna po drugiej. Ale pamiętam jak mi się podobała. Obejrzałam wszystkie odcinki jeden po drugim.

Serial jest bardzo ciepły i spokojny. To może zniechęcać. Jeśli wolisz dramy w stylu "My Boss,..." to możesz się trochę ponudzić.
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 29 gru 2006

Oj, oj, mnie się podobał MBMH, jak również SS :] I na żadnym z nich się nie nudziałam, obie produkcje mają zupełnie inne klimaty.

Każdy odbiera tą doramę inaczej, wręcz skarnie. Kochasz lub nudzisz się straszliwie. Zapewne, Eli, zauroczy Cię Jun...wypada genialnie. Interesujące realacje tworzą się też pomiędzy Tsuyo i Tsubasą, ale to pewnie moja nadinterpretacja -_-
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 29 gru 2006

ja to oglądałam wieki temu (2-3 lata).. to chyba była moja 2 czy 3cia drama.. bez rewelacji jak dla mnie ale przyjemnie się ogladało.. ot przyjemna opowieść o rodzince :)

Wróć do „J-drama”