[2008] Koizora

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

[2008] Koizora

Postautor: Ato_mek » 26 mar 2009

Koizora
Obrazek

Tytuł: 恋空
Tytuł (romaji): Koizora
Format: Renzoku
Rodzaj: romans, dramat
Rating: 6.4 (Kanto)
Liczba odcinków: 6
Nadawca: TBS
Emisja: 02.08.2008 - 13.09.2008, sobota 20:00
Piosenka przewodnia: Fukui Mai - Ai no Uta

Obsada:
Mizusawa Elena as Tahara Mika
Seto Koji as Sakurai Hiroki (Hiro)
Abe Tsuyoshi as Yu
Aoi as Aya
Miura Shohei as Nozomu
Haru as Saki
Nagayama Kento as Kato Tatsuya
Kikuchi Akiko (菊池亜希子) as Tahara Saori
Satake Uki (佐武宇綺) as Yuka
Kobayashi Sari (小林さり) as Hana
Miyazawa Sae as Manami
Ukaji Takashi as Sakurai Hirokazu
Okunuki Kaoru as Sakurai Akemi
Nakamura Kaori as Misono (homeroom teacher)
Matsushita Nao as Sakurai Minako
Hada Michiko as Tahara Yasue
Kishitani Goro as Tahara Katsuji

Opis:
Tahara Miko jest uczennicą zwyczajnego japońskiego liceum. Pewnego dnia zanosząc miłosny list wtrafia na chłopaka Sakurai Hiroki który nieoczekiwanie ją całuje. Hiro jest nietypowym uczniem, nosi na twarzy kolczyki a włosy ma ufarbowane na platynowy bląd. Miko zaskoczona a zarazem wściekła gdyż to był jej pierwszy pocałunek który wcale nie miał tak wyglądać. Mika jak najszybciej pragnie zapomnieć o tym. Koleżanki aby pomóc zapomnieć organizują niespodzianke na urodziny Miko...

Coś odemnie:
Świetna historia, ciekawie ukazana, przez połowe dramy płakałam jak bubr. Napoczątku gdy zobaczyłam Hiro pomyślałam, że to nie może być nic ciekawego ale już po piwewszym odcinku pokochałam Hiro całym sercem. Bardzo bardzo polecam.

Już w tym roku ma wyjść kolejna drama (komedia) z udziałem Seto Koji

http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 26 mar 2009

zaczęłam oglądać ^^
historia prosta jak drut. ale mimo wszystko mnie ciekawi, oglądam ze ściśniętym gardłem, bo już w pierwszym odcinku widnieje zapowiedź zdecydowanie nie-happy endu ;_; a że uwielbiam płaczliwe klimaty to wracam do oglądania :) przygotowana na najgorsze .__.'
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 11 kwie 2009

i jak ktos obejrzal drame??? jestem ciekawa opinii osob ktore wczesniej ogladaly film

Ja oglądałam drame. I owszem... wcześniej oglądałam film xP
Co mogę powiedzieć? Cóż, drama nie była zła aczkolwiek film bardziej mi się podobał. Głównym jego plusem był Haruma który mi się podobał w przeciwieństwie do Seto (chodzi o aktora grającego Hiro ofc xP).
Cóż, myślę, że ja nie jestem zbyt dobrym recenzentem z tego względu, że ja jestem dość tolerancyjna xP
Tak czy inaczej film nie różnił się zbyt wiele od dramy jeśli chodzi o fabułę etc. Ale głowy nie dam bo w sumie oglądalam to już jakiś czas temu i mogło mi się coś pomieszać xP

Mówiąc krótko.
Historia podobna, bez jakiś większych zmian etc.
Drama jest OK, ale film lepszy xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 11 kwie 2009

ja też strasznie płakałam oglądając tę dramę.
słodko-gorzka, nie mogłam przełknąć tego, jak się skończyła.
cały czas miałam nadzieję, na happy end. xP
ahh, też bym chciała być tak kochana przez chłopaka, jak główna bohaterka przez Hiro... :smitten:
Obrazek
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 11 kwie 2009

Właśnie zaczęłam oglądać dorame i stwierdzam, że jest ona po prostu inna od filmu. Pewno zakończenie to samo nie mnie...ohh...jak ja mam to skończyć, jak ja się na tego Hiro patrzeć nie mogę?? Jednak Miura był lepszy a co najmniej na razie jest ^^''' Nya...wracam do oglądania ^^

Edit:Nie ważne kto gra, Hiro tak czy siak jest bezcenny :D
Edit2: po pierwszym odcinku i już płacze, ale to pewno dla tego, że wiem jak sie skończy...aaaa....to jest straszne T___T
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 12 kwie 2009

Wolałbym raczej być niebem. W ten sposób, nie ważne gdzie by była Mika, mógłbym ją natychmiast znaleźć...

Drama, drama i po dramie...Czy srial różni się od filmu albo czy jest lepszy? Właściwie to nie...w serialu po prostu niektóre wątki były inaczej rozłożone, no i było ich więcej. Chociaż seria wydała mi się strasznie krótka taka na raz. Co by tu jeszcze hm...a no tak jak pierwszy raz zobaczyłam Seto to nie byłam pewna czy dam rade to oglądać jakoś Haruma zapadł mi za bardzo w głowę...No nic, śmieszyło mnie trochę jak czasem tam patrzyłam na tą parę, bo mnie się tak strasznie wydawało (a może to i racja), ze Seto ma strasznie małą twarz i w ogóle wydaje się być taki malutki przy Mizusawa-san ^^'' Po za tym wiem, że tego serialu już więcej oglądać nie będę, film jest stanowczo krótszy i stanowczo mniej będę płakać.

A i się tak zapytam, wiem może głupio ale kim była ta mała dziewczynka na sam koniec z wianuszkiem na głowie?
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 12 kwie 2009

A i się tak zapytam, wiem może głupio ale kim była ta mała dziewczynka na sam koniec z wianuszkiem na głowie?

To tak spoilerowo... i jak mniemam... córka głównej bohaterki? Nie mówiła tam do niej "mamo" czasem? xP
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 13 kwie 2009

Devi pisze:To tak spoiler2owo... i jak mniemam... córka głównej bohaterki? Nie mówiła tam do niej "mamo" czasem? xP

No właśnie o to chodzi, że mówiła i ja raczej z pytaniem czyje to dziecko?? Czy ja się tak łzami zalałam, że jakiegoś wątku nie doczytałam??
Awatar użytkownika
exia
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: exia » 28 kwie 2009

wczesniej ogladałam film który totalnie mnie urzekł...

drama.. hmm, po jakims czasie stwierdzilam ze jednak film jest lepszy:D mimo ze drama jest bardziej szczegółowa (no cóż, film nie trwa prawie 5h tylko 2 lol) :D moze jej odbior nie byl taki jak powinien bo w koncu wiedzialam jak sie skonczy tak czy siak XD
cieszylam sie ze koji gra hiro, ale tez z czasem utwierdzilam sie w przekonaniu ze haruma byl lepszy XD No i Mika, w wersji kinowej zdecydowanie wypada korzystniej ^^
tak czy inaczej, im blizej końca tym człowieka bardziej łapie za serce... no chyba ze ktos nie ma serca to juz inna sprawa :giggle:
Awatar użytkownika
Shizuko
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Shizuko » 25 cze 2009

Koizora była moją pierwszą dramą. Piękna historia, strasznie ryczałam, aż moja mama się ze mnie śmiała.

Aktorzy... Mizusawa Elena, świetna. Taka delikatna, opanowana, aczkolwiek...miałam wrażenie, że zamula xD I tak cały czas, cały czas płakała, czasem bardziej przekonująco, czasem mniej. A Seto Koji - jak go zobaczyłam to pomyślałam "Geez...Co to za szopa?!" ^^ No, jego fryzura do mnie nie przemawiała, ale przestałam zwracać na nią uwagę. Ogólne wrażenie - bardzo fajne ;)

Co do historii, to było bardzo wzruszająca. Ale te wszystkie straszne rzeczy...No ludzie dajcie spokój, to było sztuczne. Oczywiście, Mikę i Hiro musiały spotkać wszystkie nieszczęścia tego świata. Ale jak na to nie patrzeć, przecież to się może zdarzyć, nee... W każdym razie plastic, fantastic.

Mam obsesję, na mówieniu przez bohaterów dram "Aishiteru" xD
Takie to poważne, nie tam jak zwykłe "Suki - Kocham cię" Nie to za dobrze nie zabrzmiało xD
A kiedy Mika i Hiro zrobili sobie "pseudo-ślub" z welonem- firanką...
I kiedy Hiro płakał, objął Mikę i parę razy powiedział jej "Aishiteru" to myślałam, że umrę. To było takie prawdziwe ^^ Taka powaga w oczach Hiro i zarazem smutek, że niedługo czeka go... no właśnie, śmierć. Zdecydowanie, jak dla mnie najlepsza scena dramy, jak te nad rzeką.

Ogólnie, Koizora jak dla mnie - great. Emanuje takim spokojem, ciepłem i delikatnością, smutkiem. Dla niektórych to kiczowate i sztuczne,ale inni mogą dostrzec takie "piękno" i się we łzach utopić ( jak ja xP)

Zamierzam też obejrzeć film, bo większość ludzi mówi, że lepszy pod wieloma względami. Ale na razie mam dosyć łez więc dam sobie spokój xD Jak na razie po dramie została mi śliczna piosenka, Ai no uta.
Polecam oczywiście xD Jeszcze back soon jak obejrzę film.

Uu się rozpisłam lekkko... *^.^*
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 26 cze 2009

Została mi ostatnia chusteczka z całego opakowania a nos mam zapchany i ciągle chce mi się płakać.

Piękna historia, uwielbiam takie...
Filmu nie widziałam ale nie wiem czy będę w stanie jak na razie, bo jak już mówiłam chusteczki mi się skończyły, chyba że wstanę rano i kupię opakowanie x100.
Domyślam się że jak emocje opadną to edytuję tego posta...

SETO-CHAN! <3

kawaii.
Awatar użytkownika
KiAnka
Oglądam regularnie xD

Postautor: KiAnka » 30 cze 2009

jejciuu. A już myślałam że coś ze mną nie tak, bo rzadko co jest w stanie mnie wzruszyć. Ja na tym ryczałam jak opętana >.< T_T taka smutna historia.
Ciągle wierzyłam że jednak Hiro da radę... ueee~ :( i w ogóle jak ten pamiętnik jej się otworzył i wszystko co tam pisało to Mika to Mika tamto...
jaaaaaaaaa~ ja chcę takiego boyfrieendaa~ co by mnie tak kochał U_U bu.
Ale jak pierwszy raz zobaczyłam Kouji'ego w tej szopie to się ździebko przestraszyłam o.o ale dało radę wytrzymać, bo jego buźka taka kochana ^^ ahh. tylko mi nie leżało to że on przy niej tak dziecinnie wyglądał ^^" szczególnie w (przed?)ostatnim epie jak nad tą rzekę wyszli. Tak jakoś nie pasowali do siebie ;p

smutna drama. napłakałam się że szok. i zasłuchuję się teraz w Ai no Uta ;]
Aaa, kotki dwa, szarobure obydwa...

World is beautiful so everyone shut up and be happy!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Pinikio
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Pinikio » 14 lip 2009

Kolejna drama do płakania ^^'' Bardzo podobali mi się aktorzy, choć Hiro lepiej było w białych włoskach niż w czarnych ;) Nie będę się tu dużo rozpisywać, ale jak ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe dramy po których chce się płakać to piszcie ;)
"Uwierz w anioły nawet jeśli ich skrzydła są czarne. Uwierz w diabła nawet jeżeli na jego rogach spoczywa płonąca aureola."
Awatar użytkownika
agnes
Wszyscy czekają, aż coś napiszę

Postautor: agnes » 28 lip 2009

wspaniała drama ogladalam juz film i plakalam jak dziecko
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 07 wrz 2009

Historia prześliczna, wypłakałam paczkę chusteczek na filmie, teraz kolejną.

Film był lepszy, bo nie pokazywali wszystkiego na tacy, jak w dramie, mieli przecież ograniczony czas i dzięki temu widz nie przez cały czas wiedział, czemu Hiro tak traktował Mikę. Ale poza tym, Koji świetnie sobie poradził z rolą, mimo, że zwykle wygląda na czternastolatka i podobne role gra. Mika jeszcze ładniejsza niż w filmowej wersji.

A te sceny z wideorozmową i później, na moście zapadają głęboko w pamięci.
Obrazek

Wróć do „J-drama”