[2009] Ghost Friends

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

[2009] Ghost Friends

Postautor: Piżmak » 19 kwie 2009

Czy ty tez ich widzisz?

Obrazek

Przedwczoraj weszłam sobie na mysią stronkę i zobaczyłam nową dramę. Do japońskich produkcji na ogół podchodze dośc sceptycznie, bo są odrobinke przesadzone miejscami, ale dałam jej szanse i nie żałuję. Mimo, że nie jest to jakiś majstersztyk, ale mozna miło przy odcinku spędzić godzinkę.

Troszkę od strony technicznej:

Tytuł: Ghost Friends
Gatunek: fantasy, comedy
Liczba epizodów: 10
Czas emisji dramy: od 02.04.2009 do 04.06.2009

Obsada:

Fukuda Saki jako Kamiya Asuka
Nishijima Takahiro jako Hayami Kaito
Okada Yoshinori jako Shinjo Tatsumi
Iriyama Noriko jako Hongo Misora

Opis:

Komedia Ghost Friends to historia młodej dziewczyny Asuki, która w wyniku wypadku samochodowego zaczyna widzieć duchy. Jej dwie przyjaciółki giną w wypadku, natomiast Asuka jest jedyną ocalałą, ale jej życie wcale nie jest przez to prostsze. Duchy mają sporo próś, niedokończonych spraw a jedynym łącznikiem między światem żywych i umarłych jest właśnie Asuka, która ma dość dobre serce i nie potrafi odmawiać. W trakcie jednej z akcji Pomóż duchowi Asuka wpada na tajemniczego chłopaka o imieniu Kaito. Z czasem zakochuje się w nim. Asuka jednak nie ma pojęcia jak bardzo różnią się od siebie...

Obejrzałam pierwszy odcinek i jestem zadowolona. Chłopak niebrzydki, główna bohaterka bardzo ładna dziewczynka - jest na czym oko zaiwesić i nawet wzruszyc sie czasem. Czego chciec więcej:)

Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 19 kwie 2009

Obejrzałam pierwszy epizod i w sumie sympatyczna dramka;d
Raczej będę ją ściągać, w sam raz do obiadu czy kolacji jest XP
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 19 kwie 2009

W pewnym stopniu skojarzyło mi się z chińską komedią romantyczną "My Left Eye Sees Ghosts" ;)
I jest to pozytywne skojarzenie bo film był zabawny i wzruszajacy - i przyznam sie nawet że zakończenie było dla mnie zaskakujace. Ale dramki chyba nie obejrzę, no chyba ze za jakiś wiek, przez moje piętrzące sie zaległości :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 20 kwie 2009

Daydreamer - pij duzo guarany albo dziabnoij w tabletkach , do tego kawa cappucino z duza iloscia cukru ,żeby oko sie nie zmruzyło w nocy i nocami nadrabiaj:) Jak tak dalej u ciebie pojdzie to zycia ci nie starczy na obejrzenie wszystkiego - jeszcze praca, jakies obowiazki w domu:0 Skąds to znam - tylko ,że ja zaczynam zyc w nocy a w dzien jestem jak mucha w smole (w szczegolnosci w pracy):0
Drama faktycznie nadaje sie na popoludnia wolne od pracy:) jako odpoczynek po calym tygodniu:)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 kwie 2009

Myślałam że będzie drama bardziej komediowa, ale jest chyba bardziej komediowo - obyczajowa, ale właściwie nie tak źle, ogląda się nawet w miarę szybko, scena z zebraniem "duchowym" była całkiem fajna no i ta parka całkiem fajna - i dziewczę jest ładniutkie i całkiem sympatyczne <jak na razie> i chłopaszek całkiem całkiem że się miło oko zawiesza czasami. Oglądałam pierwszy ep na dobranoc wiec właściwie też się nadaje - ani się człowiek nie nadenerwuje za bardzo i nic;p
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 25 kwie 2009

Jak dla mnie na razie jest tak... infantylnie xD jakby to było skierowane dla japońskich gimnazjalistek/licealistek, takie kawaii i proste i banalne, że łatwo rozgryźć każdą tajemnicę jeśli się poskłada garstkę faktów do kupy. drama do obejrzenia, ale niczego od niej popierwszym odcinku oczekiwać nie będę.
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Kayana
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Kayana » 30 cze 2009

Hmm.. wczoraj poczytałam sobie o tej dramie dziś ściągnęłam 1 odcinek i powiem, że dość sympatyczna drama. Zabawna i czasem wzruszająca. Miałam obawy co do głównego aktora, że ten Kaito nie będzie taki "piękny" bo na plakacie nie najlepiej wyszedł ale w serialu wcale nie brzydki, a aktorka też ładna i na mój gust fajnie gra. Cóż miło spędzona godzinka...
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 14 lis 2009

xD powiem tak.. drama na moim poziomie xD

hahaha... pochłonęłam dwa odcinki od razu.. i już mi się podoba.. po prostu centralnie jak sie skonczyl 1 ep to mechanicznie wlaczylam drugi nawet sie nie zastanawiając nad tym co robie xD zaraz lece ogladac 3 epik.

[edit]
dwa epy do konca i cos czuje ze ten koniec mi sie nie spodoba.. tzn.. ja to czulam do poczatku.. ale Kaito jest taki słodki ze nie mozna mu sie oprzec.. to nic ze ma duze usta i generalnie wyglada troche jak dziewczyna.. jest słodki!! a aktorka grajaca Asukę mi przypomina z twarzy jakas amerykanska aktorke.. troche jakby Hilary Duff..?

poza tym w epie 8 scena kissu była przesłodka.. pewnie po tej bujatyce z tymi kolesiami jego cialo bedzie w o wiele gorszym stanie :( aaa i scena jak ona mu zasnela na ramieniu jak pilnowali Takeshiego tez przeurocza xD po prostu mnie to pociąga.. kurcze.. ze tez on musial zejsc z tego swiata zeby moc poznac Asukę..

[edit]
KONIEC
o boshe.. spodziewalam sie ze koniec bedzie smutny.. ale to mnie na prawdę wzięło.. jejku.. to bylo masakrycznie smutne.. ryczlaam jak bobr..dobrze ze mialam sweter na sobie.. bylo sie w co wycierac.. jak juz pokazywali te scenki w stylu 10 miesiecy pozniej czy 7 lat pozniej to juz myslalam ze pokaza jakas odrodzona wersje Kaito albo cos.. a tu kicha.. no wiem, wiem.. za duzo Fushigi Yuugi sie naogladalam.. xD ale helloł.. TO SIĘ NIE MOŻE TAK SKOŃCZYĆ! buuu.. a tu nie ma zadnego Kaito reborn.. ale generalnie to chcialbym znalezc gdzies takiego chlopaka jak Kaito.. taki cieply, troskliwy.. uu.. hold hands with him.. kyaa~~ poza tym.. Jak on fajnie wygladal w ostatnim epie w tej koszulce i kurtce.. nie mowiac juz ze od 1szego epa zapamietalam jego imie (co zadko sie zdaza bez zapisywania sobie lub sprawdzania w dramawiki), tlyko dlatego ze tak samo na imię mial Kaito z Mermaid Melody (anime) xD ale ten Kaito był przystojniejszy i nie był duchem.. choc mial zlego brata blizniaka mieszkajacego na dnie morza.. no ale, ale.. koniec koncow podobala mi sie drama i w skali od 0 do 10 oceniam ja na 8.
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 sty 2010

Powrót do pozycji z tamtego roku, znaczy sie zamykamy rozpoczęte serie:D Obejrzałam 5epów jak dotąd i powiem tak - po 2epach pierwszych miałam wątpliwości duże dlatego ja chyba odłożyłam w nieokreślony czas, ostatnio zaczęłam przeglądać znów i nie powiem strasznie przyjemnie mi się to zaczęło oglądać, nie wiem, czy to po prostu potrzeba czegoś lekkiego, zabawnego czasami i kończącego się dobrze? <syndrom strachu sesyjnego? xD> Jakoś tak spodobał mi się humor tu, nie jest go jakoś w nadmiarze, jest taki jakiś w miarę normalny, do tego mieszanka jakiś tam problemów samej bohaterki, odnośnie przyszłości, jakiejś konsekwencji w dążeniu do celu i do tego mam wrażenie że nie jest to podane w jakiś bardzo natarczywy sposób, same historyjki są takie przeciętne, ale zdaje się ze nie sposób wymagać od dramy jakiś skomplikowanych historii w momencie gdy po prostu chodzi o tenże jakiś tam morał i - dobre zakończenie xD W ogóle Kaito z profilu jakoś tak mnie nie przekonuje, ale jak z przodu go widzę to,mrrrr... Spojrzałam gdzie jeszcze grał - jedna drama oprócz tego, potem zerknęłam na agencję - no tak, to nie jhonnys by był wszędzie xp mam nadzieje ze jeszcze go gdzieś ujrzę bo mi się strasznie spodobały jego usta xD a główna bohaterka - pierw mnie irytowała bardzo, a potem jakoś tak - nawet ją zaakceptowałam, w ogóle całkiem nie najgorszy głos ma serio.
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 sty 2010

o boshe.. spodziewalam sie ze koniec bedzie smutny.. ale to mnie na prawdę wzięło.. jejku.. to bylo masakrycznie smutne.. ryczlaam jak

miałam to samo. ale w wampirzym hoście też tak było. fajnie, że wrzuciliście ta dramkę, bo bardzo ją lubię.
mnie ogólnie wkurzają te ich tragiczne zakończenia, bo przecież w końcu to rozrywka ma być :shock:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 15 sty 2010

No, skończone!
Mam jakieś takie mieszane uczucia co do dramki, początek był sobie taki pół na pół, środkowe naprawde baardzo mi się podobały, zwłaszcza wspomniany 8ep - myślałam ze Kaito to bedzie taki bohater typowo japoński jak jakaś ciapa z BB <czyli Pi xp>, czy coś podobnego, co to jest taki nieśmiały, dobry i te sprawy, a tu się okazało że jakiegoś tam diabełka za pazuchą gdzieś chowa xp Mówię tu o stalkowaniu;p Myślałam ze to zwykle babski syndrom w dramach podglądać i śledzić a tu proszę dwoje grzeszników ;p Poza tym relacja jaką ta dwójka miała była naprawdę przeurocza, tak jakoś miałam wrażenie ze między bohaterami naprawdę jakaś chemia jest - oni za rękę ze sobą chodzili - lOOOl, takie wielkie, zwykle pary a dżapońskich dramach to ja się dotkną to przeżywają to nie wiem jak, a ci się przytulić mogli,za łapki grzecznie chodzić, razem niby zasnąć, no i kissu był nawet taki uroczy mimo tego że normalnie kissem by to trochę było ciężko nazwać xD
Dalej - fabuła - dobrze na wiki zaznaczyli ze to fantasy - bo gdyby chciał ktoś od początku brać to za historię o duchach na zasadzie coś takiego jest naprawdę możliwego - to by na pewno bardzo się rozczarował, a tak po prostu jakieś niedorzeczności sobie przechodziły obok, bo to taka bajka była i tyle. A teraz najcięższy temat <bo jeśli chodzi o resztę - jakoś bardzo czepiać się nie będę, aktorzy - było całkiem poprawnie, może trochę za bardzo mnie irytowało czasem to że ci ludzie dosyć szybko wierzyli w te duchy - i motyw z siostrami - przyszedł ten chłopak z dzieciństwa a ona gada do powietrza - jego reakcja żadna...> - zakończenie - uh... wiem ze nie mogło się to dobrze skończyć, bo nawet jakby nielogicznie móc o tym myśleć, to mimo wszystko był tu ten wątek realistyczny - znaczy się ludzie i naprawdę jakbym nie myślała - to nie wiedziałabym jak można to połączyć z duchem... No i nie najgorsze muszę powiedzieć ze twórcy zrobili rozwiązanie pod względem jak pogodzić Misorę i Kaito - niby wątek nie eksponowany z początku - ale istniejący - bóle Kaito - miało swoje jakieś rozwiązanie i nawiązanie w ogóle do historii i do tego mające jakieś kluczowe znaczenie w całej historii <chodzi mi o to ze nie miało to znaczyć tylko to ze jego ciało pada, ale jakieś głębsze znaczenie miało xp> Kręcę strasznie xp ogólnie mówiąc to do momentu wspomnień tejże trójki - było całkiem fajne, ale kurcze, no nie mogę się pogodzić z resztą ostatniego epa już do końca chyba. Począwszy od tego że Kaito tak łątwo zostawił Asukę którą jeszcze nie dawno tak bardzo kochał, no a później jej "życie w pełni", gdzie nie powiem ale też bym liczyła na jakiegoś faceta co by się na jej polu widzenia pojawił - i nie wiem, jakieś wspomnienia o Kaito jako tej pierwszej miłości ale że teraz ma ułożone przynajmniej życie z kimś, a tak wyszło na to ze będzie za kolejne 7lat dalej wspominać Kaito, i za kolejne 7lat i tak do śmierci xp Nie wiem, dla mnie bardziej optymistyczne zakończenie było by wtedy gdyby to życie miłosne potrafiła sobie ułożyć na nowo a nie ciągle wspominała kogoś, ale mam wrażenie ze to tendencja Japończyków do tworzenia historii o niezapomnianych miłościach, jakaś ich tęsknota do czegoś takiego, w końcu połowa małżeństw w Japonii to nie do końca ze względu na to że jakaś dwójka niezmiernie się kochała...
Tak więc mimo wcześniejszego miłego odbioru zawiodłam się trochę końcówką, mimo że była ona chyba taka najbardziej racjonalna...
A teraz parę rzeczy które mnie rozśmieszyły:
-dorosła Asuka i jej długie włosy - ktoś zwrócił uwagę na to że z tyłu miała je ciągle krótkie? xp
-co na owej wystawie akurat w tej porze robiła była koleżanka z pracy Kaito? < w ogóle jej motyw molestowania był niezapomniany xD szczerze to bym na miejscu Kaito czuła się molestowana, z resztą nawet raz to taka minę miał ;D>
Jakbym miała oceniać - to coś pomiędzy 6-7, góra 8 <ale nie wiem czy nie pokrzywdziłabym wtedy dram którym kiedyś tam 8 wlepiłam xp>
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2009] Ghost Friends

Postautor: Chie » 13 cze 2012

bardzo przyjemna drama.
Wzruszyłam się na końcu bo czemu on musiał ją zostawic. Zresztą wszyscy jej bliskie duchy opuściły ją.
Kaito jaki on był słodki. Miał taki uroczy uśmiech.
W sumie mogę polecic. Ja zrobiłam sobie długi seans z tą dramą bo obejrzałam 8 odcinków na raz i 2 poprzednie dzień wcześniej ale nie nudziła mnie i wytrwałam do końca.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-drama”