[2009] Orthros no Inu

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 19 sie 2009

Ekch... 4 odcinek przedłużany -_-
niepotrzebne całkowicie sceny w biurze policyjnym i w parku. Zrobili z tego jakby to był ostatni odcinek, czyli po wszystkim. Poza tym za dużo było gadania o córce - Mio.
To było oczywiste że pani minister Ryuzakiego uniewinni.
A pani detektyw bywa irytująca -_- zawsze musi być pierwsza i zawsze musi się wcinać wszędzie.
Akcja w mieszkaniu Ryo podobała mi się (Ryo w koszulce*_*) i to że wszystko posprzątali.
No i podoba mi się że pani ministrem i Ryuzaki na wzajem będą się manipulować.
W końcu Sawamura pokazuje swoją prawdziwą twarz i nie gapi się tylko na zwłoki i nie gada tylko o jednym.
Jestem ciekawa czemu Ryuzaki dobrowolnie poszedł do więzienia? (widzicie nie jest on taki zły XDD) czyżby go męczyło używanie tej mocy? że był manipulowany przez tego policjanta? hmm... nie wygląda na takiego co by się dał łatwo zmanipulować i to jeszcze przez takiego byłego policjanta.

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 20 sie 2009

margot. pisze:Jestem ciekawa czemu Ryuzaki dobrowolnie poszedł do więzienia? (widzicie nie jest on taki zły XDD) czyżby go męczyło używanie tej mocy? że był manipulowany przez tego policjanta? hmm... nie wygląda na takiego co by się dał łatwo zmanipulować i to jeszcze przez takiego byłego policjanta.

Jak dla moi - wszystko, ale to doslownie wszystko co sie dzieje w zyciu Ryuzakiego jest przez niego zaplanowane. Z czasem to sie pewnie zmieni, bo w japonskich bajkach zlo musi byc napietnowane, wiec w ktoryms momencie wpadnie w pulapke -- ale poki co uwazam ze z przypadku to sie nic nie stalo.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 27 sie 2009

momentami nudzą, ale i tak mi się podoba. ;D
aaaaaah, nie mogę słuchać tego openinguuuuu! jest straszny (zapewnie później mi się spodoba, jak to ze mną bywa, ale ćśś).
teraz chyba ja się wybiję, bo Aoi-sensei straaaaaaasznie mnie denerwuje. Ryo jest ładny i w ogóle, ale tu jak widzę tego jego bohatera to myszka sama mi wędruje do paska przewijania xP jest taki mdląco dobry... może pokaże pazurki w przyszłych epach? ;>
pani detektyw też mnie denerwuje. taka Zosia Samosia, jak nazwała ją Azzel ;D
Ryuzaki... uważam, że jak chce to potrafi. ale cały jego urok jest w tym, że on nie chce! ja już chyba znudziłam się postaciami, które zwyciężają zło siłą przyjaźni i miłości, bo po prostu mu kibicuję xD
no i Tackey jest śliczny... *-*

a jak zrobią z nich uroczy trójkącik to to będzie katastrofa sezonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tsunami
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: Tsunami » 27 sie 2009

Orthros no Inu miało być dla mnie idealnym źródłem rozrywki, przy której niewskazane jest używanie mózgu dla celów innych, niż obciążanie czaszki, by nie odleciała. Niestety, głupota tej dramy okazała się silniejsza jest od najintensywniejszego stanu bezmyślenia, na jaki mnie stać.

Naprawdę chciałam iść z tym wszystkim na bieżąco, ale czwarty odcinek już ostatecznie mnie dobił. Spodziewałam się czegoś z licznymi zwrotami akcji, bo tak reklamowano ten tytuł, ale niestety rozczarowałam się. Wszystko jest tak idiotyczne, tak nierealistyczne i tak naciągane (ale przede wszystkim idiotyczne), że aż trudno się dziwić parszywej oglądalności.
Żebym ja chociaż lubiła kogoś w tej dramie, ale nie! Każdy mnie czymś wkurza. Aoi to porażka na całej linii, Ryuzaki to takie drewno, pani detektyw nie wie czego chce, a o reszcie nawet nie chce mi się pisać. Ew. mogę lubić panią z kostnicy, bo choć wykazuje niezdrowe zainteresowanie truposzami, to przynajmniej ładna jest.
Patetyczna pieśń z openingu dodatkowo dolewa oliwy do ognia.

Cóż, jeśli chcę czegoś z intrygą i z Ryo w jednym, to może powinnam w końcu odgrzebać Ryusei no Kizuna, bo OnI nie jest warte zachodu.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 01 wrz 2009

Dobra po długiej przerwę w końcu oglądnęłam 5 odcinek. Hmm... i nie było aż tak źle. Nie wiem może ciągle utrzymuje mnie Ryo i Hideaki, bo oni jak dla mnie fajnie grają. Poza tym pani policjant bardzo mnie irytuję -_- zawsze, ale to zawsze ona musi być wszędzie tam gdzie coś się dzieje, zawsze musi się mieszać i zawsze wychodzi z tego bezboleśnie. Do tego coraz bardziej obawiam się że walną nam jakieś wątek romansowy <patrz pocałunek Ryuzakiego>
No i co do Ryzuakiego, na serio nie mogę na niego patrzeć jak na złą postać. Nie wiem mam jakieś dziwne chyba skrzywienie ;\ Owszem jest mistrzem w manipulowaniu ludziom, ale to dlatego, że on nie chce być przez nich wykorzystywany. Co jak było widoczne w jego dzieciństwie. No i nagła zmiana postaci Aoiego. Do tej pory był pokazywany jako ten dobry pomimo swojej mocy i pomimo zabijania ludzi, a tutaj w jednej chwili przyjął ten zimny wyraz twarzy. No nic... zobaczymy co nam przyniesie nowy odcinek.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 01 wrz 2009

Je jestem juz po 6, mnie się bardzo drama podoba lubię takie klimaty po prostu - spodziewałam sie czegoś i cały czas to dostaje, No może miałam nadzieje, ze ktos z duetu pani patolog - postać Kuranosuke szybciej zniknie z dramy (i nadzieje mi dano na 3-4 minuty, cierpię, że została mi odebrana XD) . Ale jakos nie mam sie siły tutja produkować na temat dramki, właściwie przyszłam tylko napisac, ze w tym tygodniu 7 odcinka nie będzie , bo nie dokręcili do niego scen, a Ryo jest chory na grypę (podejrzewają swińską) wiec niestety sobie poczekam jeszcze przez jakis czas.... Mam nadzieję, ze on i Yamapi bedą szybko zdrowieć.
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 01 wrz 2009

No tak, z każdym epem trochę lepiej :) Mnie raczej trzyma przy tej dramie Ryuzaki, od począku był charakterystyczną postacią, silną, wpływową. Aoi... Cóż, może właśnie się rozkręca? To dopiero 5 odcinek. Trudno mi ocenić tę panią detektyw. Nieraz zachowuje się jak ciapa, a nieraz tłucze tych facetów jakby do tego była stworzona. I tak sobie myślę, że Sawamura może się okazać jakimś ciekawym typkiem, ale zobaczy się...

Tylko już mnie drażni, że ciągle jest taki schemat: ktoś o coś prosi Ryuzakiego-wchodzi ta muzyczka- Ryuzaki ma diabła w oczach- "Co dla mnie zrobisz?"
I sama piosenka openingowa też bez sensu.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Hmm.. ja też lubię takie klimaty, nie mniej jednak uważam że ta drama miała potencjał, lecz całkowicie go nie wykorzystali. Myśleli że jak dadzą w rolach głównych Ryo i Hideakiego, to już reszta jakoś pójdzie. Owszem niektóre sceny i ujęcia są fajne, nie mniej jednak reszta pozostawia do życzenia -_-
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 01 wrz 2009

margot. pisze:Hmm.. ja też lubię takie klimaty, nie mniej jednak uważam że ta drama miała potencjał, lecz całkowicie go nie wykorzystali. Myśleli że jak dadzą w rolach głównych Ryo i Hideakiego, to już reszta jakoś pójdzie. Owszem niektóre sceny i ujęcia są fajne, nie mniej jednak reszta pozostawia do życzenia -_-

Nie wszystkim, ja znam sporą liczbę osób, która jest zachwycona ta dramą własnie w taki sposób w jaki jest podana (i sa to osoby, których gust bardzo cenię XD) , w sumie sama też uwazam, ze drama jest conajmniej w 10 najlepszych z jakichś 80 obejrzanych jak dotąd XD
chociaz jesli watek romantyczny rozwinie się jeszcze bardziej niż w 6 odcinku to ja nie wiem czy sie tej dziesiątce utrzyma XD
Niech Ryo zdrowieje TT.TT
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Otai pisze:chociaz jesli watek romantyczny rozwinie się jeszcze bardziej niż w 6 odcinku to ja nie wiem czy sie tej dziesiątce utrzyma XD
Niech Ryo zdrowieje TT.TT

O nie... właśnie najbardziej obawiałam się wątku romantycznego T_T Bleee... niech oni już bardziej nie psują -_-

Biedny Ryo, niech zdrowieje...
"Bin jip"
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 01 wrz 2009

Właśnie. Jak przeczytałam opis tej dramy, to pomyślałam sobie, że może będzie taka pokręcona psychodelia a'la "Last Friends" czy coś tam. Że będzie nieprzewidywalnie, czasem dziwnie, ale wkręcająco. Nie wiem, tak jakoś oczekiwałam...

Ale dobra, Ryo już nie patrzy na swoje ręce ;)
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 03 wrz 2009

No i po 6 epizodzie nadal musze stwierdzic ze wielkie nic z tej dramy jest. Booosh, az zaczelam kozaczka czytac w osobnym oknie, bo mi sie dluzyl odcinek. Sie musze z Margot. zgodzic - dali dobrych aktorow i pomysleli ze drama na tym pojedzie.

Najbardziej moge sie przyczepic do budowania napiecia w odcinku. A raczej w sumie do jego braku przez wiekszosc czasu. No chyba ze polczymy kilka mini-punktow kulminacyjnych, ktorych ladunek emocjonalny byl dla mnie na poziomie 0.3/10 Na przyklad motyw z policjantem porywajacym Ryuzakiego do chorej zonki - niby tragedia i dramat, a jak dla mnie bylo plasko jak stad na Alaske. Rozterki etyczne glownej bohaterki pt uleczyc-nie uleczyc to jakas parodia juz :/
Druga mini-kulminacja to chyba scena z rannym patologiem i jego cudowne uleczenie - i znow, Ryo przychodzi, pogada troche bezsensu, zrobi nic w sumie; Ryuzaki odstawi szopke, zrobi sie szum - i jakos tak malo mnie to wciagnelo. Tak jak i dramatyczna przeszlosc wykorzystywanego i porzuconego Ryuzakiego. Ze o ostatniej romansowej scenie nie wspomne -- jak dla mnie troszku malo skupili sie na pokazaniu przejscia pani glownej bahetrki od nienawidzenia Ryuzakiego do trzymania go za reke i sprawdzania mu goraczki.

A i jeszcze rozmowa Ryo z rodzicami, padlam ze smiechu⇥
Ryo`wiem ze mi nie uwierzycie ale.....moja....`
Rodzice`.....chodzi o twoja....moc`
*animowana scenka z pieskiem*
Ryo `dziekuje zescie mnie wychowali... takiego...potwora`
Rodzice `Ty niezes potwor, tys nasze dziecko`
*dramatyczne chwycenie sie za rece*
kye⇥*turlika sie po podlodze ze smiechu*

Ehm, mogalbym sie tak dlugo nad tym pastwic.
Mowiac w skrocie, wiekszosc watkow jest zrobiona baaardzo na pol gwizdka. Zdecydowanie jestem na nie, i w pelni popieram 6% rating odcinkaXD

Jedynymi scenami jakie mi sie w sumie podobaly to pogodzenie ojca-polityka z wyrodnym synem i z zajawki nowego odcinka - chaos spowodowany ludzmi ciagnacymi do pol-boga-ryuzakiego.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 03 wrz 2009

kye.chwan pisze:
A i jeszcze rozmowa Ryo z rodzicami, padlam ze smiechu⇥
Ryo`wiem ze mi nie uwierzycie ale.....moja....`
Rodzice`.....chodzi o twoja....moc`
*animowana scenka z pieskiem*
Ryo `dziekuje zescie mnie wychowali... takiego...potwora`
Rodzice `Ty niezes potwor, tys nasze dziecko`
*dramatyczne chwycenie sie za rece*
kye⇥*turlika sie po podlodze ze smiechu*.

Padłam XDD
Kye. będziesz wyśmienitym tłumaczem ^^

Ekch.. 6 odcinek i dalej mówisz że nic... ekch... mogli by coś zmienić w scenariuszu skoro widzą jak ma to małą oglądalność -_- Nawet Ryo i Hideaki już nie ratują... <smutek>
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 03 wrz 2009

Gorzej ze ja tak na codzien tlumaczeXD

Ej te ratingi mowia (w tym przypadku ;p) wszystko jak dla mnie -- skoro powracajacy do dram Takky nie byl w stanie utrzymac widzow przy TV to moze to znaczyc ze cos zlego jest albo z samym pomyslem, albo z jego przedstawieniem :/
Przypomina mi sie aferka jaka byla z okazji wystapienia mojego kochania Kame w MrBrain, oskarzeniu go o bycie rating-killerem bo ogladalnosc spadla z 20 do 16%. Aaaaaz ciekawam troche co o tym w takim razie pisza. Od pierwszeo odcinka rating spadl juz o 5 punktow ><;

Najgorsze jest to, ze cos sie zawsze dzieje w tej dramie, ale wg moi praktycznie nie posuwamy sie do przodu. i niestety ta nuuuda wiejaca momentami z ekranu.

Aaaale, zeby nie bylo, ze tylko narzekam - Ryo wyglada slicznie <3
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 03 wrz 2009

W tym tygodniu będzie special spoza planu zamiast odcinka.

Ale Ryo chyba ta grypa na mózg padła, bo już jutro chce wracać na plan, bo "nie zaraża i czuje się dobrze".
*ten pracoholik chyba chce żeby sie fanki zaczęły o niego martwić, lol XD*

Wróć do „J-drama”