[2009] Orthros no Inu

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 03 wrz 2009

Special? No to w koncu cos ciekawego bedzie~
Wywiady i nieudane sceny <3

A co do szybkiego powrotu na plan - jest pewnie jeszcze cos takiego jak koszty zwiazane z opoznieniem produkcji ^.~

Awatar użytkownika
anyanka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: anyanka » 05 wrz 2009

Poprzednio utknęłam na 2 odcinku i przez spory czas nie chciało mi się zaglądać do reszty aż dziś postanowiłam nadrobić zaległości i mały maratonik 4 odcinkowy sobie zapodałam...no i muszę stwierdzić, że.... Wbrew przeczytanym tu opiniom:] to o ile na początku drama mnie właściwie całkowicie załamała, od beznadziejnej gry Ryo-chana po tandetny opening, tak teraz jestem całkowicie wciągnięta i chcę ciągu dalszego;) Wiem, że ratingi dramy spadają strasznie, za 6 odcinek chyba niecałe 7% było ale jak dla mnie to właśnie z odcinka na odcinek jest coraz lepiej, postaci się rozwijają, fabuła nawarstwia i w końcu jest to napięcie, o którym trąbiono przy okazji promocji dramy! Ryo wydaje mi się mniej kwadratowy niż na początku, kobitka tak jakby rozszerzyła mimikę jaką nam prezentuje;) a Takky jest już w ogóle fenomenalny;) Nawet opening przerywają wstawkami z odcinka i nie wygląda tak beznadziejnie;)
Co mi się jeszcze strasznie podoba to realizacja dramy, ujęcia itp (poza samym openingiem rzecz jasna:]) Te wszystkie smaczki typu: Ryo i Takky rozmawiają na dachu a za nimi świecące się odpowiednio niebieskie i czerwone neony, albo Takky stojący na tle pomniku ze skrzydłami anioła, które wyglądają niczym jego własne, itp, itd. :)

P.S. I też kurcze mam skojarzenia z X'em (który jest z resztą moją ulubioną mangą obok Boy's Next Door Kaori Yuki)
Oglądane: Secret Garden

Ulubione: Kimi wa Petto || Forbidden Love || Last Friends || Mei-chan no Shitsuji || HYD 1 || Why Why Love || Anego
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 05 wrz 2009

anyanka pisze:Co mi się jeszcze strasznie podoba to realizacja dramy, ujęcia itp (poza samym openingiem rzecz jasna:]) Te wszystkie smaczki typu: Ryo i Takky rozmawiają na dachu a za nimi świecące się odpowiednio niebieskie i czerwone neony, albo Takky stojący na tle pomniku ze skrzydłami anioła, które wyglądają niczym jego własne, itp, itd. :)

Haha, no popatrz, a to sa sceny po ktorych az mnie skrecaXD
A juz scena z Takkim ze skrzydlami - myslalam ze generalnie opluje ekran ze smiechuXD Zdecydowanie wole subtelniejsze zagrania niz ubieranie bohaterow na bialo i czarno, stawianie ich kolo kolorowych lamp symbolizujacych ich dobro / zlo, tak samo jak stawianie zlych osob kolo obrazow diabla etc.
Moze jestem przewrazliwiona, ale czuje sie wtedy jakby producenci uwazali mnie za totalna idiotke, ktorej trzeba pokazac wszystko o pol stopnia za dosadnie, bo inaczej moglabym cos przegapic ://
Awatar użytkownika
anyanka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: anyanka » 05 wrz 2009

kye.chwan pisze:Moze jestem przewrazliwiona, ale czuje sie wtedy jakby producenci uwazali mnie za totalna idiotke, ktorej trzeba pokazac wszystko o pol stopnia za dosadnie, bo inaczej moglabym cos przegapic ://

Hmm...ja generalnie też nie przepadam za takim łopatowaniem mi rzeczy, wolę niedopowiedzenia, nieoczywistości itp;) Tylko, że akurat te motywy, o których napisałam nie są przeze mnie odbierane w ten sposób...traktuję je jako takie "smaczki", "bonusy" estetyczne. Te zabiegi kojarzą mi się ze stosowanymi w mangach albo anime, na których się wychowywałam:P i może dlatego taki jakiś sentyment;).
Myślę, że gdyby mi postawili Takkiego centralnie na tle czerwonego neonu to prawdopodobnie tez bym czuła lekką irytację ale, że te neony były niby gdzieś tam hen w tle, a ujęcia tak zrobione, żeby były za naszymi ciachami (na których z resztą moja uwaga skupiła się na początku a dopiero później zauważyłam te światła;)) to jakoś takie toto fajne mi sie wydało;)

Ulubione: Kimi wa Petto || Forbidden Love || Last Friends || Mei-chan no Shitsuji || HYD 1 || Why Why Love || Anego
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 05 wrz 2009

Cieszę sie, ze ktoś na tym forum uważa podobnie do mnie :D Mnie to sie podoba - od razu założyli, ze trzymają sie konwencji magowej - d samego początku trzymają sie estetyki, którą założyli.
No, ale ja vhyba jednye złe słowo jakie do tje pory byłam w stanie napisac o tej dramie to 'żeby nie rozwineli tego watku miłosnego jeszcze bardziej". Chociaż mi się właśnie wydaje, że o to chodziło z 'zabieraniem mamusi', a nie o zabicie jej :P *ci co oglądali będą wiedzieć XD*
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 06 wrz 2009

Właśnie oglądnęłam 6 odcinek. I coraz bardziej jestem zawiedziona tą serią :((

Po pierwsza motyw z porwaniem. Przecież teraz wiadome będzie, że wszyscy wszędzie i gdziekolwiek będą chcieli porwać 'boga uzdrowienia', a on ma tak słabą ochronę w postaci pani detektyw że masakra -_-
Po drugie jesteśmy już w porwaniu. Najpierw Nagisa prawi swoje moralne kazanie, że Shibata źle zrobił porywając Ryuzakiego i celując w niego broń, bo przecież jest policjantem i stoi na czele sprawiedliwości bla bla bla. A co pierwsze robi Nagisa, jak jej cudowny przełożony jest na skraju śmierci? Błaga Ryuzakiego z wymierzoną do niego bronią żeby go uleczył -_- no proszę was... kto pisał scenariusz?? Nagisa, momentalnie w dwie sekundy zmienia zdanie. Bo on jest dla niej ważny. Ale to że żona Shibaty była dla niego najważniejsza na pierwszym miejscu nie mogła zrozumieć. No i tutaj nasuwa się tylko jedno słowo: egoizm.
No i jak na pani policjant to ona jest strasznie słaba emocjonalnie, jej wahania się w prawie każdej sytuacji robią się denerwujące.
Jedynie w tej dramie naprawdę podoba mi się postawa Ryuzakiego. To że jest taki zimny i chłodny i to, że powiedział, że jego moc uzdrawiania ludzi (w przypadku żony) tak naprawdę nic nie zmieni.
No i co za piękna i wzruszająca scena jak tatuś przyznaje się do swojego synka - Masaru. Poza tym to było oczywiste że ucieleśnienie 'dobra' Aoi nie będzie w stanie go zabić, tylko zrobi jakaś mistyfikację.
Kolejna wzruszająca scena, rozmowa Aoijego z rodzicami. Omg... -_- Aoi pamiętaj nie jesteś monster i rodzice zawsze będą cię kochać XDD
Aspekt romansu między Ryzuakim a Nagisą po prostu wisi w powietrzu i jak na razie robią wszelakie sygnały żeby go rozwinąć -_-
No i mam jeszcze nadzieję, że nie pojawi się motyw że Chiharu najlepsza przyjaciółka Nagisy ją zdradzi, skoro już najlepszy jej przyjaciel Masato ją zdradził.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
anyanka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: anyanka » 07 wrz 2009

margot. pisze: Najpierw Nagisa prawi swoje moralne kazanie, że Shibata źle zrobił porywając Ryuzakiego i celując w niego broń, bo przecież jest policjantem i stoi na czele sprawiedliwości bla bla bla. A co pierwsze robi Nagisa, jak jej cudowny przełożony jest na skraju śmierci? Błaga Ryuzakiego z wymierzoną do niego bronią żeby go uleczył -_- no proszę was... kto pisał scenariusz?? Nagisa, momentalnie w dwie sekundy zmienia zdanie. Bo on jest dla niej ważny.

Chociaż scenariusz nie jest bez wad to akurat tego nie nazwałabym dziurą w scenariuszu. To właśnie miało tak być moim zdaniem:] Pokazane w dobitny sposób jak ludzie odrzucają swoje zasady i zamieniają się w hipokrytów gdy sprawa dotyczy ich osobiście, nawet taka prawa pani policjant Nagisa:P

Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 07 wrz 2009

anyanka pisze:
margot. pisze: Najpierw Nagisa prawi swoje moralne kazanie, że Shibata źle zrobił porywając Ryuzakiego i celując w niego broń, bo przecież jest policjantem i stoi na czele sprawiedliwości bla bla bla. A co pierwsze robi Nagisa, jak jej cudowny przełożony jest na skraju śmierci? Błaga Ryuzakiego z wymierzoną do niego bronią żeby go uleczył -_- no proszę was... kto pisał scenariusz?? Nagisa, momentalnie w dwie sekundy zmienia zdanie. Bo on jest dla niej ważny.

Chociaż scenariusz nie jest bez wad to akurat tego nie nazwałabym dziurą w scenariuszu. To właśnie miało tak być moim zdaniem:] Pokazane w dobitny sposób jak ludzie odrzucają swoje zasady i zamieniają się w hipokrytów gdy sprawa dotyczy ich osobiście, nawet taka prawa pani policjant Nagisa:P

Ja też tego bym nie nazwała dziurą, ale ta scena kompletnie im nie wyszła. Była całkowicie pozbawiona tego co chcieli w niej najbardziej uchwycić. Normalnie jak ją zobaczyłam to chciałam wyłączyć ten odcienk, ale czego się nie robi dla Ryo i Hideakiego XDD
Rozumiem, że ludzie są hipokrytami i egoistami. Ale przecież prawa pani policjantka chciałaby żeby Shibata był szczęśliwy i żeby nie spotykało go dalsze nieszczęście. Czyli skoro Shibata jest dla niej kimś ważnym, to to co czuję on i na czym najbardziej zależy, to pani policant powinna to wtedy chyba zrozumieć i poczuć jakaś empatię? Nie? <rozgląda się na boki>
No nie wiem jak to napisać, ale dla mnie ta scena naprawdę była pozbawiana 'tego' i wyszło im (przynajmniej w moich oczach) to jak opisałam to wcześniej.
Ekch... chyba robię się zbyt krytyczna i się czepiam. No w każdym razie przykro mi, że tak zepsuli ten serial -_-
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 07 wrz 2009

Mnie ta scena tez nie przypadla do gustu - bo rola policjantki w calym serialu zostala ograniczona do dylematow etycznych uleczyc-czy-nie. Mojego wlasnego dziecka dotknac nie pozwole, zonki uleczyc nie pozwole - ale juz umierajacego na moich rekach policjanta tak. Jakby zonka dostala naglej zapasci, zaczela sie dusic, miec zawal serca czy cokolwiek - to co, pewnie tez by kazala ja uzdrowic, nie? Bo jak widzimy krew na rekach to chcemy uleczyc, a jak ktos tylko nie kontaktuje z rzeczywistoscia to juz nie?
Taka logika do moi nie przemawia, wiecej zdecydowania prosze.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 07 wrz 2009

Jeee kye. widzę że zrozumiałaś o co mi chodzi i że nie tylko mnie ta scena całkowicie się nie podobała -_- a rola pani policjantki jest chyba jedną najgorszą w tym serialu. Na prawdę każda z nią scena ogranicza się właśnie do dylematów etycznych, albo do tego ja niby bawi się w policjanta co jej i tak prawie nigdy nie wychodzi i przestępcy uciekają. No i teraz jak jeszcze dowalą aspekt miłosny z nią, to już naprawdę będzie istna porażka -_-
Natomiast jestem ciekawa Specialu, jeszcze się okaże że to będzie najlepszy odcinek w serii XDDD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 07 wrz 2009

Jeee kye. widzę że zrozumiałaś o co mi chodzi i że nie tylko mnie ta scena całkowicie się nie podobała

Ha, też się ciesze, ze mam się z kim zgodzić ;)

Eej, i wlasnie - pani policjantka jest tu chyba najbardziej egoistyczna postacia :/ Bo tak - przestepcow puszcza wolno, zeby osiagnac to co sobie umyslila; dziecka ulezyć nie chce (choć ono pewnie mogłoby mieć inne zdanie) kieruje sie tylko gwałtownymi uczuciami zaprzeczając swoim 'zasadom'
Bleh, szkoda aktorki na taką rolę.

Natomiast jestem ciekawa Specialu, jeszcze się okaże że to będzie najlepszy odcinek w serii XDDD

Jakbym siebie czytala ;p
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 09 wrz 2009

Ok Special dno -_- czyli całkowicie się nie postarali i dali całkowite 45 minutowe streszczenie tego co się działo w odcinkach...

Na początku w ogóle rozwaliło mnie to jak Ryo szczegółowo opisywał im swoją chorobę. Podając jaką miał temperaturę, jakie testy mu robili bla bla bla.
Spoiler! I jeszcze jeden moment jak pokazywali jak Ryuzaki pocałował się z panią policjant, to Hideaki oglądał to z kamienną twarzą, a Asami zmieszana zaczęła się uśmiechać i moment kiedy Ryuzaki dostał od niej policzek, to wtedy pogłaskał się po policzku XD
no przecież aktorzy im chyba naprawdę nie przywalają w policzek? XDD
Poza tym cały czas mieli kamienne twarze...

zenzen jest nie postarali w SP. Moja nadzieja, ze to będzie najlepszy odcinek zostało gruntowanie podeptana...
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 09 wrz 2009

Spoiler!
margot. pisze: [...] pokazywali jak Ryuzaki pocałował się z panią policjant [...]

eeeeh?! pocałował panią policjant... Ryuuuuzaaaakiii, nooo, doushite? T__T miałeś być ZUUUUYYY. T___T

chyba jestem w tyle z tą dramą. xD
i w sumie zastanawiamsię czy warto nadrabiać.
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 09 wrz 2009

Spoiler!
Kibou pisze:
margot. pisze: [...] pokazywali jak Ryuzaki pocałował się z panią policjant [...]

eeeeh?!
chyba jestem w tyle z tą dramą. xD
i w sumie zastanawiamsię czy warto nadrabiać.
pocałował panią policjant... Ryuuuuzaaaakiii, nooo, doushite? T__T miałeś być ZUUUUYYY. T___T

oj walnęłam dużego spoilera XD
no pocałował ją w jakimś 5 odcinku?

Ekch... no Ryzuki nie jest tutaj wykreowany jako czyste zło. No i na dodatek dają nam beznadziejny romans między tą dwójką -_-
Wolałabym romans Ryzuaki z Aoim, ale to by było kazirodztwo XDDD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 09 wrz 2009

margot. pisze:Ekch... no Ryzuki nie jest tutaj wykreowany jako czyste zło.

właśnie zauważyłam.
a ja chciałam, żeby był zły zły zły i mroHny! T____T

margot. pisze:No i na dodatek dają nam beznadziejny romans między tą dwójką -_-
Wolałabym romans Ryzuaki z Aoim, ale to by było kazirodztwo XDDD

też bym wolała... :aww:
eeeeeeeeeeh?! kazirodztwo? są braćmi?
aaaaish, co za kiiiicz! >.<
Obrazek

Wróć do „J-drama”