[1971- teraz] Kamen Rider series

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[1971- teraz] Kamen Rider series

Postautor: Dwukwiat » 27 cze 2009

jako, że chyba nie ma sensu zakładać każdej serii osobnego tematu, zakładam jeden zbiorczy...

Obrazek

KAMEN RIDER SERIES

Ogółem jest to zbiór japońskich dram z gatunku tokusatsu o kamen riderach. Pierwsza drama z tego cyklu ukazała się w 1971 roku zyskując tak olbrzymią popularność, że kolejne serie kręcone są do dziś.

Po krótce, każda seria opowiada o nastolatku, który musi tarnsformować się w kamen ridera, aby walczyć z różnymi potworami oraz organizacjami, które chcą zakłócić porządek świata.

W ciągu tych blisko 40 lat emitowania powstało wiele serii, filmów kinowych, speciali, a także sztuk teatralnych.

Kamen Rider drama:
1. Kamen Rider -98 episodes
2. Kamen Rider V3 -52 episodes
3. Kamen Rider X -35 episodes
4. Kamen Rider Amazon -24 episodes
5. Kamen Rider Stronger- 39 episodes
6. Kamen Rider- 54 episodes
7. Kamen Rider Super1 -48 episodes
8. Kamen Rider Black -51 episodes
9. Kamen Rider Black RX -47 episodes
10. Kamen Rider Kuuga -49 episodes
11. Kamen Rider Agito -51 episodes
12. Kamen Rider Ryuki -50 episodes
13. Kamen Rider Faiz -50 episodes
14. Kamen Rider Blade -49 episodes
15. Kamen Rider Hibiki -48 episodes
16. Kamen Rider Kabuto -49 episodes
17. Kamen Rider Den-o -49 episodes
18. Kamen Rider Kiva -48 episodes
19. Kamen Rider Decade - 31 episodes
20. Kamen Rider Double - obecnie trwa
21. Kamen Rider ooo

Kamen Rider filmy:
1. Kamen Rider Vs. Shocker
2. Kamen Rider Vs. Hell Ambassador
3. Kamen Rider V3 Vs. Destron
4. Kamen Rider X 5 Riders Vs. King Dark
5. Kamen Rider 8 Riders Vs. Galaxy King
6. Kamen Rider Super1 9 Riders Vs. 5 Kaijin
7. Kamen Rider Black Hurry to Evil Island
8. Kamen Rider Black Fear! Evil Monster Mansion
9. Kamen Rider Black RX Stay in the World
10. Shin Kamen Rider Prologue
11. Kamen Rider ZO
12. Kamen Rider J
13. Kamen Rider World
14. Kamen Rider Kuuga First Dream
15. Kamen Rider Agito Project G4
16. Kamen Rider Ryuki Episode Final
17. Kamen Rider Faiz Paradise Lost
18. Kamen Rider Blade Missing Ace
19. Kamen Rider Hibiki and the 7 Fighting Demons
20. Kamen Rider The First
21. Kamen Rider Kabuto God Speed Love
22. Kamen Rider Den-o I'm Born
23. Kamen Rider The Next
24. Kamen Rider Den-o and Kiva Climax Deka
25. Kamen Rider Kiva King of the Castle in the Demon World
26. Farewell Kamen Rider Den-o Final Countdown
27. Cho Kamen Rider Den-O & Decade NEO Generations: The Onigashima Battleship
28. Kamen Rider Decade: All Riders vs. Great Shocker

Kamen Rider speciale:
1. Kamen Rider All Back Again! 7 Riders
2. Immortal Kamen Rider
3. Birth of the 10th! Kamen Riders All Together
4. This Kamen Rider Black
5. Kamen Rider Ichigo~RX Big Gathering
6. Kamen Rider SD
7. Ultraman Vs. Kamen Rider
8. Kamen Rider Agito A New Transformation
9. Kamen Rider Ryuki 13 Riders Special

Kamen Rider Hyper Battle Videos
1. Kamen Rider Kuuga Kuuga Vs. Strong Monster Gojinno Da
2. Kamen Rider Agito Three Riders
3. Kamen Rider Ryuki Ryuki Vs. Kamen Rider Agito
4. Kamen Rider Faiz
5. Kamen Rider Blade Blade Vs. Blade
6. Kamen Rider Hibiki Asumu Henshin! You can be an Oni too!
7. Kamen Rider Kabuto Birth! Gatack Hyper Form

Speciale na wesoło:
1. Kamen Rider Den-o Singing, Dancing, Great Time
2. Kamen Rider Kiva You can also be Kiva!

Ode mnie: Etto... Wprawdzie nie obejrzałam jakiś powalających ilości KR, ale mogę powiedzieć tyle: nie taki KR straszny jak opis wygląda. Nawet jeśli henshiny kogoś przerażają, to po wycięciu elementów walk drama staje się przyjemną komedią :D Kucharz Hiro, żarłok Yusuke, Koji z uczuleniem na świat, czy największy pechowiec świata Takeru... Do wyboru do koloru^^

Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 28 cze 2009

Ja byłam w posiadaniu Kamen Rider Kabuto. Ponad 20 odcinków olałam bo czekałam tylko na Juzka :D (to wtedy była typowa faza, teraz już tak nie robię :P). No i doczekałam się i płakałam ze śmiechu :D Wycięłam "Henshin" i było zabawnie :) Kilka ulubionych scen : 1) Juzek mdleje z wrażenia (normalnie myślałam że to Tamaki xD tak się zachowywał :P) 2) Juzek i odrzucona miłość - http://www.youtube.com/watch?v=V2sT3AMuAhM 3) Juzek i testowanie jedzenia :D i słynne "NEXT" 4) Juzek jako kupidyn :P

W każdym razie...nie byłabym w stanie zobaczyć całej serii, ale poszczególne momenty są fajne :D
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Dwukwiat » 28 cze 2009

OMG ta scena z Juzkiem mnie zabiła XD To doskonały przykład absurdalnego humoru Kamen Riderów.

Moja przygoda przygoda z KR zaczęła się od Kivy. Było to też moje pierwsze spotkanie z Kojim. Włączyłam to jako "jakieś power rangersowe coś" i od razu na początku zostałam zabita Kojim sterylnie opakowanym, mówiącym o tym, że ma uczulenie na świat. Pomyślałam, że to nie może być takie złe. Po kilku odcinkach jakoś zabrałam się za coś innego i tak zleciało aż na fazie na Takeru zabrałam się za Den-O. Po pierwszych 5 minutach waliłam łbem w blat popłakana ze śmiechu, aż bałam się patrzeć co dalej XD Acz momentami mnie ta drama męczyła. Henshiny raz się przewijało, raz oglądało, a jak skończyłam całość to poczułam ulgę, że to już koniec... na krótko. Po jakiś 2 tygodniach zatęskniłam za Momotarosem, Uratarosem, Kintarosem, Ryuutarosem i całą resztą. Obejrzałam wszystkie kinówki, talk showy, bonusy, making of... Nawet doszłam do wniosku, że z przyjemnością drugie 50 odcinków bym obejrzała XD
Den-O to naprawdę świetny pokaz aktorski Takeru. Zagrał w zasadzie 6 skrajnie różnych postaci, każda odegrana świetnie. Ciekawe ile musiał ćwiczyć, żeby ich tak wszystkich dopracować :D Poza tym Nakamura Yuichi pokazał się też z dobrej strony (on też grał w Pri Pri! I drugim równie "udanym" Delicious Gakuin)
Drama godna polecenia ludziom, których nie przytłacza gigantyczna dawka totalnie absurdalnego humoru, no i oczywiście ludziom, którym nie straszny henshin.

W tej chwili wróciłam do Kivy, a w planach mam jeszcze Decade do obejrzenia. jak okażą się tak samo wciągające jak Den-O to stanę się naprawdę fanką KR XD
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Avalia » 28 cze 2009

Po jakiś 2 tygodniach zatęskniłam za Momotarosem, Uratarosem, Kintarosem, Ryuutarosem i całą resztą.
I Sieg znowu płacze przez ciebie gdzieś tam (jak w ostatnim odcinku) bo znowu go ktoś olał!! (znaczy rozumiem, że on jest w całej reszcie ale jak można księcia do jednego worka z resztą wrzucić??)...Jak tak można, no jak? ja po Den-o najbardziej tęskniłam za księciem, Ura-chanem i Ryutarosem (o samym Ryo-chanie nie wspominając)....No oczywiście osobną kategorią jest u mnie ma miłość Sakurai Yuuto i Deneb xD
Ja właśnie jestem w trakcie oglądania kinówek i making of...(Hana jest niebezpieczna xD). A jak to skończę to będę sobie powolutku dalej oglądać Kivę...szkoda tylko, że już nie używa tych karteczek (scena gdzie przeprasza kota była bezcenna w pierwszym odcinku xD)
A lovegood sama myślałam wczoraj o epickim "next" xD
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 28 cze 2009

Okkey, ogolnie wiedzialam ze Kamen Rider wyszlo dosc sporo, ale w sumie nie wiedzialam, ze tego jest AZ tyle XD Zomg, nawet nie chce myslec ile czasu moze zajac ogladniecie tego wszystkiego nawet jesli sie przewija niektore sceny ;p

A co do samej serii - dumnie moge powiedziec, ze widzialam cale 10 odcinkow Den-O iiii chyba nawet kiedys ogladne dalej. Robie to tylko i wylacznie dla Takeru, bo hmm, dla plotu to sie chyba raczej nie oglada tych serii, nie? - tym bardziej ze chyba raczej wiadomo jak wszystko sie bedzie toczyc: dwoch przeciwnikow pokonanych przy pomocy jednego artefaktu (czy jakkolwiek tego czegos sie nie nazwieXD) pojawienie sie silniejszego przeciwnika, upgradowanie glownego bohatera, pokonanie przeciwnika i tak w kolkoXDD
Co nie zmienia faktu, ze momentami nawet dosc zabawna jest seria^^ No a Takeru jest po prostu przekochany<3
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Aż musiałam xD oto trzy moje ulubione sceny z kinówki Den-o xD Tańczący Take-chan, Advent i jeden wielki henshin xD
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Ach, jak ja molam o księciu zapomnieć! On na pierwszym miejscu powinien być, gomen^^

kye.chwan pisze:dla plotu to sie chyba raczej nie oglada tych serii, nie? - tym bardziej ze chyba raczej wiadomo jak wszystko sie bedzie toczyc: dwoch przeciwnikow pokonanych przy pomocy jednego artefaktu (czy jakkolwiek tego czegos sie nie nazwieXD) pojawienie sie silniejszego przeciwnika, upgradowanie glownego bohatera, pokonanie przeciwnika i tak w kolkoXDD

Jeśli to nazywasz plotem :wink: Poza fazami i momentami henshinów rozwijają się też wątki powiązane z przeszłością, pochodzeniem riderów, pojawiają się postaci inne niż potwory. Plot np w den-o był na tyle dla mnie ciekawy, że z przyjemnością włączałam kolejne epy... Ale może nie będę spoiler2ować, skoro jesteś na 10 dopiero XD

avalia pisze:Aż musiałam xd oto trzy moje ulubione sceny z kinówki Den-o xd Tańczący Take-chan, Advent i jeden wielki henshin xd
http://www.4shared.com/file/114622601/8 ... Den-o.html

Ach,po prostu Ore Tanjo w pigułce XD Acz trza by to doprawić o making of z tych scen XDD i tego biednego Takeru, który ledwo chyba ledwo przezył próby kręcenia scen breakdance XD
Awatar użytkownika
Avalia
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Ach,po prostu Ore Tanjo w pigułce xd2 Acz trza by to doprawić o making of z tych scen xd2D i tego biednego Takeru, który ledwo chyba ledwo przezył próby kręcenia scen breakdance xd2
Sugerujesz to jego piękne padanie na kolana jak się za długo kręcił?? Jak by to wzbogacić to o prawie cały making of z podkreśleniem na niebezpieczną Hanę xD
I co więcej mówić..."Kourin!"
Awatar użytkownika
koji
Co to jest dorama? o_O

Postautor: koji » 28 cze 2009

Z Kamen Rider'a dane mi było zobaczyć:
Serie:
Kamen Rider Ryuki -50 episodes
Kamen Rider Faiz -50 episodes
Kamen Rider Blade -49 episodes
Kamen Rider Hibiki -48 episodes
Kamen Rider Kabuto -49 episodes
Kamen Rider Den-o -49 episodes
Kamen Rider Kiva -48 episodes
Kamen Rider Decade - currently airing (ma mieć ponoć 30odcinków)

Filmy:
Shin Kamen Rider Prologue
Kamen Rider ZO
Kamen Rider Faiz Paradise Lost
Kamen Rider Blade Missing Ace
Kamen Rider Hibiki and the 7 Fighting Demons
Kamen Rider Kabuto God Speed Love
Kamen Rider Den-o I'm Born
Kamen Rider The Next
Kamen Rider Den-o and Kiva Climax Deka
Kamen Rider Kiva King of the Castle in the Demon World
Farewell Kamen Rider Den-o Final Countdown

Speciale:
Kamen Rider Ryuki 13 Riders Special

Hyper Battle Videos
(ode mnie powiem, że tu się wkradł mały błąd chyba bo nie każde HP jest wesołe jest to taki jakby odcinek gdzie zyskuje się dodatkowe moce)
Kamen Rider Faiz
Kamen Rider Blade Blade Vs. Blade
Kamen Rider Hibiki Asumu Henshin! You can be an Oni too!
Kamen Rider Kabuto Birth! Gatack Hyper Form

Speciale na wesoło:
Kamen Rider Den-o Singing, Dancing, Great Time
Kamen Rider Kiva You can also be Kiva!

Anime:
Imagin anime - 22 episodes (tak tak gratka dla fanów Den-O)

Parodia:
Kamen Rider G

Manga:
Kamen Rider Spirits - Chapters: 17 - ongoing - irregular

Amerykańska kopia:
Masked Rider - 40 episodes (Kamen Rider BLACK RX)

Co mogę powiedzieć odnośnie serii? Nie da się ukryć, że jestem fanem i nie ze względu na aktorów grających (a przewija się wiele znanych postaci) a ze względu na klimat. Cały czas poluję na początkowe serie jednak jest to prawie jak walka z wiatrakami... jednak kto wie może się uda. Wracając do serii, jest ona bardzo wesoła, np przez przypadek znajdujemy "bilet" i bum zostajemy Kamen Rider'em, lub gdy przypominamy sobie o tym po kilkunastu latach, albo kiedy robią z nas Ridera bo sami nie mogą. Seria ma w sobie sporo zabawnych sytuacji, których na prawdę nie idzie wymienić. Trzeba samemu obejrzeć i wtedy no cóż człowiek nie wie jaki to ma gatunek bo gdyby nie przeplatające się walki mamy czystą komedię. Dlatego sam od siebie bardzo gorąco polecam. Jeszcze powiem, że opening w Kamen Rider Decade śpiewa Gackt - Journey through the Decade
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Oooo... Dobrze, ze mi powiedziałeś o tych HP, zaraz poprawię ;d

Ale muszę przyznać, że imponująca ilość obejrzana :D I chyba się będę musiała do ciebie zwrócić po więcej informacji, żebym na panelu mogła coś więcej powiedzieć^^

I jeszcze powiedz o czym jest Decade, bo ja tego do końca nie rozumiem, a chciałam obejrzeć^^

avalia pisze:Sugerujesz to jego piękne padanie na kolana jak się za długo kręcił?? Jak by to wzbogacić to o prawie cały making of z podkreśleniem na niebezpieczną Hanę xd

Tak to XD I ogólnie biedne jego doczepiane włosy XD
Ooooj tak, hana nie tylko w serialu jest niebezpieczna XD
Awatar użytkownika
koji
Co to jest dorama? o_O

Dwukwiat pisze:Ale muszę przyznać, że imponująca ilość obejrzana :D I chyba się będę musiała do ciebie zwrócić po więcej informacji, żebym na panelu mogła coś więcej powiedzieć^^

Chcę zaznaczyć że niektóre serie oglądałem jakieś 2lata temu więc nie pamiętam ich dokładnie, np takiego Kabuto gdzie pamiętam że Kamen Rider The Bee miał chyba 4-5 "właścicieli"

Dwukwiat pisze:I jeszcze powiedz o czym jest Decade, bo ja tego do końca nie rozumiem, a chciałam obejrzeć^^

Decade jest zrobiony z okazji dziesięciolecia Heisei series (Kuuga, Agito, Ryuki, Faiz, Blade, Hibiki, Kabuto, Den-O, Kiva, Decade) dlatego też piosenkę śpiewa Gackt. Wracając jednak do serii... żeby mieć jakiekolwiek pojęcie o co w niech chodzi trzeba choć częściowo znać fabułę pozostałych dziewięciu gdyż fabuła rozgrywa się w częściowo w każdym ze światów.
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

No, ale i tak wiesz coś więcej^^ Kabuto może Avi kiedyś obejrzy to się dowiem o co chodzi XD

Ach to pozytywna wizja przede mną, jeszcze 7 i pół serii żeby móc obejrzeć Decade :giggle:
Awatar użytkownika
koji
Co to jest dorama? o_O

Dwukwiat pisze:Ach to pozytywna wizja przede mną, jeszcze 7 i pół serii żeby móc obejrzeć Decade :giggle:

Tak na to patrzeć nie możesz bo jak widziałaś sama ja Agito i Kyuugi też nie widziałem... troszkę się zgubiłem o co chodzi, ale źle nie ma. Jedyny problem w oglądaniu Decade przed innymi seriami jest taki że możesz mieć drobne spoilery...
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 28 cze 2009

Dwukwiat pisze:Jeśli to nazywasz plotem :wink: Poza fazami i momentami henshinów rozwijają się też wątki powiązane z przeszłością, pochodzeniem riderów, pojawiają się postaci inne niż potwory. Plot np w den-o był na tyle dla mnie ciekawy, że z przyjemnością włączałam kolejne epy... Ale może nie będę spoilerować, skoro jesteś na 10 dopiero XD

Eejjj, uwierz mi - do 10 odcinka nie pojawil sie nawet zalazek plotu, przynajmniej ja nic takiego nie zauwazylam. Moze pozniej cos sie zacznie poprawiac w tym kierunku, ale poki co wyglada na to, ze jest kilka osobnych motywow, ktore do niczego glebszego nie prowadza -
-mamy siostrzyczke Takeru z jej kawiarnia i zabawnymi otaku,
-mamy ten caly dziwny pociag z jego nie mniej dziwnym wlascicielem, ktory rzeczywiscie czasami stara sie jakies pol-madre gadki prowadzic,
-jest ta cala dzialuszka-glowna-bohaterka (nie mam pojecia kto jak sie nazywa w tej serii m_._m) i troche nie wiem co ona konkretnie ma robic, ale czasami sie nawet przydaje
- no i mamy pojawiajace sie stworki-potworki (poki co orlopodobne cos mnie rozbroilo najbardziej) i jeszcze troche innych malych motywkow by sie znalazlo

Ogolnie ani madrosci wielkich, ani plotu to tam nie widzialam^^ I zeby nie bylo, ze sie czepiam i mi sie nie podoba - bo tak wcale nie jest - seria ma swoje dobre momenty czasami, calkiem zabawne nawet ... ale jakos nie jestem w stanie obejrzec za duzo tego wszystkiego na raz :/ No, ale z tym ze walki i upgradowanie glownego bohatera sa bardziej niz proste do przewidzenia (nawet dla kogos, kto w zyciu nie widzial DragonBalla ;p) to chyba musicie sie zgodzic, nie? Czy znow dalsza czesc serii moze mnie czyms zaskoczyc?

Ale-ale. Jak juz wspomnialam - ogladam to w sumie tylko i wylacznie po to, zeby sie poslinic do Takeru - taaaak, jestem az tak prosta - wiec chyba nie mam bardzo prawa narzekac ~.^v
Whhoa, ale z mi dlugi post wyszedl ^^;
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

nie sądzę, żeby to mogło osiągnąć jakiś sukces jakby do samego końca Ryou-chan nie wiedząc czemu ratował świat XD jakbym zaczeła odpowiadać na te myślniki po kolei to by się zrobił major spoiler, więc se daruję ;) te parę małych motywów jak gościu z zegarkiem w kapeluszu, siostrzyczka Takeru z utraconą pamięcią, wsio się powoli rozkręca. 10 odicnek to dużo postaci jeszcze się nie pojawiło, całość nie zaczęła komplikować, ale jeszcze 40 odcinków przed tobą. Plot nie jest jakiś super extra powalający na kolana, ale na pewno nie można powiedzieć, że go nie ma. Były wątki które zaciekawiały, że czasem szkoda było odchodzić od kompa, ale były też momenty kiedy nie chciało się włączać dalej.

Co do walk, są tak schematyczne, że można spokojnie przewijać, a updrady wzbudzały u mnie bardziej śmiech niż podziw.
Aaaaaa! Orłopodobne coś to jest książe! On się jeszcze pojawi^____^

No, ja osobiście zaczęłam do zaśliniania takeru, a potem to już w całości minus potwory pokochałam tą dramę.

Wróć do „J-drama”