[2009] BOSS

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 08 paź 2009

ściągałam z aja-aja chyba, dobry dobry zgadzam się ^^

Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 11 mar 2010

zaczęłam sobie oglądać, po dwóch odcinkach jestem. jakieś wybitnie wciągające to nie jest, ale nawet leci. póki co te dwie sprawy może nie były specjalnie wyszukane, ale za to w miarę realne, no i nadążałam w miarę ;p

co do wątków różnych, to ciekawa jestem o co chodzi z tym boyfriendem Eriko, tak się wyłania pod koniec odcinka zupełnie bez sensu ;p co do samej Amami - jakoś denerwują mnie jej usta XD poza tym hm, dość fajnie gra, może bez zachwytów, ale daje radę i mi nie przeszkadza. za to Toda Erika ma boską rolę ^^ samą Erikę bardzo lubię, a tutaj świetnie się snuje po ekranie ;p moje słońce, czyli Tetsuji, ma beznadziejny zarost i beznadziejną fryzurę, gdybym nie wiedziała, że mi się podoba, to by mi się w ogóle nie podobał (nawet na plakacie wygląda 10 razy bardziej znośnie, a tylko tym się różni, że ma trochę dłuższe włosy...). podoba mi się jego postać, typowy "kakkoi guy". pan z mleczykiem kojarzy mi się tylko z obleśnym dziadkiem z Yamanade, a pan pedzio... powiedzmy, że go pomijam :P junpei nie jest moim faworytem tak ogólnie, jakoś za słodkie i mało rozgarnięte postacie ma na koncie. plus ten uśmiech wesołego pieska, nieee.

a propos meitantei. bossa bym zakwalifikowała jednak do dramy policyjnej a nie detektywistycznej. bo gdzie locked-room murder, albo who done it? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [2009] BOSS

Postautor: daydreamer4 » 17 kwie 2011

Yayay! Wychodzi sezon 2 :D Z tą samą obsadą :D Ja osobiscie tą drame kochałam od początku do końca. Amami Yuki genialną aktorką jest i już :fav:
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2009] BOSS

Postautor: Reira » 31 mar 2013

Drama spoko, postaci wyraziste, tylko jedna ogromna wada: kompletny brak logiki. Zaczynając od szukania szpitala w danej dzielnicy klikając na szczęśliwy traf google, po to, że naczelnik policji jest zagrożony, ale team pani detektyw przez pol godziny główkuje, a później zdąża jeszcze na miejsce zbrodni, gdzie sam, bez pomocy antyterrorystów załatwia sprawę. :omg: Litości, mogłabym przebaczyć małe potknięcia jak rozbrajanie bomby na podstawie szkicu kontenera w jakim się znajduje i bez oglądania jej na oczy, ale ziarnko do ziarnka i zbiera się tak dużo bezsensów, że nie mogą one przejść niezauważone. :shake:

Postaci super. Kocham Todę w roli wycofanej z życia naukowiec, zwłaszcza po SPECu, gdzie gra jeszcze pogłębioną wersję. Nowy mnie wkurzał, kojarzę go z jakiegoś Buzzer Beat, czy gdzie on tam grał. Koleś z Prisonier spoko, ale bardziej wolałam frywolnego szefa, który próbował zaprosić na randkę każdą kobietę w policji. No i Kichise Michiko - jak pokazała nogi i powiedziała do Osawy: 'Ty tak nie potrafisz', to sobie pomyślałam, że ma racje. :aww: Choć i tak uważam, że najlepsze nogi, choć może nie dłuższe od głównej bohaterki, ma Kanno Miho, która swoją drogą grała niedawno z Amami w Kekkon Shinai. Amami kojarze z wielu produkcji, gdzie zazwyczaj gra silne, niezależne kobiety. Nadaje się idealnie do takich ról.

Co do spraw, to kilka zwrotów akcji było całkiem ciekawych, sprawy też różnorodne, niczego sobie, nie za dużo moralizatorstwa, a akcja opera się na działaniu, a nie na długotrwałych rozmowach i patrzeniu sobie w oczy jak w CSI: Miami :-P

Wróć do „J-drama”