[2005] 1 Litre of Tears

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
SumeragiAeka
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: SumeragiAeka » 06 sty 2006

Bład, błąd, moja miłośc życia Erika nie ma lat szesnastu, tylko rok więcej ode mnie - 19 ^__- Śmiało można podrywać, co najwyżej można ode mnie oberwać XD *claims*

Mi się postać Asou podobała chociażby dlatego, że dzięki niemu został wprowadzony cudowny wątek żółwia! No co, nie kochaliscie żółwia? Albo może Ganmo? Gdyby on nie byłoby cudownego Ganmo! Poza tym kocham go za stosunek do Ayi i tego, że jednocześnie ją wspierał, ale nigdy jej niczego nie ułatwiał. Był chłopak niesamowity...

II my LJ II my blog II
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 sty 2006

Muszę czym prędzej sciągnac resztę odcinków... bo mi głowa wyparuje z ciekwości. Serio, mi nie można robić takich rzeczy...
Ale na clubboxie z którego sciągałam tylko 1-4 ep mają suby, a nie jestem jeszcze taka dobra, żeby po jap. oglądać -_-'

dou surun?
Awatar użytkownika
Ranek
Oglądam regularnie xD

Postautor: Ranek » 07 sty 2006

oooo jesteście źli :D ale ja jestem silna i nie czytam spojlerów XD demo ciekawi mnie tylko czy przypuszczenia jakie mi się w główce zrodziły są prawdziwe. Ajeciek, ja cię któregoś dnia zasypię płytami, beware :)

ran nie może spać
[img]http://i23.photobucket.com/albums/b400/imi_lena/aibadrugsig.jpg[/img]
:::be my last:::
Awatar użytkownika
Sol
Oglądam regularnie xD

Postautor: Sol » 11 sty 2006

Kto mnie namówił, żeby tą dramę ściągnąć i obejrzeć!? Wystąp z szeregu! ;_; Nie że żałuję ale nie sądziłam, że to już od 2-3 epizodu będzie tak wzruszało albo to ja się robię miękka >.>. Skończyłam oglądać dopiero 5 odcinek, ale jestem zauroczona grą Eriki.

Btw ja sama chciałabym wiedzieć czy jestem chora na jakąs nieuleczalną chorobę jak najwcześniej >.> a nie żeby rodzina za mnie decydowała czy mi powiedzieć czy nie i mamiła mnie chorobą dojrzewania tudzież inniejszą jeszcze jakąś ;).
A drama piękna *_*. Jak dziś byłam na praktykach ściągnęły mi się 3 odcinki *happy* 6 7 i 8. Lecę oglądać, bo z niecierpliwością czekam na każdy następny.
PS. Mój komputerek biedny zostanie chyba zajechany.. *pata komputer*
Awatar użytkownika
mazzi
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: mazzi » 11 sty 2006

Życze miłego płakania :) Witaj w gronie wrażliwców :)
Awatar użytkownika
Sol
Oglądam regularnie xD

Postautor: Sol » 11 sty 2006

Bosz obejrzałam sobie i uroniłam tylko łezkę! Nie jest ze mną źle, ale coś czuję, że w odwecie za te na kolejnym wyleje gdzieś z 300 ml ;). [żeby pod sam koniec mógł być ten litr co nie?:D]
Nie chce być wrażliwcem, niech mi ktoś zwróci moją młoooodoooość ;).
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 15 sty 2006

Ha! Skończyłam dziś oglądać Namidę, więc musze coś tu napisać^^

Obejrzałam epizody 5-11 w ciągu 15 godzin (z przerwami, naturalnie) i jakoś żyję po tym maratonie. Popłakałam sobie, nawet sporo, ale nie jestem zdołowała.
*hardokorowa japonistka bez serca* (wczoraj ktoś mi powiedział, że japoniści wszystko robią rozumowo, a nie uczuciowo, i są materialistami -_-‘)

Sekai no chuushin de, ai o sakebu zrobiło na mnie większe wrażenie (*licząc w ilości przelanych łez), ale fabuła Namidy podoba mi się bardziej. Chyba dlatego, że bardziej dobitnie pokazuje stopniowe pogarszanie się stanu zdrowia Ayi i od samego początku nie daje nadziei: jest źle i będzie tylko gorzej.

Spoiler! Tyle czasu męczyła mnie ciekawość, o co chodzi z Asou-kun, że musiałam zobaczyć do końca. (i był to jedyny powód, dla którego obejrzałam tyle epów jednego dnia).
Oglądam 11 odcinek, są napisy, wczytuję się.. i nic.. nic o Asou.
Jestem taka niekumata -_-‘
Dopiero poczytałam sobie tutaj, że on nie był prawdziwy. Z tego 11 odcinka zupełnie tego nie złapałam -_-‘
Ale ja się właśnie tak domyślałam, że on może być fikcyjną postacią i nie dziwi mnie to bardzo.

Z jednej strony, to ładnie, że chociaż w filmie spełniono marzenie Ayi, ale z drugiej strony, to zupełnie zmienia obraz jej choroby i odbioru tej historii i czuję, że to wcale nie jest opowieść o tej prawdziwej Ayi, tylko zwykły serial. Asou zresztą był potrzebny dla fabuły i dorama jest ciekawsza dzięki niemu, ale imho nie jest już autentyczną historią.
Awatar użytkownika
tap-chan

Postautor: tap-chan » 16 sty 2006

Spoiler! Ja musze napisac, ze zdecydowanie 1 littoru wygrywa u mnie w rankingu ilosci wylanych lez do dlugosci ogladania. ;) Nie bylo praktycznie odcinka, przy ktorym bym nie ryczal jak wol, moze oprocz pierwszego. ;)
Najwieksza zalamka nastapila w 10.. i to mnie nieco zdenerwowalo.
Generalnie liczylem, ze 11, zwlaszcza po opinii mazzieog, ktory obejrzal ten odcinek pierwszy, bedzie strzalem w samo serce... Ale cos nie zagralo.
Imo zabieg z przebiegnieciem ostatnich 5 lat Ayi napisem "5年後”troche zepsulo koncowke. :/
Nie wiem, mi sie wydaje, ze wolalbym byc przy tym , jak umierala.-_-'

Co do watku z Asou, to uwazam, ze byl swietny.. ale mneij wiecje do 9 odcinka. Jakby zostal choc troche zimnym skur#$%lem do konca.. A tak to i on biedaczek wymiekl i wszyscy sie jacys mieccy zrobili. ;)

Te malkontenctwo oczywiscie nie swiadczy, ze serial jest kiepski - wrecz przeciwnie, jak dla mnie seria roku 2005, w generalnym top3 na pewno. :) (inna sprawa jak dlugo... malo widzialem ;) )
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 16 sty 2006

Musze jeszcze napisać parę słów o siostrze Ayi.

Na początku serii jest taką małą pyskatą smarkulą o roszczeniowej postawie. Czuje się skrzywdzona przez los, bo nie ma tego, co mają jej rówieśnicy i na dodatek musi pomagać w sklepie.

Gdy Aya choruje, jej siostra nadal gra obojętną i skoncentrowaną na sobie, ale szybko zauważa, że to nie jest zwykła choroba.
A potem, kiedy robi wykład swojemu bratu, że nie ma się wstydzić Ayi i jak gambaruje do examów, by iść do tego samego liceum, co Aya i ukończyć je w jej miejsce- jest po prostu niesamowita. I uśmiecha się dużo częściej, niż gdy wszystko było dobrze.
Nigdy też nie użala się nad Ayą, nie traktuje jej jak jajka, z którym trzeba się obchodzić z największa delikatnością (to znaczy, dba o nią, ale nie daje jej tego tak odczuć)

Taka wagamama, co się zmienia pod wpływem wydarzeń może się wydawać postacią stereotypową . (Tu widzę panią z polskiego z liceum, wbijającą nam do głów przykłady bohaterów dynamicznych w epoce romantyzmu ^_~), ale w tej dramie imho to jeden z najciekawszych wątków. Nigdzie nie czułam, że jest to „naciągane”.
Ta postać wzruszała mnie często bardziej, niż sama Aya. I aż jej współczułam, że akurat jej musiała się trafić taka chora siostra ( -_-‘ tak wiem, głupoty gadam...).

Do tego Narumi Riko bardzo dobrze i wiarygodnie zagrała tą postać.
Awatar użytkownika
SumeragiAeka
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: SumeragiAeka » 16 sty 2006

Ja też uwielbiałam siostrę Ayi. Chociaż zdecydowanie nie odpoczątku, bo nie cierpię rozpieszczonych, skupionych na sobie panienek. Ale w sumie taka zmiana nawet nie wydaje mi się czymś dziwnym. Choć z drugiej strony mogła całej tej sytuacji się przestraszyć i jeszcze bardziej odsunąć się od rodziny.
II my LJ II my blog II
Awatar użytkownika
mazzi
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: mazzi » 17 sty 2006

Siostra też mi się bardzo spodobała - kompleksowa, przemyślana i bardzo dobrze zagrana rola.
Awatar użytkownika
Jurichi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Jurichi » 19 mar 2006

z ta dramą łączy mnie tylko K z jego najnudniejszą jak do tej pory piosenką :
[img]http://img156.imageshack.us/img156/6379/a7ux.jpg[/img]
A Millionaire's 1st Love...
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 19 mar 2006

lol^^
a mnie z ta drama laczy Ryo Nishkido :P bo dzieki niemu wlasnie zainteresowalam sie 1litrem lez! i nie zaluje!
nie wiem czy ze m,na jest cos nie tak, a moze po prostu jestem strasznie uczuciowa, ale ryczalam przy kazdej smutnej scenie! a widzialam 4 eoy dopiero!
naprawde fajna dramka!
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 28 maja 2006

na stronie http://www.xanga.com/OneLitre ktoś tłumaczy KSIĄŻKE- pamiętnik Ayi w formie bloga. Pomyślałam, ze może ktoś edzie miał poczytać, jak to byłonaprawde.
Mogą się przydać chusteczki...
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 15 lis 2006

Buuuu tak mi własnie nie grało coś w 11 ep z postacią Asu.. bo dlaczego w dwoch ostatnich scenach.... i myśle myśle i doszłam do wnisku ze moj ang pewnei sprawił ze czegos nie zrozumiała a jednak nie ...... Ale ta prawda jest tragiczniejsza niz mogłaby sie wydawac sprawia ze zastanawiamy sie ze dlaczego nawet w takiej sytuacji ludzie nie moga sie cieszyc... Ech musze obejrzec cos wesolego.. bo do ostanich dwoch epkow zabierałam sie od tygodnia... a teraz juz dosc płaksania.. chociaz mowiac szczerze ostani odcinek mnie troszke zawiodł .. nie pozostawia o sobie tego czegos... cio innne epki... np odcinek 8 ktory jest maisztersztykiem sztuki aktorskiej rezyserskiej i wogole .. jest przpiekny... Dobrze czasmi bowiem oderwać sie od codziennego pędzenia do pzrodu i zadumac sie na chwile pomyslec nie tylko o sobie...

A mam pytanko co do ostów bo znalazłam tylko takie z dwoma utworami i nie wykonywanymi do tego nie pzrez klase takjak mialo tomiejsce w dramie
Obrazek

Wróć do „J-drama”