[2009] Bocho Mania 09

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

[2009] Bocho Mania 09

Postautor: Azzel » 09 wrz 2009

*Bocho Mania 09* (傍聴マニア09)

Obrazek
(narazie tylko cuś takiego dostępne xp)

Stacja: YTV, NTV
Emisja: 22 października 2009 do 24 grudnia 2009
Czas emisji: czwartek 23:58
Liczba odcinków: 10

* Mukai Osamu jako Kita Morio
* Minami Akina jako Oda Miwa
* Rokkaku Seiji jako Yamano (Yama-san)

na podstawie mangi "Saibancho! Koko wa Choeki 4 Nen de, Dousuka?" - Kitao Toro

Morio jest tymczasowym pracownikiem, który pewnego dnia wylądował jako jeden z "gapiów" na rozprawie sądowej (nie wiem jak to powiedzieć xp). To co się działo na owej rozprawie a dokładniej wszelkie interakcje zachodzące między ludźmi na tyle go zafascynowały ze chodzenie na rozprawy stało się jego hobby. Na salach rozpraw poznaje innych podobnych mu fascynatów którzy są już dobrymi wyjadaczami w tej dziedzinie i z chęcią podzielą się swoją wiedzą Morio o tym jakie rozprawy są ciekawe i gdzie warto sie znaleźć^^
No i to pierwsza rola pierwszo-pierwszo planowa Mukaiego:D

Ode mnie:
Pierw oczywiście plot - stwierdziłam - może być ciekawie, będą pewnie luźne historyjki w każdym odcinku no i jeśli będą odzwierciedlać jakiś stan sądownictwa/spraw w Japonii było by fajnie, chociaż to na podstawie mangi więc kto wie co to z tego będzie, tak czy siak Mukai mnie trzyma jak najbardziej przy obejrzeniu tym bardziej ze niewiele ciekawych dram widzę na przyszły sezon.

Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Dwukwiat » 09 wrz 2009

Yaaaay, Tym razem jeszcze Osamu i jego pierwsza główna rola^^ Plot może być ciekawy... W końcu coś z plotem, który może być ciekawy :D Z drugiej strony, może być całkiem na odwrót i nudno.

Kurczę taki dziwny ten sezon... Dużo dram na pewno zacznę, ale w znacznej większości opisy mnie nie fascynują zbytnio, hmm.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 wrz 2009

Hmmm....

Chociaż przyjemnie będzie zobaczyć Mukaia w pierwszoplanowej rólce, ten plot niespecjalnie mnie porywa....
No, ale zbliża się nowy sezon, jestem ciekawa, jaką ten serial będzie miał konkurencję, bo wszystkiego i tak nie zdołam obejrzeć... :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 wrz 2009

No własnie patrzę po tym nowym sezonie to jeszcze oprócz 3 dram tych co teraz są już zapowiedzi na forum to jeszcze jedna mnie interesuje o ile mnie ktoś nie uprzedzi to dodam ją. Jakoś tak lipnie widzę ten sezon naprawdę:/ Mam nadzieję ze tylko te opisy tak naprawdę nie porywają i będzie w porządku ale... kurcze nawet obsada w większości tak nie bardzo ciekawa:/ Jak zobaczyłam Mukaiego to od razu odetchnęłam ze w końcu ktoś kogo lubię^^
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 wrz 2009

Co za same mile wiadomosci na koniec beznadziejnego dnia ;p
Mukai w roli glownej☆ Czytalam jakis czas temu plotke o tym, ale nie bylo jeszcze to potwierdzone wtedy - tak wiec ciesze sie bardzo.
Plot ma potencjal, choc troszku sie boje, ze ci `starzy wyjadacze` na sali sadowej to beda same chodzace dziwolagi. Ale jesli sie okaze ze to bedzie w miare powazna drama to bede sie baaardzo cieszyc.

W sumie i tak sie bede cieszyc, bo wiadomo - Mukai, ciasteczko.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 wrz 2009

Ja się trochę obawiam, że wyjdzie coś w stylu Voice - każdy ep z innym plotem, czyli wszystko i nic... :P Przynudzało trochę...
A jak dobrych ratingów nie zbierze, no to Mukai sie pożegna z main rolsami, zanim zobacze go w komedii romantycznej... :(
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 wrz 2009

Ja bym nie miala nic przeciwko temy, zeby w kazdym epizodzie byla osobna historia nie zwiazana z reszta. Tylko (skoro juz padl tytul;p) niech nie zrobia z tego takich flakow z olejem jak Voice, bo to rzeczywiscie bylo o niczym troche. Wole jednak dobitniejsze tematy ;p

A w ogole, przypomnialo mi sie ;p
Tez bylam na rozprawie w Japonii, sadzili jakas Polke za przemyt narkotykow, kazdy moze przyjsc i popatrzec. Poszlam glownie po to zeby obczaic jak wyglada praca tlumacza sadowego, ale musze przyznac ze sam proces zrobil na mnie wrazenie :// Ciekawam co tu pokaza.
A w ogole, oskarzyciel byl sooo wielkim ciachem~.^
Awatar użytkownika
radience
Oglądam regularnie xD

Postautor: radience » 20 wrz 2009

O ! I właśnie się doczekałam dramy gdzie główną rolę odgrywa Osamu ;] Nawet sobie nie wyobrażacie jak się cieszę ;p
A co do tematyki to wczoraj zaczęłam oglądać Majo Saiban, i spodobało mi się nawet, ale z racji tego, ze miałam jeszcze Ryusei no kizune, to na rzecz Ryo wybrałam ten drugi tytuł xD [Oczywiście wrócę do MS...kiedyś ;p] Ale mniejsza może i nie być tak niesamowicie ciekawe,ale dla samego Osamu będę musiała to obejrzeć ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 17 paź 2009

będę rzewnie płakać jak nikt tego nie zacznie tłumaczyć T_T Mukai jest taki słodki w tym żółtym;)

Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 17 paź 2009

Czego to Japończycy nie wymyślą xD Wygląda ciekawie, wreszcie jakaś oryginalna fabuła. Mam tylko nadzieję, że nie zepsują tego wplątując jakiś niepotrzebny romans.
Awatar użytkownika
Kibou
Doramowy maniak

Postautor: Kibou » 17 paź 2009

romans będzie napewno.
byleby go nie skiepścili xP

Mukai~
troszku mi go brakowało xD
Obrazek
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Kibou pisze:romans będzie napewno.
byleby go nie skiepścili xP

Taak... No w sumie, moja naiwność... xP Nie przeoczyliby okazji wtrącenia romansu, skoro gra tu facet, przez którego ślini się pół świata xP
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Właśnie zaczęłam wątpić w to pół świata bo dotąd nie widzę zadnej zapowiedzi żadnej grupy subującej:/ no i ja nadal żyję z głupią nadzieję ze nie będzie romansu xp jak już to tylko na sali rozpraw^^
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

O, nie jestem sama xD Niestety, musisz wiedzieć, że to dość naiwna postawa xD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

czasem lubię, ale marzy mi się jednak coś bez tych wątków a niestety zwykle jest tego przesyt i to świat się kręci w okół jednego tematu, a tak by mogli zrobić ciekawą dramę o przypadkach sądowych *_* gdyby im to wyszło ojoj fajnie by było <3
Obrazek

Wróć do „J-drama”