[2009] Ohitorisama

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

[2009] Ohitorisama

Postautor: Azzel » 09 wrz 2009

*Ohitorisama*

Obrazek

Stacja: TBS
Emisja: start 16 październik 2009
Czas emisji: Piątek 22:00

* Mizuki Alisa jako Akiyama Satomi
* Koike Teppei jako Kamisaka Shinichi
* Matsushita Nao
* Suzuki Ami
* Maya Miki
* Wakana Sakai

Mizuki gra 33letnią nauczycielkę historii w prestiżowej szkole dla dziewcząt. W pracy potrafi podołać każdemu wyzwaniu, jest kompetentnym i wyróżniającym się nauczycielem, jednakże w życiu prywatnym zapomina o obowiązkach domowych jak również ma duże braki w umiejętnościach kulinarnych.
Pewnego dnia do jej szkoły przychodzi młody tymczasowy pracownik - Kosaka Shinichi (Koike Teppei) <do szkoły pełnej bab, oł jeee <3>
Oczywiscie z początku Satomi nie jest zupełnie zainteresowana młodym pracownikiem, dzieli ich praktycznie wszystko, wiek, status, płaca^^ oraz wartości jakie wyznają, o ile Satomi ma tradycyjne podejście do roli nauczyciela tak Shinichi ma inne, świeże podejście do tej pracy.
Drama opiera się oczywiście na tym jak zakochuje się w sobie 2 ludzi zupełnie rożnych oraz pokazać jakie problemy towarzyszą takiemu związkowi (związane z wiekiem, statusem, wartościami).

Dodatkowo - Miki Maya gra dyrektorkę szkoły ^^.

Ode mnie:

Może być ciekawie mimo ze treści wiele nie przypisuję ale... Gra Koike Teppei którego osobiście lubię no i moja ukochana Maya Miki, soooł, w dramie musi być cokolwiek ciekawego^^

Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Dwukwiat » 09 wrz 2009

O kolejna drama, którą z ciekawości załączę... Teppei to tez moja pierwsza miłość dramowa, więc czemu nie :D
Choć znowu ta różnica statusów blablabla Hope, że będzie to coś trochę świeżego :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 wrz 2009

Oj, Teppei :D Jeszcze go ie obczaiłam w roli pierwszoplanowej, może byc nieźle :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 09 wrz 2009

Yay Koike ;) Dawno nie widziałam go w żadnej dramie i chętnie zobaczę. Chociaż plot nie wydaje się być porywający ^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Ogólnie ma to być romans i niestety nie przewiduję za wiele komedii w nim, ale może jednak,ehhhh...
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 wrz 2009

Koike!❤

Cokolwiek by to nie bylo, jakkolwiek by to nie bylo glupiutkie i tak bede to ogladac!^^v Wytrzymalam na Shibatorze, wytrzymam i romans pomiedzy nauczycielami. Actually, moze sie okazac calkiem przyjemne nawet - zalezy na czym sie skupia tworcy ;p

No i chyba nie trzeba komentowac za bardzo - Maya Miki^^ Absolutny plus.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Byłam pewna ze cię spotkam w tym temacie Kye ^^
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 wrz 2009

Spotkasz moi wszedzie tam gdzie ciasteczkaXD A ze Koike sie idealnie wpisuje w okreslenie `ciasteczko` wiec i sie zjawilam^^v
Nie bylo nic o tym wspomniane, ale mam nadzieje ze Koike, zeby byc prawdziwym przeciwstawieniem nauczycieki, bedzie gadal po kansajsku *sypie sola*
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 12 wrz 2009

Dobra wiadomość to to ze GiriGiri fansubs ma w planach tłumaczenie tejże dramy (AnD całkiem szybko tłumaczyli więc myślę że może i tu będzie całkiem pozytywnie^^)
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 30 wrz 2009

Ona starsza, on młodszy, plus szkoła. Moi się chyba na to pisze! Nie wiem tylko, skąd czas wytrzasnąć, nawet z amerykanskim seriami, ktre lediwe sę zaczęły jestem juz głeboko w tyle..

tylko.. oh! T.T dlaczego teppei, zupełnie mi nie pasuje do romansu niekomediowego.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 08 paź 2009

Jest i oficjalny plakat, trochę mnie dobił, zaczynam czarno widzieć jednak przyszłość tej dramy...
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 17 paź 2009

No więc obejrzałam pierwszy odcinek (bez subów ale bardzo skomplikowane to nie było^^)

Koike w doramie = chodzący cukier. Znowu. No ale nic, on chyba jest do tego stworzony :D Nawet siorbanie ramenu słodko mu wychodzi. Jak można było się spodziewać młody sensei został oblężony przez młode uczennice no i oczywiście grono nauczycielskie :D Ten zbiorowy okrzyk "KAWAII!" opisywał całą sytuację xD No nic. Mamy jeszcze nauczycielkę na której nasz kochany Koike-chan wrażenia nie zrobił. Oczywiście ląduje on w jej mieszkaniu (upiła się a on ją odprowadził do domu no i zwyczajowo już tam zasnął) i rano odezwał w nim się syndrom Naokiego i posprzątał jej pokój :D a pożyczoną od niej koszulkę całe grono pedagogiczne "gdzieś już widziało" (to nic że na zdjęciu w pokoju nauczycielskim było zdjęcie naszej sensei w tej oto bluzce:P).

Czyli ogólnie całkiem przyjemnie jednak nie porywająco. Ale chyba dla Koike warto ;)
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 17 paź 2009

Fabuła nie wygląda na porywającą, dodatkowo nie lubię wątków różnicy wieku, ale może, może... Coś mi mówi, że może coś z tego będzie ^^
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 17 paź 2009

hmm.. obejrzalabym Teppei w jakiejs jeszcze dramie..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 27 paź 2009

Napisałąm temat to wypadałoby się teraz odezwać odnosnie^^ Soooł po pierwszym epie mogę powiedzieć ze było tak... poprawnie. Było większosć rzeczy które w takich dramach się pojawiają, musiało być jakieś upicie się, do tego jak szkoła babska to już widać ze będzie jakaś mała masakra z tym związana i oczywiście nasz rodzynek jest zainteresowany tą którą on najmniej interesuje. Baaardzo typowy motyw - ona starsza już - zapomniała jakie jej wartości, aon młody zacznie poznawać swe wartości. Takie to wszystko... typowe. Warto sobie looknąć na Koike, jest oczywiście uroczy, czasem uroczo niedomyślny, ta zła i podstępna nauczycielka to skądś ją już znam ale jeszcze nie wiem skąd - ale oczywiście jak w dramie szkolnej zawsze musi się znaleźć ten zły team, no i jak zwykle Maya jest przeurocza babka i mam wrażenie że jakoś tak podnosi troszkę poziom dramy <chyba już samą obecnością^^>. Ogólnie - zupełnie jakoś wrażenie nijakości. Byłam nawet w stanie bez problemu wyjść na zajęcia na 5min przed końcem dramy i skończyć ją dopiero po tych paru godzinach. Mam nadzieję że wprowadzą trochę więcej ciekawych momentów bo jak nie, to cóż, będzie to kolejna drama miłosna z trochę innymi bohaterami. A na coś chyba jeszcze liczę bo nawet ta główna bohaterka nie jest taka zła i wydaje się mieć jakiś taki charakterek jak by ją tam trochę rozkręcić...
Obrazek

Wróć do „J-drama”