[2009] My Girl

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

[2009] My Girl

Postautor: Dwukwiat » 09 wrz 2009

My Girl
Obrazek

Stacja: TV Asahi
Emisja: 09.10.2009 - 12.12.2009
Godzina: 23:15, piątek
Gatunek: dramat, rodzinna

Aktorzy:
Aiba Masaki - Kazama Masamune
Yuka - Tsukamoto Yoko
Ishii Momoka - Kazama Koharu
Murakami Shingo - Shibata Yuya
Kitamura Yukiya - Hayashi Hirokazu
Yamazaki Shigenori - Seyama Takashi
Hiraiwa Kami - Katagiri Haruka
Sakurai Sho - Sato (odcinek 10)
Osugi Ren - Kenmochi (odcinek 10)
Yui Ichikawa - gościnnie, 6 ep

Opis:
W czasach licealnych Kazama Masamune miał dziewczynę o cztery lata starszą, która jednak pewnego dnia opuszcza go i wyjeżdża za granicę. Sześć lat później dostaje informację o jej śmierci. Dodatkowo dowiaduje się, że urodziła ona potajemnie dziecko Masamune. Mała Koharu powraca do Japonii, a bohater musi stawić czoła wyzwaniu jakim jest bycie rodzicem.

Ode mnie:
Umm... Właściwie to w dramie zainteresowało mnie nazwisko Aiba, jako że to również jego pierwsza główna rola. Poza tym plot... Nigdy wcześniej nie oglądałam dramy o podobnej tematyce, nie wiem co mam myśleć. Chociaż nie wyobrażam sobie Aiby w jakiejś nudnej dramie, więc zapewne ją włączę, żeby się przekonać^^

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 wrz 2009

Yhh, jak dotąd obchodzę szerokim łukiem tą dramę, wydaje się ciężka i zbyt dramowata xD Ale sobie może pomyślę o Shiroi Haru które miało trochę tematykę zbliżoną i,hmmm... może się przekonam bo z występujących ludzi to niestety nie bardzo ktokolwiek mnie przekonuje:/ <z drugiej srtony w SH był humor a tu mam wrażenie że będzie wielka smuta xD>
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Właśnie... Wszelkie promo itp. zapowiadają straszliwie smutną historię. Jakoś obawiam się, że mój mózg przyzwyczajony do ostatnich tygodni, że płaczę ze śmiechu od rana do wieczora przez Aibę i jego fazy może takiego kontrastu nie przeżyć... W dodatku nie mam pojęcia jakim talentem aktorskim jest obdarzony, jako, że żadnej dramy z nim nie widziałam... Ale z racji tego, że gościa uwielbiam to trza dać szansę (i pewno dopóki to nie będzie straszną masakrą to zapewne obejrzę w całości).
Własnie Shiroi Haru przez opis omijałam szerokiem łukiem xD
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 wrz 2009

Jeśli SH omijałaś przez opis to nie wiem co cię podkusza do tego xD W SH było naprawdę dość dużo humoru, typu walki tatusiów itd, sam aktor tam grający ma wygląd taki ze mnie trochę śmieszył^^ A tu,uh smutno się coś kroi i to bardzo. W ogóle jakoś niewiele dobrych komedii widzę :/
Awatar użytkownika
Dwukwiat
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Jak już wspominałam tylko i wyłącznie Aiba-chan xD Jeszcze liczę na to, że promo wyolbrzymia smutek wypływający z tej dramy *wmawia sobie* W końcu coś trzeba w tym sezonie oglądać...
No z tymi komediami to zobaczymy, ja na razie to zauważyłam ee... jedną? Czy coś mnie ominęło jeszcze?
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 wrz 2009

Mi tez sie promo skojarzylo z Shiroi Haru - ale chyba po tej serii wszystko o tematyce `tatus odnajdujacy swoja kilkuletnia corke` bedzie mi sie z tym kojarzylo. Zazwyczaj ogladam pierwsze odcinki wszystkich serii jakie wychodza, wiec drama bedzie miala okazje sie zareklamowac (;p) ale jakos nie spieszy mi sie za bardzoXD Moze ogolnie brak ciasteczek jakos mnie nie zacheca ;p
Chociaz do Shiroi Haru tez mialam obiekcje zanim sie za to zabralam, a okazalo sie sliczna drama (choc z nie mojego ulubionego gatunku) wiec w sumie szansa ze mi sie spodoba jest. Mala bo mala, ale jest? ;p
W kazdym razie, poczekamy do pierwszego odcinka.
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Re: My Girl [zapowiedź]

Postautor: margot. » 15 paź 2009

Dwukwiat pisze:[obrazek dodam jak znajdę coś akuratnego]

Obrazek

Strasznie mi się spodobał baner. Bardzo fajne kolorystyczne zdjęcie no i ten szalik *_* (fetysz szalików się odzywa ^^)

Ogólnie pierwszy odcinek taki średni. Nie wiem czego się spodziewać po tej dramie. Czy pójdą raczej w słodkie relacje między ojcem a córką, czy pójdą raczej w problemy wychowawcze ojca, które nie wie jaką ojciec ma rolę i nie ma póki co zielonego pojęcia o wychowaniu i pogodzeniu tego wszystkie z pracą. Więc jakby na to nie patrzeć, jak się skupią na tych aspektach i tym problemie, który chyba w dzisiejszych czasach jest dość znany (odchodzimy od konwencjonalnych stereotypów ^^) to może okazać całkiem ciekawa seria, aczkolwiek Aiba póki co wychodzi na takiego niepewnego siebie, strasznie zagubionego i tak trochę za bardzo wychodzi 'cute'.
Ale póki co chętnie zobaczę jak rozwinie się akcja. Oglądalność pierwszego odcinka w Kanto jakoś nie była powalająca, so miejmy nadzieje, że nie będzie powtórki z Orthosa, że dobrze się zapowiada a wyszło całkiem w odwrotną stronę.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 15 paź 2009

Zapomniałam zupełnie o tej dramie xp Ale jakoś tak nie bardzo czekam w tym sezonie na cokolwiek, chyba niestety koreańska półka szykuje sie ciekawiej:/

Teraz mi sie plakat wyświetlił, powiem ze słodkie x) jeszcze inny na if love jest z biedronką, jaka drama potrafi się zrobić nagle ciekawsza do obejrzenia jak dadzą jej jakis ładny plakacik^^
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 15 paź 2009

Azzel pisze:Zapomniałam zupełnie o tej dramie xp Ale jakoś tak nie bardzo czekam w tym sezonie na cokolwiek, chyba niestety koreańska półka szykuje sie ciekawiej:/

Azzel tak samo mam, koreańskie produkcje zapowiadają się naprawdę ciekawie i na nie wyczekuję głównie, a o japońskim sezonie praktycznie zapomniałam, bo z tego co widzę to żadna zapowiadająca się produkcja nie zapowiada się naprawdę ciekawie. Coś japoński rynek dramowy podupada -_- Brak im pomysłów na dobre serie...

A co do plakatu to właśnie ten plakat mnie bardziej zachęcił, niż ten drugi z biedronką. Nooo fakt plakat może dużo zdziałać XD
"Bin jip"
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 16 paź 2009

Ja już po pierwszym epie i zapowiada się całkiem miła do obejrzenia, pogodna drama. Śliczna scena na moście :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 paź 2009

Po dwóch epach cóż by tu powiedzieć...

Po pierwsze - Koharu-chan jest przeurocza <w ogóle to imię mi się spodobało^^>. Jeśli chodzi o treść, cóż, nie są to wysokie loty. Znaczy sie temat byłby całkiem fajny i w ogóle czasem jak widziałam te momenty zakłopotanego Masamune nie odnajdującego się w nowej roli - to było słodkie. Ale niestety temat został potraktowany ogólnie bardzo sztampowo. Tatuś który nie radzi sobie w obowiązkach sam, nie przyznaje się do dziecka przed innymi,myśli ze wszystko jak dziecko powie że jest ok to jest ok... Można by powiedzieć że nie trudno się domyśleć co w kolejnych odcinkach będzie... Wiec czy warto to dalej oglądać? Nie tyle bym powiedziała ze warto ale chyba ze - można - tak by obejrzeć coś takiego ciepłego, miłego ze śliczną mała dziewczynką i jej słodkim głosikiem^^ Bo sceny z nią naprawdę są często przeurocze^^ Trochę nachodzi mnie namyśl Shiroi Haru, ale tam mimo wszystko scenariusz nie opierał się na takim schemacie jak to mamy tutaj... ale dziewczynka i tatuś nie byli tacy słodcy^^
No i ostatnia rzecz, która mnie nurtuje niesamowicie - czemu Youko zostawiła Masamune? Ni w ząb nie rozumiem tego motywu, jedyna odpowiedź jak mi się nasuwa to taka ze jakby nie zostawiła to by dramy dalej nie było xp Bo tak to żadne pseudo logiczne wyjaśnienia w tej dramie mnie nie przekonają chyba. Do tego szczerze mówiąc to nie wiem jak bym się czuła gdybym była takim chłopakiem który nic nie wiedział o swym dziecku, a dziewczyna z którą bym je miała, zostawiła mnie z cholera wie jakiego powodu i nie chciała bym poznała swe własne dziecko. Na pewno nie zachowałabym się tak jak Masamune, nie wiem jak ale on mimo wszystko jakoś szybko z tym wszystkim się pogodził. Czyżbym właśnie przekreślała swe możliwości do poznania - o co tym Japończykom chodzi? xp
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 25 paź 2009

No więc z mojego punktu widzenia, to Masamune nie przyzwał się do dziecka, bo trudno było mu je zaakceptować. Ni z gruszki ni z pietruszki dowiaduję się że ma dziecko. Do tego boi się co sobie inni powiedzą. So to wyjaśnia jego zachowanie. No ale na szczęście po koniec drugiego odcinka w końcu zaczyna rozumieć, że krzywdzi tym sposobem Koharu i zaczyna rozumieć co to znaczy być ojcem. W tej dramie właśnie chodzi o to, o pokazanie jak być samotnym ojcem. Jak się ma wszystko na głowie. A jak wiemy w Japonii się haruję i nadgodziny to u nich norma, więc dziecko i praca to praktycznie nie możliwe do pogodzenia. Mnie czasem irytuje zachowanie Masamune, taki z niego hmmm może nie dzieciak, ale taki totalnie nie rozgarnięty nie wie co zrobić i nie umie postawić na swoim.Widać w nim tylko słodkiego tatusia, a nie mężczyznę. No cóż, wiem że w tej dramie o to w końcu chodziło, no ale mogli by coś zostawić czy pokazać jego męskość.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 paź 2009

No właśnie to ze drama ma pokazać jak sobie poradzi samotny facet z dzieckiem to bardzo dobrze widać, aż za dobrze co mnie najbardziej mierzi w tej dramie. W ogóle podsumowaniem całej dramy już z początku <stawiamy tezę teraz będziemy ją negować bądź udowadniać xp> są słowa któregoś z pracowników na końcu 2ego epa - czy on sobie da radę? I mogłabym się wręcz założyć ze na koniec serii zobaczymy właśnie tą męskość Masamune wraz z podejmowaniem decyzji, znając życie dobrze mu się ułoży, zostanie fotografem <daj boze jeszcze dziecięcym xp> i będzie się świetnie sprawował jako tatuś. Co mi to przypomina? podręcznik dla samotnych tatusiów, a pośrednio w typie dramy - TEIOHa - niestety to trochę obraźliwe skojarzenie xp Ale schemat podobny, tyle że wgłębiamy się tu bardziej w uczucia i relacje wszelakie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 12 lis 2009

Ogląda to ktoś dalej?
CZy to się robi potem smutne? Szukam czegoś smutnego~~!
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 12 lis 2009

Póki co akcja nie jest smutna, tylko dalej pokazuje młodego tatusia próbującego wychować póki co obcą córkę. Ale nie jest to w akcencie smutnym, tylko raczej pozytywnym.
"Bin jip"

Wróć do „J-drama”