[2008] Seigi no Mikata

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

[2008] Seigi no Mikata

Postautor: DSakura » 05 paź 2009

Seigi no Mikata

Gatunek: komedia
Ilość odcinków: 10
Nadawca: NTV
Emisja: 09.07.2008 - 10.09.2008

Obrazek

Obsada:
Shirada Mirai - Nakata Yoko
Yamada Yu - Nakata Makiko
Mukai Osamu - Yoshikawa Naoki
Hongo Kanata - Okamoto Riku

O czym to jest? O_O
Każdy kto ma rodzeństwo, szczególnie starsze (ja mam młodsze, ale też się pod tym podpisuję =_=), wie, jaki to koszmar. Główna bohaterka - Yoko - wie o tym doskonale. Od kiedy tylko pamięta jest prześladowana i dręczona przez starszą samolubną siostrę. Makiko zawsze była uważana za piękną i mądrą, wszyscy ją uwielbiali i byli nieświadomi jej prawdziwej natury. Co więcej, za każdym razem, kiedy Makiko dawała publiczny pokaz swojej osobowości - rzecz jasna przypadkowo - wychodziło to komuś na dobre, przez co jej opinia tylko się polepszała.
Pewnego dnia, kiedy Yoko dostała zadanie śledzenia kolejnego z potencjalnych amantów siostry, biedna młoda uciemiężona uświadomiła sobie, że jedynym sposobem na pozbycie się starszej dręczycielki jest... wydanie jej za mąż. Zaczyna się więc przykładać do powierzonej misji. Niestety, człowiek, o którym dowiaduje się coraz więcej, okazuje się niesamowicie uczciwy, sprawiedliwy, działający charytatywnie... No, po prostu za dobry dla jej wrednej siostry! I co tu począć? Wydać takiego człowieka w ręce zdradliwej Makiko, czy samej do końca życia spełniać jej rozkazy...?

A tak już mniej formalnie:
Świetna drama, kocham ją! xD Chociaż z opisu może wynikać, że to jakiś dramat społeczny o problemach w rodzinie, to jest to naprawdę genialna komedia xD Na początku nie cierpiałam Makiko, ale później zaczęłam ją po prostu podziwiać. Trzeba mieć naprawdę tupet, żeby się tak zachowywać xD No i miny Yoko xD Na dodatek wyidealizowany, naiwny Naoki xD Całą dramę powtarzałam, że chcę takiego męża, ale pod koniec stwierdziłam, że jest za dobry >_<

Tak więc podsumowując, nie jest to romans, jak większość dram xP, ale za to świetna komedia i tak naprawdę nie potrafię powiedzieć, dlaczego... Musicie przekonać się sami xP

Linki:

Polska DramaWiki
Filmweb

Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 05 paź 2009

Heheh ^^ Tez uwielbiam tę dramę. Ściągnęłam kiedyś przypadkowo bo zobaczyłam w caście nazwisko Shida Mirai (uwielbiam ta dziewuszkę ^^) a potem nie mogłam przestać jej oglądać ;) Az do końca :D Tak, tak i dopiero w po obejrzeniu dowiedziałam się że gra tam Mukai Osamu :D:D:D

A wracajac do dramy humor jest świetny i obie siostrzyczki powalają swoja mimką twarzy ^^ Pamiętam takie dwie sceny z których aż chcialam sobie zrobic gify bo były poprostu zabójcze :D I co jeszcze - fajnie jest w tej dramie budowane napięcie - no bo niby wszystko jest jasne ale tak naprawdę nie wiadomo aż do samego końca jak to się wszystko rozwinie, czy wredna siostra dostanie za swoje czy nie ;)

Strasznie przyjemnie oglądało mi się ta dramę aż do samego końca a po ostatniej scenie to było takie Yay!! ale fajna drama :D Polecam na poprawę humoru, bo można się naprawdę czasem popłakać ze śmiechu :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Satsuki YO!!
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Satsuki YO!! » 04 lis 2009

Na pewno, jak w końcu do tego dojdę, to będzie fajne i będę to lubić xD Albo zrodzi się we mnie wewnętrzny bunt za twoje ciągłe zachwyty nad tą dramą i nie będę tego lubić xP
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 04 lis 2009

Bęęędziesz, tego się nie da nie lubić xD
Awatar użytkownika
Yoshiko
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yoshiko » 05 lis 2009

Kyaaa oglądałam już jaki ś czas temu ale się uśmiałam hehe...
Konflikt starsza-młodsza siostra super.. Starsza myślała, że jest mega i nie omylna a tymczasem młodsza ciągle wybawiała ją z kłopotów. Oj nie raz się uśmiałam.
Myślę, że jest to przyjemna drama przy której można się nie źle zrelaksować i zrobic wypad od codzienności ( o ile nie ma się starszej diabelnej siostry.. HEHE )
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 05 lis 2009

Yoshiko pisze:o ile nie ma się starszej diabelnej siostry.. HEHE

Albo młodszej xP Ja sobie sytuacje z tej dramy doskonale przełożyłam na rzeczywistość xD
Ale faktem jest, że Makiko była niesamowita. Jaki trzeba mieć tupet, żeby być taką egoistką. Wbrew sobie ją podziwiam ^^'
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 31 sty 2010

Jestem po 5 epkach i na razie dramka jest bardzo udana. Też się z nią dobrze utożsamiam, ale inaczej niż Wy.
Bo to ja jestem taką straszną starszą siostrą. :twisted: młahahahahaha
Oczywiście jest to taka lekka komedyjka, a 3/4 motywów jest zupełnie nierealna (czego normalnie bardzo nie lubię!) ale tutaj jakoś nie rażą. Chociaż spodziewałam się (i wolałabym) by była to jednak drama oparta bardziej na rzeczywistości, dniu codziennym i na uczuciach. Taka komedia charakterów- tego elementu trochę brakuje.
Bardzo podobają mi się te momenty gdy egoizm starszej siostry wychodzi jej i innym na dobre :D

Ale ta aktorka- ona przecież wcale a wcale ładna nie jest! >.<

Za to młodsza siostrzyczka- świetnie grana!!! Zwłaszcza minki zdziwienia, te z wielkimi oczami, robi fenomenalne!
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 lut 2010

Genialne to było :D W trakcie oglądania przypomniało mi sie kilka trików któych używałam na bracie w młodości - good times ^^

Osamu i Yu chętnie bym zobaczyła w jakimś romansie, jej zbytnio nie lubię, choc tu odwaliła kawał dobrej roboty, natomiast Osamu wg mnie zasługuje na szansę :)
Mirai jest genialna :) Muszę się wreszcie zmusić do obejrzenia tej całej Seiry... Zresztą, bardzo sie cieszę, ze ona dorośleje, bo wchodzi w wiek kiedy wreszcie bedzie miała już jakieś przyzwoite kobiece, nie tylko dziecięce, role.

No i wisienka na torcie, Kanata Hongo ^^ Słodki był no i pozwoliłam sobie na niego patrzeć z uśmiechem na ustach, bo skoro z mojego rocznika to jeszcze dozwolone fangirlowanie ^^ Ale był tak przerażliwie chudy i nigdy bym nie pomyślała że jest w moim wieku, bo twarz to ma strasznie dziecięcą...

No tak, a sam plot super :D Ode mnie 8.5/10 ---> siostra przepięknie trzymała wszystkich pod pantoflem i sposób w jaki zawsze okazywałą sie ally of justice... bezcenny :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com

Wróć do „J-drama”