[2009] Meitantei no Okite

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2009] Meitantei no Okite

Postautor: Eggie » 20 gru 2009

:D Po prostu najśmieszniejszy serial, jaki oglądałąm w przeciągu ostatnich miesięcy. Oczywiście dodam, że jets to śmiech głupkowato-doramowy ale i tak jest czasem potrzebny ^^

Obrazek

Tytuł: Meitantei no Okite
Format: Renzoku
Rodzaj: Detective, comedy
Ilość odcinków: 10
Rating: 9.4 (Kanto)
Stacja: TV Asahi
Emisja: Emisja: 17.04.2009 - 19.06.2009, piątek 23:15
Piosenka: Fighting Pose no Uta - Baba Toshispoiler2 (馬場俊英)
Więcej: http://wiki.d-addicts.com/Meitantei_no_Okite" onclick="window.open(this.href);return false;

Obsada:
Matsuda Shota jako Tenkaichi Daigoro
Kashii Yu jako Fujii Mana
Kimura Yuichi jako Okawara Banzo / Kaneda Hajime
Chisun jako Moriyama Mizuki
Irie Jingi jako Uematsu Keita

Właśnie ktoś na dramacrazy zapostował epy do końca i już jestem po, więc zakładam temat. Miałam lekką obsesję na punkcie Shoty Matsudy :D Dlatego w ogóle zaczęłam. I bardzo się z tego cieszę :)

Generalnie zamysł jest taki. Mamy sławnego detektywa, głupiego policjanta i jego asystentkę. Tak przynajmniej powinno być w każdej wzorowej historii detektywistycznej. Niestety policjant jest w rzeczywistości mądry, detektyw głupawy i zadufany w sobie, a policjantka odmawia bycia obiektem zainteresowania detektywa :D Cała trójka wie, że są a kartach powieści, więc muszą zachowywać się tak, jak zachowaliby sie w ksiązce - kto jest głupi, mądry, etc. Z czego powstają przezabawne sytuacje, gdy detektyw np wysnuje całkowicie błędne rozwiązanie i policjant który czuwa nad tym, żeby to sie kupy trzymało, musi naginać okoliczości... :D
Bardzo polecam, świetny relaks :D Ode mnie 9/10. Shota się jeszcze wyrobi, jest coraz lepszy :)

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 20 gru 2009

Heh, ja zaczęłam oglądać i zwątpiłam jak zobaczyłam że tłumaczenie Q stanęło w polu i nie wiadomo kiedy ruszy:/ (może jednak wybiorę streaminga?)
Tak czy siak po 2 epch mogę potwierdzić wrażenia Eggie - głupie, bezmyślne ale kurcze fajne. Lubiłam ich jak wchodzili do tego pokoju rozmów który był wszędzie xD I chyba nawet policjantka pojawiała się wszędzie ta sama :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 20 gru 2009

Nie wiedziałam, że już jest tłumaczenie do końca. Dzięki za info. Uwielbiam ten serial, uważam że Shota gra lepiej niż w Liar Game, te jego przykrótkie spodenki, wiara w siebie różne inne śmieszne akcje. Np scena z "Who done it!"
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Nie... tłumaczenia nie ma... :P Oglądałąm 3 ostatnie jako rawy na razie... Niestety... ale to mi daje nadzieję, że tłumaczenie się jeszcze pojawi, bo już myslaam, że w ogóle poprzestaną tylko na 7 epach... :P
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 20 gru 2009

Też zrozumiałam ze tłumaczenie jest, a jeśli oglądałaś na streamingu - to oni głównie korzystają z tłumaczeń grup czyli wszystko zależy od Q, a ża Q ma w swych projektach 4 główne (w tym Otomen który idzie im z porażającą szybkością xD), którymi sie zajmuje a Meitantei no Okite jest jako projekt na wstrzymaniu to mogę jedynie powiedzieć - za rok może dwa...
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Azzel pisze:Też zrozumiałam ze tłumaczenie jest, a jeśli oglądałaś na streamingu - to oni głównie korzystają z tłumaczeń grup czyli wszystko zależy od Q, a ża Q ma w swych projektach 4 główne (w tym Otomen który idzie im z porażającą szybkością xD), którymi sie zajmuje a Meitantei no Okite jest jako projekt na wstrzymaniu to mogę jedynie powiedzieć - za rok może dwa...

Serio? bo ja czesto obserwuję sytuację, że na streamie są, ale za to softów ni widu ni słychu... :P

Kurcze, no mam nadzieję, że się jeszcze pojawią i przepraszam za zamieszanie :D Po prostu pojawiły się epy, więc obejrzałam od razu i nawet sporo skapowałam :D
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 20 gru 2009

Ja obejrzalam w sumie 1 ep i czekam też aż będzie ukonczony, ale , że zaczełam ogladać po polsku to i pewnie po polsku skonczę. To nie jest taka seria, którą sie wciąga naraz, można obejrzeć 1 odcinek raz na pól roku i się wątku nie zgubi. A rozrywka niezła XD, taki 'mózgotrzep' prawdziwy. A potem już zadna drama detektywistyczna nie jest taka sama XD
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 21 gru 2009

Otai pisze: A potem już zadna drama detektywistyczna nie jest taka sama XD

O jezu, tak dobrze powiedziane, że aż strach :D ^^
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 04 lut 2010

Jest zsubowany 8 odcinek Meitantei jakby ktoś był zainteresowany.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 04 lut 2010

Dzięki za info, chyba znow zerknę... w ogóle myślę nad kupnem tego odmóżdżacza, bo to działa idealnie - na samą myśl śmieje się jak głupi do sera :D
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 04 lut 2010

ale to jest naprawdę zło... xD naprawdę teraz się już tylko śmieję jak oglądam jakiś kryminał >D dziś prawie zeszłam na Kindaichim xD

i btw to obejrzałam trzy ostatnie epy bez subów, bo to jakoś jeszcze się dało zrozumieć, jak dla mnie... nieskomplikowana fabuła, można się łatwo domyślić o co chodzi... xD
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 04 lut 2010

Ai_tanu pisze:i btw to obejrzałam trzy ostatnie epy bez subów, bo to jakoś jeszcze się dało zrozumieć, jak dla mnie... nieskomplikowana fabuła, można się łatwo domyślić o co chodzi... xD

Ja obejrzałam tego 8 epa i nie wiedziałam, o co w nim chodzi... Tzn to była taka bardziej skomplikowana intelektualnie sprawa, za dużo podejrzanych i świadków. Gdzie jest A-san, B-san i C-san..? :D

Spoiler! I jak Daigoro stanął w obronie Many na końcu to było słodkie, ale o co chodzi z tą kąpielą, dlaczego Tenkaichi tak się bał tej policjantki? Nie rozumiem...
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 18 lut 2010

jestem po pierwszym odcinku i normalnie kocham tą dramę XD dawno mnie nic tak nie śmieszyło, a Shota gra genialnie po prostu, jego miny mnie rozwalają całkowicie. zresztą cała trójka jest kochana ;) dobra, będę spamować wraz z dalszym ciągiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 18 lut 2010

W końcu hardsuby wyszły do końca, drama na razie utrzymuje poziom, obśmiewa stare schematy pod koniec już nie tylko detektywistyczne, ale też filmowe (np. nie mów zaraz wrócę bo to zwiastuje, że zginiesz).

Serdecznie polecam jako odskocznię od smutnych dram i dla fanów Szoty w kapelusiku i przykrótkich spodenkach.
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 18 lut 2010

spam spam spam xD uwierz, ta drama zmieni twoje życie >D serie o wielkich detektywach będą wywoływać ataki śmiechu >D

btw nie wiem czy ktoś widział do końca, ale mnie osobiście zakończenie rozwaliło kompletnie... kurcze bym rzuciła spoilera ale nie chce być wredna, więc powiem tylko... Star Trek rządzi xD

Wróć do „J-drama”