[2010] Tokujo Kabachi!!

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 02 mar 2010

Raczej radcy prawni, jeżeli taka nazwa istnieje... Idzie się do nich w sprawach cywilnych, opłacani są przez urząd, wiec opłaty pobierają tylko za wypisywanie dokumentów, etc...

Niech sie nabijają :D Bawię sie lepiej niż przy ciągłych wrzaskach Sunako-chan :P

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 02 mar 2010

dobra, wiem ze to bez znaczenia ale teraz pytanie radca czy doradca prawny xD
kurcze, mam do 3epa i mój torrent mówi mi nie xp eh, może noc go trochę ruszy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 12 mar 2010

jestem po czwartym epie i niespodziewanie mam ochotę na więcej tego potworka:D w ogóle to Maki jako hostessa, lol:D za co mi się spodobało oglądanie tego czegoś? to nawet chyba nie próbuje być dramą xp naprawdę jakbym oglądała poradnik prawny na przykładach z życia wziętych xD wszelkie dobijacze animowane mi się nawet całkiem podobają... ten kolorowogarniturzasty z serduszkami, przecie to takie kiczowate jest a jednak mnie śmieszy,po prostu lool. Idealna drama na odstresowanie się - zwłaszcza jak się ogląda Sho którego ciągle biją:D Normalnie na sam widok od razu można się odstresować;p mam nadzieję ze nie wrzucą żadnych ciężkich tematów na koniec co by nie psuć zabawy przy oglądaniu tego.
W ogóle czemu Eggie nic nie piszesz z wrażeń, hmmm?;p nudno pisać do samego siebie:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 12 mar 2010

Piszę piszę... :D Miałam więcej napisać po obejrzeniu 7 epa bo już widze jest ale tylko załądowany na dailymotion a to mi sie za Haru-chana nie otwiera... :P

Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne :) Z odcinka na odcinek coraz lepiej jest (poziom śmieśności, nie jakości :P). 6 ep kiedy Sho musiałdokonać "wielkiego wyboru" i "zrobić to co słuszne" był okropnie przewidywalny ale i tak obejrzałam z ciekawościa :P

Gdzieś przeczytałam że to wszystko co oni mówią jest prawdą więc można sie przy okazji dowiedzieć czegoś o samej Japonii :) No a Maki... mi tam ona do roli pasuje. Młodziutka jest, faktycznie stara maluśka, ale właśnie taka ma ta postać być, kompletnie skontrastowana :) Jej buźka z rozwodem i paierochami :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 12 mar 2010

No mi się zdaje ze jakby nie było to nie bardzo było by sens robić taką dramę... swoją drogą to chyba u nas znaleźne jest z góry ustalona na 10%? dobrze mają ci Japończycy mogą żądać więcej nawet:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 mar 2010

7ep.
Fabuła jak to fabuła (to to ma jakąś fabułę?). Oczywiscie dylemat moralny Maki - jesli chcesz chronić ludzi musisz zostać prawnikiem. No tak, ale ona juz sie zadomowiła i nie chce opuszczać Tamu Tamu (rozwala mnie to okreslenie :D).

No i ta dziwna muzyka przez cały odcinek, w pewmnym momencie, gdy rozmawiałą z tą prawniczką w jej gabinecie, leciała taka dziwna muzyczka i nie kojarzyłam skąd ją znam aż w końcu rozkminiłam - Simsy! :D Gdy się zakochiwały chyba :D

No tak, wiec to najlepeij opisuje tę dramę :D To i kopniaki serwowane Sho-kunowi na dzień dobry i do widzenia :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 14 mar 2010

oi, ładnie się rozkręca dramka:D powiem nawet że chyba trafi na listę dram sezonu które sobie nagram:D Sho-chan uderzany na tysiąc sposobów - czyż to nie jest bezcenne??:D a to z dyńki, a to z pięści, a to z gazety xD jestem po 5epie tak dla ścisłości:p już nadrabiam za tobą Eggie:D w ogóle to mam nadzieję ze jak ja obejrzę 7to będą już do 8 napisy, ale to inna bajka xD
a w ogóle to do spostrzeżeń o 5epie - dziwnie było bo nagle mi zabrakło tradycyjnego jak dotąd: A. dekiru B.dekinai; oraz sąsiadów którzy pytaja o poradę:p i nawet tyci mniej animacji zmrażajacych... noo, ja się ino nie zgadzam:p bez tych głupot to się jeszcze przypadkiem zacznie z tego robić normalna drama i będzie wtedy lipaaaa:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Nic sie nie martw, quizy są w dalszym ciągu na porządku dziennym :D W ogóle, SHo by sie na host Milionerów nadawał: Odpowiedz A! Odpowiedz B! :D

Drama nie jest jakimś ósmym cudem świata, ale może sie okazać czarnym koniem po podsumowaniu sezonu bo choc na razie najbardziej mi się BM podoba, to jednak YN juz dawno skreśliłam bo mimo wszystko stanowczo nie jest to mój rodzaj humoru także...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 14 mar 2010

Eggie, w końcu Sho grał w The Quiz Show 2 i hostem był:p ma już wprawkę jakby nie było:D w ogóle nie mogę się napatrzeć na jego zęby... są takie jakieś... gryzoniowate, no nie wiem, ciągle z niego jakaś taka surykatka jest xp
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Ależ on mi chomika przypomina od dawna :D Co nie zmienia faktu że na tle innych i tak ma przyzwoity zgryz :P
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 21 mar 2010

Hmmmm... mrocznie się robi :D
Ale na serio, końcówka być może trochę podbije akcje bo juz w tym epie było trochę niekonwencjonalnie... No, tak czy siak, Tamura naprawdę przysporzył tej kobitce zmartwień... I jeszcze mają go do więzienia wsadzić???

Z misc to Tamura wraszcie zmienił płaszcz :D Wiosna idzie :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 21 mar 2010

z ciekawości nadrobiłam zaległości:D do 5epa było tak trochę bezsensownie, co mi się nawet podobało, a 6epie - nagle dosyć poważna historyjka i brak quizu - aż się zmartwiłam, no i w pewnym sensie dobrze - bo zaczęło się robić poważnie, mniej wstawek zabawowych i do tego przestali bić Sho! o! niewybaczalne xD o ile 7ep tak troszku mnie zainteresował, tak 8 był już naprawdę całkiem interesujący. Brak latających napisów i piorunów nawet nie tak źle wyszedł i dodał trochę do powagi sytuacji, może reakcja pracownicy w biurze trochę przesadzona była, ale historyjka całkiem składna wraz z zakończeniem, gdzie wygrana była taka słodko-gorzka... Co z tego że wygrali gdy dziewczyna ostała się z załamaniem jakimś nerwowym i już nie jest w stanie wrócić do pracy... jeszcze niezłe nawiązanie do grupowości Japończyków - ona mówi ze nie chce wracać do pracy by nie robić im problemów i nie jest w stanie już tam pracować - czyli to co się przypisuje Japończykom - wybicie się z grupy i postawienie się grupie automatycznie skreśla ją z niej. Ciekawam czy scenariusz zakładał właśnie by pokazać to że takie grupowe zachowanie i przekreślanie indywidualnych jednostek jest złe i może destrukcyjnie wpływać na tych "odrzuconych". Jeśli tak to powiedziałabym że to coś ciekawego że ktoś w taki sposób krytykuje pewne kulturowe zachowania,hmm...
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 31 mar 2010

Maki zakochała sie w Sho! (co nie jest niespodzianką :D)
W ogóle, po 9 epie myślałam, że to bedzie jakaś grubsza akcja a to jego tylko łaszywie oskarżyli.... No nic, jeszcze dwa epy, rozrywka jest bezbolesna także przeżyję :P

Tak czasami taki teksty od czapy lecą, że szok.
Na przykład, o tym że oni go traktują jak syna, etc i nagle leci coś w stylu "Bo byłeś urodzony w latach 80"
Ze co? :D Jaki związek?
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 15 kwie 2010

No wreszcie ostatni ep wyszedł z subami... ależ mnie krew zalewa jak to sie tak przeciąga...

Całość oceniam na plus :) 2 pierwsze epy był trochę przynudzające ale jak człowiek sie do konwencji przyzwyczai i przyjmie to z całym dobrodziejstwem inwentarza to wychodzi bardzo przyjemny serial :) Co prawda z zeszłego sezonu oglądałam cztery dramy ale tę postawiłąbym na drugim miesjcu... YN to nie dla mnie, a CB 2 jakoś spadł na jakości... no i te napisy, znowu...
W każdym razie nie przewijałam nawet, Sho jest genialny i chętnie cos z nim obejrzę jeszcze, Maki bardzo lubię więc ja tam nie mam żadnych obekcji co do jej roli :) A postaci poboczne też ok, jak to w japońskich doramach... :P

No i się nie spodziewałam takiego końcowego epa! Nie dość że jciec był niezły numer, to jeszcze oboje wrócili do pracy no i kiss! :D Aj, Sho jest naprawdę świetny :D Choć osobiście myślałam, że tym razem to on będzie ją dręczyłi coś odstawi z tym wyznaniem miłości, ale pocałunek mi jak najbardziej pasował :)

A na koniec powiem, że piosenka Arashi mi sie tak wkręciła... <3

Ja polecam, bardzo fajna i miła rozrywka, ode mnie 8/10
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 15 kwie 2010

aaaaa, umarłam umarłam zakończeniem xD Chyba jedno z najlepszych i zaskakujących zakończeń ever xD To tak na wstępie. Będzie chyba random totalny ale mniejsza,sooł.... Telefon pod kolor sweterka, to jedna z moich śmierci podczas xp Poza tym nie myślałam ze drama która ma konstrukcję - co ep jakaś historyjka, a na koniec mamy większą historyjkę z rozwiązaniem jakiś głębszych kompleksów bohatera - spodoba mi się :p A jednak. Aż mi trochę żal że wyrzuciłam z kompa przed obejrzeniem 10epa resztę odcinków. Nawet bym chyba dramkę nagrała ze względu na to zakończenie:D W ogóle stroje tych ludzi, fetysz bandaży po prostu banda świra - że też na wydziale prawniczym takich nie widziałam dotąd xp
Tak poza tym to może same te historyjki nie był jakiś cud, w ogóle w ostatnie dwa epy Tamura był taki patetyczny, wykrzywiała sie krzyczał patetycznie ze takie westchnięcie ze mnie tylko wychodziło... ale o ile końcowe odcinki na takim średnim poziomie były tak ostatnie pare minut - strzałka w górę konkretnie ;p
<SPOLEROWO>
Eggie, no powiedz czy z tym kissowaniem to nie był świetny motyw i wyznaniem? po prostu po raz pierwszy jestem tak dumna z Japończyków, mimo ze ten kisss to było takie plasknięcie w ścianę, ale co tam ;D no, może jeszcze Yamato też wymyśliło fajnie scenę kissową ale jednak ta scena mnie powaliła...

na trzy oglądane dramy z tego sezonu ta wypadła najlepiej, oczywiście jeszcze BM2 nie obejrzałam wiec pewnie się zmieni ranking, czyli wszystko o oczko niżej, ale mimo wszystko nagły wielki plus dla dramy. Zupełnie sie nie spodziewałam. Myślę ze by było jeszcze lepiej gdyby więcej humoru i kopniaków dla Sho rozdali pod koniec dramy. W ogóle to stało się wręcz moim marzeniem - móc pobić Sho! O!
Obrazek

Wróć do „J-drama”