[2010] Tokujo Kabachi!!

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 15 kwie 2010

U mnie też BM2 na pierwszym miejscu ale kiss mnie totalnie zaskoczył i dorama naprawdę była przyjemna :)

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 19 kwie 2010

Wchodzę sobie w ten temat, bo mnie trochę zdziwiło, że z 1 marnej stronki nagle zrobiły sie 3, a tu dyskusja między 2 osobami. LOL! Nie żeby to było coś złego, ale myślałam, że oprócz mnie dużo ludzi to obejrzy.

Nie przepadam za oglądaniem dram jak wychodzą, dlatego teraz nadrabiam braki z zimowego sezonu i wpadło mi w ręce Tokujo Kabachi. Mnie ciuchy Maki się bardzo podobają. Stylista się postarał, kożuszki w stylu Orihary Mayi, bardzo ładne torebki, profesjonalne zestawianie kolorów, dla mnie to bardzo ważne i tu jest super. Jej gra moim zdaniem jest dużo lepsza niż w AnD czy Hana Kimi. Te grymasy twarzy, determinacja, w końcu coś się w niej ruszyło, bo do tej pory uważałam ją za średnią aktorkę.

Co do quizów mnie nie przypadły do gustu, to że przy okazji można się dowiedzieć czegoś o prawie jest fajne i dla mnie nie rzuca się aż tak w oczy w całej dramie.

DOBRA MUZYKA!!! Z Kill Billa, z Godzin, Pogromców duchów... Super! Strażnik śpiewający Michalea Jacksona bezcenny. Czy ktoś pamięta w którym epie to było? No i tata Falcona, czy on jest w każdej dramie tego sezonu?

Końcówka z kissem genialna... no i to odwrócenie ról tuż przed tym, ale wiedziałam,że tak się skończy już w 3 odcinku, jak oboje biegli w stronę wielkiego napisu LOVE.

Fajna drama. Motyw z zamrażaniem nieziemsko śmieszny, mnie się jeszcze te serduszka podobały jak się ktoś zakochał, no i porażenie piorunem tez niezłe było. Nie wiem, czemu ale pani dozorczyni strasznie przypominała mi Yankumi z Gokusen. :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 kwie 2010

Nie wiem, czemu ale pani dozorczyni strasznie przypominała mi Yankumi z Gokusen.

o lol xD

no właśnie ja lubiłam te animacje strasznie, szkoda ze pod koniec to tak juz biednie z nimi było... no i jednak lubiłam to: a.dekiru b. dekinai i zaciesz dozorczyni - dekiru,dekiru!!:D
w ogóle strażnik i Jackson? coś mi chyba umknęło oO nie pamiętam już xD

co do ciuchów Maki - nie chodzi ze były złe <w ogóle lubiłam czasem patrzeć na tą mieszankę kolorystyczną ich wszystkich, zwłaszcza telefon pod kolor sweterka xD>, chodzi bardziej o to że Maki wygląda mimo wszystko jakby chodziła w ciuchach swej mamy, starali się ją postarzyć i zrobić z niej kogoś poważnego, ale jak dla mnie nie wyszło, tyle roli juz jej widziałam że chyba będzie ciężko mi się przestawić na dorosła i poważną Maki <może przez to ze ona taka jakaś zakonserwowana w tym swoim wieku jest xD taki ogórek czy yamapi - widziałam ich za młodu teraz parę dobrych lat później oglądam i widzę ze wtedy to był chłopiec teraz to jest facet...>
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 19 kwie 2010

Azzel pisze:w ogóle strażnik i Jackson? coś mi chyba umknęło oO nie pamiętam już xD

Jest taka scena, jak Tamura mówi komuś, że pójdzie do więzienia, i spadają na niego więzienne kraty i obok jest tańczący strażnik, który uderza w te kraty :D

Azzel pisze:starali się ją postarzyć i zrobić z niej kogoś poważnego, ale jak dla mnie nie wyszło, tyle roli juz jej widziałam że chyba będzie ciężko mi się przestawić na dorosła i poważną Maki

Ja mam zupełnie inne wrażenie. Uważam, że oprócz tego, że jest niska to raczej wygląda na dorosłą, jak szybko mówi, albo się krzywi, szczególnie odcinek z hostessą to podkreśla, bo widać, że Maki do tej roli się nie nadaje.
Azzel pisze:<może przez to ze ona taka jakaś zakonserwowana w tym swoim wieku jest xD taki ogórek czy yamapi - widziałam ich za młodu teraz parę dobrych lat później oglądam i widzę ze wtedy to był chłopiec teraz to jest facet...>

Ja tak mam z nishikido, widziałam ostatnio, że nawet mu się z krzesła nie chciało wstać w Chonmage Purin jak go jakiś dzieciak zaczepiał. Stary już jest. :D :D Moim zdaniem mistrzem konserwacji jest Ueto Aya -> w Zettai Reido wyglada tak jak w Attack no.1
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 kwie 2010

kurcze, coś mi przez głowę przechodzi ale to chyba nie był ani 9 ani 10 ep, nie? bo poprzednie to już trochę temu oglądałam xp

no nic, ja chyba potrzebuję jakiejś wolniejszej jej przemiany w dorosłą panią - bo w końcu jeszcze niedawno jej rola w Atashinichi a to - no nie da się porównać, chyba jakoś pod koniec już bardziej się przyzwyczaiłam ale na samym początku to tak zupełnie nie to czego miałabym sie spodziewać po Maki xp

offtopując - za to chyba uwielbiam Ayę:D dla mnie szczyt jej bycia uroczym to Konkatsu! <3 ah, niechże ona zostanie moją żona xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 20 kwie 2010

Eeee, miała grać kogoś 22latniego, ale starego duchem :P Udało jej się :D Mi w Maki wszystko odpowiadało tylko ten jej różowy płaszcz...

Reira, no widzisz, teraz sie z nas zrobiły trzy osoy :D A szkoda, fajna drama...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 20 kwie 2010

Eggie pisze:szkoda, fajna drama...

I fajny KISS, normalnie odtwarzałam go sobie w pętli kilka razy :D:D:D

Mnie się jej płaszczyk podobał i tak chyba najbardziej rzucająca się w oczy rzecz jaką nosiła. No i fajne miał kwiatuszki na podszewce (na kołnierzyku).

Po tej dramie Sakurai Sho przypadł mi do gustu na tyle, że zaczęłam oglądać inne dramy z jego udziałem i powiem, że może najprzystojniejszy to nie jest, ale grać potrafi.

PS: Scena ze strażnikiem: 04 ep, 38:30 :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 21 kwie 2010

a ja podkreślę jeszcze raz turkusowy sweterek i turkusowa komórka Sho, bezcenne xp
Obrazek

Wróć do „J-drama”