[2008] Yasuko to Kenji

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

[2008] Yasuko to Kenji

Postautor: akire » 03 sty 2010

Obrazek

Tytuł: Yasuko to Kenji
Gatunek: Komedia
Odcinki: 10
Oglądalność: 13.0 (Kanto) (lol, i tak dużo ;p)
Emisja: od 2008-07-12 do 2008-09-20
Pioseneczka: "Amagasa" TOKIO

Obsada:
# Matsuoka Masahiro jako Oki Kenji
# Hirosue Ryoko jako Tsubaki Erika
# Tabe Mikako jako Oki Yasuko
# Ohkura Tadayoshi jako Tsubaki Jun (foty foty, nie każcie mi się powstrzymywać: )

Obrazek Obrazek Obrazek

Opis:
Yasuko byłaby normalną uczennicą szkoły średniej, gdyby nie jej starszy brat, Kenji - zrezygnował on z bycia liderem gangu motorowego, aby opiekować się nią po śmierci rodziców i rozpoczął pracę jako rysownik mangi dla dziewcząt (jak się tłumaczy shoujo manga?). Życiowym celem Kenjiego jest chronienie Yasuko przed całym złem tego świata, więc oczywiście nie pozwala Yasuko czerpać radości ze szkolnego życia. Sytuacja nasila się, gdy w jej szkole pojawia się "transfer student" imieniem Jun, a Yasuko zaprzyjaźnia się z jego siostrą Eriką, która dziwnym trafem okazuje się mieć coś wspólnego jej bratem.

Ode mnie:
Drama jest... BARDZO mangowa. No wiecie o co chodzi - nie oczekujmy realizmu. Właściwie w okolicach pierwszego odcinka wiemy jak się to wszystko skończy i wielkich zaskoczeń na tej drodze nie uświadczymy. Standardowy schemat odcinka:
-Kenji wprowadza nowy zakaz
-Yasuko się buntuje i robi coś głupiego co ma coś wspólnego z Junem i/lub Eriką
-Kenji jako bajker ratuje Yasuko przed Złymi Ludźmi, opierdziela Erikę, każe Junowi się odwalić od Yasuko i zabiera ją do domu.
Oczywiście mamy też zestaw ulubionych elementów dramowych takich jak transfer student w którym bujają się wszystkie laski czy zdradzający przyjaciel (odmiana jednoodcinkowa) i ogólnie schemat goni schemat ;)

No dobra, a dlaczego robię tej dramce opis? Bo fajna była ;) Oczywiście moja miłość do krzywej twarzy Ohkurka kazałaby mi to obejrzeć cokolwiek by to nie było, ale to tutaj to taka nie wymagająca myślenia rozrywka. Nie było też zbyt dużo momentów w których wstydzę się za bohaterów (co mi okropnie przeszkadza w oglądaniu), właściwie łyknęłam ją prawie na raz. Fajnie gra ta dziewczynka, a gra Masahiro dziwnym trafem przypominała Nagase w My Boss My Hero ;p
Na odmóżdżenie polecam.

Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 03 sty 2010

Ja co prawda widziałam niewiele tej dramy, bo przed sesją idzie mi po woli, ale widziałam już trochę i muszę przyznać, że jeżeli chodzi o wątki w stylu "facet, który ukrywa sie pod żeńskim pseudonimem i rysuje mangi" ta póki co podoba mi się bardziej niż "Himitsu no Hanozono".
Nie tylko Kura jest tu plusem i tym co mnie do dramy przyciągnęło - no, ale cóż, dla któregokolwiek Kanjani nawet "Yukan Club" byłam w stanie obejrzeć wiec tę dramę też bym wczesniej czy później obejrzała, ale... miałam ochotę na coś z Mabo po prostu <3. Zaraz po Nagase jest moim ulubionym członkiem TOKIO, no i ten jego wygląd - uwielbiam go XD!
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 03 sty 2010

dla Otai jeszcze wspomnę (chyba, że już jesteś po tym odcinku), że będzie miała po drodze bonusa w postaci jeszcze jednego Kandzia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 03 sty 2010

nie ja na samym początku jestem dopiero :P. Ale jak widzę Jasiu wszędzie się wciśnie XD
http://lizards-subs.com.pl

Wróć do „J-drama”