[2010] Massuguna Otoko

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

[2010] Massuguna Otoko

Postautor: kye.chwan » 16 sty 2010

Obrazek

Tytul: Straight Man
Tytul oryginalny: まっすぐな男 (Massugu-na otoko)
Rodzaj: komedia
Stacja: Fuji TV, KTV
Data emisji: od 2010.01.12
Ilosc odcinkow: ?
Srednia ogladalnosc: ?

HP: http://man.ktv.jp/index.html
Muzyka: Straight - Tortoise Matsumoto

Wystepuja:

* Sato Ryuta jako Matsushima Kenichiro
* Fukada Kyoko jako Kurita Narumi
* Kanjiya Shihori jako Machida Yoshino
* Endo Yuya jako Kusaka Hideki
* Sasaki Nozomi jako Kayashima Yukie
* Takizawa Saori jako Morioka Kumi
* Sakura jako Kurita Sachiko
* Uno Misako jako Matsushima Mina
* Tanaka Kei jako Kumazawa Shiro
* Miura Rieko jako Yamazaki Tamami
* Ukaji Takashi jako Yamazaki Yoshiki
* Watabe Atsuro jako Yabe Norio

Opis:
Glowny bohater, >prosty czlek< to Matsushima Kenichiro, pracownik dzialu projektowania w jednej z firm budowlanych a to czego najbardziej nielubi to nieuczciwosc. Wiodl calkiem spokojne zycie dopoki przypadkiem (nieuczciwie, podszywajac sie pod jego zaproszenie ;p) na jego drodze nie stanela Kurita Narumi - dziewczyna bedaca calkowitym przeciwienstwem glownego bohatera→ nie posiada stalej pracy, a dorywcze ktore uda jej sie zlapac rzuca bardzo szybko; jest egoistycznym lekkoduchem, bez skrupolow wykorzystuje kazda sytuacje dla swojego dobra.
Z tego co podala ciocia-Wiki wyglada na to, ze spotkanie to odmieni zycie Matsushimy, ktory starajac sie nawrocic Narumi na sciezke dobra zakocha sie w niej, dojrzeje i jeszcze raz przemysli pewne rzeczy w zyciu

Ode mnie:
To tyle oficjalnego opisu, z samego pierwszego odcinka nie da sie za wiele powiedziec - Matsushima daje sie naciagac Narumi, a raczej jego wrodzona dobroc nie pozwala mu odmowic, gdy nieznajoma w sumie mu dziewczyna naciagajac prosi go o kase, czy o zalatwienie kilku rzeczy. No a gdzies pod koniec odcinka orientuje sie, ze moze nie jest ona az tak do konca zla i zepsuta ;p Jakos poki co ten duet bez wiekszych fajerwerkow wypada... Sato co prawda jak zawsze uroczo-malo-rozarnieto usmiechniety & pozytywnie nasawiony do swiata (ma on jakies inne role? ;p), za Fukada niestety nadal nie przepadam za bardzo (nawet po calkiem niezlym wystepie w Karei naru Spy) wiec calosc nie zachwycila mnie poki co.

Za to ogromny plus dla dramy za obecnosc Kanjiyi! Najslodsza postac kobieca ostatniego czasu i tu jako przyjaciolka glownego bohatera wypada slodko ;) I jeszcze jest Tanaka Kei, jak dla mnie caly czas Bunpei z dramy `Muri na Ren`ai` - nie kojarze go za bardzo z innych rol, ale w tej byl calkiem slodki, wiec ciesze sie ze jeszcze troche sie pojawi.

Pierwszy odcinek wydaje sie troche za dlugi - niecala godzina, ale nie zniecheca. Nie zeby tez jakos specjalnie zachecal z drugiej strony... mimo wszystko mam jednak ochote zobaczyc jak sie plot rozwinie :)

Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 01 lut 2010

Kolejna drama które mnie nie zachwyciła. Jdramy co się z wami dzieje ja się pytam?!
Pierwszy odcinek przydługawy, przynudnawy... Oglądając to cały czas widziałam w Ryucie jego postać z Ikebukuro West Gate Park. Nie mogłam się od tej wizji przez pierwszy odcinek uwolnić. Kolejna aktorka Fukada Kyoko, jak ja jej nie znoszę. Strasznie gra! Nie mogę się otrząsnąć z niej po jej tragicznej roli w Xmas Nante Daikirai -_-. Tak więc obsada niestety nie przypadła mi... aaa no i trzeba jeszcze wspomnieć o Shihori. W Buzzer Beat miała sympatyczną rolę, a tutaj mam wrażenie że robi za taką sierotkę, wpatrzoną w Kenichiro.
Plot też jakoś nie zachwyca. Laska która niby ma dobre serce, ale kasę chętnie od wszystkich bierze, bo jej się samej nie chce pracować. A Kenichiro naiwny chłopczyk z dużej firmy daję się jej naciągnąć. Taaak, kolejna schematyczna drama... miejmy nadzieję, że później będzie mniej nudno i mniej przewidywalnie.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 01 lut 2010

Nie wiem, w drugim odcinku lepiej nie bylo, wiec dalam sobie spokoj z ta drama - sa lepsze, ktore czekaja w kolejce ;p Jak pierwszy odcinek zostawial jednak nadzieje, ze moze sie rozwinac i zrobic ciekawie, tak drugi juz nie bardzo.
Co do Fukady to nie moge sie nie zgodzic, straszna jest. Infantylizm wtorny w najgorszym wydaniu - ech, w KareiNaruSpy to jeszcze mialo rece i nogi a tutaj to juz kompletnie nie moge jej strawic.
Kanjiya rzeczywiscie wpatrzona w glownego bohatera jak w obrazek, historia, ktora wyjasnia co-i-jak jest bardzo prosta przez naiwna, ale i tak jej postac podobala mi sie najbardziej. Nie zeby wybor byl jakis wielki ;p

Wróć do „J-drama”