[2010] Angel Bank

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

[2010] Angel Bank

Postautor: kye.chwan » 16 sty 2010

Obrazek

Tytul: Angel Bank
Tytul oryginalny: エンゼルバンク
Tag-line: Occupational Change Agent
Stacja: TV Asahi
Data emisji: 14.01.2010 - 11.03.2010
Ilosc odcinkow: 8
Srednia ogladalnosc: 06.1

HP: http://www.tv-asahi.co.jp/angelbank/
Muzyka: Kachou Fuugetsu - Remioromen

Na podstawie: Angel Bank: Dragon Zakura Gaiden autorstwa Mita Norifusa

Wystepuja:

* Hasegawa Kyoko jako Ino Mamako
* Wentz Eiji jako Taguchi Ryota
* Murakami Tomoko jako Nonomura Minami
* Nakamura Aoi jako Emura Natsuki
* Oshima Yuko jako Ogasawara Manami
* Kimisawa Yuki jako Hokujo Kaoru
* Okumura Kae jako Hibino Itoko
* Suzuki Mie jako Karakida Eriko
* Omi Toshinori jako Kawazoe Jinsuke
* Takachi Noboru jako Karakida Rikiya
* Nishioka Tokuma jako Sonoike Shinjiro
* Namase Katsuhisa jako Ebisawa Yasuo
* Yui Aragaki gościnnie - 1ep

Opis:
Ino Mamako po dziewieciu latach uczenia angielskiego w prestizowym liceum Ryuzan postanawia zmienić zawód. Na seminarium dotyczacym zmiany pracy spotyka się z Ebisawą Yasuo - agentem profesjonalnie zajmującym się pomocą przy zmianie pracy. Ino postanawia skorzystac z jego uslug zeby znalezc wymarzona prace, ale kończy się jednak na tym, że Ino zostaje zatrudniona jako agent Ebisawy. Razem ze swoim partnerem, Taguchim Ryotą, Ino pomaga innym ludziom zmienić ich życie.
Wyglada na to, ze tytulowy `angel bank` to sredniej wielkosci sloik-skarbonka, do ktorego za kazdym razem gdy Ino dobrze wywiaze sie ze swojego zadania zostanie dodany pieniazek z emblematem aniolka. Po zapelnieniu calego sloika ma czekac na Ino nagroda ;)

Ode mnie:
Jak dla mnie strasznie nudne i mialkie; z trudem wytrzymalam pierwszy odcinek. Ino pomaga tu znalezc zatrudnienie kobiecie bedacej w trakcie rozwodu, ktora musi znalezc wysoko platna prace, tak by byla w stanie utrzymac siebie i corke po rozstaniu sie z mezem - jak nie znajdzie pracy, corka zostanie przydzielona dobrze zarabiajacemu ojcu. I ani nie brzmi to jakos zachecajaco, ani nie zostalo pokazane ciekawie. A raczej wyszlo bardzo naiwnie, bo kaza mi uwierzyc w to, ze kobieta ktora chyba nigdy nie pracowala, jest po 30 i bedzie samotna matka dostanie od reki robote za calkiem spore pieniadze - brzmi zbyt idealistycznie.
Nie wiem, moze to ma byc jakas programowa drama, pokazujaca ze mozna sobie radzic w czasie kryzysu, jak sie chce to sie znajdzie wymarzona idealna dla nas prace, w dodatku dobrze platna -- takie mam wrazenie po pierwszym odcinku. I jakos nie zacheca mnie to do ogladania dalej, chociaz nie wiem dokladnie czy ten sam schemat utrzyma sie w pozostalych odcinkach.

Obsada tez nie porywa - Hasegawa wypada strasznie blado, a Namase Katsuhisa w hawajsko-kolorowych T-shirtach tez nie zachwyca, zdecydowanie bardziej wolalam jego wyglupy w Gokusenie. Drugim glownym meskim bohaterem jest Wentz Eiji z grupy WaT i szczerze nie poznalam go tutaj ;p To chyba dobrze, bo nie przepadam za nim za bardzo, a tutaj wypadl nawet calkiem milo.

All in all, patrzac po tym co dostalismy w pierwszym odicnku, nic mnie nie ciagnie do zobaczenia kolejnych.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 sty 2010

No proszę, a właśnie to było coś co miałam ochotę oglądać - to teraz przynajmniej nie będę miała żalu że nikt napisów nie robi xp
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 16 sty 2010

ja najpierw przeczytałam o tej dramie że jest powiązana z Dragon Zakura, to sie ucieszyłam, ale się okazało że jedynym powiązaniem jest nauczycielka, wiec straciłam cały zapał.Raczej jednak nie warto tego oglądać...
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 16 sty 2010

Wydaje mi sie, ze na polskiej drama-wiki bylo cos o grupie Showa planujacej wydac drame z polskimi podpisami. Anywayz, mi osobiscie pierwszy odcinek sie nie podobal, wiec nie polecam tak czy siak ;p

Ai_tanu- tez wlasnie sie zastanawialam chwile nad tym rzekomym powiazaniem z Dragon Zakura (a drama mi sie bardzo, bardzo podobala <3) i siem rozczarowalam, ze powiazanie w sumie nie do konca istnieje :// Bezsensu tak w blad wprowadzac.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 16 sty 2010

Czytałam o tym, w zasadzie czytałam o tych wszystkich dramach, któe dodała Kye, ale jakoś żadna mnie nie zachęciła (zresztą, brak napisów...). Szkoda, że to mdłe, bo lubię Enjiego :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 18 sty 2010

drama będzie tłumaczona przez veeai project - już niby jedną dramę przetłumaczyła osobniczka więc może i to pójdzie, mozna potem obczaić co z tej dramy wyszło.
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 01 lut 2010

kye.chwan pisze:Wydaje mi sie, ze na polskiej drama-wiki bylo cos o grupie Showa planujacej wydac drame z polskimi podpisami. Anywayz, mi osobiscie pierwszy odcinek sie nie podobal, wiec nie polecam tak czy siak ;p

True. Zobaczyłam 1 odcinek i już na dzień dobry podziękowałam tej dramie.
Strasznie beznadziejna... a Namase Katsuhisa wywołuje u mnie odruch wymiotny, nie wspominając już jak próbuje się uśmiechać <TRAUMA>
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"

Wróć do „J-drama”