[2010] Majisuka Gakuen

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Majisuka Gakuen

Postautor: Azzel » 09 lut 2010

Majisuka Gakuen

Obrazek

Emisja:08.01.2010 - 26.03.2010
czas emisji: 00:12 sobota
stacja: TV TOKYO
ilość odcinków: 12
czas trwania odcinków: ok 25-30min
grupa tłumacząca: AKB-48

Obsada:
Maeda Atsuko jako ona sama
Nachu jako Onizuka Daruma
Oshima Yuko jako ona sama
Mariko Shinoda jako Sado
Kojima Haruna jako Torigoya
Suzuki Sawa jako Maeda Sachiko (matka Maedy, była liderka Yabakune)
Komoto Masahiro jako Maeda Yoshiro (ojciec Maedy)
Itano Tomomi jako Shibuya

Oryginalna historia: Yasushi Akimoto

Opis:
Mamy szkołę. Szkołę oczywiście nie do końca typową i nie koniecznie godną pochwały, a mówiąc precyzyjnie - szkoła kobiecych wyrzutków społeczeństwa, można by pomyśleć jak to możliwe ze coś takiego może jeszcze istnieć - zwłaszcza jaki normalni nauczyciele chcą tam uczyć? Tak czy siak dramka zdecydowanie nie skupia się na uczących a tych co się teoretycznie uczą - dziewczętach należących do wszelakich gangów, można by powiedzieć ze sama ta szkoła to jeden wielki gang bo rządzi nią przede wszystkim jedna grupa, a pozostałe są albo na zasadzie poszanowania wzajemnego albo to najprościej mówiąc - wyrzutki. No i do tejże szkoły zawitają dwie nowe uczennice. Jedna z nich czuje nieprzemożną chęć pokazania innym że stać ja na wiele, natomiast druga z nich zupełnie nie wyróżnia się z, ee, takiego naprawdę przeciętnego tłumu i bynajmniej nie szuka zaczepki. Jednak z czasem okazuje się że nie wszystko jest takie jakie wydaje się być...

Ode mnie: Po pierwsze - uwielbiam takie gangowe klimaty zwłaszcza te ich stroje i te sprawy wiec nie mogłam się oprzeć by nie sięgnąć po tą dramkę^^ Druga rzecz - jeśli ktoś marzy o facetach w dramie - nie ma co ruszać tego w ogóle <zupełnie, bo to co tu przypomina facetów to albo tylko przypomina albo jest erotomanami wiec nie zaliczamy ich do tej grupy :p> W ogóle to gdzieś tam widziałam jakieś porównanie do Mendola że ten sam czas itd - nic związanego chyba oprócz tego ze aktorów paru tych samych - a dokładniej te dziołszki z jakiejś popowej grupy <cokolwiek, nie interesuje mnie to xp>,eee, i nie wiem czy nie pojawi się jakiś wątek damskiej miłości <ale jestem dopiero po 2 epach więc nie wiem jeszcze co to będzie:p> A tak ogólnie co do treści to co tu by powiedzieć - taki typowy wątek z serii cicha woda brzegi rwie no i jestem dosyć ciekawa co z tego wszystkiego ostatecznie wyniknie. Ogólnie trochę nie bardzo mi sie podoba dziołszka którą dali na główną panią gangową <jakoś tak, ee, nie wiem...>, za to ta cicha wydaje mi się być tu idealna:) No i to wielkie rozwrzeszczane coś - niech mi ktoś powie kto to, w ogóle jestem ciekawa czy ta dziołszka jest serio taka trochę przy kości czy tylko ją tak przerobili xD I mimo ze jestem bezmięsna to powiem że motyw skrzydeł chwały jest całkiem niezły xp
Na koniec:
Obrazek

Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 lut 2010

O no popatrz, zastanawialam sie czy sie zabierac za ta drame czy nie - ale na pocztaku sezonu nie bylo o niej nic napisane jeszcze, wiec nie chcialo mi sie w ciemno zabierac. Tym bardziej, ze jedyna rzecza jaka wiedzialam na pewno bylo to, ze graja tam dzialuszki z AKB48, co mnie jako kobiete nie zachecalo szczegolnie do ogladania ;p
Brak facetow jest zdecydowanym minusem serii, to trzeba podkreslic na poczatku, zanim sie jeszcze wezme za obczajanie - ale po tym co napisalas to chyba dam szanse pierwszemu odcinkowi na wykazanie sie ;)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 lut 2010

hemmm, nie wiem czy się wykaże drama zbytnio ^^" schemat w pewnym sensie po dwóch epach jest już wypisany ale jakaś tam główna historia ma być... tak czy siak... ja lubię te ich stroje, imidż i sposób mówienia <3 wiec jeśli ktoś nie jest albo babolubnym facetem albo nie lubi tychże rzeczy - nie ma sensu się za to zabierać.
Obrazek
Awatar użytkownika
kye.chwan
Doramowy maniak

Postautor: kye.chwan » 09 lut 2010

No wiesz, juz po opisie widac ze nie ma co oczekiwac cudow-wiankow od dramy - ale jakos mi sie z KamikazeGirls troche skojarzylo. Nie wiem czemu, moze haslo `kobieta i gang` zawsze bedzie mi sie z tym filmem kojarzyc po prostu? I chyba glownie dzieki temu skojarzeniu mam ochote dac dramie szanse, a nuz sie spodobaXD
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 11 lut 2010

To raczej taki damski Crows, mimo że Atsune nie pali się do bycia na topie. W każdym odcinku dochodzą nowe dziewczyny.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 20 lut 2010

powiem szczerze że przy epie z lolitami to miałam załamkę, to to ani walczyć fajnie nie walczyło, a o grze aktorskiej to bym się nie wypowiedziała w ogóle... no ale kolejne dwa epy trochę już nadrobiły i nawet nie powiem jestem ciekawa cóż to za wielka tajemnica z przeszłości i widzę ze tworzy się przeciwny team już, dzieje się coś dzieje. A myślałam ze poprzestaną na robieniu historyjki co ep i ostatnie dwa na główną akcję a tu proszę w połowie serii okazało się że niby poprzednie epy też do czegoś były, aż boję się to powiedzieć, ale plot chyba ma jakieś ręce i nogi, łoł...
a na koniec - najbardziej lubiłam tą babochłopczycę:D
Obrazek
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 21 lut 2010

zapowiedź 8 ep

Obrazek Obrazek Obrazek

Co do gry aktorskiej to, że jest słaba nie ma się co dziwić. Kilka dziewczyn grało epizodyczne role, reszta po prostu debiutuje. Jedynie Maeda Atsuko ma większe doświadczenie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 21 lut 2010

oi, nie tylko Maeda:p ta w czerwonej kurtce - miała więcej ról <wspomina Muri na Renai..> a reszty to nawet nie chciało mi się sprawdzać, kojarzę powtórkę dziołszek z Mendola. Ale muszę przyznać ze chyba nieźle Maedzie idzie, zwłaszcza jak patrzę na jej fotki tak normalnie...

co do zapowiedzi - to ta dziołszka w czerwonej bluzie z poprzednich epów? <w ogóle jej dreptanie po ławce nie wiem co miało oznaczać, chyba miało być takie "cool" ale nie bardzo im wyszło xp> czyżby zaczynało się powoli "L"?:D
Aaa, nie wiem czy mówiłam ale z tych dziołszek najbardziej to chyba lubię Yuko, a pani przewodząca - nawet się chyba do niej przekonałam mimo tych jej dziwnych zębów ><
Obrazek
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 22 lut 2010

Właściwie to Kojima Haruna (ta w czerwonej kurtce) prócz Coin Locker Monogatari i Mendol to jej role są epizodyczne, czyli tych dziewczyn z tyłu klasy. Maeda teraz gra w Ryoma den bratanicę głównego bohatera. Spoiler! hm ja słucham AKB48 dopiero 4 lata więc mogę się mylić co do doświadczenia dziewczyn :P

Co do zapowiedzi to nie ta sama dziewczyna, ta z zapowiedzi to ta co jest na fotografii a przebywa w poprawczaku :twisted: . Stepowanie to chyba oznacza rozwijająca się akcję. A sama Mysz ma ochotę zasiąść na tronie nie brudząc sobie rąk. Podpowiada innym jak się mają wykończyć. :twisted:

edyta
Polecam film Ashita no Watashi no Tsukurikata :thumb: z Atsuko
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 22 lut 2010

Widzę ze znawca się znalazł ;) Nie no ja się na girlsbandach i boysbandach nie znam więc się nie wypowiem za wiele, a nazwa AKB48 jest mi znana dopiero od tej dramy, no i jakoś mnie aż tak żadna z dziewczyn nie poruszyła co by szukać produkcji z nimi, ale Kojime przynajmniej znam, to 3 czy 4 produkcja którą oglądam z nią? Maede pierwszy raz na oczy widzę <przynajmniej tak mi się wydaje>, wiec oceniam na podstawie tego ce me oczy widziały:p
A co do Myszy(?) - jaki ma zamiar to jak najbardziej rozumiem o co biega, w końcu jeszcze potrafię, zrozumieć że nie tylko siłą można dojść na górę :p Ale stepowanie czy coś to i tak jak dla mnie głupio zrobiona scena... a jak dorzucać jej jeszcze takie głębokie znaczenie <to jeszcze dodać trzeba że stoi na ławce w szkole więc pewnie ma to oznaczać jak wysoko chce w owej szkole zajść> to mnie śmieszy taka opcja, jakoś za bardzo głęboką dramę to raczej tego bym nie uznała...
a za polecenie dziękuję, zobaczę:)
Obrazek
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 22 lut 2010

Obrazek

Nie wiem czemu ale mi ta próba stepowania skojarzyła się z musicalem Chicago. A że to płytki serial to wszyscy wiedzą, jakoś nikt nie spodziewa się niczego głębokiego :P . Dziewczyny mają być i wyglądać :twisted: . I jest ok.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 22 lut 2010

a jak dla mnie mieć fajne ciuszki i się fajnie bić, to drugie im różnie wychodzi ale nie jest źle;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 mar 2010

ajooo... normalnie 8ep wymiótł śmieci z każdego kąta jak nic xD takiej sieczki krwawej to ja dawno nie widziałam xD ale nie powiem nawet mi się podobało xD w ogóle to ubolewam wielce nad tym ze siostrzyczki i chłopczycę tylko jak cza to pokazują a to jedne z moich ulubionych postaci :p druga rzecz to podoba mi się stosunek miedzy Sado a przywódczynią szkoły. A przechodząc do 9 - matko, jaką bandę świrów oni z nich zrobili xD Ale nie podoba mi się że wrzucili już takie wątki jakieś ponadnaturalne, bo jeszcze stukniętą dziołszkę co ołówki w nos wsadza ludziom mogę zrozumieć, ale pojawiający się w parę sekund makijaż i te sprawy - już gorzej...<mogli zostać w tych ramach pseudonormalnosci...>
Daaalej, Maeda chodząca jak zombi... nie widzi mi się to, tak samo gra aktorska tych niektórych dziołszek,eh... ale doceniam przywódczynię i Sado, plus nawet Mysz taka całkiem niezła się wydała, w ogóle jej wątek jak ładnie ułożyli, wcześniej nawet nie zastanawiałam się jak chce żeby się wszyscy powykańczali, a teraz zrobili z tego ładną całość, przyznam ze bym tego tak ładnie nie poskładała.
No a na koniec jakieś uwielbienie dziołszkowe mnie przez tą dramę złapało bo do już wcześniej wspomnianych dodałabym koleżankę ze wspomnień którą w ogóle to uwielbiałam z Mendola a tu z niej ładne dziewczę zrobili dopiero,no. Czekam w końcu na całą historyjkę o niej.
W ogóle to się rozpisałam xp czekam na te 4ostatnie epy, a krew niech się leje, hej!:p
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 16 mar 2010

Yup 8 Ep jest wypas. :twisted: Szczęk paznokci i krew

Obrazek

Co do Maedy, to się wyjaśni czemu taki z niej zombiak. O Minami będzie w 10 ep. A w 9 atak szalonych chikenów.

Obrazek

W sumie to sam nie wiem jak to zakończą, ale mam nadzieje na drugą serie.

Ah zapomniałbym.
Gekikara inaczej czyli RenaBoy
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 mar 2010

no właśnie ten atak szalonych chikenów był blyy, z tej dziołszki co oni zrobili:/
ale właśnie popatrzyłam za RenaBoy, si? i po prostu jak nic to mój dream team:
Obrazek
dopisuję je do listy: gdybym jednak miała wybrać kiedyś dziewczynę xp <lądują koło Ayi Ueto;p>, w ogóle z łukiem do mnie,ajj, to cios poniżej pasa jak nic :p

czy drugą serię - hmm, może pierw wolałabym zobaczyć zakończenie by przemyśleć czy warto dać drugą serię... ale coś jeszcze z moim dream-teamem to ja z chęcią zobaczę;p

ps. co do zombiaka - ona w ogóle tak jakoś przez całą serię zombiakowo chodzi, nie tylko przez ostatnie zdarzenia, jakoś przez to nie mogę się do niej przekonać widząc jej słodką stronę reklamującą jakieś dvd czy coś oO

Wróć do „J-drama”