[2010] Yankee-kun to Megane-chan

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 25 maja 2010

KartoflAnka pisze:
Nie... Ta drama po prostu powala. Jak długo jeszcze?

ale romans się szykuje na bank taki bardziej rozwinięty i jak sądzę po mojej myśli, no ale :P :P :P :P

Nooo... ja myślę, skoro do bielizny już doszło... [i jeszcze ta czerwona - pomidorowa lol - smuga spod nogi]

KartoflAnka pisze: Narimiya- AAAAAA!!!!!!!!Wrzask, no nie wyobrażam sobie tych min i w ogóle,żeby ktoś inny to zagrał :P

No i w tych minach tragedia... Żeby je widzieć w miarę jakoś, a nie tak ... ech... Chyba szybciej się japońskiego nauczę *idzie powtarzać klasyfikatory na sprawdzian*

:volli:
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 maja 2010

Ta drama jest bardzo dziwna. Kolejna pozycja, którą postanowiłam nadrobić - zaczęłą sie bombowo i po 2 epach miałam ochotę pomnik wystawić i pisać peany ale jest teraz w trakcie odcinka piątego i już tak kolorowo nie jest.
Cały urok tej serii, co było już od początku jasne, opiera się na postaciach. Ale fabuła, na początku śmieszna, zaczyna się robić nudna.
Niromiya mocny jest, no ale on to obronną ręką ze wszystkiego wyjdzie. Jego podejscie do wszystkiego mi się podoba, no i znakomite interakcje z Haną ma. Dziewczyna jest lepsza niż przypuszczałam- wkurzająca jest, ale całkiem zabawna, zwłaszcza jak manipuluje Daichim.
Chiba kun jest spoko, trochę mi jego postać przypomina Sierotę z Samurai High School, sama nie wiem czemu. Rinka mnie drażni potwornie, aż sprawdziłam kto to - grałą też siostrę So w TokyoDOGS, ale stamtąd pamietam jedynie jej chłopaka :P
Hongo - podnieciłam sie okropnie jak sobie przypomniałam, że tu będzie, ale przez dwa pierwsze epy nie było go prawie wcale - 2 ep zajął Chiba, trzeci Rinka i dopiero w czwartym przedstawili go jakoś bardziej. Głupi scenarzysta, czy on myśi że ludzie nie sa w stanie przyswoić wiecej niż jednego wątku na raz? No więc w czarnych włosach i okularach jest mega hot ale jego aktorstwo coś spada widzę. Znaczy, gra normalnie, ale scena w 4 epie gdy sie bił z Miśkiem i zaczął dyszeć i w ogóle :D co on tam nie robi, wiecznie się krzywi, to jego sposób na okazywanie lekceważenia i wyższości - śmieć mi się chce, ale jednoczeście chłopak jest super <3

Także, nie załamuje mnie ta seria jak na razie, ale cały koncept robi sie coraz nudniejszy - wszyscy nagle są jakimiś byłymi delikwentami, wszystkich Hana umoralni i będziemy tolerancyjni... ech...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Speak
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Speak » 13 cze 2010

Jakoś nie miałam co robic i postanowiłam włączyc sobie coś japońskiego, bo ostatnio jestem tylko i wyłącznie po stronie koreańskiej :P no i właśnie skończyłam 1 ep i strasznie mi się podobał. za to kocham j-dramy, te ich sceny walki są po prostu zabójcze ... a jakie "realistyczne" :D
dwójkę głównych bohaterów już uwielbiam, Narimiya jest świetny, sama jego mimika rozwala.. jego mina jak się dowiedział, kim jest Adachi, bezcenna :D
Oglądam: King 2 Hearts | Love Rain
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 13 cze 2010

Dzisiaj dobiłam do 4 epa.
Robi się średnio. Chyba te odcinki są za długie. I przez to fabuła jest trochę rozwleczona. Gdzieś w środek ładują moralizatorstwo i co odciek doczepiają kolejnego przyjaciela Hany. Wszyscy się robią pro-Yankee.
Chyba jednak jeden Narimiya wiosny nie uczyni.
Ale jak już jest, to będę oglądać. 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 cze 2010

Dzisiaj dobiłam do 4 epa.
Robi się średnio. Chyba te odcinki są za długie. I przez to fabuła jest trochę rozwleczona. Gdzieś w środek ładują moralizatorstwo i co odciek doczepiają kolejnego przyjaciela Hany. Wszyscy się robią pro-Yankee.
Chyba jednak jeden Narimiya wiosny nie uczyni.
Ale jak już jest, to będę oglądać. Cool

Najpierw do tych wyżej na drama crazy jest już 7epów z subami :D ja tam ogladam to, bo to pikne jest

Lady nie łam się, rozkręca się, jak nic dalej.

Jak zwykle komenty są najlepsze, a i śliczny tyłek by Narimiya - nie sądziłam, że ma takie tyły efektowne( przez te portki, jak worki na kartofle :D

Adachi Hana ja zawsze poprawiła mi humor na cały tydzień. Jej wynik z testu mnie przygwoździł i jej inteligencja :shock: za to w potłuczce jest niepokonana. No i pan kujon Izumi czy jakoś tak .O WOW jestem w szoku - kolejna platoniczna miłość do mojej listy :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 13 cze 2010

haha, wiedziałam, że nie tylko ja i Reira doceniami Hongo <3

Ja też po 7 epach, nie jest to dorama mojego życia na pewno, ale jest śmiechowo, na tyle, że raczje nie przewijam. Jest bardzo przewidywalna, ale co nie jest? Hana i Misiu mi sie podobają, Hongo <3 tylko ta Rinka mnie denerwuje... no i fabuła to zbyt ambitna nie jest...
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 13 cze 2010

Eee, Rinka jest całkiem spoko. Jak się rzuca na ludzi z kijem bejsbolowym, fiufiu :D Ona jest '95 rocznik, wiecie?

Izumiego bym powiesiła, może się rozkręca później, jeszcze nie wiem. Narazie jest kujonem, który nudzi się przed książkami, więc wdaje się w bójki i tępi resztę japońskiej gangsterki :D

Ja jakoś nie lubię szkolnych dram.
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 13 cze 2010

Ja jakoś nie lubię szkolnych dram.

aha to może dlatego tak źle ci się ogląda :D

Hana i Misiu mi sie podobają, Hongo <3 tylko ta Rinka mnie denerwuje... no i fabuła to zbyt ambitna nie jest.

i tam a bo po co ambitna? to by dopiero nudą zawiało :D

Możliwy spoiler:

Ale scenka w tej mgle to boska była i końcówka ,jak te wody mądrości zamknęli :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 22 cze 2010

Kurde, jak się nawzajem przekonywali z Chiba o tym,zeby iść swoją drogę i własnym zyciem, to przez chwilę to nawet wyglądało jak prawdziwy problem :D
W dalszym ciągu nie wyrabiam z akcji Hany i min Miśka ale serial nie zmądrzał ani o jotę ^^
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 23 cze 2010

Jestem po szóstym odcinku, piszę , dopóki nie zmienię zdania- był to jak dotąd najlepszy ep.
Chyba najfajniej jest, jak rzeczy się dzieją w domu Daichiego, bo wtedy łazi w tych swoich bluzach, jest ciągana za uszy, wszyscy się na niego drą, a on robi te swoje mangowe usta i oczęta i już jest świetnie. Szkoda, że ta dziewczyna nie była jego miłością, ale przynajmniej otworzyła mu oczy. Jestem ciekawa, czy teraz faktycznie zacznie się uczyć, muszę się wziąc za dalsze odcinki chyba. Znając życie, będzie rzucał książkami i krzyczał "Annoying!". A tak przy okazji, jak to się dokładnie mówi po japońsku, bo nie jestem pewna?

Było kolorowo, samorząd się przydał i była miła pogawędka senseia z państwem Shinagawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 cze 2010

boom_boom pisze: Znając życie, będzie rzucał książkami i krzyczał "Annoying!". A tak przy okazji, jak to się dokładnie mówi po japońsku, bo nie jestem pewna?.

Ja ciągle słyszę urusaj! ale to chyba tylko moje uszy ><'
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 23 cze 2010

Eggie pisze:
boom_boom pisze: Znając życie, będzie rzucał książkami i krzyczał "Annoying!". A tak przy okazji, jak to się dokładnie mówi po japońsku, bo nie jestem pewna?.

Ja ciągle słyszę urusaj! ale to chyba tylko moje uszy ><'

Ja bardziej "Ryusei/Usei/Yusei" :lol:
Prawie to samo...
Obrazek
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 23 cze 2010

Eggie pisze:Ja ciągle słyszę urusaj! ale to chyba tylko moje uszy ><'

No to chyba uszy dobre, bo według mojej - jakże skromnej wiedzy związanej z nihongo - to będzie właśnie "urusai" co znaczy o ile dobrze pamiętam - hałaśliwy, denerwujący i takie tam... a używa się chyba też często po prostu w znaczeniu "shut up" :D

BTW - to mi przypomina o tym, że czas nadrobić odcinek, bo trzeci już zsubowany czeka a post Lady do obejrzenia zachęca....
:volli:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 23 cze 2010

bardziej dosłownie był przetłumaczyła jako 'zamnkij się' xD chociaż właśnie jako annoying często tłumaczą... zreszta ja sie uczyłam AŻ pół roku a więc specjalistką nie jestem, ehm...

ja doszłam do 5 odcinka i powoli zaczęło mnie to nudzić, rzuciłabym gdyby nie mimika Hirokiego i wrzaski dziewczyny xD ale tak nie mam serca, nooo ;D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 23 cze 2010

Volli pisze:
Eggie pisze:Ja ciągle słyszę urusaj! ale to chyba tylko moje uszy ><'

No to chyba uszy dobre, bo według mojej - jakże skromnej wiedzy związanej z nihongo - to będzie właśnie "urusai" co znaczy o ile dobrze pamiętam - hałaśliwy, denerwujący i takie tam... a używa się chyba też często po prostu w znaczeniu "shut up" :D

BTW - to mi przypomina o tym, że czas nadrobić odcinek, bo trzeci już zsubowany czeka a post Lady do obejrzenia zachęca....

No własnie moja skromna wiedza początkującego mówi to samo ^^ Chyba dlatego to słysze :)

Wróć do „J-drama”