[2010] Zettai Reido

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2010] Zettai Reido

Postautor: Reira » 19 maja 2011

Drama będzie miała drugi sezon w lecie. Nie uważam, żeby był potrzebny, ale dobrze mieć jakąś poważniejszą pozycję wśród remaków HanaKimi, Ouran High School Host Club i innych. :victory:

Awatar użytkownika
Maru
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Maru » 19 maja 2011

Reira pisze:Drama będzie miała drugi sezon w lecie.

Hmm...ogólnie jakaś moda sie zrobiła na kontynuacje. Juz sama nie wiem czy to dobrze czy źle.

Ale na drugi sezon tej dramy sie cieszę, bo mam nadzieję, że parę rzeczy poprawią.

Generalnie drama na plus - a przede wszystkim świetnie zrobiona technicznie - naprawde dobre ujęcia, dobrze nakręcone i równie dobrze zmontowane.

Co do samych spraw kryminalnych - było przyzwoicie. Lubie takie dramy jednoodcinkowe ogladać, zawsze mozna je przerwac i wrócic kiedy się ma czas i zazwyczaj tez tak epizodycznie je ogladam, a sprawy i tak wszedzie podobne.

Tylko ...no własnie - ja lubię, jak mi się rzuca sznureczek, co bym mogła za nim dreptać. Strasznie we wszelkich produkcjach kryminalnych kręci mnie to, że siedze i próbuję rozgryźć sprawę i sie domyslać. Tutaj niestety dużo było kręcenia się w kółko, a potem nagle rozwiązanie całej zagadki i historii na raz, w ostatnich 5 minutach.

I kolejna rzecz na minus to ....bohaterowie niestety :/ Jacyś tacy za mało wyraziści zdecydowanie. Dla porównania - leci sobie drugi sezon Bossa, którego sobie zostawiłam na wakacje, ale mimo, że ogladałam dramę rok temu, to dalej pamietałam postacie. W Zettai Reido mam problem po 2 miesiacach.... Zreszta nawet sama postac Ueto była jakas taka ni w pięć ni w dziewięć, troche polatała sobie i sie powzburzała miejscami, ale jakiejs takiej charyzmy jej zabrakło, jak na taką bohaterkę by przystało.

I chyba nie sposób nie wspomnieć o genialnym wręcz openingu i endingu *_______* Coś absolutnie cudownego :fav:

EDIT: ZUA się dowiedziałam z tokyographu ;___; wg tego co piszą w sequelu Aya zostaje przeniesiona do nowej dywizji ....która zajmuje sie sprawami obecnymi .... hell no! ..cały urok tej dramy był w tym, ze to cold case'y były noooo, a teraz kolejna zwyczajna detektywistyczna bedzie .. Chociaż widziałam, że częśc casta wraca, więc moze bedzie tak, że sprawy będą się łaczyc czy coś ...Mam nadzieję, że nie zrobią z tego serii 'aktualnej' :/
Obrazek
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu!"
- Król Julian
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 28 lut 2012

Skończona.
Drama bardzo mi się podobała. Ogólnie lubie takie kryminalne/detektywistyczne serie dlatego też jestem bardzo zadowolona.
Aya grała trochę roztrzepaną, wiecznie śpiącą w biurze dziewczynę. Bardzo fajna postac.
Jeśli chodzi o zagadki to w porządku. Krok za krokiem powoli rozwiązywali daną sprawę Czasami właściwie wszystko podsuwali pod nos młodej a ona tylko dokańczała resztę.
Jeśli chodzi o drugi sezon to raczej się za niego nie zabiorę.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-drama”