[2010] Shinzanmono

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Shinzanmono

Postautor: Azzel » 08 mar 2010

Shinzanmono

Obrazek

* tytuł: 新参者
* gatunek: kryminał
* stacja: TBS
* emisja: 18.04.2010-20.06.2010
* czas emisji: niedziela 21:00
* liczba odcinków: 10

Obsada:
* Abe Hiroshi jako Kaga Kyoichiro
* Mukai Osamu jako Kyose Koki
* Mizobata Junpei jako Matsumiya Juhei
* Meisa Kuroki jako Ami Aoyama
* Kimura Yuichi jako Kojima Kazumichi
* Sasano Takashi jako Kishida Yosaku
* Harada Mieko jako Mitsui Mineko
* Miura Tomokazu
*Susumu Terajima

Opis:
Drama oparta na popularnej noweli Higashino Keigo. Kato Kyoichiro jest nowym detektywem, który ma za zadanie rozwiązać zagadkę czterdziestoletniej kobiety zamordowanej w dzielnicy Tokyo - Nihonbashi.

Ode mnie:
Znalazł moze już ktoś sposób aby nie spać cały kwiecień i maj? właściwie marzec już też... Mukai, Mizobata... muszę więcej mówić? do tego ten śmieszny detektyw z Meitantei no Okite, Abe Hiroshi i w obsadzie póki co cała jedna kobieta<chyba ta będzie żywa, chyba ze to ta martwa 40latka xD> i to nie jakiejś pierwszej młodości, więc może nie będzie czule, mam nadzieję ze będzie ciekawie, a ciasteczkowo na pewno będzie:D
Emm, i jeszcze dwie rzeczy, napisy będzie robić pewnie Chuks, a drama wejdzie chyba w miejsce Tokujo Kabachi!!

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 28 kwie 2010

No, pierwszy ep obejrzany, zobaczymy ile osób przyciągnę do oglądania ze mną :D jako ze w japońskiej półce i tak na razie posucha więc całe 3 dramy oglądać mogę. A teraz co do treści.

Odcinek mógł być o te 15min krótszy, naprawdę, już końcówka to mi nudą zawiała. Abe - gra tutaj takiego Mr. Braina oO Powiedziałabym ze jest to chyba przetrawialne, ale zdaję sobie sprawę z tego że nie dla wszystkich, w ogóle dla mnie ciężko strawny jest ten aktor, ale to inna sprawa xp Mimo wszystko było parę bezcennych scen z nim - np w kiblu z Junpeiem, fajny motyw :D Junpei taka fajna sierotka zwłaszcza podoba mi się jego niezadowolenie że musi znów pracować z NIM. Zabawny jest z tym wszystkim.
W ogóle ekipa zgromadzona w dramie powala - co znaczniejsza postać to znam aktora oO Ekipa policyjna znana osoba na znanej osobie, do tego pani reporterka, która jest tu trochę takim narratorem, no i rodzinka z pierwszego epa. Z trudem bo z trudem doczekałam się Mukaiego, pierw na samym początku epa, a potem na koniec, luuubie już jego postać <3 Poza tym w drugim epie mamy kolejną smietankę aktorską - chłopczyk z Gokusena, kobitka z Muri, naprawdę bardzo mi radośnie oglądać wszystkie te twarze co znam.

Co do treści - cóż, pierwszy ep wyglądał dosyć... przewidywalnie? Wiadomo było że Abe odkryje je nie jest wszystko takie jakie miało być, do tego - jakoś tak widz nie został oszukany zbyt dobrze że to co jest pokazywane jest prawdziwe... Nie dziwię się nawet ze po 1epi z 21% ogladalności spadło do 15%... chociaż może trochę przesadzili, na ich miejscu dałabym trochę jeszcze szansy dramie, bo może się jednak okaże że zabójca nie jest tym na kogo wypada jak na razie...
No, a na sam koniec- muzyczka - niech mi ktoś powie z czego to? w jakim serialu czy filmie wykorzystywało się taką muzyczkę <nie jap>?? Podoba mi się całkiem taka konwencja, no i chyba to w jakiś sposób podnosi dramę. Mam nadzieje że drama mnie jeszcze zaskoczy,nu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 13 maja 2010

halo halo nikt nie ogląda tego??xD Fajna całkiem ta dramka, tak trochę typowo japońsko jest na zasadzie mamy pośrednie historyjki ale wszystko dąży do jednej głównej, do tego powiązani dziwnie bohaterowie, mimo ze to nie jakieś fajerwerki bardzo dobrze mi sie to ogląda no i muzyczka fajna. Może ktoś jeszcze dołączy do oglądania^^ Mukaiego nadal mało ale mam nadzieję ze wkrótce więcej go się uświadczy^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 13 maja 2010

hmmm to ja sie skusze :) lubie kryminaly wiec odpalam buforowanie:) zobaczmy co z tego wyjdzie może sie wciągnę, hmm jak na razie wszystko co mi proponujesz mi sie podoba wiec uciekam ogladac

Drama oparta na popularnej noweli Higashino Keigo. Kato Kyoichiro jest nowym detektywem, który ma za zadanie rozwiązać zagadkę czterdziestoletniej kobiety zamordowanej w dzielnicy Tokyo - Nihonbashi.
hmm opis tez mnie zainteresował, dziwne ze nie zauważyłam tego posta wczesniej, a ja lubie morderstwa i te sprawy możliwe ze mi sie spodoba, nio nic koncze berdzic i zmykam juz:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

a proszę bardzo^^ przyda mi się w końcu ktoś do rozmowy a nie bym monolog ciągle prowadziła xp
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

nio niee padłam ofiara tej dramy! co mnie podkusiło zeby czytać tego posta no nic trzeba ogladac dalej!
Mimo że to kryminał nie brakuje zabawnych sytuacji
-Proszę nie jeść dowodów!! no i ta akcja w kiblu PAPIER ! a oprócz tych zabawnych scenek można sie pobawić w rozkminianie:)
No i zaintrygowała mnie ta redaktorka na koncu odcinka jak przeglądała te zdjęcia
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

oi, to zobaczysz ze reporterka nawet jest bardziej podejrzana, a w 2epie fajny był ze tak powiem ciag dalszy stania w kolejce przed sklepem xD noo, czyli usidliłam kogoś do oglądania ze mną dramy ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

nio te kolejki były mocne:) podobało mi sie jak nie chcial od niej wziąc tych ciastek czy co to tam bylo:) a w sklepiku już zabrakło ,widac bylo ze sie meczy:) ( no ale zawsze mozna zjesc kocie zarcie:))
hmm bardziej podejrzana hmm to musze obejzec ten 2 ep ale najpierw obiad:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 maja 2010

3ep - główna historyjka zaczyna się rozkręca. Trochę mnie śmieszy to ze Japończycy zawsze muszą pierw dać po historyjce a dopiero na zakończenie wrzucamy główny wątek, a nie powiem ze gdyby trochę więcej mu poświęcili czasu było by i fajniej^^ jestem ciekawa cóż to się okaże w końcu^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 cze 2010

Piiiinoooo, wróć do rozmowy ze mną xD w końcu narobiłam odcinek 4 i nie mam z kim gadać nooo xD a historyjka ładnie się rozkręca. Oczywiście na główną tapetę póki co wskoczyła historyjka pana z pieskiem czyli problemy rodzinne i te sprawy ale zdaje się że w kolejnym epie już rozkręcamy bardziej główny wątek i coś tam mi sie domyśla właściwie kto a tym wszystkim stoi, ale właściwe czemu i po co itd - nie mam zielonego pojęcia. Póki co całkiem fajna dramka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 05 cze 2010

Piiiinoooo, wróć do rozmowy ze mną xd w końcu narobiłam odcinek 4 i nie mam z kim gadać nooo

^^ ahhh zapomniałam o tej dramie wybacz!^^ muszę nadrobić zaleglości!!, obejrzę tylko kilka odcinków Jejoongwon, a już niewiele mi zostało do końca i sie włączę do rozmowy ^^napewno bede oglądać się nie martw!^^ polubiłam tego detektywa a mi duzo do szczęścia nie trzeba pare zabawnych akcji i kocham serial ;a i jeszcze jedno w końcu trzeba przejść na japońska stronę mocy!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 22 cze 2010

obiecałam i w końcu nadrobiłam zaległości:) uwielbiam ten serial:)
najlepszy odcinek z zegarmistrzem:) i nadal nie wiem kto zabił ta babkę, pewnie dowiemy się w ostatnim odcinku, argh co odcinek to podejrzewam kogoś innego(teraz nie podoba mi się ten chłopak reporterki), ja już się zastanawiam nad tym hmmm, a może ona żyje, gdzieś się ukrywa, a te morderstwo to lipa, bo chciała aby wszczęli śledztwo, a przy okazji detektyw załatwi ich problemy, bo jak na razie tylko rodzinne problemy rozwiązuje:)ahh już nic nie wymyślam trzeba oglądać dalej:) i mam nadzieje ze nie będzie już więcej hello kitty! bo nie wytrzymam^^ bo w jednym odcinku było tego za dużo:)za jakiekolwiek spojlery przepraszam:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 cze 2010

no, do 5epa dobiłam, fajna ta dramka naprawdę. Zadziwiona jestem że japończykom jakiś rodzaj dram chyba naprawdę serio zaczyna wychodzić <bo jesli chodzi o romanse to niestety poparcia mego nie mają xp>

W ogóle Pino - chłopak reporterki to syn tej zabitej kobieciny xD I jako ze zerwali ze soba kontakt to ja jakoś nie widzę tego by on mógł to zrobić, Z resztą 5ep raczej to potwierdza. W 6 widziałam że będzie sie działo oj będzie. Ale dla mnie to i tak najbardziej podejrzany jest ojciec, co jak co, ale za każdym razem jak go pokazują to takie podejrzane momenty są. No, nadrobię mam nadzieje wkrótce i 6 to coś tu dopiszę, szkoda ze napisy tak wolnawo idą, ale właściwie tak jak do większości dram obecnie xp

A, no i w końcu Mukaiego więcej:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 26 cze 2010

Ja chce juz 7 odcinek! nie wytrzymam:)
a wiem wiem, ze to syn tej babki, ale ja mam jakiś nawyk, podejrzewam wszystkich do końca:) tak coś czuje, ze chyba będę musiała jeszcze raz obejrzeć ta dramę:)niby kryminalny się glupio ogląda drugi raz jak juz wszystko wiemy, nio ale chce zobaczyć jakich wskazówek nie dostrzegłam za pierwszym razem:)ahh mam nadzieje ze drama mnie zaskoczy i oszuka! i źle wytypuje morderce!
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Shinzanmono

Postautor: Azzel » 09 paź 2010

Obejrzane~! <niech to zmotywuje Pino do obejrzenia;p>
Ogólnie, dramka całkiem niezła, mimo tego ze na samym końcu zbyt wzruszeniowo i patetycznie było, w pewnym sensie jak przez całą dramę. To chyba główny minus dramy. Poza tym historia całkiem nawet ciekawa, aktorzy też niczego sobie właściwie wyszli z tego wszystkiego. Osoba która była sprawcą - okazała się zupełnie niespodziewana, choć moze jakie wskazówki w pierwszym epie były ale tego moja pamięć nie zarejestrowała. Trochę szkoda ze człowiek nie mógł sam się właściwie domyślić o kogo chodziło i na czyim tropie byc powinien. Właściwie ostatnie odcinki dopiero nakierowały na sprawcę.

Ogólnie czasu poświęconego na dramę nie żałuję i jak ktoś lubi detektywistyczne dramy, to może śmiało po to sięgać, mimo że szalenie drama nie zaskoczy <chyba>, to raczej będzie się ją dobrze oglądało.
Obrazek

Wróć do „J-drama”