[2010] Rinne no Ame

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

[2010] Rinne no Ame

Postautor: Azzel » 16 mar 2010

*Rinne no Ame*

Obrazek

* tytuł japoński: 輪廻の雨
* tytuł angielski: Rain of Reincarnation
* rodzaj: Tanpatsu
* stacja: Fuji TV
* emisja: 4 styczeń 2010
* czas: poniedziałek 23:30

Obsada:

* Yamamoto Yusuke jako Kohei Mikami
* Seto Koji jako Shuhei Mikami
* Kanjiya Shihori
* Aoki Munetaka
* Ogi Shigemitsu
* Tezuka Satomi
* Nagai Masaru

Opis:
Bracia Kohei i Shuhei Mikami zostali porzuceni przez ich ojca po tym jak ich matka umarła pare lat wcześniej. Upośledzony umysłowo Shuhei pracuje w fabryce, w której zostaje brutalnie wykorzystany przez managera dziennej zmiany. Kiedy Kohei dowiaduje się o tym przez przypadek, zabija go w afekcie i zabiera jego pieniądze. Zakopuje zwłoki w górach z pomocą swego młodszego brata. W czasie dochodzenia policyjnego, Shuhei szybko przyciąga podejrzenia śledczych poprzez jego dziwne zachowanie oraz wypowiedzi. Mimo tego ze Shuhei nie jest w stanie pojąć znaczenia morderstwa swego brata i nie rozumie sytuacji w której się znajduje - policja używa go jako świadka aby aresztować sprawcę morderstwa...

Ode mnie:
Zauważyłam tą dramę dosłownie ledwo co (spadłabym z czegoś gdyby nie to że na ziemi jestem), głównie przez to że Dramaniac ma to tłumaczyć a ostatnio myślę że to dosyć porządna firma ze sie tak wyrażę;p Dramka od razu ładuje mi się na listę do obejrzenia, upośledzony Koji<jak rozumiem to też zgwałcony xD>, Juzek jako morderca, no proszę, jak mogę to przeoczyć? czekam na napisy,czekam, czekam:D <znajcie ma dobroć ze się info dzielę mimo prób nauki rosyjskiego xp>

Awatar użytkownika
radience
Oglądam regularnie xD

Postautor: radience » 16 mar 2010

OMG znowu Seto Koji, dlaczego go ciągle jest ostatnio wszędzie pełno o.O
Chłopaczka nie trawię...to chyba ta trauma po Koizorze i jego włosach [ i w tym momencie fungirly mnie powieszą xD ] fakt nie przeszkadzał mi w AnD, i miałam bekę z niego w Otomenie,ale jakś nie przepadam za nim xD Wywołuje u mnie ciarki, bo jak ktos o nim tylko wspomina przed oczyma stają mi te jego tlenione kłaki...ble xD

Ale lol, chzba sie przelamie ogladac z nim dramy w tym roku, bo to jest kolejna, w ktrej gra jakas dziwaczna role.

I albo mi sie dobrze wydaje, albo zle ale tam na tym screenie to chyba widze Aoi [czy jak jej tam bylo] z Bloody mondey
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 16 mar 2010

upośledzony umysłowo Koji? xD i znowu z Juzkiem? lol, i tanpats ze stycznia to czemu ja nic o tym nie wiem, fail xD trzeba będzie kiedyś zobaczyć.
w ogóle to skojarzyło mi się z Rain Man, ale to chyba przez tytuł.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 16 mar 2010

Tragiczna obsada, to prawda, Juzek ostatnio bardzo na fali, niestety zupełnie nie w moim typie, Koji gra upośledzonego...? Hmmm... ciekawe czym się kierowali przy wyborze...dla mnie pasuje, ma taki tępy wyraz twarzy czasami.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 16 mar 2010

Kiedy to wreszcie bedzie? Ja to oblukałam w ramach pastwienia sie nad Otomenem (a raczej otomen pastwił ise nade mną - gdzie są brakujace epy????) i Koji i Juzek po raz kolejny razem jak dla mnie mogę być :)

Tylko napisów brak...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 mar 2010

na razie tłumaczenie itd w trakcie, jak dojdą nowe info to dam znać:p
Obrazek
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 19 mar 2010

Czym się keirowali? Tym, że Yusuke i Koji juz raz sprawdzili się w roli braci, tylko bardziej komediowo - tak myślę.

Ja obejrzałam na keyholu jak leciało, poem na youtube, a potem załatwiałam rawy i wpychałam komu się da do uploadu...Wcale się nie dziwie, że ta dramka dostała nagrodę za jeden z lepszych scenariuszy - prawda jest taka, że większośc speciali jest albo na podstawie czegoś, albo taka sobie, a tutaj przynajmniej scenraiusz był własny i w marę ciekawie rozwiązany -Yusuke od czaśów Ninkyo Helpera uwielbiam, bo jego gra aktorska znacznie podskoczyła i w Rinne no Ame też się nie zawiodłam Setomaru w tej dramie też pokazał, że aktorstwo nieźle mu idzie. Końcówka no cóż... dobiłam się nią tylko, ale czy można było spodziewać się wesołego zako”czenia w tym wypadku D:? W sumie napisałabym więcej, ale nie chcę spoilerować, ale nie mówi się takich rzeczy upośledzonemu bratu, że źli ludzi odradzają się jako dobrzy, bo potem nie wiadomo co takiemu do głowy przyjdzie. Ogólnie na speciala czekałam od listopada i jak tylko wyszedł to się nie zawiodłam.
I ciesze się, ze w końcu są suby, czekam az tylko wyjdą, żeby przetlumaczyć speciala na polski, no musze XD Mam nadzieję, że i z Shaken! BABY się w końcu uda i tez pojawią się kiedyś angielskie softy ;p
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 19 mar 2010

Czy tam na plakacie jest Mei-chan z Love Shuffle?
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 19 mar 2010

Kaniya Shihori? tak, to ona :) Grała studentkę zainteresowaną Juzkiem :)
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 07 kwie 2010

są już napisy dostępne, trza tylko trochę czasu znaleźć xp
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 17 kwie 2010

Świetny ten scenariusz, fakt.
I ogólnie special bardzo poruszający.
I Koji, i Juzek, zagrali świetnie.

W sumie wszystko to, co chciałabym napisać będzie spoilerem. Powiem tylko, że strasznie podobało mi się zakończenie. I taka realność, że jak się opiekuje upośledzonym bratem, to nie znaczy, że jest święty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 kwie 2010

długo coś się zbierałam by napisać coś... ogólnie... chyba za wysokie wymagania miałam do tego sp bo się zawiodłam. Co najlepsze nie mogę sie za bardzo przyczepić do gry aktorskiej, chociaż nie mogę zaczaić czemu <spoilery> dziołszka nie zauważyła ze chłopak bierze nóż to raz, a dwa że wręcz szła prawie za nim i tak nic oświecenia ze może chłopakowi coś dziwnego przyjść na myśl po tym co mu wcześniej brat powiedział...podejrzewam wiec ze opowiadanie pewnie było lepsze niż to co nakręcili. poza tym nafaszerowali tu chyba zbyt wiele tych minusów dramowych - chociażby końcówka gdzie dramatycznie brata nawraca - leci po kredki kończy z nożem w brzuchu, nie wiem, wrzucanie takich symbolicznych scen w czymś co było tak krótkie wydaje mi się zbyt wiele, mieliśmy odrodzenie, znaczenie rysunków niepełnosprawnych... do tego dramatyzm wyciekał wręcz z każdej strony - problemy: zajmowanie się niepełnosprawnym, zajmowanie się nim samemu jako starszy brat - przy okazji próba pogodzenia z nauką, do tego złe traktowanie niepełnosprawnych, dochodzi przemoc w rodzinie, przy okazji problemy uczuciowe upośledzonych w takim życiu osób, zbrodnia na tle tego wszystkiego... o matko, jak dla mnie jak na 45min to było za dużo. A żeby było śmieszniej lubię filmy jak się dużo dzieje, ale tu było dla mnie zbyt duże przeładownie wszystkiego. Moze jakby zrobili z tego 1,5h film jakoś inaczej bym na to spojrzała, nie wiem, mogła się wczuć bardziej w sytuację bohaterów ich uczucia i jakoś bardziej przejęła zakończeniem, a tak to zakończenie wydało mi się normalne ze tak będzie, ale zarazem irytujące <zwłaszcza ze tylko widziałam tą dziołszkę pare kroków dalej i zastanawiałam się co ona do cholery robiła...>. Odkładam SP raczej w zapomnienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 19 kwie 2010

No właśnie, bo to miało 45 minut i było takie... nabite.

Dobrze, że się nawrócił, miałby Kojiego zostawić na pastwę losu? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 19 kwie 2010

czemu by nie? może nawet było by to bardziej życiowe?;p
Obrazek
Awatar użytkownika
zimorodek
Oglądam regularnie xD

Postautor: zimorodek » 09 maja 2010

Mnie się podobało... Jakby to powiedzieć... Koji pokazał klasę (no przecież nie każdy aktor zagrałby niedorozwiniętego/autystę) i jego gra nie wyszła najgorzej... Historia wydaje mi się ciekawa, długość wystarczająca, żeby się nie znudzić i obejrzeć do końca.
I tylko się zastanawiam, czy Juzek umarł, czy jednak przeżył (bo jestem ślepa i nie widzę...==")
I miło mi się ogląda Juzka i Setośka razem;)
ach, życie jest piękne po maturze!

Wróć do „J-drama”