[2010] Joker: Yurusarezaru Sousakan

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2010] Joker: Yurusarezaru Sousakan

Postautor: Eggie » 24 cze 2010

Obrazek

Tytuł oryginalny: ジョーカー
Tytuł (rōmaji): Joker
Tytuł alternatywny: 許されざる捜査官 / Yurusarezaru Sousakan
Gatunek: policyjna
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 13.07.2010 - 14.09.2010
Czas emisji: wtorek, 21:00

Obsada:
Sakai Masato jako Date Kazuyoshi (Joker)
Nishikido Ryo jako Kudo Kenji (patolog)
Anne jako Miyagi Natsuki (policjantka)
Kaga Takeshi jako Izutsu Masaki (przełożony Date w policji)
Osugi Ren jako Mikami Kuniharu (barman)
Ryo jako Katagiri Saeko (była dziewczyna Date, reporterka)

Date Kazuyoshi znany jest w środowisku policyjnym jako spokojny, zrównoważony "Date Budda". Całą swoją energię przeznacza na rozwiązywanie spraw... a przynajmniej do zachodu słońca - wtedy staje się "Jokerem", mścicielem, który nie wybaczy żadnemu przestępcy. Seria ma opowiadać o tym, czym jest sprawiedliwość i jaka jest granica między dobrem a złem.
(za: polskim dramawiki)

Ode mnie:
Drama już niedługo debiutuje, i chociaż Ryo widziałam tylko w AP, to chyba najbardziej oczekuję na tę serię z letniego sezonu j-doramowego. Musze sobie odpocząć po SnN :D
Fabuła ciekawie sie zapowiada, znowu Anne można zobaczyć no i ciekawam, jak sie fabuła rozwinie. Nie wiem czemu, zawiało mi tu trochę Maou, więc oczekiwania mam wysokie... Sakai Masato się raczej sprawdza w rolach drugoplanowych, z tego co widzę, mam nadzieję, że udźwignie główną rolę...

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 24 cze 2010

Powstała już oficjalna strona, więc można dodać jakąś fotkę:
http://www.fujitv.co.jp/JOKER/index.html

Ogólnie Ryo w nowym image spieczonego loczka, ale dobra zniosę to jakoś, bo zapowiada się ciekawie. Będę to na bieżąco oglądać.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2010] Joker: Yurusarezaru Sousakan [z]

Postautor: Reira » 19 lip 2010

Kolejna bardzo dobra drama w tym sezonie, nie wiem, czy po prostu robią coraz lepsze, czy po prostu jakimś cudem nie oglądam tych słabych :mrgreen:

Na początku dostajemy typowe policyjne sceny, ale już w połowie śledztwa orientujemy się, że główne zadanie policji to stać z założonymi (dosłownie i w przenośni) rękami i wyglądać cool.

Sakai Masato gra bardzo fajnie, w ogóle jest taki chudziutki i nawet mi się podoba, bo miałam trochę do niego uraz po HnH, ale teraz się przekonałam. Zupełnie mi nie przeszkadza na ekranie (czego się obawiałam) już bardziej denerwuje mnie ta nowicjuszka.

Ryo - cóż, wiadomo, jestem mega nieobiektywna - jest super. Jego rola jest dość duża, gra z lekka szurniętego patologa, ale nie takiego jak ten z Orthros no Inu, tylko tak w granicach rozsądku. Pierwsza scena z nim taka trochę nie teges, trochę mnie przestraszyła, ale wszystko zmieniło się Spoiler! po sleep research :D Jego wizerunek jest nawet znośny, nie przeszkadzają mi hawajskie koszule i rola wyrzutka policji.

Ending super: i muzycznie i wizualnie.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2010] Joker: Yurusarezaru Sousakan

Postautor: Eggie » 19 lip 2010

Całkowicie się zgadzam z Reirą :) Od razu mnie ten serial wciągnął.
Na początku miałam obawy przed tym głównym panem, ale był super, jeśli nie liczyć tego dziwnego mrużenia oczu. Dziwnie pasuje do tej roli. Ryo dostał rolę "rozweselacza" i "rozluźniacza" atmosfery, na szczeście trochę inteligentniejszego niż większość, mi się ogromnie podoba. Miałam go okazję na razie tylko w jednym serialu widzieć, jego postać w AP jest dosyć pasywna, więc tu zabójczy usmiech i nowe dla mnie oblicze :)
Anne też lubię, przekonałą mnie do siebie w SHS więc i tu ma plusa, z wyglądu to ona nie za bardzo, ale jej postac jest super ^^

Mam nadzieję, że to nie tylko szczeście początkującego i dalej bedzie jeszcze lepiej. Właśnie napisałam do kolegi o zakończeniu, a on podsumował "Kazdy ma takiego Dextera, na jakiego zasługuje". Coś w tym jest. Spoiler! Nie zakapowałam, czemu on go nie zabił, tylko wysłał na łodzi? Samego? Ta łódź w końcu gdzieś dopłynie, w jaki to niby sposób oni znikają bez śladu...?
Niemniej klimat mi się z Maou przypomina, co jest dużym komplementem, bo nie sądziłam, że drugą taką dramę przeżyję. Dlatego przymam kciuki żeby nie sflaczało :)
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 19 lip 2010

Spoiler!
Eggie pisze:czemu on go nie zabił, tylko wysłał na łodzi? Samego? Ta łódź w końcu gdzieś dopłynie, w jaki to niby sposób oni znikają bez śladu...?

Ja myślałam, że on go na tej łodzi wiezie w odosobnienie, żeby mu zadać taką samą śmierć, jaką on zafundował swoim ofiarom.

A ogólnie to jak przyszła paczka do rodziców to myślałam, że tam będzie głowa tego mordercy, a tam but.
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 19 lip 2010

Reira pisze: Spoiler! A ogólnie to jak przyszła paczka do rodziców to myślałam, że tam będzie głowa tego mordercy, a tam but.

OMO, ja też O.o Ale mówię, za słabe nerwy widocznie japończycy mają...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 20 lip 2010

na początek - dziewczyny poukrywajcie "łódki" bo to dosyć kluczowe <albo dodajcie wiadomo co:p>

A ode mnie - dosyć się zaskoczyłam, myślałam ze to bedzie taka bardziej tradycyjna drama śledcza, a koniec mnie dosyć...zadziwił. Główny bohater - jak on mi się spodobaaaał, nie fizycznie, ale te jego miny, tiki jakieś i w ogóle, jaka fajna postać, i w ogóle aktor jakoś taki... fajny:D Ryo i jego rola - serio mi się spodobał niesamowicie, co innego niż w innych dramach, które jak dotąd widziałam, już zdążyłam Akire bardziej zachęcić do oglądania zwłaszcza po Spoiler! opowiadaniu sceny o pojawieniu się nowicjuszki i tutejszym motywie z Ryo, myslałam ze umrę przy scenie - "on tak reaguje na trupy? - nie, ma kaca...-ale jak on może miejsce zbrodni tak zanieczyszczać..."
Noo, i nowicjuszka moze byc, zawsze musi być ta prawa i sprawiedliwa osoba. Za dużo troche podchodzenia do tych rodziców i ten wątek sprawiedliwości bla bla bla, nie lubię tych moralitetów, ale całość całkiem ładnie się prezentuje.

Spoiler! no i ja też nie czaję tej łódki - w ogóle dokąd ta łódka? zaciekawił mnie dosyć ten koniec kim właściwie jest nasz główny śledczy...
Obrazek
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 20 lip 2010

Obejrzałam! Ale super, już myślałam, że mi się dramy znudziły ale nie - wciągnęłam się na maksa, obejrzałam bez przerwy od początku do końca, zapomniałam o szajniach oraz ustawiłam Ryośka na tapetę ;p (tego, którego nie dostałam od Avi).

Główny bohater jest trochę dziwny. To mrużenie oczu, wygląda jakby miał tik, że się uśmiecha - dziwne. Nie widziałam nigdzie tego aktora, ale podoba mi się jak gra, taki trochę monkowaty czasem, jakby w swoim świecie (jak biegał sprawdzać ten hotel na przykład).
Spoiler! Co do łódki, to na moje on ma tą traumę z dzieciństwa jakąś i może tam coś o łódce było :P A jak nie to moze chciał się pozbyć ciała najzupełniej w świecie?
Ta laseczka - bałam się, że będzie gorzej. Jakoś po (4 epach) SHS nie chciało mi się na nią patrzyć, ale jest w porządku. Trochę mi przypomina Kashii Yuu, ale nie wiem z czego :P No cóż, taka laska zawsze musi być, na szczęście nie była denerwująca specjalnie.

Zanim przejdę do Ryo-chana, to jeszcze tylko wspomnę, że miło było Ryo (aktorkę) zobaczyć, jakoś ją lubię, od kiedy przez przypadek oglądałam z nią jakiś tok szoł.

No to teraz Ryo - nawet te cygańskie włosy i opalenizna są do przeżycia. Taką ma zawadiacką rolę, duuużo fajnych momentów - jak leciało to nagranie z Spoiler! strasznym złym seksem w bokserkach :> i komentował do ten nowej - oba razy się ubawiłam, pierwsza scena - bezcenna XD Podobnie sleep research. Gdzie on jest psychol, oświećcie mnie? Mam nadzieję, że w połowie już mu przestaną robić taką fryzurę okropną. Ogólnie wiadomo, że go kocham, ale i tak się cieszę, że mnie nie zawiódł, powiedział choć raz "hazukashii", uśmiecha po Ryowemu i w ogóle love.

Jestem ciekawa co dalej i jak to się rozwinie, pewnie będą jakieś dylematy moralne na koniec, bo to przecież NIE dexter, prawda? Będzie miało wstęp, rozwinięcie i zakończenie... ja w to wierzę na razie. Generalnie jestem podbudowana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 21 lip 2010

ależ ja nie mam weny na pisanie o dramach O_o no ale aż napiszę, bo też mi się baaardzo podobał ten pierwszy odcinek [odciągnął mnie na chwile od fazowania, to już coś ;p]
najpierw - zdecydowanie lepsze i bardziej wciągające od Zettai Reido [kiedy przetłumaczą dalej O__o], i nie chodzi o sam fakt że tu mamy mściciela itd, nawet sama sprawa ciekawsza była juz w 1 epie [oby nie zapeszyć] główna postać - bardzo na plus, Ryo zdecydowanie też, mimo że aż jakąś wielką fanką nie jestem, ale tu fajną ma postać. jeszcze rookie policjantka - ejjj, nie przyzwyczaje sie do tej aktorki za nic, denerwuje mnie, nie wiem czemu O_o no i to w sumie troche oklepane że musi byc rookie, no ale coz. zapowiada sie drama bardzo obiecująco, oby tak faktycznie było^^
Awatar użytkownika
radience
Oglądam regularnie xD

Postautor: radience » 21 lip 2010

jak ktos chciałby 2 epa [bez subów] to macie tu

http://nomanymore.blogspot.com/2010/07/ ... joker.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 26 lip 2010

Nie oglądam za dużo w tym sezonie doramowym, ale bardzo mi sie ten serial podoba.
Drugi ep był fajny, ciekawa historia, flashbacki itepe. Ryo sie pięknie uśmiecha, im starszy tym fajniejszy <3 No i końcówka... :P Ryo raczej go nie wyda, bo byłby koniec serialu, może bedzie pomagał? ^^
A poza tym, czyżbym widziała zalążek romansu, czy tylko Anne będzie Ryo całe życie spławiać? :P

Mam tylko 2 zastrzeżenia: pierwsze to niestety główny aktor, który mnie zaczyna wkurzać swoją mimiką. A drugie: porównania do Dextera ja niestety uniknąć nie mogę i zastanawiam się, czy nie lepiej by było dać osobne śledztwo i osobną historię dla policjanta - mordercy? Bo jeśli za każdym razem będzie tak, że Date nie bedzie mógł ich złapać i na końcu ich zabije (wywiezie łódką?) to po co sie męczyć, niech od razu strzela ^^ Nudne sie to może zrobić...
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 30 lip 2010

3 ep: Woooaah, umoralizowali tę historię Nisikido jak tylko mogli, a już myślałam, że chodzi bez koszulki, żeby podnieść ratingi :D :D :D :D Końcówka świetna, kolejny twist w tej pokręconej historii.
niestety główny aktor, który mnie zaczyna wkurzać swoją mimiką

Co do głównego bohatera to denerwował mnie w Himistu no Hanazono swoją pierdołowatością, tu jest inny. Taki troche Monkowaty, niby niegroźny, ale dobry psycholog i udaje głupka, a tak na prawdę widzi więcej niż inni.
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 31 lip 2010

Czyli mówicie, że warto oglądać?
Ważne dla mnie, żeby dorama nie była strasznie monotonna.
No a Ryo uwielbiam, więc pewnie się skuszę... :D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 31 lip 2010

Skojarzyli mi się obaj z Batmanem i Robinem ^^

Fajne te odcinki, klimat i w ogóle trzyma, ale oczywiście z tego wszystkiego to zbrodnie są najsłabsze. O wiele ciekawsze są tajemnice Date, Ryo a pewnie i będzie ich więcej... Ryo to jest strasznie opalony i ma strasznie białę zęby ^^ A główny gościu na razie denerwuje troszkę. Ogólnie na plus, choć tego że go weźmie na ucznia to sie nie spodziewałam... O.o
I ten gościu z baru... on mu teraz pomoga..?
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 31 lip 2010

Spoiler!
Eggie pisze:I ten gościu z baru... on mu teraz pomoga..?

Wychodzi na to, że on mu zawsze pomagał, tak wywnioskowałam z tych retrospekcji. Że oni obaj działają, wiesz taki tajny klub i teraz Ryo dołączył, normalnie podziemny krąg.

Co do jakości przestępstw to wiadomo, że po Zettai Reido jakoś to nie zaskakuje swoją złożonością, ale mamy problemy nowicjuszki, Date outsidera, Ryo popaprańca i opieszałych policjantów, w tym wszystkim trudno by było zrozumieć o co chodzi, gdyby było dużo podejrzanych, świadków itd. Najlepszy schemat to 1 zabity, 2 podejrzanych, wtedy nie trzeba za dużo główkować. :mrgreen:

Wróć do „J-drama”