[2010] Hammer session!

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

[2010] Hammer session!

Postautor: Eggie » 24 cze 2010

Hammer Session!
Obrazek

# Tytuł oryginalny: ハンマーセッション!
# Tytuł (rōmaji): Hammer Session!
# Liczba odcinków: 11
# Nadawca: TBS
# Emisja: 10.07.2010 - 18.09.2010
# Czas emisji: soboty o 19.56

W rolach głównych:
Shida Mirai jako Tachibana Kaede
Mokomichi Hayami jako Hachisuka Goro
Higa Manami jako Mizuki Ryoko
Ishiguro Hideo jako Shiba Yuusei
Irie Jingi jako Kai Tamotsu
Sano Kazuma jako Fujii Keisuke
Takeuchi Toshi jako Kurosawa Masamune
Suda Masaki jako Sakamoto Yohei
Sakamoto Shogo jako Nojima Kenta

Na mangę trafiłam już jakiś czas temu, nie czytało się jej za dobrze, przyznam, ale zachęcił mnie udział Shidy Mirai, której wierną fanką pozostaję. Więc raczej bedę oglądać (jak znajdę czas na wszystko, to jest :P).
Mokomichi gra fałszerza, któremu udaje się uciec w wyniku wypadku samochodowego, który przytrafia mu się w czasie transportu do więzienia. Przybiera nowe nazwisko i zostaje instruktorem pływackim w pewnym liceum. Tytułowy hammer session to mordercza technika, której używa przy treningach. Shida bedzie grała jedną z uczennic.

Dla mniej wszystko <3 Nie, ale poważnie, Hayamiego nie za bardzo lubię, ale nie mogę być małostkowa i muszę dać mu wreszcie szansę. Nie mogę przecież całe zycie mieć traumy na punkcie AB O.o

http://community.livejournal.com/japan_now/657780.html plus kilka zdjęć. :P

www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 24 cze 2010

Shida Mirai <3 wszystko bym z nią obejrzała chyba, więc już od początku mam w planach tę dramę, chociaż nie miałam pojęcia o czym będzie xD no i zapowiada się w sumie całkiem fajnie, więc będę na pewno oglądać^^
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: [2010] Hammer session! [z]

Postautor: Ai_tanu » 21 lip 2010

po pierwszym odcinku jestem i świetne to było ;D ale wtf, nie było jak dotąd nic o drużynie pływackiej, on został zwykłym nauczycielem! xD no ale oook...
fabuła bardzo ciekawa, oryginalne to dość w sumie, znaczy będzie pewnie pełno nastolatków z problemami itd, ale spoko, fajnie się ogląda, no i jeszcze ten motyw że główny bohater jest zbiegłym przestępcą... fajna jest jego postać, Mokomichi całkiem dobrze się prezentuje, zwłaszcza w okularach xD Shidy było mało na razie i jest nudna, ale może to się jeszcze zmieni, i tak ją uwielbiam :rolly:
więc pierwszy odcinek bardzo na plus^^
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2010] Hammer session!

Postautor: Azzel » 17 sie 2010

Uwaga uwaga, tez ogladam:D nie jesteś sama tu Ai;) Obejrzałam 3epy co przetłumaczyli... i naprawdę jak na dramę szkolną wypada całkiem porządnie cała dramka, ciekawa całkiem historyjka, jako inna wersja "kurosagiego" ~~ chyba nawet jestem bardziej za Mokomichim niż za Yamapim xD O dziwo dziołszka z Seiry nie jest nawet tak irytująca jak ją kojarzę wiec tez nie jest tak źle. Do tego paru przyjemnych uczniów się pojawia <3 to też plus, no i ten łysy rabuś mnie rozwala xD ich piękne sceny z tym geniuszem :D no i nie mogło zabraknąć wątku zakochanej nauczycielki;p Ogólnie jeśli chodzi o elementy dramy to są takie zupełnie standardowe <nauczyciel nie będący tym kim powinien być, jakiś nauczyciel do pary, uczniowie którzy zaczynają kochać swojego senseia itd>, historyjka nawet trochę insza, pomysł z tym całym hammer session uważam że jest całkiem niezły, no a na koniec będzie jakieś dramatyczne rozwiązanie, patrząc już na to ze ojcem uczennicy głównej jest wiadomo kto. Ale całościowo się to bardzo przyjemnie ogląda taka nie wymagająca zbytniego myślenia historyjka do pośmiania czasem^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 06 paź 2010

Jestem po 2 epizodach i uwielbiam te drame .
Moco jest boski, dziwnie się czuje to pisząc bo na pierwszy rzut oka nie jest w moim typie ale... jest przeuroczy i w tej dramie cholernie gorący , seksowny szczególnie w tych okularkach .
Dlaczego ja nie miałam i nie mam takich nauczycieli ????
Jak zobacze całe to się wypowiem konkretniej.

Moco I love U :-)
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 23 paź 2010

kolejna z dram którą skończyłam i to prawie bez bólu ;D

oczywiście, w pewnym momencie zaczął pojawiać się schemat i widać typowe japońskie moralizowanie. ale mi to akurat aż tak nie przeszkadza, zresztą wytrzymałam przecież wszystkie serie Gokusena, więc mi to nie straszne ;D a tę dramę oglądało się akurat wyjątkowo przyjemnie, muszę to przyznać, pomijając fakt że czynnik prawdopodobieństwa nieraz wydawał mi się niezbyt wysoki... xD no ale nvm.

obsada mnie pozytywnie zaskoczyła. bo o ile kocham Shidę Mirai <3 mam wielką słabość i w ogóle, to po Mokomichim bym się tego nie spodziewała ;D ale naprawdę, zaskoczył mnie całkowicie pozytywnie i moim zdaniem jego aktorstwo jest znacznie lepsze niż np w Zettai Kareshi. większość reszty dzieciaków też wypadła całkiem fajnie. brak ambitności w dramie ewidentny, ale fajne do obejrzenia tak żeby się wyluzować. mam wrażenie że większość dram z zeszłego sezonu które oglądałam była własnie taka ;D w każdym razie z czystym sumieniem polecam^^
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 23 paź 2010

Zgodze się , schematyczna ale przyjemna , uznałam że ten nauczyciel grany przez Moco był jasnowidzem i dlatego był pewien że krzywdy nikomu nie wyrządzi .

Dzieciaki świetnie zagrały a Moco jest zaczepistym aktor w Zettai Kareshi był dobry bo był robotem którego pokochałąm czyli mnie do siebie przekonał ale po tej dramce oraz Oh! My girl oraz Hataraki Man jestem pewna że jest bardzo dobrym aktorem ;-)

Były zabawne sceny z nim i pielęgniarką , ja zawsze mam nadzieje na jakiś romantyczny romans nawet w komedi no ale jakoś to przeżyłam że tylko było gapienie się w cycki pelęgniarce :-)

Końcówka cudowna aż sie pobeczałam.
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 04 lis 2010

ja obejrzałam 8 odcinków na razie, jeśli się nie mylę 8 odcinek był ten o Sudacchim, gdzie on tańczył :D, i chyba ten mi się podobał najbardziej i ten z Shogo Sakamoto i babcią też był uroczy ;___;. Ogólnie wszystkie epy mi się podobały chyba, ale te dwa na razie najbardziej. 3 ostatnie już czekają na dysku :), ale chyba mam natchnienie na pisanie, a nie oglądanie. xD

W każdym razie dramy na pcozątku nie zamierzałam oglądac, bo chwilowo odstawiłąm szkolne... ale dosyć szybko naprostowałam swoje poglądy, że drama szkolna niekoniecznei jest be, a drama niby poruszajaca problemy ludzi trochę starszych musi być dobra (w ogóle taki pogląd wgryzł mi się tylko na chwilę, bo za dużo ludzi pisze o tym na forach jakby to było oczywiste =_=) i tak w końcu nie majac co oglądać, a będąc już po etapie ograniczania się do jakichś produkcji postanowiłam wybrać dramę dla obsady i przegladając sobie dramawiki patrzę i czytam, że w klasie mi siedzą Suda Masaki/Sudacchi/Masakiss/Filiper <- jakkolwiek go kto nazywa xD , Sano Kazuma i Shougo Sakamoto. No to ściągamy :D! W sumie z reszty castu rzucili mi się tez w oczy Ishiguro Hideo i Hayami Mokomichi, których darzę jakąś sympatią.
Mocomoco swoja drogą ma tu bardzo fajna rolę, pasuje mu bardziej niż te, w których go widziałam dotychczas, jest super <3

Chyba straciłam wątek? XD W każdym razie jestem po 8 epach i czuje się mile zaskoczona i zrelaksowana tą dramą :D

EDIT : No dobra, i skończyłam dramę, do końca była najs :D
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 05 lis 2010

Mó ulubiony odcinek to tez w którym Rene ktos prześladował i w którym wszyscy spali a raczej straszyli się w nocy w szkole .
O tancerzach też był fajny , każdy kolejny był lepszy od poprzedniego .
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 sty 2011

Zakończono <3
Drama chyba wskakuje na jedną z ulubionych szkolnych dram ^^ Dawno tak mi się dobrze nie oglądało szkolnej dramy. Było lekko, trochę wzruszająco, co prawda końcówka już wiadomo jak to w tych dramach jest, trzeba umoralnić młodzież i w ogóle pokazać jaka ona cudowna i przemieniona, ale cooo tam. Moko naprawdę spisał się nieźle w tej dramie, no i dzieciaki również, to nic ze zaczęłam wzdychać do połowy z nich, rocznik '93 <grunt że już pełnoletnie :rolly: > I w ogóle noo <3 wiedźmiasta nauczycielka która w sumie nie moze żyć bez swego wroga... taka kompilacja chyba wszelkich dram szkolnych do tego Moko jasnowidz :D Mua jest naprawdę zadowolone :D szkoda ze nie przetłumaczył tego nikt jakoś po ludzku ;/
Obrazek
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 30 mar 2011

jakoś mi się ta dramka nawinęła, baaaaaaaaaaaaardzo dawno nie oglądałam nic Japońskiego a to w kilka dni.
Hachisuka sensei <3 <3 <3 !
Po za schematycznością, która w sumie w ogóle w tej dramie nie przeszkadza to jedyny minus to to że w sumie brakowało jakieś ciągłości w tych przemianach uczniów. Jest odcinek " naprawiamy " studenta i następny, dopiero na końcu to połączyli bo wcześniej to wyglądało troszkę jak by ci studenci zapomnieli, że zostali naprawieni ^^ chociaż klasa zaczęła się jednoczyć. Ale to też taki mały minus, dramka ta stanowczo ma coś w sobie i nie chodzi mi tylko o Moko ^^
Zakończenie jest kochane, przywykłam do przesłodzenia ale taki nie 10000% happy end też fajny.

Drama wskakuje do TOP IKS (nie wiem już ile mam tych top ^^) po jej oglądnięciu mam to pozytywne uczucie nie zmarnowanego czasu :)
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 30 mar 2011

Ja ją też uwielbiam za całość , oczywiście najabrdziej kocham w niej Moco , ale reszta też była świetna i końcówka rzeczywiście kochana , Hachisuka sensei to był taki super facet , mądry i sprytny i dobry ( a tam okradał i oszukiwał tych którym się należało ) i był zabawny , nie taki sztywny .

Cieszę się że się jeszcze komus ta dramka tak podobała ;-)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 22 paź 2011

Obejrzałam jeden odcinek i na tym się skończyło drama mnie nie zaciekawiła ale może jeszcze kiedyś do niej wrócę by zobaczyc co się działo dalej
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-drama”