[2010] Atami no Sousakan

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2010] Atami no Sousakan

Postautor: Reira » 29 cze 2010

Atami no Sousakan (熱海の捜査官)

Obrazek

tytuł: Atami no Sousakan
Liczba odcinków: 8
Godzina: Piątek 23:15
Emisja: 30 Lipca 2010 - 17.09.2010
Stacja: TV ASAHI
Oficjalna strona: http://www.tv-asahi.co.jp/atami/" onclick="window.open(this.href);return false;

Występują:
Odagiri Joe jako Hoshizaki Kenzo
Kuriyama Chiaki jako Kitajimą Sae
Tanaka Tetsushi jako szalony analityk w stylu CSI Sakazen Seidou
Matsushige Yutaka jako szeryf Juusaka Osamu
Kojima Hijiri jako kelnerka Itou Nanako
Fuse Eri jako Keitou Mitsuko
Yamazaki Kento jako ciachowy uczeń Shijima Shinya
Miyoshi Ayaka jako Shinonome Mai
Hirota Reona jako kierowniczka klubu garncarskiego Suzaki Michiyo
Yamada Aya jako Sawaragi Miko
Okano Maya jako Moegi Izumi
Sometani Shouta jako Ajisawa Sorao
Hagiwara Masato jako Hirasaka Ayumi / Kazenomiya Takumi
Fumi Nikaido jako Remi

Opis:
Autobus z czterema uczennicami znika pewnego dnia bez wieści, 3 lata później odnajduje się jedna z nich. Detektyw Hoshizaki Kenzo (Odagiri Joe) razem ze swoją partnerką piękną, lecz niezbyt popularną Kitajimą Sae (Kuriyama Chiaki) rusza do małego miasteczka Minami Atami aby odkryć co kryje się za tym tajemniczym zdarzeniem.

Ode mnie:
Dla mnie brzmi to trochę jak Miasteczko Twin Peaks lub Veronica Mars i jest Chiaki, na razie nie widzę, żeby ktoś subował, ale mam nadzieję, że to się szybko zmieni.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 cze 2010

Następca Zettai Reido w kolejnym sezonie czy mi się wydaje? Nie lubię nie wiedzieć czemu Odagiri Joe, ale jeśli bede miała w końcu więcej czasu to oglądać będę wszystko jak leci xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 29 cze 2010

Nie, nie, nie, na kontynuacje Zettei Reido w sezonie letnim pasuje bardziej Keishichou Keizoku Sousahan kiedyś: Onna Keiji Otomichi Takako.

To się wydaje takie bardziej mistery. Że niby będą odkrywać mroczną naturę mieszkańców.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 cze 2010

Aż zerknęłam na tą dramę <matko, jakie zacofanie, gdyby nie ty Reira to bym nie wiedziała zupełnie jakie dramy się szykują oO>, faktycznie, myślałam ze nic policyjnego się nie szykuje, przynajmniej dotąd tu nie widziałam wiec myślałam że to ma być taki zapełniacz trochę w tych klimatach, swoją drogą ciekawe co z takiego mistery zrobią Japończycy, jakoś nie kojarzę ostatnio żadnej takiej dramy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 29 cze 2010

O, też o tym nie wiedziałam.
Zeby nie powtarzać zachwytów nad O. Joe, ale ogólenie sama fabuła jest ciekawa, może w tym sezonie będzie więcej kryminałów, razem z Jokerem będzie to miła odskocznia od romansów...
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2010] Atami no Sousakan

Postautor: Reira » 08 sie 2010

1ep:
Jest OK. Pierwsze 10 minut serialu (zwłaszcza nagi biegnący po polu koleś) trochę mnie zniechęciły, ale są rzeczy, które nawiązują do Miasteczka Twin Peaks. Przede wszystkim kolorystyka, atmosfera i mgła. Ta drama na pewno ma klimat. Po kolejne obsada: Chiki Kuriyama, Kano z BM i Reiko-san z Love Shuffle.

Jest rzeczywiście sprawa zniknięcia autobusu i przeszłość, którą trzeba zbadać, są sekrety. Poznajemy też trochę rożnych mieszkańców małego miasteczka i ich dziwne obyczaje. Najgorsze wą wstawki humorystyczne, wolałabym, żeby cały serial był utrzymany w atmosferze grozy i tajemniczości. Spoiler! Choć jak lokalna policjankta zastawiła puapkę na detektywa to miałam polewkę.
Wiedziałam, że Chiaki będzie występować w jakiejś dziwnej, nieco ekscentrycznej produkcji, szkoda, że jest taką rozkrzyczaną, nie umiejącą czytać atmosfery osobą, Odagiri niby jest mało rozgarnięty, ale widać, że to tylko poza, bo w rzeczywistości ma swoje sztuczki, żeby wyciągnąć z przesłuchiwanych osób to, na czym mu zależy.

I jest ciuchowy uczeń, coś jak w Sunao ni Naranakute, Spoiler! ale chyba lepiej bo pozował nago 4 dziewczynom z kółka malarskiego w 1 odcinku. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 22 sie 2010

3 ep:
Wiele zabawnych sytuacji i irracjonalnych zdarzeń, a mniej tajemnicy i zagadki. Oglądam dalej, bo drama jest bardzo oryginalna, mam nadzieję, że na koniec nie dostaniemy jakiegoś głupiego wyjaśnienia, tylko dobrze zbudowaną intrygę, tym bardziej, że okazało się, że: Spoiler! ciachowy uczeń ma romans z nauczycielką, w klubie ceramicznym dziewczyny oddają się za pieniądze bogatym mężczyznom
Wszystko to dociera do widza jakby z opóźnieniem, bo jest pokazane przez pryzmat zabawnych sytuacji. Odagiri Joe spoko, nadal wydaje się zgrywać głupka, ale umie powiedzieć stop (np. zakochanej w nim córce burmistrza). Chiaki gra prawdziwą ofiarę losu, ale tak rzadko gra w dramch, że zupełnie mi to nie przeszkadza, no i może będzie jakiś romans...

Na razie najbardziej podejrzana jest ta nauczycielka z elitarnej szkoły. Choć myślę, że ten koleś z greenpeace'u jest zbyt miły i kochany, może skrywa jakąś mroczną przeszłość..? Szkoda, że tak mało ludzi ogląda, bo chętnie dowiedziałabym się jakie inni snują domysły...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 31 sie 2010

No proszę, nawet masz w podpisie chłopczyka z Atami^^ Ogólnie - wzięłam się w końcu za to <brawa dla mnie> i się zaskoczyłam!

Po tej scenie na polu - myślałam że to jakieś parodiowate coś będzie, a... zdaje się że to jednak mystery z czarnym, abstrakcyjnym humorem. Ogólnie - pierwszy odcinek zrobił na mnie nawet trochę wrażenie, historia wydaje się naprawdę ciekawa, co się stało w tym miasteczku, dziwne zachowania ludzi, do tego momenty, takie jakieś szczegóły które mają podkreślić jakiś stan tajemniczości w tym wszystkim, chyba ktoś się nawet tu postarał. Do tego muzyka! Słyszałam z audycji już tą melodyjkę, ale jak się to słucha w dramie - robi nastrój. Do tego trochę jeszcze muzyki przeleciało i to całkiem ciekawej <na samym końcu odcinka bardzo fajna muzyczka>, chyba nawet rozejrzę się za ostem^^ Jestem ciekawa jak dalsze odcinki, i czy nie pobije drama w odczuciach mi Jokera xD Coś całkiem nie najgorszy ten sezon^^

ep2
dalej jestem zafascynowana co to będzie *__* pojawia się dużo osób i wydaje się ze włąściwie każdy ma jakiś wkład w całą tą historię~~ jakieś poszlaki,fajne ujęcia momentami, no i ten specyficzny humor, który mimo że jest głupawy i dziwaczny - nie zakłóca jakoś całości. Drama ma miec chyba 8epów, a ja się już doczekać nie mogę końca, mam nadzieje że nie zepsują całego tego nastroju dramy i będzie z tego naprawde niezła historia... no i w ogóle piosenka na koniec strasznie mi się podoba^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 01 wrz 2010

Ja podejrzewam, że to nauczycielka maczała w tym wszystkim palce, nie chce spoiler2ować, ale będzie jeszcze tajny kult i pewna osoba zostanie zabita, ale w 4 epie Odagiri Joe mówi, że już mu się w głowie wszystko w całość ułożyło. :mrgreen: Szybki jest!

Poza tym na stronie oficjalnej można obejrzeć preview do następnego odcinka, który poleci - czyli 2 odcinki do przodu w stosunku do napisów i będzie się działo... :excited:

Ciekawa jestem, czy tak jak w Twin Peaks za wszystkim będą się kryły złe moce, czy będzie bardziej realistyczne wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 03 wrz 2010

Po 4ep dla mnie to wygląda jak Monty Python w Twin Peaks. Jest dobrze. A Kuriyama Chiaki wymiata.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 03 wrz 2010

po epie4 i częściowo 6 xD

zaszalałam, obejrzałam sobie online, bo nie ogarniam historii, i zamiast sobie coś rozjaśnić to chyba zaciemniłam bardziej xp Jedyne co rzec mogę to to ze pojawia się dużo więcej śladów, a chyba niewiele więcej odpowiedzi, chociaż... jeśli dobrze coś zrozumiałam to sie pojawi trochę wątków ciekawych. Pojawia sie znów DUUUŻA ryba, no i chyba monitoring pana od wód i oceanów na coś się przyda...

A teraz ogólna zrozumiała część. Przekręt szykuje się tu wielki, oczywiście ginące dane, podejrzane typy, znikające typy <...>, no i nauczycielka, która prawie na pewno ma coś z tym wszystkim związek, a przynajmniej w tej szkółce jakiś przekręt się święci, już nic nie mówiąc o dziwnej sekcie - co śmieszne - pojawiło się tam dużo dzieciaków, a czy ta szkoła nie ma jednej klasy? W ogóle zaczęłam wyłapywać takie niedorzeczności chyba już niezamierzone, ale mniejsza z tym ;p
Co tam jeszcze - wrobienie detektywa w ckliwą historyjkę - bezcenne^^ To samo przesłuchiwanie "porywacza". Uwielbiam ten ich durny humor ^^ W ogóle oglądając to mam wrażenie, ze już to wszystko tak jakby było gdzieś tylko na poważnie. W ogóle motyw matrioszki też fajna rzecz, pomyśleć, że taki sprytny ten glina był^^

a co do detektywa naszego - on chyba nie mówił ze mu się ułożyło, tylko ze mu się stopniowo układa - czyli ułoży mu się w 8 odcinku i wszystkich tym oświeci, w końcu tak jest w dobrej detektywistycznej dramie nie?;D <muszę sobie Mentanteia obejrzeć do końca, moze więcej poszlak znajdę xD>
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 03 wrz 2010

Azzel pisze:W ogóle zaczęłam wyłapywać takie niedorzeczności chyba już niezamierzone, ale mniejsza z tym ;p
Nie wiem, czy chodzi Ci o dziwne rzeczy nad którymi bohaterowie przechodzą do porządku dziennego jak całujące się w holu dziewczyny, bus jadący za biegnącą Shinomiyą czy kierowca i jego: "Miała proste włosy do ramion, dlatego naturalnym się wydawało, że jest założycielem sekty"... :omg:

5 odcinek dorównuje poprzednim pod wszystkimi względami, jak ja kocham ten serial! Mała policjantka i jej żarty z Hoshizakiego za każdym razem mnie rozbrajają. :hurra: teś teś teś teś (cokolwiek to znaczy) :D Fajnie, że jest tyle miłosnych podtekstów, ktoś na d-addicts dobrze zgadł po kłótni w samochodzie sprzed kilku odcinków, ze główna para detektywów ma za sobą jakąś historię, ale teraz Kitajima podrywa obrońce przyrody, a Hosizaki nauczycielkę... choć nie wiem w sumie, bo nie pokazali, co się w tej bibliotece w końcu stało...

Shijima-kun! :wow: Co on wyprawia... myślałam, że to on będzie Mr.2 a tam kierowca, zresztą na dobre mu to nie wyszło, bo umarł. Teraz to już zupełnie nie wiem, co będzie, może to ten uczeń zorganizował porwanie z koleżankami, skoro córka mera mogła zlecić budowę nabrzeża, to czemu uczniowie nie zorganizowali porwania...
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 03 wrz 2010

moze o trochę inne rzeczy mi chodziło xD ale naprawdę mniejsza z tym, tu i tak sa większe czasem niedorzeczności xD
Jeszcze 5 nie obejrzałam <to moze jutro nadrobię;p> ale przy 6mogę powiedzieć że Spoiler! chłopczyk robi się nawet jeszcze bardziej podejrzany i zdaje się ze ma pewne powiązanie z całą tą czwórką, a nawet nie koniecznie z 4 ale to to tylko taki moje przypuszczenia słuchowe, okaże się za tydz jak dadzą napisy~~ xp ale niezaprzeczalnie on tu ma trochę do gadania...
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 10 wrz 2010

7 ep: OMG! Nie mogę się doczekać subów. Pojedynek między Hishizakim i małą policjantka wygrała oczywiście kobieta, ale jaka to była wymiana ciosów. :excited:
Spoiler! Na razie nie ma aż tak dużo paranormalnych zjawisk jak w Twin Peaks, co jest dość miłe. Nawet tajemniczy przyrząd z lampkami detektywa okazuje się sprytnym cudem zaawansowanej technologii. A na Shinonome Mai zostały przeprowadzone dziwne eksperymenty... w których uczestniczył nie kto inny tylko obrońca przyrody. Zresztą jego ostatnia scena z Kitajimą przyprawiła mnie o gęsią skórkę, ale pewnie Kenzou przyjdzie szybko na ratunek, albo jeszcze lepiej ten lokalny policjant, co jest w niej zakochany. Ciachowy uczeń nadal używa przemocy i okazuje się być bratem jednej z uczennic, ale chyba miał w tym całym spisku poboczną rolę.
Piosenka, którą śpiewa nauczycielka na pogrzebie to Tsubasa wo kudasai i leciała też w Evangelionie. Przez jakiś czas mnie męczyło, skąd ją znam, dlatego o tym piszę :D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 24 wrz 2010

CAŁOŚĆ
Dobra, po wstępnym rozeznaniu muszę powiedzieć - głowa mnie boli?Jeśli ta drama jest rzeczywiście tak skomplikowana jak o niej piszą,a na to też wskazuje, to jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie po przeczytaniu częściowym opinii na d-addicts muszę serię powtórzyć, zwłaszcza ze są pewne momenty w których wydawało mi się ze coś było, ale nie chce tu zaciemniać. Przychylam się do martwej wioski, zwłaszcza napis końcowy przy wiosce i do tego że detektyw wyjeżdża do świata żywych na koniec. Podejrzewam ze to też mógł oznaczać kierowca który teoretycznie był martwy. Przypomniała mi się rozpacz nauczycielki przy której uczeń powiedział - nie ma powodu by tak rozpaczać, czyżby była jedną z osób które wiedziały? Jej rozpacz bardziej dotyczyła tego że on uwolnił się z tego świta a ona nadal w nim tkwiła? Jeszcze wątek sekty - zastanawiałabym się czy nie były przeprowadzane jakieś testy zbiorowe na większej ilości młodych ludzi, a 2 etap miał byc powrotem do żywych? czy moze rzeczywiście coś większego stało się w Tokio, jak to było o jakiś zanieczyszczeniach nad Tokio - wybuch? masowa epidemia? coś co doprowadziło ogromną ilość ludzi do śmierci? Dziwnwe rozstania z policjantami, gdzie drzwi zamykające się tak jakby oddzielały jakimś murem postaci, a na koniec Kitajima która mówi ze nie chce by ją znów zostawił w tyle - być może dlatego że jak już wspomniano gdzieś - ona nie moze już wrócić. Matko, ta drama jest pełna jakiś domysłów, symboliki itd. Już nic nie mówiąc o interpretacjach tablic rejestracyjnych oO Zdecydowanie bedzie powtórka z rozrywki, głupia w połowie serii liczyłam na to - a dadzą rozwiązanie na koniec - a tu proszę. Mam troche nadzieję ze 2 sezon będzie, niestety po takich ratingach ciężko sie spodziewać czegoś takiego. Zdecydowanie ludzie wolą rozrywkę a nie łamaczy mózgów :/
Obrazek

Wróć do „J-drama”