[2010] Mioka

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2010] Mioka

Postautor: Reira » 29 cze 2010

Mioka

Obrazek

Emisja: 19.07.2010 - 20.09.2010
Ilość odcinków: 10
Stacja: NTV
Piosenka przewodnia: Hotaru - Fukuyama Masaharu

Występują:
Yoshitaka Yuriko jako Minegishi Mioka
Hayashi Kento jako Hashimoto Taichi
Katsuji Ryo jako Kasagi Kunihiko
Mizusawa Elena jako Goto Mari
Yuki Jutta jako Kitamura Yoji
Nakamura Shizuka jako Sasaki Naomi
Tanihara Shosuke jako Takanashi Hiroyuki
Maya Miki jako Minegishi Kaori -mama Mioki

Opis:
Student Taichi spotyka na swojej drodze Miokę, pełną życia, entuzjastyczną dziewczynę. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia, ale Mioka jest chora na głowę. Ma chorobę mózgu przez którą traci wspomnienia i kontrolę nad własnym ciałem. Taichi postanawia pomóc jej w walce z chorobą i zostać z nią do końca by być dowodem jej istnienia.

Yoshitaka, dla niej obejrzę wszystko, nawet kolejną dramę chorobową. XD

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 29 cze 2010

Czy to nie brzmi trochę jak Litr Łez? xD

W ogóle skleroza ze też nie mogłam sobie przypomnieć kim jest Yuriko xD Hm, dla niej i smęty takie obejrzę xD <moja druga naj po Ueto^^>
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 29 cze 2010

boże czemu ja tu widzę znowu jakiś dramatyzm i lanie łez xD nie wiem czy tego chcę, no ale ja też bardzo lubię tę aktorkę, aaa. nie wiem może obejrzę ze 2 odcinki i jak nie będzie jakoś bardzo źle to pociągnę, hm ;D
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Re: [2010] Mioka

Postautor: Eggie » 29 cze 2010

Reira pisze: ale Mioka jest chora na głowę.

...to zabrzmiało tak... :D
Ja nie lubię takich dram, nawet aktorów nie kojarzę zbutnio, także raczej odpuszczę :P
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 30 cze 2010

Azzel pisze:Czy to nie brzmi trochę jak Litr Łez? xD
To brzmi dokładnie jak litr łez >.>;;
ale

YEY! nareszcie smutna drama
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 04 lip 2010

Pojawiła się strona internetowa
http://www.ntv.co.jp/mioka/
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 04 lip 2010

kurczę skoro drama ma wystartowac 10 lipca a mamy 4 to ten trailer niezabahaty:) W sumie to nawet słowa nie zrozumiałam, a przepraszam jedno owszem - Mioka:)
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 06 lip 2010

"Zycie to cud. Tyko ja sobie z tego zdaję sprawę. Mioka."
"Nieuleczalna choroba. Ostatnia miłość."- głosi trailer.
Faktycznie nie wiele info wnosi ;)
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 06 lip 2010

Czyli dwa krótkie zdania i mamy cała fabułę...:)
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 06 lip 2010

Czepiacie się, :D ja wierzę, że skoro gra ktoś taki jak Yuriko to nie będzie to taka oklepana drama o umieraniu, tylko coś więcej, bo ona zazwyczaj ambitne role bierze, już po konferencji prasowej widać, że będzie ciekawie (dla niewtajemniczonych: http://community.livejournal.com/japan_now/785975.html)
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 12 lip 2010

1ep: Co do obsady to z jednej strony źle, bo Hayashi Kento zupełnie nie przypadł mi do gustu z wyglądu, ma za małą głowę w stosunku do ciała i ogólnie z jego twarzą jest coś nie tak, ale jeszcze nie wiem, co... :confused: poza tym gra Kikuta z LS czyli Tanihara Shosuke, za którym nie przepadam, tragedii dopełnia Mika z Koizory (choć jej nogi są taaaakie długie).

Z pozytywów jest taki koleś z LG2, co mi się bardzo podobał - taki co jako jedyny nie zdradził - Yuki Jutta i Katsuji Ryo, którego widziałam już wiele razy no i Maya Miki, którą bardzo lubię.

Yuriko wygląda bardzo przeciętnie, jakby chcieli ją specjalnie oszpecić: obrysowane konturówką oczy, włosy cienkie i zniszczone, ciuchy z NANy, ale charakterek to ma, przyciąga kłopoty jak Go Mi Nam z YaBa :D

Poza tym dużo sugestii, że będzie to drama chorobowa. Kilka fajnych scen było, ostatnia, jak leżeli w fontannie i jak Mioka zrobiła zamieszanie w centrum miasta i chciała bić niegodziwego chłopaka tej koleżany, co się rozpłakała.

Już wiem, co jest nie tak z twarzą tego kolesia: jego oczy są za duże, a poliki wklęśnięte przez co jego twarz jest za bardzo trójkątna i następuje pewna dysproporcja góry i dołu. :D :D :D
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 13 lip 2010

ejj po spojrzeniu na tytul dramy i na obrazki u gory juz wiedzialam ze to bedzie cos z choroba..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 17 lip 2010

podsumowując odcinek 1
początek tak bardzo skojarzył mi się z Koizorą, że aż myślałam że mam deja vu ;D i od razu jesteśmy poinformowani że to ostatni rok życia Mioki będziemy podziwiać w tej dramie. no ok.
jak już wspominano skojarzenie drugie to oczywiście One Litre of Tears - i choroba podobna [tylko szybszy rozwój], i w ogóle atmosfera taka... tylko dziewczyna jest starsza, bo na studiach już, i historia nie jest chyba na faktach [?], no i motywem głównym chyba będzie jednak romans, a nie ta walka z chorobą jak tam. choć kto to wie...
główny chłopak - mam uraz do tego aktora i nie odpowiada mi zupełnie... ale przeżyję, Yuriko jest świetna jak zawsze, uwielbiam ją. i doktorek z Love Shuffle który tu też jest doktorkiem, haa ;D
jak przypomnę sobie traumę po 'One litre...' to mam ochotę nie ogladać tego dalej, ale na razie spróbuję następny odcinek zobaczyć jak wyjdzie, bo ogólnie nie jest to złe ;D
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 21 lip 2010

Dobra, zbierałam się by napisać wiec w końcu to uczynię xp <żebym się później nie dziwiła sobie ze nie pisałam a wydawało mi się ze to robiłam xp>
Drama chorobowa - wiele już tego było i nie sądzę by coś nowego mieli wprowadzić w tej kwestii. Po pierwszym epie widzimy Miokę, która stara się cieszyć swoim życiem, póki jeszcze je ma - i jakoś pogodzić się z tym że umrze, czyli w skrócie fundują nam coś w rodzaju - jak pogodzić się ze śmiercią i dożyć ten czas co mamy jak najlepiej.
Pierwszy ep naprawdę nie pokazuje by drama miała wnieść coś nadzwyczajnego do dramowej historii. Zaczęłam się zastanawiać w takim razie po co właściwie to oglądać... i tak sie zastanawiałam <nie bynajmniej by zapychać sobie czas xp>... i sobie myślę że moze wyjdzie coś w porządku dzięki aktorom których tutaj dali. Maye uwielbiam, Yoshitakę także, reszta ludu też niczego sobie <w ogóle główny bohater to zawsze chyba ma takie ciapowate role>, zwłaszcza chłopaczek w okularach:D
Tak sobie rozmyślam - właściwie o czym chcą ciągnąć dramę przez tyle epów, bo jak po 5epach będę właściwie widziała powtórkę z rozrywki Litra łez to chyba bardzo się zawiodę:/ no nic, nie narzekam więcej, czekam na jakieś jeszcze 2 epy by móc coś wiecej powiedzieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 22 lip 2010

Ep 2
Nudy, nudy, nudy, nawet typowe japońskie plasknięcie na końcu nie podniosło za dużo wartości tego odcinka.

Wróć do „J-drama”