[2010] Himitsu

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

[2010] Himitsu

Postautor: Ai_tanu » 24 paź 2010

Himitsu

Obrazek

* Tytuł: 秘密 (Himitsu)
* Rodzaj: obyczajowy, suspense
* Ilość odcinków: 9
* Stacja: TV Asahi
* Okres emisji: 15 października 2010 - 10 grudnia 2010
* Czas emisji: Piątek 23:15
* Opening: Tsuyogari Soleil by Hatsune

OPIS
Głównym bohaterem jest mężczyzna, którego żona ginie w wypadku samochodowym, jednak jej dusza 'przejmuje' ciało ich córki.
Na podstawie powieści Higashino Keigo.

OBSADA
* Shida Mirai jako Sugita Monami
* Sasaki Kuranosuke jako Sugita Heisuke
* Ishida Hikari jako Sugita Naoko
* Motokariya Yuika jako Hashimoto Taeko
* Ryusei Ryo jako Soma Haruki
* Hayashi Tantan jako Kawabe Yurie
* Hashimoto Satoshi jako Kosaka Yotaro
* Ikezu Shoko jako Yoshimoto Kazuko
* Masu Takeshi jako Fujisaki Kazuo
* Fukikoshi Mitsuru jako Kajikawa Yukihiro
* Horiuchi Keiko jako Kajikawa Masako
* Hinata Nanami jako Kajikawa Itsumi

------

Nie wiem czy ktoś oprócz mnie zamierza to oglądać, ja sama zapewne bym nie spojrzała na to gdyby nie Shida Mirai ;D Opis jest dziwny... i pierwszy odcinek też był dziwny. Mam wrażenie że to będzie bardzo awkward, no, dusza kobiety w ciele jej własnej córki, taak ;D ale zobaczy się co tam dalej wymyślą.

Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Re: [2010] Himitsu

Postautor: Ai_tanu » 15 gru 2010

czuję poniekąd obowiązek napisania w tym temacie, bo naprawdę, muszę ludzi przestrzec.

ta drama jest naprawdę słaba. i dziwna.
zacznę od plusów. moja ulubiona aktorka młodego pokolenia, czyli Shida Mirai, miała tu naprawdę trudną, można powiedzieć podwójną, rolę. i po raz kolejny się na niej nie zawiodłam *__* ma dziewczyna taki talent, że naprawdę aż się chce ją oglądać. w momentach których była na ekranie nie żałowałam że oglądam tę dramę.

ale poza tym... no tak.
Spoiler! sama historia. przez całą dramę miałam nadzieję, że cokolwiek jakoś się wyjaśni. dlaczego w taki a nie inny sposób dusza matki znalazła się w ciele córki, jak doszło do tego wypadku... to znaczy, to się akurat wyjaśnia, ale nie jest w żaden sposób odkrywcze, i naprawdę nie dowierzałam że na tym się skończy. serio, do końca myślałam że będzie coś więcej. ale nie... i niesamowita logika, nie wiem co miała wnieść śmierć żony kierowcy, jego historia rodzinna, syn... eee. w ogóle... bez sensu? cóż.
a relacje Heisuke-Naoko w ciele Monami... nie wiem, jakim cudem on mógł ją widzieć jako swoją żonę, tak szczerze, nie mówiąc już o tym że prawie odbyła się scena seksu O.o co było już tak mega dziwne, że naprawdę miałam silną ochotę wyłączenia...
Heisuke, okropnie denerwująca postać. zazdrosny o wszystko, najlepiej zamknąć w domu, nie wypuszczać, omg jak chciałam go zabić co chwilę, bez kitu. straszny człowiek. naprawdę.
i wreszcie zakończenie.
WTF?
tak naprawdę to nic nie wiadomo? jeśli faktycznie Naoko tylko zaczęła udawać, że jest z powrotem Monami, to... sorry, ale nie mogli tego gorzej zakończyć ;/ ale no właśnie, przecież nie wiadomo jak było naprawdę. serio, no co za... zirytowała mnie ta drama, serio.

tak więc dziękuję za uwagę, nie oglądajcie, chyba że macie ochotę na jedną z najdziwniejszych dram jakie nakręcono ;D
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 20 gru 2010

Ta drama jest świetna.

Zacznijmy od pana który napisał powieść Himitsu. A mianowicie chodzi o Higashino Keigo, a jego spłodzone tytuły takie jak Byakuyakō, Galileo, Ryūsei no Kizuna mówią same za siebie. Shinzanmono właśnie się ściąga :twisted: , zaś Genya pokaże się na czasie :) . Już czuje jak muszą być dobre książki tego autora.
W doramie też czuć, że scenariusz nie był pisany na kolanie w wc. Wątki porozpoczynane, kończą się spójnie i sensownie. Zazębiając się o siebie tworząc pełną całość. Po obejrzeniu serialu nie ma się uczucia niedosytu lub jakby czegoś brakowało. Historia jest dobrze przedstawiona, po czym zakończona. Dodatkowym plusem jest to, że w sumie nie spodziewamy się tego co zaraz nastąpi. W kilku momentach jest bardzo zaskakująco.

Relacje pomiędzy mężem i żoną przedstawione są genialne. Ich rozterki związane z zaistniałą sytuacją, dzięki dobrym aktorom, są naprawdę wyczuwalne. Bardzo ciekawie został przedstawiony główny bohater, ze wszystkimi swoimi słabościami oraz żądzami. Czuje się jego skołowanie tym co mu się przytrafiło i nie ma pojęcia co z tym zrobić.

Shida Mirai to taki drobniutki geniusz i widać że współpraca z Sasaki Kuranosuke przy kilku projektach, pozwoliła jej zagrać doskonale żonę w ciele 16-latki.

Nie chcą psuć radości oglądania, zalecam nie czytanie żadnych spojlerów.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 27 gru 2010

Właśnie niedawno przeczytałam książkę "Naoko", na której podstawie powstała drama i od razu poleciałam na d-addicts żeby zdobyć wszystkie odcinki :D Jeszcze co prawda nie zabrałam się do oglądania (chaos świąteczny itd), ale napewno do tego niedługo zasiądę :D wręcz nie mogę się doczekać, aby porównać dramę z książkę i zobaczyć jak poradzili sobie z tym jakże trudnym tematem :)
Książka była naprawdę fenomenalna i wszystkim ją polecam :)
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 03 sty 2011

Pierwszy odcinek zdecydowanie zachęcił mnie do dalszego oglądania. Jestem fanem Higashino Keigo i wszystkie dramy oparte na jego książkach są w mojej ścisłej czołówce, więc byłam dość spokojna o poziom kolejnej, dlatego post Ai_tanu mnie zaskoczył.
Higashino Keigo pisze dwa rodzaje powieści: jedne są detektywistyczne, a drugie są o relacjach ludzkich. I Himitsu zalicza się do tych drugich. Nie ma co się zastanawiać czemu dusza matki się przeniosła, bo jakakolwiek próba odpowiedzi byłaby raczej bezcelowa. Jak mniemam będzie to raczej próba zobrazowania dylematów męża/ojca oraz matki/żony i osobiście bardzo jestem jej ciekawa. Nie rozpisując się więc, zapuszczam drugi odcinek ^__^
Awatar użytkownika
aneczka
Oglądam regularnie xD

Postautor: aneczka » 16 lut 2011

Bardzo porządna drama. Niespieszna, ale i nie przynudzająca. Dobrze zagrana z ciekawym obyczajowym scenariuszem.
Sensacyjnych czy paranormalnych wątków nie ma co po niej oczekiwać. Po prostu sprawnie opowiedziana historia o ludzkich słabościach.

8/10
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 02 sie 2011

Jestem zachwycona aktorami i ich umiejętnościami :-)
Kocham takie dramy i tę też, jest ciekawa, intrygująca i daje do myślenia, po za tym wzruszająca.
Lubie dziwne tematy a ta drama na pewno nie była banalna.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 17 cze 2014

Drame obejrzałam z bardzo dziwnych powodów, potrzebowałam czegoś poważniejszego po czekoladowym MatsuJunie, a ponieważ ten serial też miał różowy plakat - no i w kolejce do oglądania siedział dość długo - postanowiłam obejrzeć.

W sumie jak oglądałam tę historię, to myślałam, że wiele rodzin, których dotknęła tragedia może marzyć o takim nawiedzeniu ciała przez osoby zmarłe, ale drama pokazuje, że nie jest to jednak tak różowa sytuacja, jak mogłoby się wydawać. Byłam zdziwiona zakończeniem, ale jaką inną opcję miała Minami, jeśli chciała dalej żyć? Nie mogła tkwić w przeszłości. Dla wszystkich, na których jej zależało Naoko była już od dawna martwa.

Momentami było trochę powolnie i dłużyły mi się zbliżenia na zamyślone miny bohaterów, ale końcówka mi to zdecydowanie zrekompensowała.

Wróć do „J-drama”