[2006] Kurosagi

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 04 lip 2006

no jesli chodzi o wersje 2 czyli koncowa, to nie ma jej jeszcze! jakas od czcionecz czy tam czegos zaginela i jej znalesc nei moga!
jelsi kcesz to na dychu mam od 6 epa to na nasz cb zaladuje! ale jak mowie wersje 1st!

Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 08 lip 2006

kilka slow na koniec :P

serii daje 8/10
wlasciwie gdyby nie moje slonko, to dalabym 5/10
a moze i mniej!
1`st ep byl dobry, ostatnie dwa tez, reszta...hmmm no coz....srednia
gra aktorska byla ok, wszystkich, nawet K-chana, ktorego ostatnio doceniaja! i slusznie!

po za tym?
hmm Maki sama w sobie jest ok, ale rola jaka miala wcale mi sie nie podobala!
no do momentu tego wyznania bylo ok
ale pop tym, juz zaczelam patrzec na to inaczej....
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 08 lip 2006

no ja nadal tkwie na etapie kioku ale to opoznienie mi szczerze mowiac nie przeszkadza bo dorama jest jedna z nudniejszych jakie widzialam i ogladam ja juz tylko dlatego, ze nie lubie rezygnowac w polowie >_< a i jakos ostatnio nie jestem w doramowym nastroju....

btw, nie bylo Ryu-chana? no nic, to pozostaje nam czekac do 7 na ten SP hehe
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 09 lip 2006

Maka jak nie bylo tak nie ma! niestety! zabije ta osobe co te ploty puszcza! juz ci to mowilam,ne?
od dzis juz jej nie slucham!
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 09 lip 2006

Faktycznie coś go zabrakło :(

Przyznam, że ciężko mi ocenić tą doramkę...
Niby scenariusz nawet, nawet, gra aktorska bardzo dobra, a jednak zostaje pewien niedosyt i jakby niedopracowanie detali ^^
Ogólnie pomysł świetny i zarazem dość świeży, a jednak coś mi nie pasuje...
A może to tylko moje rozczarowanie w związku z tym niby SP, koszmar.
Poza tym tak jak to już zauważyła ToMo, późniejsza rola Maki zaczęła przypominać --- hmmm --- budyń :)
Oby YT szybko zregenerował siły i wystąpił w jakiejś innej produkcji "."

Ogólnie rzecz biorąc nie jest źle, nadal lubię tą serię - - - z sobie nieznanych powodów !_!
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 09 lip 2006

tak sobie mysle nie dawno na to wpadlam ze w Kami sama sukoshi dake Kyoko miala jakos wtedy 18 lat kiedy grala w tej dramie i sceny calowania itp byly.A tutaj maki przeciez tez ma i jakos zadnego buziaka sie doprosic nie moglismy. To dziwne. Ogolnie dramka mi sie podobala.Nie oodejme z ocenki malego szczegolu brakowalo mi happy endingu jakiegos super. No ale ten tez mnie zadowala w miare. Takze 10/10
Awatar użytkownika
mazzi
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: mazzi » 11 lip 2006

Hej kotecki, sa moze gdzies online softsuby do 3 ostatnich odcinkow serialu ?
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 11 lip 2006

z tego co wiem to softy jeszcze nie wyszly
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Marcus
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Marcus » 11 sie 2006

Widziałem jak na razie trzy odcinki i nie bardzo mnie zainteresował. Ogólnie mówiąc(pisząc) wieje nudą. Nie wiem, może historia jest nawet całkiem, ale "bożyszcze płci pięknej" Yamashita Tomohisa nie pasuje do tej roli i gra kiepsko. Poniżej możliwe lekkie spoiler2y.

Spoiler! Szkoda, że nie miałem okazji poczytać mangi(ma ktoś link?), ale wydaje mi się, że postać Kurosakiego powinna być bardziej, hmm, mroczna, jak na tragedię, jaką przeżył w dzieciństwie, natomiast YT gra role podobną do Nabuta wo produce(pomijając głupawe zachowanie).
Jak na dwa odcinki to nie zauważyłem jakiejś głębszej fabuły. Równie dobrze mogliby nakręcić xxxx odcinków, a w każdym Kurosaki niszczyłby jakiegoś oszusta/kę.
Mam nadzieję, że tak nie będzie do końca, ale na razie odeszła mi ochota na oglądanie reszty odcinków, bo trzeba więcej niż bishonena, żeby serial był dobry.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 11 sie 2006

ja nie skończyłam jeszcze serii,. bo tez nie uważam jej za fascynującą... Fabuła jest średnia. Zgadzam się z Macusem
"mogliby nakręcić xxxx odcinków, a w każdym Kurosaki niszczyłby jakiegoś oszusta/kę. "

Ale nie powiedziałabym, że YamaP jest aż taki nieudany w tej roli. Nie wiem, dlaczego miałby od razu wpadać w stereotyp: traum z dzieciństwa=mroczn postać. To taki oklepany schemat. Chociaz nie jestem jakąś wielką fanką YamaP i w tej dramie nie specjalnie mi podszedł, to nie krytykowałabym go tak. Jak dla mnie jest spoko, nie super, ale spoko, jego postać nie jest taka, jakiej wszyscy się spodziewają- to chyba dobrze, nie?
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 12 sie 2006

W sumie, gdyby mialo powstac 100 odcinkow i Kurosaki w kazdym by kogos eliminowal, to ogladal bym, i moze z jeszcze wiekszym zainteresowaniem ;-] Fabula nie byla skomlikowana ani gleboka, a jednak strasznie milo wspominam praktycznie kazdy odcinek. Chociaz Yamapi dosc mocno mnie irytowal pod koniec, grajac takiego zimnego w stosunku do Tsurary (zal mi jej bylo), dobrze ze chociaz zakonczenie pod tym wzgledem bylo perfect ^^ (idealne w sensie ze nie przesadzone, ot po prostu zostali przyjacilmi, neh? ;-]). Jesli powstanie drugi sezon to bede wniebowziety.
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 12 sie 2006

hej, czy ja tu sie wpisywalam? bo wydawalo mi sie ze tak, a nie moge znalezc swojego postu _^_ XD

anyway... moze drama nie jest jakas powalajaca [nie istnieje taka drama jak dla mnie.], ale tez nie jest nudna. no przynajmniej ja sie niezbyt nudzilam, a wierzcie, ze co do japonskiej produkcji czegokolwiek jestem bardzo krytyczna. No i nie krytywkowalabym tak Yamapa. Ja uwazam ze ciekawie przedstawil swoja postac, przeciez nie mial tam w ogole poczucia humoru [nie zaliczam też do tego jego 'bang'], nie byl humorzasty i nie byl mroczny. Bylby nudny jakby chodzil i sie nie odzywal do nikogo bo przezyl traume w przeszlosci [dlaczego u nich te traumy sa zawsze takie same? _^_]. I tak byl dosc mocno struta kulka zamknieta w swojej skorupce, z ktorej sie zaczal wykluwac dopiero pod koniec dramy, a i tak jeszcze nie do konca z niej wyszedl w ostatnim odcinku... Postac Tsurary moze byla zbyt swieta, ale takie juz se role Japoneczek, 99% identyczne, wiec sie z tym powoli zaczynam godzic. Jest takie powiedzenie 'jesli nie mozesz z tym walczyc, sproboj zaakceptowac' i tego sie proboje trzymac w sprawach zwiazanych z Japonia xD. Inna sprawa, ze miala o co walczyc dziewczyna, Kurosaki pomimo tego ze byl kawal niewdziecznika, to jednak sadze, ze moglby byc fajnym chlopakiem x3. No... poza tym klip do Daite seniorita jest fajny, ale sadze, ze do teksu lepiej pasuje opening z dramy xP. Tyle.
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 13 sie 2006

mi sie bardzo podoba fakt ze znowu moglismy ogladac maki i yamapi razem ^_^

zakonczenie tez bylo fajne ^_^ przynajmniej pi nie zostawil maki dla shujiego :P
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Nachebet
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Nachebet » 13 sie 2006

buaha, nie zostawił, bo niestety nie miał dla kogo jej zostawić - w dramie był jedynym młodym i pięknym męskim bohaterem, ale zdaje mi się, że jakby występował tam jakiś inny facet w miarę młody, producenci mogliby znów wyciąć widzom podobny numer co w Nobucie ;)
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 13 sie 2006

Mogl ja ewentualnie zostawic dla Ishikawy, nawet z poczatku jej dopingowalem :-P ale zrobila sie zazdrosna i strasznie wredna.

Wróć do „J-drama”