[2010] Reinoryokusha Odagiri Kyoko no Uso

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2010] Reinoryokusha Odagiri Kyoko no Uso

Postautor: Reira » 28 paź 2010

Reinoryokusha Odagiri Kyoko no Uso
Obrazek

Znane też jako: Odagiri Kyoko, Kłamstwa wróżki Kyoko
Liczba odcinków: ?
Nadawca: TV Asahi
Emisja: start 10.10.2010, niedziela 23:00 - 23:55
Oficjalna strona: http://www.tv-asahi.co.jp/odakyo/" onclick="window.open(this.href);return false;

OBSADA:
Ishihara Satomi jako Odagiri Kyoko
Tanihara Shosuke jako Taniguchi Ichiro
Oshima Yuko jako Ibushi Kaoru
Miura Rieko jako Detektyw S
Takeuchi Toshi jako Odagiri Kouta
Shinohara Mai jako Ito Mutsuko
Wakana Sakai- gościnnie, 3ep

FABUŁA:
Ona pracuje w telewizji jako wróżka, a on jest policjantem, który potrzebowałby kogoś sprytnego o zdolnościach dedykcyjnych. Razem rozwiązują na pozór niewyjaśnione sprawy.

Na podstawie mangi "Reinoryokusha Odagiri Kyoko no Uso" Shinobu Kaitani, która jest rówież autorką mangi LIAR GAME na podstwie której powstała drama i film.

Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Re: [2010] Reinoryokusha Odagiri Kyoko no Uso

Postautor: boom_boom » 29 paź 2010

Dziękuję bardzo Reirze za stworzenie tematu. :)

Ja już po dwóch epach.

Bardzo podoba mi się ta drama. Przyjemnie się ją ogląda. Człowiekowi nic się nie dłuży, nie wnerwia się, patrząc, nie ma ochoty wszystkich powrzucać do rzeki. A takich dram mi brakowało w Japonii ostatnio. A może nie trafiałam na dobre pozycje? ;)

Odagiri Kyoko jest świetnie zbudowaną postacią. Fajnie podzielili na "tą zwyczajną" i "tą magiczną". Hahaha, geniusz! Dziewczyna wymiata na ekranie. Daje nogę, ukrywa się, rozwiązuje te wszystkie zagadki, a potem, w decydującym momencie i tak robi wszystko, żeby nikogo nie ukrzywdzić. Jej programy telewizyjne są epickie! Chcę taki variet!
I same te zagadki też są... hę??? Zabójcze. Świnie, duchy, obmacywacze. Lubię.
Taniguchi też jest świetny, jak się mota, jak jednocześnie potrafi bardzo trzeźwo myśleć. I jak sie jego rola przy produkcji programu powiększa, któż by pomyślał? ;)

Jedno mnie zastanawia... Brat Kyoko jest chory na raka. Czy rzeczywiście przy tak dobrej komedii musieli wsadzić traumę.
Poza tym można przewidzieć, że ten wątek się rozwinie w dalszej części.
Ciekawe, jak to wpłynie na całość.
Ale póki co nie narzekam.
Cieszę się, że jest tak fajnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 01 lis 2010

Dwa epy za mną <jak mi sie ostatnio nie chce pisać w wątkach xD>

Otóż. Mua lubi takie dramki. Lekkie to póki co, zabawne, lubię strasznie tą aktorke, przypomina mi ta drama Puzzle z Juzkiem, gdzie miała trochę podobną postać, ale w inną stronę, w sensie tam też kogoś udawała ale była wrednym babskiem w realu xD Tu jest w rzeczywistości zmuszaną przez okoliczności do kłamstwa osobą. Boje się też ze wątek zrobi się jakiś zbyt dramatyczny dalej, ale ten wszędzie grający "doktorka" gość i jego stroje, eh... To takie piękne xp No i widzę ze Akabowe panny dostają kolejne role w tym sezonie. Ale nawet tą lubię. Jak będzie w miarę śmiesznie przez resztę serii to będzie przyjemna dramka:)
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 04 lis 2010

ep3

Genialny ten odcinek!
Świetnie się bawiłam przez cały czas jego trwania. Zamierałam, gdy Kyoko piszczała na widok "duchów". I oczywiście fani, których wzięła za duchy, zapatrzeni jak w obrazek w swą mentorkę, latają z lustrzaneczkami po cmentarzu i robią zdjęcia ziemi i niebu. Wiecie co? Chyba też bym była fanką i bym latala, hahaha.
Najpierw myślałam, że ta dziewczyna, której zagadkę rozwiązują w tym tygodniu, po prostu chciała nawiać sprzed ołtarza i tak sobie jakoś dziwnie umyślila, że zbuduje wokół siebie nawiedzony świat i wymknie się bokiem. A nie! Bo łaził za nią zapatrzony w jej pępek długowłosy biedak z aparatem i nie dawał spokoju. Wszystko rozkminili i dali nauczkę. Aaaach, ta nauczka była boska! Jak świetnie zorganizowali to wszystko, duchy, błyski, światła i piękna Odagiri-sesnsei pouczała głąbów, jak mają żyć, żeby nie szkodzić. Świetny ten efekt lustra.
A w studiu to już w ogóle byłam zachwycona i oczarowana tym, co zrobiła. To motto jest zawsze cudownie zrobione. A teraz to aż szczękę zbierałam z wersalki (btw, znalazłam w wersalce śrubkę i trochę mnie to martwi). Piotruś Pan mówiący po japońsku. Gra aktorska wyśmienita w tym momencie, poczułam się jak w Nibylandii. A bohaterowie się pięknie wczuli i dziewuszka wreszcie mogła powiedzieć, co jej leży na sercu.
Swoją drogą, woli jednak chodzić w pięknych sukienkach niż w taniej ekoskórze odsłaniającej jej pępek. Ale kiedyś trzeba przestać marzyć, a zacząć żyć, tiaa.

Bardzo podoba mi się Taniguchi, taki konkretny, zaradny, a jednocześnie to taka ciepła postać. Jak on o wszystkim myśli, jak o wszystko dba... I często potrafi wszystko skwitować jednym zdaniem, a mnie właśnie szczęka opada.

I jeszcze ta słodziutka dyrektoreczka, zwykle mnie aż-taki-lukier drażni, ale w atmosferę tej dramy się fajnie wpasowuje. Myślałam, że zejdę ze śmiechu, jak ten stalker się próbował dodzwonić, a ona mu od razu cały profil firmy, reklamę i cele działalności wyświetliła. Chłopak się mało nie poskręcał ze strachu.

I po prostu wryło mnie zakończenie tego odcinka, teraz się nie mogę doczekać kolejnego, ja muszę JUŻ. Bo bardzo ładnie zespoili tę całą historię, już nie będzie, że schemat epa i koniec-kropka. Spoiler! Jestem ciekawa, jak Kyoko sobie poradzi ze sprawą swoich rodziców.

Liczę, że wielkiej traumy jednak nie będzie. Że będzie bardziej spychologicznie, niż smutno i łzawo. Tak jakoś wierzę, że to się uda.

Relacje tego rodzeństwa są bardzo fajne i nie mogą tego zepsuć jakąś traumą, nieee.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 lis 2010

ep 3
Eh, jakie problemy miałam by obejrzeć, no kurcze, a odcineczek był fajny. No i ładnie idą, jak to japończycy ostatnio, z wątkiem głównym - powoli go odkrywając. Czyli choroba i rodzice będą wątkiem finalnym, no i oczywiście z jakimś happy endem mam nadzieje. Dużo humoru póki co, już nic nie mówiąc o genialnych wstawkach logicznych <taa, Piotruś Pan gadający po japońsku, kto by na to wpadł w typowej dramie xD>, ładnie dosyć przemyślane historyjki, już nie mówiąc o głównej parze bohaterów, którzy są naprawdę fajnym duetem detektywistycznym :D Tą aktorke ogólnie bardzo lubię, a za Taniharą nigdy zbytnio nie przepadałam <może to przez jego postaci>, ale tu budzi sympatię, żałuję trochę ze pod koniec showu nie pokazali go na krześle reżyserskim kiwającym z zadowoleniem głową xD A szefowa - lubię pannę całkiem, ostatnio była umierającą panną a teraz jest krwiożerczą sępicą, lol :D A ci jej panowie w czarni to majstersztyk xD zwłaszcza jak ustawiają światło na balkonie, czy ten co pukał do drzwi xD eh. Świetny ubaw na ten sezon:)
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 05 lis 2010

Azzel pisze:już nic nie mówiąc o genialnych wstawkach logicznych <taa, Piotruś Pan gadający po japońsku, kto by na to wpadł w typowej dramie xD>,

Albo jak Kyoko nazywała tego stalkera "eat-and-go". Bo to przecież najważniejsze, że im się zwinął w trakcie kolacji :D

Azzel pisze:o głównej parze bohaterów, którzy są naprawdę fajnym duetem detektywistycznym

Zdecydowanie! A jak Taniguchi się rozprawił z tymi sznurami, hahaha, jednak sprawność się przydaje w życiu, nie tylko intuicja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Ja się zastanawiam na co była Taniguchiemu umiejętność wysupływanie się ze sznurów w szkole...? czyżby się koledzy nad nimi znęcali? xD W ogóle zastanawiał mnie na samym początku fakt - jesli został porwany to jak on mógł przesłać jej fotkę z dojazdem na miejsce XD Chyba ze sam to rysował na telefonie :rolly: No ale się wyjaśniło przynajmniej jak to było możliwe xD
W ogóle lubię ciuszki Kyoko, styl bezdomnego, oł jee;D zwłaszcza tam przy sali ślubnej z tymi rajstopkami? czy co to było :D
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Taaak. I zmiana czapki co ujęcie :D :D
Piękne te czapki, dobrzeee, jest inspiracja na zimę akurat.

Taniguchi... No przecież nie musiał tego pisać z zawiązanymi łapkami. Dowiedział się, gdzie trzeba iść, rozrysował dla swej wspólniczki, poszedł i go capnięto w sidła. :)
A czemu umiał? Hahaha, no ciekawe.
Ale lepiej się bawić w uwalnianie się z sideł niż robić konkursy na jedzenie hamburgerów na czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

no z tą mapką to on coś nie powiedział że dał się porwać? xD ciagle mnie zastanawia czy to na komie mógł bawić się paintem, czy to serio była kartka i długopis. Aż zerknęłam sobie, na tej mapce był też kolor czerwony, czyżby Taniguchi kolorki ze sobą też nosił? xD dobra, szukam dziury w całym xD <no a z tym ze miał wolne łapki to akurat pisałam ze to nawet logicznie wytłumaczyli czemu mógł cokolwiek wysłać xD>

A inspiracja na zimę to nie tylko z czapami ale i rajtuzkami:D
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Taaak, a najlepiej to: związali go, on się rozwiązał, wysłał wiadomość do Kyoko, związał się znów, żeby potem zrobić lepsze show przed kobietą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Nooo, czekał przecie na posiłki więc musiał imitować związanie by go nie wykryli xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 13 lis 2010

jestem po 3 epach i najlepsza chyba drama którą oglądam ;D dzieki że tyle o niej gadałyście, bo inaczej bym jej nie zaczęła ;D

nie mam ostatnio w ogole weny na długie posty, ale, co mi się podoba.
przede wszystkim główna bohaterka ;D i jej transformacje, obie wersje zresztą rozwalają ;D zwłaszcza ta 'normalna' xD i faktycznie, świetny duet tworzą z Taniguchim, choć szczerze to mam awersję do tego aktora jakoś z nieznanych mi przyczyn ;D no ale nieważne. program Kyoko jest świetny, też bym chciała taki w realu ;D osobiście podobał mi się najbardziej ep ze świnią ;D w ogóle brawa dla scenarzysty ;D choć to bodajże na podstawie mangi. tak czy tak, świetne są na razie te sprawy ;D
poza tym bawią mnie niesamowicie rozmowy S i M :rolly:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 16 lis 2010

ep4

W sumie z dotychczasowych zagadek ta podobała mi się najmniej, ale to wcale nie znaczy, że odcinek był nieudany. Ja uwielbiam bohaterów tej dramy! Jak krzyczą na samą myśl o duchach, najlepsze w nich! I Taniguchi się bardzo wykazywał w tym odcinku. Napadnięty przez zwaśnione strony drużyn koszykarskich, potem sprinter-rekordzista z zadyszką (ale dobrze mu szło! czyżby znów ładne show mu się udało przed kobietą zrobić? ;) ). Profesroek był przewredny i zabić go, zasztyletować, po co takie profesorki żyją? Nie podnosić ręki na Kyoko, bo będzie źle!!! Hahaha

Ai_tanu pisze:bawią mnie niesamowicie rozmowy S i M

A ta była genialna, jak ona swymi włosami rzucała, a Taniguchi śmiesznie na nią spozierał, pobłażliwie i jakby z lekceważącą czułością.

I program jak zwykle wymiótł. Kocham te interpretacje. One pozornie są o niczym, a są takie mądre i pouczajace dla tych, co znają prawdę.

Miecie ta drama!
Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 16 lis 2010

ep4

Ja tam zadowolona byłam z odcinka:) Kyoko lek na każde zło xD Piękne historyjki, zwłaszcza to w kwaterze głównej xD taaa, i ten wzrok Taniguchiego. W ogóle lubię postaci w tej dramie, lubie te historyjki... no i w ogóle lubię tą dramę xD (powtarzam się :omg: ) Czekam na jakiś rozwój akcji z historią rodzinną, ale Kyoko póki co unika tego jak tylko moze xD
Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 28 lis 2010

ep5

Kyoko, rzucam się na kolana.

Genialny, niezwykle efektowny odcinek, mnóstwo zagadek, rozkminy, nauki, magi, ognia, ognia, który niczym w "Mistrzu i Małgorzacie" jest siłą destrukcyjną wobec kłamstwa, hahaha, jakie to piękne.
Jak zwykle cudownie to rozplątali i naprostowali, tym razem włoski szef kuchni mówił po japońsku (i angielsku też, czemu nie...) i tradycyjnie miał ame mądre rzeczy do powiedzenia.
Producentka-kuzynka jaka podła i podstępna, hahaha.
A Taniguchi ma kolejną sprawność- fizyka! Tzn. Taniguchi-san, w końcu też smarkata jestem.

Kyoko <3 <3
Jesteś wielka.
"You're a real thing".
Obrazek

Wróć do „J-drama”