[2011] CONTROL

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2011] CONTROL

Postautor: Reira » 15 gru 2010

CONTROL ~ Hanzai Shinri Sousa

Obrazek

Tytuł oryginalny: CONTROL〜犯罪心理捜査〜
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 11 styczeń 2011, wtorek, 21:00
Oficjalna strona: http://www.fujitv.co.jp/control/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

OBSADA:
Fujiki Naohito - Nagumo Jun
Matsushita Nao - Segawa Rio
Yokoyama Yuu
Kitamura Yukiya
Usuda Asami
Sato Jiro
Okumura Kae
Katsumura Masanobu
Izumiya Shigeru

OPIS:
Seria porównywana jest do CSI i Galileo. Drama o parze detektywów o zupełnie odmiennych charakterach. Segawa Rio pracuje z pasją, daje się ponieść emocjom i traktuje wszystko osobiście, ma przy tym silne poczucie sprawiedliwości. W przeciwieństwie do niej Nagumo Jun jest genialnym profesorem psychologii, który umie doskonale analizować ludzkie zachowania i umysł. Razem rozwiązują różne sprawy, pomaga im w tym członek akademii policyjnej grany przez Yokoyama Yuu z zespołu Kanjani 8.

Brzmi jak połączenie Tokyo Dogs, Galileo i Zettai Reido. Po aktorach wnoszę, że będzie to raczej poważna drama. Choć obecność Yuu napawa mnie pewnymi wątpliwościami. Mam nadzieje, że zostanie elementem humorystycznym tej serii.

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Re: [2011] CONTROL

Postautor: wersalus » 22 lut 2011

Ha? :)

Średnia drama bez większego polotu. Matsushita Nao, całuśna panna :giggle: i końcowa piosenka to chyba na razie jedyne plusy dramy.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 22 lut 2011

2 ep: Drama niestety do odkrywczych nie należy. Obejrzałam trochę detektywistycznych dram w swoim życiu i wydaje mi się, że historie tu przedstawione są powieleniem innych, które już gdzieś kiedyś widziałam. Trochę szkoda, bo relacje miedzy głównymi bohaterami są bardzo zabawnie przedstawione, szczególnie lubię momenty jak policjantka mówi z niezrozumieniem "Hai?" :confuse: I później zawsze coś dziwnego z tego wynika. :mrgreen:

Co do całej psychologicznej strony śledztwa, to zdaję sobie sprawę, że niektóre twierdzenia, na których opiera się profesor są prawdziwe, ale nie należy uważać, że każdy, kto łapie się lewą ręką za prawe przedramię coś kręci. :-) Oglądam dalej.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 06 kwie 2011

KONIEC! Dość nierówna seria, niektóre sprawy oklepane i możemy się domyślić, co się stanie (jak np. w dwuodcinkowej sprawie "swap murder"), ale niektóre dość zaskakujące jak w 3 odcinku, gdzie wszystko okazało się zupełnie inaczej niż na początku. Kolesia nie było, facet był ślepy, a nauczycielka zamordowała 2 osoby.

Seria na pewno gorsza od Zettai Reido, mniej więcej na poziomie Kiina. Ma trochę inny charakter, ale podobną wartość rozrywkową.

Wady:
-Mało realne sytuacje: przeciętny policjant negocjuje z oprawcą, podczas rutynowego śledztwa policja nie zauważyła, że wszystkie domy były remontowane przez tą samą firmę.
-Niektóre sprawy oklepane.
-Stereotypowe postaci policjantów, co można traktować też na korzyść serii, np. analityka, który ma bzika na punkcie profesorka, robi sobie z nim fotki i prosi go o autografy.
-W 9 odcinku coś dziwnego dzieje się z kamerą pod koniec niektórych ujęć. Nie wiem, czy to wina montażu, czy pijanego kamerzysty. :mrgreen:

Zalety:
-Segawa robi wszystko wbrew logice, a i tak jej się udaje.
-Właściwie główna aktorka jest największą zaletą tej dramy. Fujiki Naohito wydaje się tylko dodatkiem.
-Charakterystyczny dźwięk w kluczowych momentach prosto z Liar Game.
-Seria dobrze się zaczyna, wszystkimi tymi psychologicznymi wykładami, a później trochę zbacza na inne tory.

Chyba głównie dla miłośników dram detektywistycznych.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 06 kwie 2011

Ta trzeci odcinek był chyba najlepsze. Ogólnie później robi się trochę lepiej niż w początkowych odcinkach, mniej sztywniej. Dobry temat muzyczny i ciekawe relacja pomiędzy główną parą. Mi najbardziej utkwiło w pamięci Trzy razy rozwiedziony?. Mogliby dać więcej takich perełek.

Wady i zalety zgodne z Reirą. Jedynie co mogę dodać, to że biegająca modelka wygląda super :drool: .
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?

Wróć do „J-drama”