[2007] Tokyo Tower

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2007] Tokyo Tower

Postautor: Mina » 30 mar 2011

Seria TV

Obrazek

Tytuł oryginalny: 東京タワー
Tytuł (rōmaji): Tokyo Tower
Tytuł alternatywny: オカンとボクと、時々、オトン / Okan to Boku to, tokidoki, Oton
Gatunek: familijna, dramat
Liczba odcinków: 11
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 08.01.2007 - 19.03.2007
Czas emisji: poniedziałek, 21:00
Piosenka przewodnia: konukuro - Tsubomi

Fabuła

Eiko zostawia męża-alkoholika, zabiera swojego syna, Masayę, z Tokio i wraca do swojej miejscowości rodzinnej. Przez lata ciężko pracowała na edukację syna, nawet kiedy on marnował czas, studiując sztukę w Tokio. Po zakończeniu edukacji chłopak w końcu bierze się w garść i dla dobra matki zaczyna szukać pracy. Pracuje między innymi jako ilustrator oraz prezenter radiowy w programie o tematyce seksualnej. Kiedy Eiko zaczyna chorować na raka, Masaya sprowadza ją do Tokio, żeby z nim zamieszkała.

Obrazek

Obsada

Hayami Mokomichi jako Nakagawa Masaya / Boku
Hirota Ryohei jako młody Nakagawa Masaya
Baisho Mitsuko jako Nakagawa Eiko/Okan
Izumiya Shigeru jako Nakagawa Choji/Oton
Kashii Yu jako Sasaki Manami (dziewczyna Boku)
Hiraoka Yuta jako Narusawa Hajime
Emoto Tasuku jako Yamada Kohei
Takaoka Sousuke jako Tokomoto Hiroto
Sasaki Sumie jako Nakagawa Tomiko
Yamazaki Yuta jako Maeno Kazuo
Akagi Harue jako Fujimoto Haru
Asada Miyoko jako Fujimoto Kanae
Wilson Chen jako Leo
Kinouchi Akiko
Shirakawa Minami
Fukazawa Atsushi (odcinek 1)
Saito Yosuke (odcinek 1)
Ishiguro Ken (odcinek 2)
Hanahara Teruko (odcinek 3)
Oshima Yoko (odcinek 7)
Pierre Taki
Ikeda Kaori
Kubota Maki

Obrazek

Twórcy

Oryginalna historia: autobiograficzna powieść Tokyo Tower Lily'ego Franky'ego
Scenariusz: Oshima Satomi, Tsuchida Hideo
Produkcja: Nakano Toshiyuki (中野利幸)
Reżyseria: Kubota Satoshi (久保田哲史), Tanimura Masaki
Muzyka: Sawano Hiroyuki, Kono Shin

Żródło: DRAMAWIKI

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Tokyo Tower [2007]

Postautor: Azzel » 31 mar 2011

Hmm, obejrzałam tą dramę jakoś przy początku przygody z dramami, chyba po Gokusenie szukałam czegoś z Moco ^^ Ogólnie drama była, hmm, przyjemna? Kojarzę głównie relacje Moco i jego matka, zwłaszcza po tym jak przyjechała do Tokyo. To była chyba moja pierwsza drama tego typu gdzie nie skupiali się na romansach czy komediach, a na takich familijnych sprawach. W sumie chyba się nawet trochę wzruszyłam na dramie, chociaż tak jak staram się sobie ją przypomnieć - nie była jakoś porywająca. Na pewno dla nikogo kto lubi smęty i jak już wspomniałam - dramy o rodzinnych więziach. Pamiętam dobrze ojca Moco w tej dramie - ten aktor jest mega charakterystyczny i do tego mam wrażenie że zawsze dostaje takie zgryźliwe trochę role ^^
W sumie ani polecam ani odstraszam - podejrzewam ze drama tylko dla ludzi którzy lubią tego typu historie... i fanów Moco ;)

<Mina, pozwolę sobie podmienić jeden z plakatów - jest on z tanpatsu, które jest z innymi aktorami>
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2007] Tokyo Tower

Postautor: Mina » 31 mar 2011

No ja jestem jak wiadomo totalną i oddaną fanką Moco więc wziełam się za nią jak obejrzałam pozostałe Jego dramy mi dostępne.
Cała historia mi się bardzo podobała i była jak dla mnie wzruszająca ,Moco jest bardzo dobrym aktorem i wypadł świetnie , każda Jego rola jest inna ( no chyba że w Brother Beat i Regacie wypadł podobnie ) i odbieram Jego emocje , aktorstwo doskonale . Był taki słodki i bardzo mu współczułam na każdym etapie , jak wstydził się matki ( bo wiem z autopsi że tak czasem bywa , rodzice chcą dobrze ale czasem przesadzają ) w Jego wypadku to On troszke przesadzał ale tak bardzo chciał być Cool , normalny jak reszta a matka mu w tym nie pomagała .
Podobało mi się że jednak było widac jak Ją Kocha .

Ojciec Moco też mi sie kojarzy z samych takich ról perwersyjnych i zgryżliwych starców albo pijaków , no cóż widocznie mu one pasują.

Mama Moco była słodziuchna i zabawna , bardzo ja podziwiałam , wiele jest takich matek na świecie.

Dziewczyna w której się kochał Moco - w ogóle jej nie lubiłam.

Dramak rzeczywiście ma taki spokojny klimat , który mogą polubic człowieki lubiące powolne , spokojne opowieści i totalne fanki uroku Moco :smitten: :smitten: :smitten:

Dzięki za podmianke i sori ;-)
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 31 mar 2011

Tatusiek ma po prostu taki "zły" wygląd ;)
Ale mamusia, ojej, jak się patrzy na tą kobietę to jakby już dobro samo z jej uśmiechu wypływało :) Tam był jakiś motyw że ona coś hodowała w donicach jak już była w Tokyo prawda?
A co do Moco - tam był motyw że on coś za dużo kasy zaczął przepuszczać by zmienić ten wizerunek chłopka z małej wioski? Kashii Yu w sumie nie bardzo pamiętam z tej dramy, chyba tylko to że ona nie miała takiego stosunku do matki Moco, jak on sam. Czyli o ile Moco wyolbrzymiał tak dla niej to była po prostu serdeczna kobieta, która kocha swojego syna...
Chyba najbardziej kojarzę ostatnie epizody w sumie, gdzie matka była już w szpitalu i jak ojciec się znów zjawił, no i motyw z tytułową Tokyo Tower. Huh, chyba wrócę kiedyś do tej dramki, jak będę miała ochotę na jakiś ciepły wzruszacz ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 01 kwie 2011

Ta piosenka jest piękna i smutna i ten klip :cry: :cry: :cry:

Jeszcze raz oglądam te drame i jestem na odcinku w którym w końcu zagadał do tej dziewczyny i o wiedzial się o matce :cry: :cry: :cry: :cry: on jets taki biedny i nieporadny , jak to oglądam to mam ochote go przytulić i się nim zając , opiekować ( a przy okazji poromansować :fav: )

Wróć do „J-drama”