[2011] Heaven's Flower

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2011] Heaven's Flower

Postautor: Reira » 29 kwie 2011

Heaven's Flower
Obrazek

Tytuł oryginalny: ヘブンズ・フラワー
Liczba odcinków: 11
Nadawca: TBS
Czas trwania odcinka: ok 23 minuty
Emisja: 14.01.2011 - 01.04.2011, pt 00:20
Strona oficjalna: http://www.tbs.co.jp/h-flower/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gaturek: tajemnica / przyszłość / miłość (Futuristic romantic mystery :victory: )

OBSADA:
Kawashima Umika (siostra Falcona) jako Ai
Hirofumi Araki jako Manaka Yuichiro
Ayano Go jako Shion (przystojniak!)
Yoshida Yo jako Kusakabe Hitomi
Sakura jako Lily
Mita Yoshiko jako Katagiri Kaoru
Honda Hirotaro jako Xiao Gang

TREŚĆ:
W roki 2060 ziemia jest wyjałowiona i nic na niej nie rośnie. Ludzie postanawiają odbudować społeczeństwo, ale w "strefie 7" nadal panuje bezprawie. Policja jest skorumpowana, a na każdym kroku złodzieje i mordercy. Jednym z gangów zabójców jest "Last Garden", do którego należy młodociana morderczyni Ai. Podczas jednej ze swoich misji spotyka chłopaka i tak zaczynają się kłopoty.

ODE MNIE:
Gniot! Napaliłam się na to, jak usłyszałam, że ma być o małoletniej morderczyni, ale cóż z tego. Wszystko wydaje się nierealne i sztuczne. Historia owszem ciekawa, ale z realizacją gorzej. Nie chcę się sama męczyć, więc dobrzy ludzie, przyłączcie się do mnie :-D Mam nawet odcinki po polsku (subuje BAKA)

Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] Heaven's Flower

Postautor: Volli » 30 kwie 2011

Reira pisze:Nie chcę się sama męczyć, więc dobrzy ludzie, przyłączcie się do mnie :-D

Ponieważ oprócz tego, że jestem młoda, bogata, piekielnie inteligentna, skromna i piękna, potrafię grać na oboju, znam Marsyliankę i na wyrywki cytuję Prousta, do moich licznych zalet zalicza się również posiadanie dobrego serca, postanowiłam rozpocząć tę dramę.

Po dwóch odcinkach stwierdzam, że ma ona swoje plusy i minusy.

Do plusów zliczam:
- fabułę
- dialogi
- pustynię
- beton
- dużo broni
- Ayano Go
- Mita Yoshiko
- więcej Ayano Go
- Donhgae (to nie żart - ON TAM JEST)

Do minusów natomiast:
- fabułę
- dialogi
- pustynię
- sceny walki - zwłaszcza wręcz
- panią profesor Snape (jest kobietą) vel Maryję
- nasionka czegoś tam (po co komu natura? natura jest podejrzana)
- udawanych chińczyków
- mimikę (czyjąkolwiek)

Generalnie jak zdążyłam się zorientować jest to historia inspirowana Mad Maxem i Czarodziejką z księżyca. Z niecierpliwością czekam na cameo Tiny Turner.

Poważniej: serial ma fajny klimat i tu - obiektywnie rzecz biorąc - kończą się jego zalety. Obiektywnie, bo kto lubi znane z mang i anime demoniczne postaci, tajne organizacje, ratowanie świata niczym nieuzasadniony śmieszny patos i.... powiedzmy to sobie szczerze - dużą umowność - znajdzie tu coś dla siebie. Ja tam kocham takie ułomki - czasem więcej mi mówią niż rzeczy dobre, znane i lubiane...
:volli:
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 03 maja 2011

Wielka tajemnica ilości odcinków została mi wyjaśniona przez Irlunę. Odcinków zrobiono 11, przez trzęsienie ziemi wyemitowano 8, a na resztę trzeba poczekać albo do cudownego wznowienia emisji albo do wydania DVD.

2 ep: To, że Ai szybko biega pokazane jest przez efekt motion blur, co moim zdaniem jest bardo kiepskim pomysłem. Do tego je bułkę pałeczkami, zamula bardziej niż laska z IRIS i nie umie czytać. Walka z Ran na koniec wyszła bardzo źle, jakby dziewczyny stały i pozowały do sesji, a nie jakby walczyły. Nie wiem, czy to kwestia reżysera czy montażysty, bo że aktorki są złe to oczywista oczywistość.

Jak znaleźli ciała dzieci i pojawiła się Dr. Maryja to myślałam, że je ożywi swoim magicznym dotykiem.

W ogóle Kawashima Umika gra w tym sezonie w kolejnej dramie Kokosei Restaurant. Jej kariera się rozwija, choć jej zdolności niekoniecznie.
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 04 maja 2011

Po 1 epie.
z dwóch powodów:
- Reira dała mi tylko linka do 1 epa, bo się uczę do Mensy i nie mam czasu
- jest to gniot i komu by się chciało :D

Ale obejrzałam, bo Reira jest tak zachwycona, a poza tym chciałam zobaczyć Harukę.Chciałam ocenić, czy geny Falcona ją jakoś ruszyły.
NIE, WCALE!
Ona jest czarną owcą rodziny Fujimaru!

"Bloody Monday" to przy tej dramie niczym filmik instruktażowy ze szkółki niedzielnej.

W "Heaven's Flower" wiosna jest dziwnym pojęciem, bo nie kwitną kwiaty, za to leje się krew. Nie śpiewają ptaszki, za to słychać karabiny. Nie jest zielono, ale siwo/piaskowo/brzydko.

Do kitu ta drama, nie wiem, naucz mnie zabijać, a zabiję scnerzystę/reżysera/wszystkich.

I nie ograniam, trochę jak opowiadania o czasach II wojny światowej, ten początek, jak Haru uciekał, bo w domu się zrobiło piekło, plaga i szarańcza- jak u Idy Fink niemal! A Katagiri to niczym Irena Sendlerowa. Tylko jakoś... Do kitu, do kituuu! To wszystko grają manekiny.

I chociaż zamysł był, to wyszło jak taka tania, tandetna bajka z Dobranocek o dzielnym Tabaludze walczącym z Królem Bałwanem.

Niemniej jestem na tyle pod wrażeniem, że jeżeli znajdę w sklepie "Wszystko po 3 zł" broszkę z Irysem, to wyślę do Tokio. Żeby Haruka nie pomyślała, że jej nie lubię, czy jak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 04 maja 2011

4 ep: Dlaczego w każdym odcinku Manaka musi ginąć? Przypomina mi się Hiro z Clone Baby. No nieważne, tak długo jak pokazują traumatyczną przeszłość Shiona i jego sponsora jestem w stanie oglądać tę dramę.

W ogóle scena w jaskini: :omg:
-"Nie strzelajmy, uciekajmy!" :crazy: Czy ten koleś zapomniał, że jak wróci to za porażkę zapłaci głową?

boom_boom pisze:To wszystko grają manekiny.
To było wiadomo od poczatku inaczej nie prosiłabym o posiłki.

W końcu nie skończyło się celowaniem Ai do kogoś z pistoletu czy noża. Wydaje się, że Ran ze zdrajczyni zrobiła się dobrą ciocią. A Dr. Maryja jest jednak tą złą. Mam nadzieje, że nie okaże się, że miała w przeszłości romans z domniemanym ojcem Ai, czy Chińczykiem, czy skorumpowanym policjantem, czy z kimś innym z tych, co tam występują. :P Wszystko jest możliwe. :victory:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 04 maja 2011

hahaha.. no dobra.. 1szy ep obejrzałam bo miałam do wyjścia do przedszkola tyle czasu, że pełnometrażowego odcinka bym nie zdążyła.. wiec patrze.. oo 22 minuty zaledwie.. to dam radę.. no i dałam radę.. nie było aż tak marne jak się spodziewałam, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.. czyli, nie chwalmy dramy przed początkiem 2-go epa xD akcja w stylu "rozbiłeś mi broszkę z irysem" była komiczna! i ten wzrok mordercy na bogu ducha winnego biednego policjanta xD ten cały Shion to mi z dalsza Matsujunem zajeżdża.. no i to by było na tyle.. chyba..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 05 maja 2011

Dziwna ta drama, płytka jak kałuża, a wciąga jak błoto. Ubolewam że skończyło się na tych 8odcinkach i ani widu ani słychu czy coś będzie dalej <nowa drama na miejsce tej już weszła, o której swoją drogą też słuch ginie w odległej przestrzeni>. Raczej wiadomo, że coś dalej być powinno, zapowiedź jest, ale odcinek nigdy nie wyemitowany, jak i pozostałe - prawdopodobnie. Na stronie głównej stacji tylko jakieś stare info, że kiedyś wznowią od początku dramę, ale obawiam się, że to trochę potrwa, a gdzie ja zaspokoję moją potrzebę ujrzenia Shiona w jego szmatkach? kiedy będę mogła doliczyć się czy policjant ma pełne uzębienie i przekonać się czy jego gacie skurczyły się w praniu czy sam je skrócił? kiedy zobaczę dorastającego DongHae, wyrastającego tym razem na żądnego krwi i zemsty niedźwiadka? kiedy ujrzę w końcu jabłoń - która owszem wydaje jabłka, bo ich nie brak w dramie, ale bez kwiatków na wiosnę?? Przy okazji podziwiam jasnowidztwo scenarzystów - radioaktywna chmura nadciąga nad Japonię siejąc spustoszenie i zniszczenie, czyżby zakończenie dramy nie miało zakończenia budującego? czyżby twórcy nie chcieli ukazać prawdziwych losów Japonii za jakieś 60 lat?? jakie tajemnice posiadła japońska pseudoindianka w rosyjskiej czapce i poczciwy człek co chodził z lisem na ramionach przeszywanym workiem po ziemniakach? Czy na pustyni młody żołnierz wyciągnął w końcu swoją srebrną zastawę i postanowił kolejnego dnia w nagrodę urządzić uroczysty five o'clock? Czy Haru wytapetował pustynię w tapetę w kwiatki? Tyle nurtujących mnie pytań a żadnej odpowiedzi. Niech się wstydzą ci co uważają, że ta drama nie ma treści, nie ma zwrotów w akcji i ma sztywnych bohaterów! To wszystko jest! Ileż to razy policjant zmartwychwstał! Ileż razy trup nagle przestawał być trupem! Ileż razy Shion wyginał ciało śmiało! Bynajmniej kija to on nie połknął! Do tego trzeba zliczyć to, ile razy Ai zmieniała zdanie, celowała w policjanta, a on wygłaszał swoje pasjonujące mowy, które niezaprzeczalnie były tak różnorodne i wieloznaczne. No proszę, doceńcie tego gniota z jabłkami z bezkwietnych jabłoni i z pięknie pomykającym Shionem <3 (do tego z uroczą traumą <3)

P.S. Pani minister od czegoś tam <może nie minister no ale wiadomo o kogo chodzi> - dostała prawie taką samą rolę w tej dramie jak w Kurodzie, tylko jej perukę założyli :omg:
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 06 maja 2011

6 ep: Jak się zaczął 5 odcinek to pomyślałam, że coś jest nie tak. Miłość do Manaki? Czy jeszcze 2 odcinki temu nie była to miłość do tego chłopaka od notesu? Myślałam, że tamtych będą parować, a nie Ai i jakiegoś agenta specjalnego, który w końcu przestał się szczerzyć. Jego uśmiech był tak przerażający, że zawsze mi się wydawało, że ma pianę na ustach, wpadnie w amok i zacznie zabijać.

Co do Ai to siostra Falcona na prawdę gra fatalnie, jak mierzy do ludzi z pistoletu, to wygląda jakby zaraz miała usnąć i jest zbyt różowa. Zwłaszcza w peruce, ale może to kwestia kolorystyki całej dramy.

Shion... ile ten chłopak ma lat? :confused: Jak Ran była mała, to był duży i teraz jest duży, myślałam, że jest w wieku Ran i Narukiego, ale wygląda na to, że ma coś pod trzydziestkę. Może go sparują z dr. Maryją albo z minister rolnictwa, kto ich tam wie.

Co do Smoczej Gwiazdy, czy Gwiaździstej Gwiazdy, czyli złych ludzi, to wydaje mi się, że to jakieś połączenie Rosjan i Chińczyków. Dziwie się, że w dramie tak jasno pokazują, ze Chińczycy są źli i chcą przejąć kontrolę nad Japonią. Pewnie drama leciała za późno w nocy, żeby jacyś Chińscy politycy jeszcze oglądali TV i się oburzali.

Czekam na polskie napisy do reszty, a przynajmniej do tych odcinków, co się ukazały. :victory:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 06 maja 2011

3 ep - lol.. z tego policjanta w chłodni.. jak on się męczył.. :rolly: to aż nienaturalne było.. i do tego dziadek patrzący przez lornetkę.. że co? że jak? co on molestował Shiona w dzieciństwie??? :confused: :confused: :confused:
i wogole.. policjant.. leci na tą laskę, a ona go odrzuca z hasłem "ty umierasz? masz zamiar umrzeć?" wtf.. i jeszcze go kopie..

generalnie cala idea tej dramy to mi się kojarzy z motywem "Wodnego świata" z Kevinem Costnerem tylko że tam było dużo wody a tu dużo gruzu..
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Volli » 07 maja 2011

evelinux pisze:generalnie cala idea tej dramy to mi się kojarzy z motywem "Wodnego świata" z Kevinem Costnerem tylko że tam było dużo wody a tu dużo gruzu..

Taaaa... zamień wodę na piach i gruz - masz Mad Maxa... Nieeee... chłodnia przepełniła czarę... Ja nie wiem o co chodzi, ale mi ostatnio zamiast skojarzeń z czymś o tematyce postapokaliptycznej coraz częściej przychodzą na myśl realizacje Eda Wooda.

Mistrz Ed byłby dumny... a policjant nie mógł umrzeć ponieważ musiał nauczyć Ai czytać... Dlatego Ai go skopała. Z pędu do wiedzy. A jak go kopnie jeszcze z 10 razy to może nawet maturę zda...
:volli:
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 07 maja 2011

hahahahah!! ja juz w pewnym momencie myślałam, że to było mistyczne wskrzeszenie policjanta super kopem w klatę!
Obrazek
JAPAN:
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 05 cze 2011

7 ep: Moja ulubiona scena jak wykonują egzekucję na chińskim przedstawicielu, a on się podnosi i zaczyna czołgać i dopiero Shion go zabija swoją kataną. I komputerowo wygenerowani klaszczący luzie też nieźli. :mrgreen: W końcu skorumpowany policjant zginął. Dobrze, bo nie umiał grać. :-P

Ten serial robi się coraz bardziej żałosny. Ma być wzniośle i wzruszająco, ale wszystko jest przesadzone i na wyrost. Ciągle mówią o nadziei, końcu i początku, ale nie dają żadnych konkretów. Dobrze, że na oglądanie odcinka marnuję tylko 20 minut, bo jakby było więcej już dawno bym się poddała.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 03 maja 2012

KONIEC: Drama utrzymuje poziom rowu Mariańskiego. Do rozmów o nadziei dołączyła odwaga i siła, a także mamy kilka scen o zmianie i przyszłości. Coś jak podręcznik do analizy poezji dla żółtodziobów. Wszystko się miesza, a na końcu jesteśmy bardziej zdezorientowani niż na początku.

Mimika głównej bohaterki woła o pomstę do nieba, inni nie pozostają daleko za nią.
Spoiler! Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pompatyczne dialogi ni z gruszki, ni z pietruszki nadal są w tej dramie na porządku dziennym. Okazało się, że nasiona Arcany są w podziemiach tajemniczej pani Katsuragi, wiec nie wiem, po co ich cały czas szukała. W ogóle to ona nie jest japonką tylko Chinką i nazywa się Wan Chu Mei, tak jak Ai, która tak na prawdę nazywa się Ai.

Ai spotyka się ze swoim ojcem, który po wielkim wybuchu był w śpiączce, ale wszystko pamięta, zdołał nawet podyktować kod dostępu do ziaren Arcany swojemu asystentowi, ojcowi tego chłopaczka, którego zabijają na poczatku dramy Haru. Dlaczego odnalezienie go zajęło 13 lat? Któż to może wiedzieć. Tak więc po jednej z licznych walk Manaka podbiega do Ai i mówi: Szybko musimy znaleźć pokój i wpisać kod dostępu który brzmi: Heaven's Flower. Na nieszczęście biedak nie zauważa, że koło niego stoi 50 chińczyków i gościu na tronie (wyobrażam sobie, że raczej trudno go było przegapić, ale cóż...) i słyszeli kod i teraz następuje wyścig, kto pierwszy dotrze do nasion.

Połowa obsady umiera w chwale dzielnie walcząc w obronie jednej z tych wartości, o których wyżej pisałam, oprócz Shiona, on i Manaka mają wspólnych przodków i przeżywają wielokrotne postrzały, dźgnięcia i walki.

Na końcu wszystko sprowadza się do uratowania dokta heli, czyli Katsuragi zwanej też Wan Chu Mei. Wszyscy czule do niej przemawiają, słuchają jej smutnej przeszłości, podczas kiedy licznik odlicza czas i zaraz wszystko wybuchnie. Przed czym chcą ją uratować? Nie wiadomo. W końcu czas się kończy i Katsuragi i Shion wchodzą do włazu, a Ai i nieśmiertelny Manaka uciekają ratując nasiona Arkany. Wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Koniec.

Dno dno dno, ratujcie się przed dnem. Bierzcie przykład z Ai i uciekajcie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 08 gru 2012

Uwaga! skończyłam. Reira nie może żyć sama z świadomością istnienia takiego gniota. Toteż, przybywam i ja!

Ogólnie obejrzałam ostatnie...yyy, no od 7epa na raz w sumie ciągusiem dwudniowym można by rzec (bo już pijana na końcówce 9epa zasnęłam, nic na to nie poradzę xP) i ogólnie zafascynowałam się dramami japońskimi po raz kolejny. A raczej zaczęłam myśleć nad tym jak to się dzieje, że się dzieje tak jak się dzieje, że one bywają tak perfekcyjnie gniotowate. To jest niesamowite, że tak można, że myślisz sobie w pewnym momencie - że przecież ta sierota nie będzie biec po raz kolejny za tym kurduplem, że strzelanie i zabijanie jest be i że już przecież nie można (ja będę strzelał maleńka za ciebie, yeah!), no i jeszcze ten brak logiki, brak mimiki, brak eee, rekwizytów? scenografii? jejku, no brak czegokolwiek...(potajemnie za wszystko odpowiada Kononowicz, jestem tego pewna)
no tak, wtedy przez myśl mi przemknęło... gruzy... beton... piasek...trochę photoshopa... to przecież jest NISKOBUDŻETÓWKA. I to taka z tych najniższych, niziuteńkich, maluczkich maluczeńkich. Co jak co, ale nawet oficjalna niskobudżetówka, którą jest Yuusha, nie jest aż tak nisko, nisko. I wtedy mnie olśniła miłość nieogranialna do niskiej produkcji. Tym samym chciałam powiedzieć, iż z chęcią założę klub Dram Niskobużetowych Ogromnie (w skrócie Klub DNO) i zachęcam do jakiegoś wspólnego łączenia się w bó...eee, miłości do tychże dram, oglądajmy takowe razem i - wspierajmy się razem!
Przy okazji zachęcam do obejrzenia tego szlachetnego gniota do końca. Będę dzielnie wspierać w razie czego.

A jeszcze nawiązując do samej dramy - umarłam chyba przy scenie bromance'owej *___* Poza tym zapomniałam już sama jak boski był Shion *____* (zaraz wygrzebię tą nową dramę gdzie sie tam miał gdzieś pojawiać, ta piękna chudość gdzieś przemyka sobie, ojej :fav:) i taaak, wygenerowana publika klaszcząca :fav: beton :fav: zastosowanie małych poręcznych noży kuchennych :fav: spluwy przerastające panny, które je dźwigają :fav: złoty deszcz na koniec :fav: ( :rolly:)

ogólnie, oglądajcie, nie próbujcie uciekać :D chyba ze jesteście normalni. dziękuję.

p.s. trochę zawód, bo nie było tapety w kwiatki, zastawy też nie, na jej miejsce pojawiła się tylko konserwa.no i donghae na paszczura wyrósł, cóż.
Obrazek

Wróć do „J-drama”