[1993] Dousoukai

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
osuke

[1993] Dousoukai

Postautor: osuke » 15 kwie 2006

Dousoukai 同窓会 (Alumni Reunion)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ilośc odcinków: 10
Stacja TV: Nippon Terebi 日本テレビ
Okres emisji: 20 październik - 22 grudnia 1993
Średnia oglądalności: 17%
Scenariusz: Izawa Man 井沢満
Muzyka: Watanabe Toshiyuki 渡辺俊幸
Theme Song: Mr.Children "Cross Road"

Obsada:
# Saitou Yuki 斎藤由貴
# Nishimura Kazuhiko 西村和彦
# Takashima Masahiro高嶋政宏
# Yamaguchi Tatsuya 山口達也 (członek zespołu Tokio)
# Tanaka Minako 田中美奈子
# Oginome Keiko 荻野目慶子
# Matsumura Tatsuo 松村達雄
# Bessho Tatsuya 別所哲也
# Kokubun Taichi 国分太一 (członek zespołu Tokio)
# Sakamoto Masayuki 坂本昌行 (członek zespołu V6)

Mimo że jest to dojść stara drama to tematy, które są w niej poruszane ciągle szokują a sposób narracji trzyma w ogromnym napięciu aż do ostatniego episodu.
Historia skupia się na związku Orihary Natsuki (Saitou Yuki) i Andou Fuumy (Nishimura Kazuhiko).
Fuuma ukrywając swój homoseksualizm zawiera związek małżeński z Nastuki, próbując tym samym zapomnieć o uczuciu żywionym do Atari Kousuke (Takashima Masahiro) przyjacielem z czasów szkolnych i byłym chłopakiem Natsuki. W dniu swoich oświadczyn Fuuma udaje się do Shinjuku 2-choume gdzie nawiązuje romans z Arashim (Yamaguchi Tatsuya) młodszym bratem Yui (Tanaka Minako) obecnej dziewczyny Atariego. Nieudane życie małżeńskie sprawia że Natsuki w rozpaczy udaje się do Shunjuku 2choume gdzie spotyka przypadkiem Arashigo i spędza z nim noc...
Historia jest niesamowicie skomplikowana i naprawdę szokuje. Momentami trudno uwierzyć, że taka drama była emitowana w telewizji. Fani zespołów Tokio i V6 mogą się naprawdę zdziwić :D
Mając na uwadze panującą w Polsce homofobie dramę tą można polecić przede wszystkim fankom yaoi.

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 15 kwie 2006

Fenomenalnie...dziękuję osuke, przyznam że szukałam czegoś podobnego...lecz niestety doramy to nie moja działka i zazwyczaj obierałam zły kierunek... Właściwie na wstępie powinnam uściślić, że jakąś wybitną fanką yaoi nie jestem...ale :wink:
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 15 kwie 2006

O wow! Opis brzmi suuuper! ^__~ Lubię dramy, które są nastawione na nieco strarszą widownię,a nie tylko nastolatki- jak Nobuta czy HyD (mimo, ze bardzo lubię obie te serie^^)
No i fanką yaoi też jestem- więc to chyba coś dla mnie ^__~
Skąd wziąść tą dramę?!
jest na jakimść CB?
Jaka jest jakość plików i ile ważą? Bo nie lubię, jak jakość jest niska... Nie musi być HQ, ale żeby obraz wyglądał przyzwoicie...
Awatar użytkownika
osuke

Postautor: osuke » 16 kwie 2006

Nistety tematyka tej dramy sprawia że jest bardzo ciężko ją znaleźć, nawet w Japonii. Prawdziwy "biały kruk". :D
Ja dostałem wersję taiwańską od znajomego, nie wiem gdzie ją znalazł ale mogę się dowiedzieć. Jest to wersja z hardsubem po chińsku i wersji angielskiej raczej się nie znajdzie. Co do jakości to...jest niestety kiepska, niektóre epizody na granicy oglądalności. Na początku strasznie mi to przeszkadzało, ale jak się wciągłem w oglądanie to jakoś zapomniałem o tej słabej jakości.
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 16 kwie 2006

T_T
No ładnie, narobiłeś mi smaku, a teraz mówisz, że dostac tego nie sposób, angielskiej wersji nie ma i że momentami jest na granicy ogladalności T_T Jestem nieszczęśliwa, bo już wciągnęłam to na listę dram, które mam obejrzeć. Trzeba skreślić -_-'
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 16 kwie 2006

Ja jej jeszcze nie skreślam, tym bardziej że dorama z 1993 roku...powinna być jeszcze jakaś inna wersja...a napisy są kwestią względną... Zwłaszcza jeśli idzie o Elizę...studiujesz japonistykę, więc będzie Ci łatwiej...ja muszę wsłuchiwać się bardzo dokładnie w każdą frazę by cokolwiek zrozumieć. Nie wiem czemu, ale koreański jest mniej skomplikowany...a moża ja jakaś inna jestem :confused:

Wróć do „J-drama”