[2011] IS: Otoko demo Onna demo nai Sei

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Re: [2011] IS: Otoko demo Onna demo nai Sei

Postautor: Aralka » 31 lip 2011

Fukuda gra świetnie, zgadzam się.
Słodki ten jej kolega Leon. Przynajmniej on wie o jej przypadłości.
W ogóle nie wiem jak mam pisać o Haru - on/ona?
No ale już niech będzie, że ona.
Z tymi hormonami nie za ciekawie, bo będą coraz większe problemy zdrowotne.

Też się obawiam tego, co będzie, jak się dowiedzą.
No i ciekawa jestem, czy Miwa-chan będzie po stronie Haru, czy potem się jakoś odwróci. Ale ja tak jak pisałam, nadal liczę na jakiś romans między nimi dwoma! :D

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 31 lip 2011

Oj chyba Miwako się zakochała od pierwszego wejrzenia, rozważam też jeszcze wersje rozkapryszonej księżniczki. :P Zobaczymy. Na razie ich kontakty wyglądają typowo jak dla pary. :) Z rodziną Aihara zdecydowanie jest coś nie tegesik.

Ciekawe kiedy Miwako zetnie włosy i będzie miała takie jak w openingu :lol: ?
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 31 lip 2011

Zauważyłyście jak ten ojciec się dziwnie zachowywał?
I ciekawa byłam, o co chodzi. Ale w zapowiedzi do 3 epa Miwako najwyraźniej coś sobie zrobi :x No tak, bez próby samobójczej nie byłoby wystarczającego dramatu ;d

Zgadzam się. Miwako cały czas lata wokół Haru jakby się zakochała. A może jej rodzice wiedzą o tym, że ona woli dziewczyny i się boją o to, aby Haru nie skrzywdziła ich wrażliwej córki? : DDD
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 31 lip 2011

ep2
Ojej, jak ja kocham te dwie aktorki *_____*
Fukuda Saki to wiadomo, że pokazuje klasę, aż sami nie wiemy, czy pisać o niej "on" czy "ona"! Kapitalnie jej wychodzi, ten ton głosu, sposób poruszania się, postawa, wygląd... Cudownie! Jestem wielbicielką jej talentu!
A Goriki *_______* Jej uśmiech jest tak słodki, że zastępuje mi czekoladę *____* Też jest genialna. I bardzo podoba mi się, jak jest ta postać skonstruowana. Myślę, że w tej scenie, kiedy miała łepek schowany pod kapturem, było to najlepiej widoczne. Bo jej piękne, zwiewne ciałko skrywa wiele tajemnic- o smutku, samotości, chęci wyrwania się ze swojego "światka" (takie hipotezy raczej :) ) Jest idealna!!!!!!
Fajny ten chłopak, któremu Haru oddała piłkę, trochę młodszy brat Masakiego, nie wiem, czemu mi się skojarzyło w ten sposób :rolly: Ale jednak słabiej, gorzej. No i co z tego. FAJNIE.
I Leon też fajny, a ten, co z nim był, to ciekawe, kim dla niego jest :rolly: Dobra, już z bardzo mi puszczają wodze fantazji, no cóż, nie jestem przyzwyczajona do takich j-dram. :ashamed:

A co do wątku lesbijskiego, to pewnie się pojawi, TYLKO... Nie jestem pewna, czy Miwako tak po prostu już teraz sobie wie, że jest lesbijką. Myślę, że nikogo nie miała jeszcze, że świat miłości jest dla niej jeszcze obcy, że dopiero się otwiera... I po prostu szukała bliskiej osoby "do pogadania", więc taka Haru-kumpela była fajna. I łatwo poszło się dogadać :) A w sumie przez ekran nie wiemy, jakie feromony wydziela Haru :P I tak przy okazji się miłość przydarzy. Miwako będzie wszystko jedno, byle być szczęśliwą, ale w międzyczasie wyda się całe traumatyczne tlo życia Haru i będzie DRAMAT.
No właśnie.
Jak oni to skończą :confused:

Ciekawe, ciekawe, robi się ciekawie! <zaciera rączki> :)

Bardzo fajna drama o miesiączkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 31 lip 2011

Ach ... zapomniałbym o nauczycielce od gotowania, biedna chyba myślała że się zarazi. :mrgreen: No i sąsiadki :lol:

Haru myśli o sobie jak o chłopaku i zachowuje się jak chłopak więc chyba ciężko tu mówić o lesbijkach. Podobnie jak w HanaKimi Nakatsu nie jest gejem. Z jednym się zgodzę, jeżeli ze strony Miwako jest to uczucie, to jest to jej pierwszy raz i się gubi w tym wszystkim. Zobaczymy zapewne to po próbie samobójczej. Czy to przez uczucia czy emo?
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 31 lip 2011

wersalus pisze:Haru myśli o sobie jak o chłopaku i zachowuje się jak chłopak więc chyba ciężko tu mówić o lesbijkach. Podobnie jak w HanaKimi Nakatsu nie jest gejem.

Właśnie też miałam problem, czy pisać: "lesbijski", bo wiadomo, ważne, kim się człowiek czuje, a nie, co zawiera jego bielizna. Ale tak tylko urzędowo by uszło. No ja nie wiem, ta drama myli mi pojęcia :)

W sumie też jestem ciekawa, czy Haru zacznie brać hormony. Tak naprawdę... To takie trochę desperackie z jego strony. Skoro i tak już żyje pod szyldem "kobieta" i nawet co miesiąc już będzie krwawić, to niby nie tak dużo by się stało, gdyby też miał bardziej kobiecą sylwetkę. Ale z drugiej strony, rozumiem też, że gdybym była facetem, to nie chciałabym mieć piersi. :) Tylko co na to zdrowie... I co na to sąsiadki :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 01 sie 2011

Czy ja wiem, może chce przetrwać trzy lata w szkole a później np poddać się kuracji testosteronowej. :P

Ciekawe jakiego hormonu jej brakuje.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 04 sie 2011

ep3

:shock:
Muszę to na spokojnie przemyśleć :confuse:
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 04 sie 2011

omg trzeci ep......... SZOK, serio lol, różnych rzeczy się spodziewałam ale NIE TEGO że Miwako jest IS O.o. i że łyka hormony zamianiejące go/ją w dziewczynkę O.o kurcze cóż za zbieg okoliczności, raz na 4000 urodzin, a tu przypadkowo dwie w jednej szkole huh... ale to wyjaśnia dużo, dziwne zachowanie rodzinki, samej Miwako, nawet to pytanie w pierwszym epie, 'czy cieszysz się że jesteś kobietą?' O.o no nic, jakie to ciekawe się robi, aż chcę JUŻ następny ep kurcze. huh.
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 05 sie 2011

3 EP

wowowow, super! Nie spodziewałam się, że Miwa będzie IS, chyba nikt się tego nie spodziewał.
Ale widać, że to matka dba o ten jej kawaii styl i robi jej trochę wodę z mózgu.
W zapowiedzi widzimy, że Miwa wyrzuca lekarstwa. Ciekawe co z tego będzie.
No i czy Miwa i Haru będą razem... jak sądzicie?
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 13 sie 2011

ep4

" - Moja koleżanka właśnie prawie się zabiła.
- A ryżu byś nie chciała zjeść? "

Taaaaaaaaaaaak. Zjadłabym trochę. Jeszcze przedtem poczytam trochę w Wikipedii, co to jest IS (bo skoro jest w internecie, to na pewno prawda, każda mafia to wie i każdy człowiek również powinien), wyrecytuję prosto w twarz najlepszej koleżance i/lub koledze i lecę na pyszną, późną kolacyjkę.

Czemu zawsze w dramach muszą być takie beznadziejne postaci jak ta rodzina Haru? Normalnie ta matka jest jak Hanka Mostowiak, ehhhhh, taka kochająca matka-Polka, co to zjeść zrobi, upierze i dziecko po głowie zawsze pogłaszcze. Mdli mnie ta rodzina. Może to dlatego najczęściej w scenariuszach mamy jakieś sieroty i pół-sieroty, łatwiej jednak bez rodziny pisać pewne historie :D

A za to są postaci drugoplanowe, które mają WIELKI potencjał i uczestniczą w dwóch scenach na odcinek. Tylko. Co mnie boli.
Bo bardzo jakoś się napalam na Ibukiego. Nawet tak sobie oglądam, jak schował zaryczaną Haru przed światem swoimi plecami i myślę: "Masaki zrobiłby to samo!!!!!!!!!!!!!!" :melt: Ale wiecie, to już chyba ujawnia jakąś obsesję. Ja aktora już sobie wyhaczyłam kiedyś w Death Game Parku, ale to jeszcze nie było to. Bo dopiero dziś zobaczyłam, jak fajnie jego dłonie obejmowaly Haru, JEEEEEEEEEEEEEEEEEJ, jaka to była genialna scena. W tym momencie Haru stała się kobietą. JEGO RĘCE TO SPRAWIŁY. ALLELUJA!!!!!
Kolejną taką postacią jest ten Leon, który po prostu zaciesza dookoła i nie wiadomo, kiedy coś zacznie robić i czy zdąży pomiędzy jednym uśmiechem, a drugim. Słodki, uroczy chłopiec, a tylko jeździ rowerem. No i coś tam czasem jeszcze. Niby to dobrze, ruch jest zdrowy, NIE SIEDŹ PRZY STOLE! RUSZ SIĘ! Miwa-chan ma ładną sukienkę, jak szybko przejedziesz obok, to moze wiatr jej podwieje, ajjjjjjjjjjj!!!!!!! :rolly: Dobra, poniosło mnie znów.
Właściwie wątek matki Miwa-chan jest ciekawy, ta aborcja, niechęć, brak akceptacji samej siebie. Wlaściwie zrobiło mi się jej szkoda, jak tak leżała niczym bezwładna. Właściwie... Przejdzie mi ta sympatia na pewno, bo generalnie to jest podłą wiedźmą.

I ta ostatnia scena... Ekhm, będę się podniecać bardzo, chyba jedna z najlepszych jdramowych scen w tym roku.... :fav: :fav: :fav: :fav:
Ale widzieliście to?????
Też uważacie, że robi się trójkąt miłosny? :smitten:
GENIUSZ!

edit.
Zapomniałam dodać, że Goriki jest przepiękna *_________*
Obrazek
Awatar użytkownika
Aralka
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Aralka » 14 sie 2011

Oglądasz po japońsku, czy może znalazłaś gdzieś eng suby? ;<
Cierpię, bo chcę to już obejrzeć.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 14 sie 2011

ogarnęłam 3 epy za jednym zamachem i muszę powiedzieć że ta dram jest świetna.
obojnactwo to bardzo ciekawy temat i cieszę się że powstała drama w takim temacie ( btw Japończycy nie boją się dziwactw - tylko oni mogli stworzyć cos w podobnym klimacie xD)
szczerze mówiąc musiałam zaczerpnąć informacji z internetu żeby bardziej zrozumieć co jest grane.

jedno jest pewne - rodzice Haru są idealni - chcą dla swojego dziecka jak najlepiej, pozwalając wybrać płeć, od początku przedstawiają jasno sytuacje żeby córka mogła zaakceptować siebie. Wspaniałe jest to, że ma przyjaciela Leona (?) który ją wspiera. wydaje mi się że nie odgrywa w dramie dużej roli ale i tak fajnie że jest ^^
w drugim epie widać że z Miwą jest coś nie tak - rodzicie zachowują się dziwnie, ona uważa że jest nie chciana.. przypuszczałam że chodzi o IS

a kolega Haru... nie wydaja wam się... że on także? LOL tego byłoby za wiele xD

z niecierpliwością czekam na suby do 4 epa... (:
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 15 sie 2011

Znalazłam suby na d-addicts, ktoś zrobił do samego czwartego epa.
Są trochę z timingiem rozjechane, ale idzie sobie przesunąć :)

Tak, wiem, nie powinno być posta o samych subach, ale widzę, że niejedna osoba o tym nie wie. Najwyżej kasujcie potem, pls ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Postautor: Cherry » 15 sie 2011

ja znalazłam 4 odcinek na epdrama

jak na razie wszystko ładnie się układa. Miwa chyba w pierwszym epie wiedziała gdzie mieszka Haru. to wydało mi się podejrzane.
historia podoba mi się coraz bardziej - Haru powolutku uświadamia sobie że jest dziewczyną ^^

boom_boom pisze:W tym momencie Haru stała się kobietą. JEGO RĘCE TO SPRAWIŁY.

ręce które leczą :D

boom_boom pisze:I ta ostatnia scena... Ekhm, będę się podniecać bardzo, chyba jedna z najlepszych jdramowych scen w tym roku.... :fav:

cudowna scena *_* rozpłynęłam się gdy Haru go przytuliła :melt:

Wróć do „J-drama”