[2011] Jiu

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

[2011] Jiu

Postautor: boom_boom » 24 cze 2011

Obrazek

Tytuł: Jiu
Podtytuł: Keishichou Tokushuhan Sousakei
Gatunek: detektywistyczna
Liczba odcinków: 9
Nadawca: Asahi TV
Emisja: 29.07.2011 - 23.09.2011
Czas emisji: piątek, 23:15
Oficjalna strona: http://www.tv-asahi.co.jp/jiu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obsada:
Kuroki Meisa jako Isaki Motoko
Tabe Mikako jako Kadokura Misaki
Shirota Yu jako Amamiya Takashi
Kitamura Yukiya jako Azuma Hiroki

Kim Myungsoo (L z Infinite) jako kryminalista

Fabuła:
Drama o dwóch policjantkach. Motoko jest twardym detektywem o silnej osobowości i walecznym sercu, podczas gry serce Misaki jest ciepłe i delikatne. Jest ona jednak naiwna. Obydwie tropią kryminalistę Jiu, odpowiedzialnego za siatkę gangsterką zaplątaną w szereg brutalnych przestępstw.
L gra sekretnego kryminalistę, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, sorry, tu się kończy logiczne, trzeźwe podejście do dramy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
On nawet nie musi grać, by być tajemniczym. Taki typ mimiki.
Poza tym gra laska z Deka Wanko, która grała psa. :D

/jak coś będzie więcej wiadome, a akurat przeczytam :P to dodam/

Obrazek
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Re: [2011] Jiu

Postautor: boom_boom » 30 lip 2011

Puk Puk!!!!!!!

Jeśli ktoś chciał oglądać, ale tylko dla L-a, to już nie musi :P :P
cuty!!!!!!!!!!!

<koniec komunikatu>

L tu stoi i generalnie JEST :rolly:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 04 sie 2011

ep 1

ale L się nagrał :rolly:

tak szczerze. nie oglądało mi się dobrze tej dramy. powodów jest kilka. pierwszy, pewnie najważniejszy... serio było nudno. a w takiej dramie, gdzie powinna być akcja, jak jest nudno, to już prawie tragedia. drugi, nie lubię Kuroki Meisy. trzeci, druga laska niezmiernie mnie denerwuje swoją dobrocią i ogólnie jest nudna strasznie. czwarty, napisy były bardzo słabe (a ja wcale nie mam jakichś wysokich standardów) i generalnie to odradzam. choć lol, powinno się cieszyć że w ogóle ktoś tłumaczy. nie każdy mieszka w Gdańsku gdzie są 'suby na miejscu', co nie.

no więc jestem ogólnie rozczarowana i hm, niby coś się zadziało na koniec i obejrzę drugi ep jeszcze, ale jak nadal będzie tak nudno to nie dam rady. i faktycznie będę oglądać cuty O.o choć w sumie dużo do oglądania nie ma... L dosłownie tam tylko STOI :rolly: no ale niiic, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 25 wrz 2011

5 ep: No cóż, gify Leny z BAKA na mnie podziałały, bo pochłonęłam na raz 4 odcinki. Siedziałam z nimi do 2 w nocy, a o 6 musiałam wstać do pracy. Znajcie moje poświęcenie!

Ogólnie cała chemia między Kuroki Meisą AKA Kamienną Twarzą i Sierotą zaczyna się w 4 odcinku. Wcześniej może się wydawać, że to drama o 2 policjantkach z tego samego wydziału i ich przygodach, ale to raczej wieloodcinkowa sprawa policyjna jak w Gonzo czy Pandorze. Historia laski z Yamady Taro znanej też jako detektyw z psim węchem jest dość słaba (spokojnie można ją przewijać), ale Kuroki Meisa i jej pokręcony związek z kolegą z jednostki jest ciekawy. Jeśli są z nimi 2 sceny, to w 3 lądują już w łóżku. :excited: Aż dziw, że to się dzieje w japońskiej dramie. :-D

Blondas macha nożem i wcina gołębie, na razie nie miał ani jednej kwestii. :lol:
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 21 lut 2012

Koniec:
Prawdziwy kryzys nadszedł po 6 epie, nie tylko dla mnie, ale też dla tłumacza. Jedyny powód dla którego większość fanek dram oglądała to dzieło zniknął i nie pozostało już nic wartościowego. A im dalej w las tym więcej bezsensownych scen, braku logiki i całej masy pomyłek. Więc o czym właściwie była ta drama? O niczym.

Spoiler! Rola Shiroty była na prawdę zacna. Umięśniony, wysoki, chodzi w obcisłych koszulkach albo w sexy mundurze, ale oczywiście musiał ochronić zakładnika własnym ciałem i zginąć. Niefart!

Kolejna kwestia warta poruszenia to Jiu AKA L z Infinite. Im dalej, tym ma więcej czasu antenowego. Wato obejrzeć koniec 7 epa i epickie zarzucenie włosami. Scena z ostatniego odcinka która ukazuje koniec Jiu i całego gangu NWO też niezła. L najpierw zostaje zastrzelony, a później wybucha.

Jest jeszcze detektyw ze smutnymi oczami oraz Kuroki Meisa jako twardzielka, która bije każdego, kto się nawinie i nie ma czasu na uczucia. To jej ostatnia drama przed ciążą i ślubem z Jinem Akanishim, więc jak ktoś jest sentymentalny, może obejrzeć, ale ogólnie nie polecam.

Wróć do „J-drama”