[2011] Nazotoki wa Dinner no Ato de

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2011] Nazotoki wa Dinner no Ato de

Postautor: Reira » 26 wrz 2011

Nazotoki wa Dinner no Ato de

Tytuł oryginalny: 謎解きはディナーのあとで
Liczba odcinków: 10
Emisja: 18.10.2011 - 20.12.2011
Czas emisji: wtorek, 21.00
Nadawca: Fuji TV
Dzień: wtorek, 21.00
Piosenka przewodnia: Arashi - Meikyu Love Song

OBSADA:
Sakurai Sho jako Kageyama
Kitagawa Keiko jako Hosho Reiko
Shiina Kippei jako Kazamatsuri Kyoichiro

O czym to:
Houjou Reiko jest bogatą panienką, która postanawia zostać detektywem. W rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych pomaga jej lokaj - Kageyama, który znany jest z ciętego języka i logicznego myślenia (w przeciwieństwie do głównej bohaterki :-D). Razem rozwiązują tajemnice.

Ode mnie:
Trudno mi stwierdzić, czy będzie to 1 historia, czy w każdym odcinku będzie coś nowego. Wygląda trochę jak Fugoh Keiji. Na pewno będzie bardziej wesoło niż tajemniczo i jak widać LADY nie zniechęciła Kitagawy do podejmowania się detektywistycznych ról.

Smaku dodaje Shiina Kippei, który pojawił się wielokrotnie w różnych dobrych dramach jak Trick czy SPEC.

Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2011] Nazotoki wa Dinner no Ato de

Postautor: Azzel » 20 paź 2011

1ep
W sumie zleciała przyjemnie ta godzinka. Historyjka jakoś nie nużyła, wydaje mi się wielkim plusem Kitagawa Keiko, której chyba nieźle wychodzi ta rola, w sumie nie spodziewałam sie że w ekipie policyjnej to ona będzie tą bardziej racjonalną, myślałam że ona będzie bardziej jak jej szef, a tu okazuje się że może być ktoś bardziej zakręcony wokół siebie. Tak czy siak, to chyba lekko zawiodłam się na Sho ale mam nadzieję że bardziej się rozkręci. Liczyłam coś bardziej na kamienną twarz, bardziej uszczypliwe docinki, a on to wszystko z uśmiechem na ustach mówi, że jak tu można się na niego złościć czy cokolwiek...? Mam nadzieję że będzie w miarę ciekawie bez odgrzewania tego samego schematu co odcinek <choć w sumie wszystko na to wskazuje - pytanie cze to odgrzewanie będzie smaczne później...>
Obrazek
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 04 lis 2011

też oglądam i jest przyjemnie całkiem, zresztą, przecież ja lubię takie dramy, mimo tej nieuchronnej rutyny, która prędzej czy później zacznie trochę nużyć, ale ale. jest dobrze. jak nie zrobią jakichś wyjątkowo nudnych spraw do rozwiązania to okej.

do tego ja tak lubię wszelki wątki z butlerami, lol, jeszcze z czasów shojo mang mi to zostało :D właściwie to tutaj, ten w wykonaniu Sho, nie jest tak wyrazisty jakby mógł być, jakoś Keiko go chyba przyćmiewa pod tym względem... ale lubię jak on z niej robi idiotkę, i w ogóle jego sposób myślenia i dedukcji, który, well, opiera się w 90% na domysłach, ale who cares :rolly: czyżby w dramach liczył się realizm? :rolly: nieee.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 06 lis 2011

Odcinek 3 chyba był najlepszy jak dotąd. To co poczynili z Sho, ojej :rolly: I końcówka w sumie taka urocza była, lubie chyba te wątki kiedy to butler podkochuje się w swojej pani, a pani jest tak uroczo głupia i nieświadoma <choć to też w swoich granicach...>
W ogóle ta obsesja brytyjska butlera :rolly: to w ogóle jest piękne :rolly: Ale ogolnie to co tam, ze to same domysły a dowodem jest jakiś nieśmiertelny but <lol> Póki co przyjemna dramka^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 14 sty 2012

Skończyłam sobie dzisiaj, fajne to było ^^

W sumie to niektóre z tych zagadek były dosyć naciągane, ale za to tak skomplikowane, że nawet mi się myśleć nie chciało, tylko czekałam na rozwiązanie XD
Keiko Kitagawa nawet mnie aż tak nie denerwowała, wydaje się, że powoli odkupuje swoje winy z BB, bo ja mam traumę jak dotąd. No a Sho jak zwykle mi się podobał. Abstrahując od tego, jak on gra, jest wybitnie sympatyczny i zawsze przyjemnie go widziec :)

Cały ten plot grubymi nićmi był szyty i były dni, że mnie to denerwowało, ale bywały, że się śmiałam :) Także powstrzymam sie od oceny jako takiej ale raczej na plus i w ogóle przyjemny sposób marnowania czasu :D
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 27 sty 2012

Ja będę chyba krótko, bo no...nie wiem w sumie co powiedzieć :rolly:
Początkowo wydawało się, że coś z tego będzie i w ogóle, hmm, no chociażby jako powtarzalna durna drama... ale... chyba jednak w pewnym momencie powtarzalność zaczęła przynudzać zbyt bardzo :/ I gdyby nie napisy do ostatniego epa to nie wiem jak bym tą końcówkę przetrwała <która swoją drogą była ... ... ... ... ... (...) > Do rzeczy w skrócie:
* muzyka (była jakaś...?) (-)
* aktorstwo (- z przebłyskami na +, ale rzadkimi)
* plot (- taki ogromny chyba)
* coś co było na (+) ? nie wiem, głupota tego śledczego głównego? czasami ogólnie głupota głupoty tej dramy?
* napisy do ostatniego epa (+ ogromny), gdyby nie tłumaczka nie wiem jak bym przetrwała ponad godzinę treści bez treści :rolly: bo ta ostatnia sprawa była taka... ... ... ... ... (...)

a teraz ku czci tłumaczki najpiękniejsze kwiatki (kursywą tłumaczka) (są spoilery w pewnym sensie - dla tych którzy naprawdę chcą to jakimś cudem obejrzeć):
Spoiler! ***
- Milady is a witness for my alibi.
- Don't take me for a fool, Kageyama.You could've just prepared a flat beer ahead of time.{wow, Reiko's actually not stupid this week}
- I have a prior engagement after this,so tonight I would like to quickly solve this mystery {quickly my ass, we're not even half way through yet!}
- There is no correct stroke order for a symbol like an x-mark. {that is bullshit and you know it, Kageyama}
- Pardon me, Milady, but Milady is blind after all.{I swear he's used this one three times already in addition to all the recaps, could they not think of better insults?}
- Milady's deductions are incorrect.
- How can you say that for sure?
- Even if I say it now, you would not understand.{probably because it's stupid, ugh!}
- However, if the police started investigating, the fact that Ms. Tendo Shizuko does not exist would be made public. And so, he came up with a certain idea. He disguised Ms. Rumi's body as Ms. Tendo Shizuko and placed it in the living room.{this makes no goddamn sense, are the Kunitachi CSIs really that retarded that they couldn't tell the body was moved? Wasn't there blood and shit?} By doing so, this would impress upon everyone that Ms. Tendo existed and at the same time, he could create a “no visitors” condition. //ode mnie: LOL podstawiać trupa do "teatrzyku", ta drama naprawdę... ... ... .... ... (...)//
- Yes, if you think of it as Sato Takeo trying to protect the secret that Ms. Tendo Shizuko does not exist then an explanation easily comes to mind. Perhaps what tipped it off was this black nail polish, Ms. Tendo's trademark, that he used as a disguise.
- Nail polish?
- If Ms. Kenmochi Rumi's body was returned to its original place {wait, wait, wait, he redressed the body TWICE, even PAINTING HER NAILS and removing it, but he forgot shoes?} then Sato Takeo's plan would have succeeded. //ktoś za tym nadąża...? :rolly:// However, the black polish painted onto Ms. Rumi's nails did not completely come off.{oh my god are you shitting me? this is the literally the dumbest thing ever} If the body was discovered like that and it was discovered that her nails were painted black then it would be found out that he used Ms. Rumi's body to pretend that Ms. Tendo was still around.{this is a joke right?} Therefore, Sato Takeo spilled the ink and put it on her nails to hide the remnants of the polish. However, if he only did that it would seem unnatural, so he wrote 'X' as a dying message. By doing so, he could make everyone believe that Ms. Rumi stained her hands in the ink in order to write the message.{but you only put the ink on one hand, what about the other one?!!!}
- Those were all things Ms. Satomi frantically did to cover up for you.
- Ms. Satomi did? Why did she go so far...
- That is because you are her biological father.{CALLED IT. god this show is dumb}

<a, jeszcze mój jeden wielki LOL - jak córka mogła przez 10 lat się nie skapnąć niby, że matka nie żyje...? :lol: :lol: :lol: ten facet też był dobry sobie co myślał, że córunia idiotką jest xD>
Chyba pierwszy raz oglądałam tak alogiczną i głupią dramę"detektywistyczną" :rolly: :rolly: :rolly:
Obrazek

Wróć do „J-drama”