[2006] Oishii Proposal

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2006] Oishii Proposal

Postautor: martulex » 30 kwie 2006

Oishii Proposal

Wyobraźcie sobie 30 - letnią, niezamężną kobietę i czarującego, młodego mężczyznę. Dodajmy do tego nieoczekiwaną propozycję małżeństwa, mnóstwo humoru i ciutkę pikanterii i otrzymamy kolejną komedię romantyczną, którą proponują nam Japończycy... ale zaraz, zaraz czy aby temat dwóch 'przeciwieństw' nie jest już lekko... wyeksploatowany :?:

Obrazek

Tytył : おいしいプロポーズ
Alternatywne tytuły : Oishii Puropozu / Tasty Proposal / Delicious Proposal / Oishii Proposal
Ilość odcineczków : 11
Gatunek : Komedia romantyczna
Data i czas emisji : 23.04.2006 - 25.06.2006, w każdą niedzielę o godzinie 21:00 :]

O B S A D A :
Hasegawa Kyoko jako Suzuko Shiraishi
Koide Keisuke jako Haruki Katsuragi
Nishimura Masahiko jako Ookouchi Tamio
Kobayashi Mao jako Shimazaki Saori
Koike Eiko jako Kashiwagi Maki
Amano Hironari jako Kuwabara Yusuke

O P I S

Suzuko Shiraishi to atrakcyjna kobieta, która pracuje w jednej z uroczych restauracyjek 'italiano' i pełni funkcję szefa owej kuchni :] Lecz, gdy większość jej rówieśniczek dawno powychodziła za mąż, bądź desperacko szuka męża, ona postanawia swą ciężką pracą urzeczywistnić największe marzenie życiowe - otworzyć własny lokal i serwować włoskie dania... Ach marzenie wysokich lotów, bo i skąd wziąść na nie pieniążki :]

Ano właśnie, kolejnym etapem bajki jest poznanie przystojnego nieznajomego, znacznie młodszego, z mnóstwem pieniędzy...tylko co zrobić w sytuacji, gdy ten 'ktoś' nie należy ani do kategorii 'tych dobrych facetów', ani mu w głowie stateczne życie... .... A gdyby bajka potoczyła się inaczej, pierwsze spotkanie obojga nie wypada najlepiej. Od emocji skrzy się dosłownie na każdym kroku, w dodatku ta dwójka niechętnych sobie osób jest dosłownie zmuszona by wzajemnie ze sobą współpracować. Wszystko za sprawą kierownictwa, jakie obejmuje Haruki ( owy bogaty szczeniak, a dodam że naprawdę uroczy, zwłaszcza jak się uśmiecha ). I jak tu pracować w takich warunkach, toż to skandal...a gdy przy tym całym galimatiasie wyjdzie temat zaręczyn....a co za tym idzie małżeństwa, to jaka padnie odpowiedź z ust Suzuko :?:

Przyznam, że dramę zaczęłam oglądać przypadkowo, aż dziwię się sobie bo żadna grupa nie zadeklarowała chęci robienia subów czy choćby hs. Nie wspominając już o jakiś konkretnych planach na przyszłość, tak jakby ta produkcja nie była na tyle interesująca by marnować na nią czas :] A może jest na tyle świeża, że nie pozostaje nam nic innego jak tylko uzbroić się w cieprliwość i czekać aż projekt ruszy :P Narazie oglądam raw, ale mam cichą nadzieję na napisy i to w niedługim czasie...bo ze mnie strasznie baka jeśli idzie o wyłapanie kontekstu w produkcjach japońskich, zwłaszcza że serwuję je sobie podane 'na surowo' ^_^

Przy pierwszych scenach sporo się uśmiałam, właściwie cały odcinek to niezwykła dawka humoru w połączeniu ze zbuntowaną naturą obu bohaterów, nie pozostawia nam czasu na nudę...Każde z nich chce postawić na swoim, a przy tym wypada to dość komicznie i niezwykle romantycznie. Podsumowując zapowiada się na lekką, bardzo śmieszną komedię romantyczną, która w pewnych momentach może naprawdę zaskoczyć :)

STRONKA OFICJALNA

NAPISY - - - > Komplet

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 30 kwie 2006

o mysle ze to moze byc drama ktora sobie z przyjemnoscia obejrze kiedy wyjda juz wszystkie epy tymbardziej ze jak mowisz jest sie z czego posmiac^_^
a moze zaczne juz sciagac?? mam nadzieje ze pliki nie maja wiecej niz 400mb ^_^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 30 kwie 2006

ja scignelam!
mam zamiar zobaczyc kiedys jak czas pozwoli^^
ale amano hironori (ach tuxedo!!!!!!!) i hasegawa Kyoko, to musi byc dobre!
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 30 kwie 2006

ToMo drama jest przezabawna :] Już pierwsza scena powala, a reszta...hehe...ciekawe jak to się dalej potoczy :P
Awatar użytkownika
ToMo
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: ToMo » 30 kwie 2006

mam nadzieje ze zrozumiem :P
a dramka z opisu wydaje sie fajna, a jeszcze ta para! normalnie brak slow
btw glowny bohater przypomina mi tm revolution!
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 18 maja 2006

bran zamiescil softy na d-as...nie wiem czemu bo zapowiadal hardy
*zla na brana bo kciec najpierw rondo i unfair >_<*
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 18 maja 2006

Ach ja tam jestem ureshii...nie ma co narzekać, ważne że są...tym bardziej, że hs miało odroczoną datę, więc zamiast czekać, czekać i jeszcze raz czekać zrobili softy :) I dobrze, bo nerwy mi wisiały już na cieniusieńkich postronkach...
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 13 gru 2006

Nareszcie ruszyły napisy, po kilku misiącach męczarni mamy kontynuację pełną parą. YUPI !!

Chociaż jestem na siebie lekko wściekła, bo skasowałam wszystkie odcinki (u mnie to normalka) i teraz muszę zasysać ponownie. A niech to...
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 13 gru 2006

aaaaa, nastepna do obejrzenia, chyba mi sie wzrok poprawil, przedtem nie zawazylem ze Hasegawa Kyoko grala w boku dake...., ale biorac pod uwage ze nie bylo napsow to jest ok
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?

Wróć do „J-drama”