[2008] Shibatora

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2008] Shibatora

Postautor: Mina » 09 sty 2012

Shibatora
Obrazek

Tytuł oryginalny: シバトラ
Tytuł (rōmaji): Shibatora
Tytuł alternatywny: 童顔刑事・柴田竹虎 / Dogan Keiji Shibata Taketora / Babyfaced Detective Shibata Taketora
Gatunek: detektywistyczna, komedia, dramat
Liczba odcinków: 11 + 2 SP
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 08.07.2008 - 16.09.2008; SP1: 09.05.2009; SP2: 22.05.2010
Czas emisji: wtorek, 21:00
Piosenka przewodnia: Every Little Thing - Atarashii Hibi

Fabuła

Shibata Taketora ma wygląd młodego, cichego i spokojnego chłopca, więc wszyscy mylą go z uczniem liceum. Tymczasem jest on policjantem, detektywem, a także mistrzem kendo. Dodatkowo ma niezwykłą zdolność widzenia "rąk Shinigami", które pokazują się przy kimś, kto ma niebawem umrzeć. Gdy po wielu staraniach Taketorze udaje się dostać do Podwydziału Przestępczości Nieletnich, zostaje on przydzielony do (nie do końca legalnych) tajnych operacji. W rozwiązywaniu spraw pomagają mu przyjaciele.

Obsada

Koike Teppei jako Shibata Taketora
Ohgo Suzuka jako Hosho Mizuki
Fujiki Naohito jako Fujiki Kojiro
Tsukaji Muga jako Hakuto Shinsuke
Maya Miki jako Chiba Sakura
Miyagawa Daisuke jako Shinjo Toru
Minami Akina jako Ayukawa Tamaki
Uchida Shige (内田滋) jako Nanbara Kantaro
Matsuda Tamaki (松田珠希) jako Manabe Yuna
Konno Narumi jako Miyagi Mei

Jestem po 3 odcinkach i uwielbiam tę drame , jest zabawna ,ciepła i intrygująca.
Ostatnio znowu bardziej lubie Teppeia więc wziełam sie za Jego dramy i ta jest świetna.
Teppei jest uroczo dobry a do tego świetnie walczy i ma fajnych kumpli.

Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2008] Shibatora

Postautor: Mina » 12 sty 2012

Drame przerobiłam w 3 noce :fav:
Jest genialna, zabawna i ciepła :smitten:
Boże jak ja bym chciałam mieć takie przyjaciela jak Shibatora :smitten: :fav: moje życie było by rajem, zawsze jest przy tobie , przyjdzie ci na ratunek i jesteś dla niego bardzo ważna :fav:
W dramie jest dużo ciekawych i zaskakujących akcji, szczególnie w ostatnim odcinku.
Akcja w więzieniu kiedy Shiba musiał się rozebrać ... dobzre że nic mu nie zrobili.
Dramę gorąco polecam , Teppei zagrał świetnie, ma naprawdę dobrą role.
A i na koniec jak się ucieszył że nie wygląda jak uczeń z podstawówki tylko z liceum :lol: :lol: :lol:
Obrazek Spoiler! ObrazekObrazek

Wróć do „J-drama”