[2011] Boku to Star no 99 Nichi

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2011] Boku to Star no 99 Nichi

Postautor: Chie » 09 lut 2012

Obrazek

Podstawowe informacje

* Tytuł oryginalny: 僕とスターの99日
* Tytuł (rōmaji): Boku to Star no 99 Nichi
* Gatunek: komedia romantyczna
* Liczba odcinków: 10
* Nadawca: Fuji TV
* Emisja: 23.10.2011 - 25.12.2011
* Czas emisji: niedziela, 21:00

Fabuła
Han Yuna to koreańska gwiazda, która na czas pobytu w Japonii potrzebuje ochroniarza. Staje się nim Kouhei, 40letni, nudny mężczyzna, którego interesuje wyłącznie astronomia. Musi on się nią zajmowac przez 99 dni .Z czasem oboje zaczynają coś do siebie czuć.
Obsada
* Kim Tae Hee jako Han Yuna
* Nishijima Hidetoshi jako Namiki Kouhei
* Sakuraba Nanami jako Namiki Momo
* Ok Taec Yeon (2PM) jako Tae Song
* Asaka Mayumi jako Serizawa Naoko
* Ikuta Tomoko jako Namiki Yukiko
* Katagiri Hairi jako Numata Mitsuyo
* Ishiguro Hideo jako Kondo Tamotsu
* Baisho Mitsuko jako Saegusa Emiko
* Kaname Jun jako Hashizume Kazuya
* Sasaki Kuranosuke jako Takanabe Yamato
* Furukawa Yuki jako Natsume Junkichi

Twórcy
* Scenariusz: Takeda Yuki (武田有起)
* Produkcja: Chiba Yukitoshi, Okubo Tomomi (大久保智己)
* Reżyseria: Kunimoto Masahiro, Okubo Tomomi (大久保智己)
* Muzyka: Konishi Kayo (小西香葉), Kondo Yukio (近藤由紀夫)
źródło drama deep

Ode mnie
Miałam straszną ochotę na tą dramę już jakiś czas temu ale spokojnie poczekałam aż wszystkie odcinki zostaną przetłumaczone i z braku innych pomysłów wzięłam się za nią. Na razie jestem bardzo zadowolona. Taka mieszanka japońsko-koreańska. Nawet Taec się tu znalazł i wydaje mi się że to jego ona szuka bo ma też ten wisiorek ale twórcy może zrobią to inaczej.. Sama postac Kouhei bardzo mi się podoba. Gaduła i do tego miłośnik gwiazd no i z wyglądu też niczego sobie. Kaname jako paparazzi i ten jego zarost tutaj :) Drama nie jest długa bo ma tylko 10 odcinków więc myślę że może nie zepsują jej za bardzo.

EDIT
Właśnie skończyłam i podzielę się moimi odczuciami na temat tej dramy.
Przez całe 10 odcinków nie dostrzegłam aby drama zaniżyła poziom.Początek dobry, środek również końcówka jak to w każdej dramie więc tego nie biorę pod uwagę. Mogliśmy oglądac ich historię miłosną zwykłego ochroniarza i gwiazdy filmowej(kojarzy mi się to z amerykańskimi filmami, zwłaszcza jednym).
Postac Kouheia bardzo mi się podobała. Nie dało się go nie lubic. Wiecznie z plastrami na twarzy, z głośną rodzinką i dziwną siostrą. Do tego strasznie podobał mi się jego głos.
PostacYuny hmm jak dla mnie ok bez jakichś większych rewelacji. Aktorka grająca siebie. Sceny gdzie grała Ayakę jak dla mnie były strasznie sztywne. Miałam ochotę to wtedy przewinąc.
No i wreszcie Taec. Mogłam zobaczyc jego twarz złą, uśmiechniętą i poważną czyli więcej niż w normalnej dramie.Myślałam że jego rola będzie tylko epizodyczna a jak się okazało czasami pojawiał się więcej niż pozostali aktorzy.
Końcówka mi się nie podobała była taka... dziwna. Nie wiem czy byli se sobą. Co to miało byc. Wróciła sobie po 1,5 roku i co. Dla mnie to wyglądało tak jakby byli dobrymi przyjaciółmi a nie zakochaną parą

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „J-drama”