[2012] Mirai Nikki

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

[2012] Mirai Nikki

Postautor: boom_boom » 18 kwie 2012

Obrazek

Tytuł: Mirai Nikki
Angielski tytuł: Future Diary/ Another World
Gatunek: dramat
A w sumie ja... bym określiła jako dramę z Masakim, ale... :roll:
Liczba odcinków: ?
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 21.04.2012 r. - ?
Czas emisji: sobota, 23:10
Manga autorstwa: Sakae Esuno

Obsada:
Okada Masaki jako Hoshino Arata
Gouriki Ayame jako Furusaki Yuno
Hongo Kanata jako Moriguchi Rui
Fukuda Mayuko
Kikuchi Fuma
Nakamura Yuri
Tominaga Saori
Hiraga Masaomi
Hiraoka Yuta

Powody oglądania:
-> Okada Masaki
-> Okada Masaki
-> Okada Masaki
-> Okada Masaki
-> Gouriki Ayame
-> pora emisji wskazująca na fajne wiksy
-> Okada Masaki

Fabuła:
Opowieść o parszywej dwunastce ludzi, których specjalną umiejętnością są proroctwa wszelkiego typu i rodzaju. Co spiszą, to się sprawdza. Jednak nie ma tak łatwo w życiu. Jak się jestem jednym z dwunastki, to chce się być JEDYNYM. Stąd walka o przetrwanie, bójki, pojedynki i wojna o miejsce w świecie, który potrzebuja jednego boga-proroka.
Okada Masaki gra leniwego uczniaka, który nieoczekiwanie otrzymuje na swój telefon ów niesamowity "Pamiętnik Przyszłości". Otoke? Jak tu się bronić w tym wyścigu szczurów? Jak tu przeżyć taką psychozę, w jaką wplątuje Masakiego życie...?!

:P

► Pokaż Spoiler

Obrazek
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Re: [2012] Mirai Nikki

Postautor: wersalus » 23 kwie 2012

Okada Masaki dare ga? Aaaa wiem to te ciepłe kluchy :lol: . Pewnie od zera do bohatera schemat będzie. Za to Gouriki :smitten: wymiata i to dosłownie, bejsbolem, nożem i kopie jak koń :) . Ogólnie dobrze się zapowiada, a bynajmniej pierwszy ep nie przynudzał, szybko i przyjemnie. Dość dobra i znana obsada. Mi to Gantz przypomina.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 23 kwie 2012

ep1

O JA PIIIIIP PIIIIIP.
Nie no.
:confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse: :confuse:
Ale... O co chodzi?

:rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly: :rolly:

Biegać czy nie biegać?- oto jest pytanie.
I tak mi się wydawało, że sam ten fakt będzie największym WTF tej dramy, a jednak nie, im dalej w las, tym więcej cudownych supermocy tatusia, kryształków unoszących się w powietrzu i gadających ciał niebieskich. No super. Fajna faza, też chcę takie prochy.
Może ja nie rozumiem czegoś, ale miało być przepowiadanie przyszłości, a to jakaś manipulacja bardziej, no nie wiem.
Okada Masaki chyba i tak jak na siebie to nie jest ciepłą kluchą, aczkolwiek nooo, jest.
Gouriki niesamowita, chociaż póki co ni kija nie wiadomo, o co chodzi z jej postacią.
Drama jest tak dynamiczna, że aż kręci się w głowie. Mózg wiruje. Ale chwila... JAKI MÓZG? :crazy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 03 maja 2012

Hongou Kanata jest super podobny do Kamiki Ryunosuke, a Gouriki Ayame wygląda jak młoda Ueto Aya. Dodając do tego fakt, że Clone Baby miało też podobny motyw wydaje mi się, że ta drama jest odgrzewanym kotletem. Wiem, wiem, że jest na podstawie mangi i że Gouriki ma fajną sukienkę, ale ciapowatość głownego bohatera i jego lekkomyślnośc mi nie podchodzą. Gdzie odpowiedzialność? Gdzie ratowanie świata? Oglądam 13 minut i nie mogę... idę zrobić sobie drinka.

AAAA! O wiele lepiej. O Kiss! O Shounen Bato! Czy wszystkie dramy muszą używać zbiornika wodnego pod Tokio na wodę z tsunami w którym był Usher? :confuse: ... A na końcu okazało się, że to był matrix, a za to wszystko odpowiedzialny jest brat z Atashinchi no Danshi.

Nie jestem przekonana.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 07 maja 2012

Ep2

Prócz kilku momentów, tego odcinka można nie oglądać. Nie chcę ale muszę i zabił ją. Teraz to od Yuno w życiu się nie uwolni :lol: . No i ciekawi mnie za jakie grzechy ona na niego leci :confuse: .
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Mayuko
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Mayuko » 07 maja 2012

Olałam anime na korzyść kilku innych serii, jako że mnie nie zaciekawiło, ale tego obejrzałam pierwszy ep... Bardzo japońskie :D Po kilkunastu pod rząd koreańskich seriach, poczułam się, jakbym była w domu, jakbym wróciła, eee... No w każdym razie, w związku z tym, moja ocena może być zawyżona. Nie wiem, czego mam się spodziewać dalej, ale na razie klimat jest całkiem ciekawy, akcja rozwija się dość płynnie (chociaż jednak miałabym kilka drobnych zarzutów, co do prowadzenia fabuły), ale jeszcze nie do końca rozgryzłam, ococho i czuję się trochę zagubiona i przytłoczona ^^'
Awatar użytkownika
boom_boom
już nie Lady

Postautor: boom_boom » 08 maja 2012

ep2
Jak kocham aktorów odgrywających główne role, nie da się patrzeć na ich aktorstwo. :confuse:

A co do głupoty fabuły to nie chce mi się pisać, w sumie oglądam dla tej psychozy i... No nie wiem, może juz wyrastam z takiej kiczowatej stylistyki :mrgreen: Chociaż nadal to jakaś dawka PRZYJEMNOŚCI...
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 16 maja 2012

W 3 epie widzimy klatę Okady Masakiego, ale właściwie nie ma na co patrzeć. Później widzimy go w damskiej piżamie. Okazuje się, że zły człowiek był manipulowany przez bogatego businessmana i dzięki sile perswazji głównego bohatera rozumie swój błąd i sam się eliminuje.

Poza tym cała masa bezsensów, brak logiki, ludzie strzelający z łuku bez powodu i rozpływający się w powietrzu.
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

Postautor: Ai_tanu » 17 maja 2012

no i co tu zrobić z tą dramą :rolly:

spodziewałam się oczywiście, że to będzie głupie... ale że będzie nudne? tego typu drama, w której, no, niby jest akcja i już w pierwszym epie są trupy... (znaczy... w sumie nie ma, bo się rozpływają :rolly: wszystko to jest jakieś w ogole nietrzymające się kupy a postac Masakiego jest taka irytująca... i w ogole wtf strzelanie z łuku, nawracający się ludzie, lol, a wszystko to zmierza jak nic do pięknego moralizatorskiego finału, w którym bohater(owie) przekonuje się że może zmienić swoją przyszłość.

ale przynajmniej jest krótkie :rolly:
Awatar użytkownika
akire
Przyklejony do ekranu

Postautor: akire » 17 maja 2012

właśnie obejrzałam 2epa bo tak do obiadu, krótkie niby i w ogóle, ale ja nie wiem czy dam radę kolejnego, serio :rolly:

to. jest. nudne.

tam się tylko pozornie coś dzieje, a nawet jak, to to dzianie się też jest nudne. jakieś sceny rozciągnięte w nieskończoność, inne ucięte, i nawet brak logiki nie jest śmieszny (chociaż ok, ten łuk mnie trochę ucieszył). i nie mam dla kogo oglądać, chociaż może to dobrze, bo jak nie obejrzę do końca to mi nie będzie smutno.

w każdym razie próbowałam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 26 maja 2012

ep 4: boom boom oglądam to tylko dla Ciebie. Od pierwszej sceny odcinka facepalmuje równo. Przychodzi policjant do baru i mówi... Nieważne, co mówi, bo w następnej scenie wszyscy biegną, czemu? Czy ktoś ich śledzi? Tak, śledzi ich przerażający - da da da - gościu w krawacie~! :panic: Dzieci, strzeżcie się salarymana, jest niebezpieczny. :confuse: Tak jak Arata kolekcjonujący trofea po znikniętych ludziach. :crazy:

Ogólnie cały odcinek to planowanie spotkania z businessmanem i jak się każdy do takiej rozmowy przygotowuje. Jak się nastawić na dynamikę? Jak energicznie przejść przez drzwi? Jak przeżyć jak najdłużej z kulą w brzuchu? To dopiero wyzwanie. A gdzie akcja...? Zniknęła :no:

ep 5: Brak logiki, ładu i składu cały czas daje o sobie znać. Przerażające miny Hongo Kanaty, durne miny Masakiego i bieganie po korytarzach od jednego końca budynku do drugiego. Tragedia :shake:
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 10 sie 2012

KONIEC: Nie dziwie się, że wszyscy to rzucili. To jest chore. Matrix, lasto pis, Deus, laska w czarnym, siostra bliźniaczka z innego świata, szalony ojciec naukowiec, śpiączka, pożar, nastolatek mogący uratować świat przed zagładą! Za dużo tego, za dużo ludzi, faktów, prób wymyślenia czegoś oryginalnego, za mało logiki i budowania sensownych postaci. :no: Nawet 2 kissy tego nie uratowały. Nie, nie, nie! :shake:

Wróć do „J-drama”