[2012] Kagi no Kakatta Heya

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Ai_tanu
Doramowy maniak

[2012] Kagi no Kakatta Heya

Postautor: Ai_tanu » 19 maja 2012

Kagi no Kakatta Heya

Obrazek

Tytuł: 鍵のかかった部屋
Title angielski: The Locked Room Murders
Gatunek: mystery
Ilość odcinków: 12 (?)
Stacja: Fuji TV
Okres wyświetlania: od 16 kwietnia 2012
Czasy wyświetlania: poniedziałek, 21:00
Utwór przewodni: Arashi - Face Down

OBSADA
Ohno Satoshi jako Enomoto Kei
Toda Erika jako Aoto Junko
Sato Koichi jako Serizawa Gou
Nounen Rena jako Mizuki Rina (odc. 1,3-4)
Shukugawa Atom jako Tachigawa (odc. 1,4)
Ukaji Takashi jako Kouno Mitsuo (odc. 3,5)

OPIS
Bohaterami dramy są: miłośnik wszelkich zamków z dość tajemniczą przeszłością (Ohno) oraz dwoje prawników: Serizawa Gou oraz jego asystentka Aoto Junko. Zajmują się oni między innymi wieloma sprawami tajemniczych zgonów w tak zwanych "zamkniętych pomieszczeniach". Pomaga im Enomoto, który potrafi "otworzyć" każdy zamknięty pokój, jeśli tylko jest to możliwe...

ode mnie
zakładam temat bo jest to serio zupełnie przyjemna drama, i spodoba się prawdopodobnie tym, którzy tego typu dramy lubią. oczywiście, jak zawsze są sprawy ciekawe i mniej ciekawe... jest też pewien schemat, to normalne. ale, mam przyjemność przy oglądaniu, co dość rzadko się ostatnio zdarza jeśli chodzi o nowo wychodzące j-dramy.

Awatar użytkownika
erica
Co to jest dorama? o_O

Re: [2012] Kagi no Kakatta Heya

Postautor: erica » 22 maja 2012

KagiHeya to praktycznie jedyna dramka, która oglądam na bieżąco w tym sezonie. Głównie dla fajnych bohaterów, ale jest też całkiem zabawna i ma świetną muzykę. Zagadki są lepsze i gorsze (kiedyś namiętnie czytałam Kindaichiego, więc widziałam już dużo bardziej skomplikowane przypadki niż te) ale mimo wszystko fajnie się to ogląda chociaż w pierwszych epkach praktycznie od początku wiadomo "kto zabił" ;)
Uwielbiam w tej dramie postać Serizawy. To jak potrafi strzelać focha jest wręcz epickie. Myślałam, że padnę jak podsumował w pierwszym epku te wszystkie detektywistyczne dramki XD Junko jest odpowiednio naiwna i zaangażowana ale ma na szczęście poczucie humoru. Enomoto bywa trochę dziwny ale pasuje do tej roli (chociaż ten uśmiech po zjedzeniu czekoladki to już cały Arashowy Ohno XD), Mam nadzieję, że dowiemy się coś więcej o tej postaci. Ciekawe czy do końca będą to pojedyncze przypadki czy jakoś to wszystko zwiążą.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: [2012] Kagi no Kakatta Heya

Postautor: Reira » 04 maja 2013

Obejrzałam to, bo potrzebowałam szybko czegoś detektywistycznego po 2 sezonach Bossa. Drama trochę taka monotematyczna. Krąg podejrzanych zawsze sprowadza się do jednej osoby i do udowodnienia jej, że to on/ona jest przestępcą. Później akcja trochę się rozkręca, ale poleciłabym to głównie fanom Ohno i dram detektywistycznych.

Czołówka jest dobra, dużo efektów specjalnych, ale wszystko ma sens, nie jest przesadzone i ładnie komponuje się z serialem.

Wróć do „J-drama”