[2012] Legal High

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2012] Legal High

Postautor: Reira » 05 cze 2012

Obrazek

Tytuł oryginalny: リーガル ハイ
Tytuł: Legal High
Gatunek: prawnicza, komedia
Liczba odcinków: 11
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 17.04.2012 - 26.06.2012, wtorek 21:00
Czołówka: Ono Erena - Erepyon
Ending: PES - Megami no KISS

OBSADA:
Sakai Masato jako Komikado Kensuke
Yui Aragaki jako Mayuzumi Machiko
Namase Katsuhisa jako Miki Choichiro
Koike Eiko jako Sawaji Kimie
Satomi Kotaro jako Hattori
Yano Masato jako Ide Takao
Taguchi Junnosuke jako Kaga Ranmaru

Zaczęłam oglądać ze względu na tytuł i plakat. Tytuł przypominał mi trochę skrzyżowanie Dream High z Tobo Bengoshi, a na plakacie widzimy ulizanego Jockera i Aragaki Yui w dziwnej pozycji.

Sama drama jest polewkowa i nie ma żadnych górnolotnych przesłań. Podoba mi się główny bohater i to, że chce kupić kolejny samochód, a nie ma nawet prawa jazdy. Gada też, co chce, pyskuje i zachowuje się tak, jak typowy Japończyk nigdy by się nie zachował. Na serio wyskakuje daleko przed szereg jeśli chodzi o japońskie społeczeństwo.

Na razie jestem po 2 epie, sprawy niezbyt skomplikowane, ale ciekawe, jak ktoś ogląda Prawo Agaty, to może się wkręci. Bardzo przyjemnie i ładnie zrobione.

Awatar użytkownika
erica
Co to jest dorama? o_O

Re: [2012] Legal High

Postautor: erica » 17 sie 2012

Obejrzałam sobie dopiero niedawno ale był to bardzo dobry pomysł ;) Dramka jest świetna, a Sakai Masato jako Komikado po prostu genialny. Zabawny, wkurzający i bezczelny jednocześnie, taka adwokacka wersja Dr House'a. Jego fryzura, mimika i gesty powalają, po prostu postać kompletna. Nie mówiąc już o tym że potrafi gadać z prędkością pistoletu maszynowego i równie szybko myśli i kombinuje. Te nieliczne momenty, w których jest rzeczywiście poważny nadają jego postaci drugie dno, zwłaszcza jego zachowanie w ósmym odcinku. Świetna postać w serialu chociaż w prawdziwym życiu chybabym go udusiła ;) Mój kandydat do nagrody dla najlepszego aktora za poprzedni sezon XD
Aragaki jako Mayuzumi jest odpowiednio zmotywowana, naiwna i sprawiedliwa ale na szczęście Komikado skutecznie ją poskramia. Z postaci drugoplanowych oczywiście Hattori jako niesamowicie kompetentny kamerdyner. Zaskoczył mnie Taguchi jako Ranmaru, dawno go w niczym nie widziałam, a jego rola był naprawdę zabawna i fajnie zagrana.

Sprawy może początkowo nieskomplikowane ale potem robią się bardziej poważne, a zakończenia bardziej nieoczekiwane. Oczywiście wątek komediowy dominuje, sama końcówka to zresztą jedno wielkie WTF!!!! Więc ja mam nadzieję na jakiś ciąg dalszy :D
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 27 paź 2012

Nie wiem, czemu nie skomentowałam tej dramy jak ją skończyłam. Koniec zaskakujący przynajmniej dla mnie, być może rzeczywiście - tak jak powiedział Komikado-sensei - było sto lat za wcześnie Mayuzumi.

Ogólnie wesoła, ciekawa i lekka drama, nie należy traktować jej zbyt poważnie, raczej jako dobrą rozrywkę. No i chyba pierwsza japońska seria, w której pokazano Tokyo Sky Tree - chyba nawet można powiedzieć, że ją tam zareklamowano.
Awatar użytkownika
Konata
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Konata » 21 maja 2013

Mimo, że jak na razie obejrzałam tylko 3 odcinki to drama genialna.
Komikado- sensei jest boski. Te jego świetne pomysły ( jaka skkoda, że nie udało mu się kupić kolejnej motorówki) i styl mówienia, do tego te super szybkie, trafne i logiczne riposty. Mayuzumi stara się wyprostować trochę Kamikado i całe szczęście nie daje sobą pomiatać tylko odpyskowuje. Ich rozmowy są świetne. Hattori-san jest niezastąpiony, mieć takiego lokaja, który zna się na wszystkim.
Obrazek

Wróć do „J-drama”