[2012] Saba Doll

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2012] Saba Doll

Postautor: Mina » 03 sie 2012

Obrazek

TEMAT INTERESUJĄCY ALE WYKONANIE .......SCHRZANIONE

Tytuł oryginalny: さばドル
Tytuł (rōmaji): Saba Doru
Tytuł alternatywny: Saba Doll
Gatunek: komedia
Liczba odcinków: 12
Nadawca: TV Tokyo
Emisja: 12.01.2012 - 06.04.2012
Czas emisji: piątek, 00:53
Piosenka przewodnia: Watanabe Mayu - Shinkuro Tokimeki

Fabuła

Historia kręci się wokół 38-letniej Usy Shijimi, która jest nudną nauczycielką literatury klasycznej w liceum. Jej uczniowie nie przepadają za nią i są dla niej niemili. Jednak nie wiedzą, że poza szkołą jest ona o 21 lat młodszą super gwiazdą, którą tak bardzo uwielbiają.

Obsada

Watanabe Mayu jako Watanabe Mayu / Usa Shijimi
Ando Tamae
Sakata Tadashi
Kaminaga Keisuke
Takahashi Hitomi
Akimoto Yasushi

Moja Opinia:

No więc pojawiły się suby do aż 6 odcinków więc sobie obejrzałam bo ty szybko zlatuje.
Drama jest w tym stylu, którego nie lubie najbardziej czyli dziwna i ponura , ma strasznie dołujący klimat.
Ale oglądam bo jestem ciekawa jak to wszystko się potoczy.

Kobieta ma 38 lat a jak się przebierze to 17 , jako 38 latka jest zaniedbana z mina starej panny ael nie rozgoryczonej tylko bardzo wstydliwej i nie pewnej siebie czyli właściwie nastolatki :P
Także to że udaje idolkę nawet jej pasuje tylko czemu nie może taka zawsze być , porzucić zawód nauczycielki i być idolką i 17 latką , jak się skończy kariera to emerytura i tyle.

Ciekawi mnie wątek miłosny bo jak na razie wśród żywych osób nie ma nikogo kto by za nauczycielką się uganiał za idolką oczywiście i nawet ten młody człowiek jej się podoba bo jest sympatyczny nawet dla niej jako brzydkiej i nudnej nauczycielki ( bo sami debile z facetów i brzydkiej kobiecie nie pomogą nawet jak by umierała :wall: :angry: ) ta złość to nie do bohaterów tylko do wszystkich facetów :evil:
Tylko że ten licealista kocha się w swej idolce a nie w 38 latce i co jak się dowie prawdy, może zakocha się w nauczycielce i w idolce naraz to by było super ciekawe , albo zaakceptuje prawdziwy wiek Mayu a ona pozostanie 17 latką .....
Obawiam sie jednak że jedyny ciekawy wątek dramy może zostać zepsuty.

Po za tym , zastanawia mnie co takiego ma w sobie Mayu że jest idolką bo jak dla mnie jest nudna jak flaki z olejem, nawet jej skromność jest nudna , nudna , nudna, nudna jako idolka.

Dramę się ogląda jak by się miało zaraz zasnąć ale jedna mała rzecz nas powstrzymuje .
Aktorstwo jest w sumie mdłe, że wszyscy grają tak samo prócz siostry nauczycielki ( ma swoje momenty jak uwodzenie ), która jest od niej dwa lata młodsza i tez samotna i nie zbyt interesująca jako kobieta ale zabawna :rolly:
Także nie wiem czemu się tak rozpisałam, może w porównaniu z dramami, które oglądam z zapartym tchem wypada ona blado i ogólnie jest słaba ale ma coś w sobie, może to, że jest dziwna i niedorzeczna.

EDIT:

0d 7 epizodu się rozkręciła ta drma, jest ciekawa i zabawna , nie moge się doczekać co będzie dalej.
Myślę, że Usa jest całkiem ciekawa i ładna wolę tę wersje od Mayu.

Koniec jest bardzo optymistyczny, drama jest zabawna i ciekawa.
Polubiłam Mayu jako idolke i w dramie i w realu :-)

Wróć do „J-drama”