[2012] Shiritsu bakaleya koukou

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

[2012] Shiritsu bakaleya koukou

Postautor: Chie » 12 sie 2012

Shiritsu bakaleya koukou
Obrazek

Informacje
Tytuł oryginalny: 私立バカレア高校
Tytuł (rōmaji): Shiritsu Bakaleya Kōkō / Shiritsu Bakarea Kōkō
Gatunek: drama szkolna
Liczba odcinków: 12
Nadawca: NTV
Emisja: 14.04.2012 - 30.06.2012
Czas emisji: sobota, 24:50
Opening: Kis-My-Ft2 - Shake it up!
Ending: Maeda Atsuko - Migikata

Fabuła
Dwie szkoły średnie ulegają połączeniu. Jedna z nich to Bakada -"baka", pełna yankee i nieuków, druga to "cattleya", w której nie brakuje pięknych i inteligentnych młodych dziewcząt.

Obsada
Baka
Morimoto Shintaro jako Sakuragi Tatsuya
Matsumura Hokuto jako Asada Tetsuya
Kyomoto Taiga jako Teragawa Maya
Tanaka Juri jako Noguchi Satoshi
Lewis Jesse jako Yuuki
Kochi Yugo jako Jinbo Makoto

Cattleya
Shimazaki Haruka jako Shingyoji Fumie
Oba Mina jako Kokyu Saya
Nagao Mariya jako Tokimune Sayuri
Kobayashi Marina jako Zaizen Reika
Shimada Haruka jako Miyata Anzu
Nakamura Mariko jako Shinohara Kaori

Reszta
Takaki Yuya
Miyata Toshiya
Uchi Hiroki
Kitahara Rie
Mitsumune Kaoru
Kubota Masataka
Abe Ryohei
Watanabe Dai
Kamikawa Takaya

Twórcy
Oryginalna historia: Akimoto Yasushi (秋元康)
Produkcja: Ueno Hiroyuki (植野浩之)
Reżyseria: Kubota Takashi (窪田崇)

źródlo drama deep

Ode mnie
Dramka nawet może byc. Nie zmęczyłam się nią dzięki 20 minutowym odcinkom. Nie ma w niej niczego czego nie byłoby w dramie dla młodzieży ale czasami można sobie poglądac sobie coś łatwego nie wymagającego myślenia.
Dziewczyny były sztywne, w każdym odcinku była jakaś walka, rodziło się uczucie itd. NIektóre postacie strasznie denerwowały ale mimo tego nie rzuciłam tego.
Podobały mi się dwie główne piosenki.
Dodam jeszcze że było na kogo popatrzec :)

Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2012] Shiritsu bakaleya koukou

Postautor: Azzel » 08 gru 2012

Ot i mamy gniota standardowego. Szkolnego. (w zasadzie to też niskobudżetowego bo dodatkowych lokalizacji to za wiele nie mieli raczej do wykorzystania, a nie licząc słuchawek i szaliczka to chyba niewiele wiecej potrzeba było sprzetu gratis...a nie - jeszcze sikajacy kibel, fakt) W sumie taka koedukacyjna wersja Majisuka Gakuen (jakby nie było to panny chyba z akabów tam grają). W sumie niezły zabieg twórców jak ściągnąć większą liczbę ludzi przed telewizory - oprócz napalonych panów lubiących krótkie spódniczki ściągają do tego pedonoony. Huh, chyba nawet z pozytywnym skutkiem, bo dałam się na to nabrać (nie żebym była pedonooną... :roll:) i co z tego wyszło?

- przerażający w sumie brak fabuły
- przerażający brak umiejętności aktorskich panien przede wszystkim, ale kadra nauczycielska była nie lepsza :roll: chyba w zasadzie chłopaki dawali najlepiej radę (nie licząc ich engrisz skill'i :roll:), ale nie ma sie co dziwić - w końcu nie trudno grać młodego i gniewnego, jeszcze będąc w zasadzi w tym wieku, w którym przychodzi to z łatwością...
- i w sumie drama mierna i marna, dobra jedynie do zacieszu wizualnego - czy to dla pań czy panów. w sumie jedyny powód, dla którego skończyłam ową produkcję - jakaś nieogarnieta miłość do engrisz boya, głównej meskiej pary, no i to chłopię gokusenowe tak ładnie wyrosło :fav:

Dla kogo drama - można wywnioskować z powyższej wypowiedzi. Niskobużdetowość nie jest tutaj niestety kluczowa i dotykalna, więc aż tak bardzo nie zalecam (w sumie naprawdę ciężko polecić to komukolwiek :confuse:)
Ale chyba nawet kolejny sezon ściągnę jak będzie taka możliwość. Moje oczęta stęskniły się chyba już, no i te poobdzierane kolana i buźki... :roll: yup.
Obrazek

Wróć do „J-drama”