[2013] Last Cinderella

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2013] Last Cinderella

Postautor: Mina » 14 kwie 2013

Last Cinderella

Obrazek

Tytuł oryginalny: ラスト・シンデレラ
Tytuł (rōmaji): Last Cinderella
Gatunek: romans
Liczba odcinków: ?
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 11.04.2013 - ?
Czas emisji: czwartek, 22:00
Piosenka przewodnia: Kera Kera - Star Love Reishon, Rihwa - Last Love

Fabuła

39-letnia Toyama Sakura (Shinohara Ryoko) jest oddaną pracownicą, stylistką i asystentką managera salonu. Nie potrafi uwodzić mężczyzn. Od 10 lat z żadnym się nie spotyka i nie współżyje. Boi się miłości. Staje się coraz bardziej męska. Saeki Hiroto (Miura Haruma) to młody przystojniak, który spotyka Sakurę na imprezie. Dziewczyna od razu wpada mu w oko. Chłopak zawodowo jeździ na BMXie. Z drugiej strony jest Tachibana Rintaro (Fujiki Naohito), z którym Tahiban pracuje i może z nim porozmawiać na każdy temat.

Obsada

Shinohara Ryoko
Miura Haruma
Fujiki Naohito
Otsuka Nene
Iijima Naoko
Nanao
Hashimoto Satoshi
NAOTO
Takizawa Saori
Hirata Kaoru
Nogawa Yumiko
Endo Shozo

Ode mnie:

Ja mam z dramami japońskimi tak, że kocham wszystkie z Moco a tak to ciężko i muszę się nieżle naszukać by mnie coś wciągneło ( co innego z filmami ), a tu mi samo coś wpadło do oczu.
Drama jest zabawna ze względu na główną bohaterkę , która jest dosyć fajtłapowata jeśłi chodzi o bycie kobietą i staranie się bycia nią wychodzi jej własnie dosyć zabawnie.
Jest jej napalona koleżanka :rolly: :rolly: :rolly: , jej podoboje seksulne sa pokazane w dość zabawny sposób, który o dziwo mnei nie irytuje.
I jest jeszcze młody koleś , który ma się za boga ale jedyne co potrafi to kiepsko grać zakochanego i być sexy na siłę.
Z daleka widać , że jest gburem.
Bo wprawdzie opis mówi o tym, że młody książe się zakochał w starym kopciuszku ale to nie do końca tak ......
Myślę, że wyjdzie z tego coś ciekawego i zabawnego.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2013] Last Cinderella

Postautor: KartoflAnka » 18 kwie 2013

Ja oglądam dla mojej pięknej 40 letniej. Jedna z moich ukochanych aktorek :smitten:
Pierwszy ep. jak dla mnie prześwietny. Czuję, że przylgnę do dramy, a rzadko do japońskich sięgam. M Haruma LOLOL - jak się wyrobił chłopina, z mundurka go w końcu wyjęli. Całkiem ciekawie się zapowiada i te jej koleżanki - mistrzostwo świata :lol:
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 02 maja 2013

Trzeba przyznać dobra drama, prosta i lekka. AH najważniejsze poruszają ważne tematy, dziewczyny zapamiętać bo to ważne brak seksu powoduje wyrost brody :lol:, także nie odmawiać sobie :P.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 02 maja 2013

Zapamietam to sobie i wdroże w życie od jutra na imprezie :lol: :mrgreen: :P :P :P :P

Generalnie jest przyjemna i zabawna , jest to wszystko pokazana w takiej formie że odbieram to z dystansem bo normalnie nie lubie czegos takiego :rolly: :rolly: :rolly: tu jest fajnie , takie kobitki dorsłe z takimi zarombistymi problemami.

Wydaje mi się że jednak mimo tych głupot będzie jakieś sensowne i wzruszające zakończenie bo chyba ten młody co ja zwodzi bo ma z tego interesa ja doceni , sam się zmieni , ją upiekszy i wrzuci w odpowiednie ramiona ze smutkiem bo sam się w niej zakocha :-) zobaczymy czy jestem jasnowidzem.
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: kitsune » 30 maja 2013

Wszyscy oglądają, a prawie nikt nie pisze. Cztery odcinki do końca, a ja mimo wszystko nadal świetnie się bawię, chociaż nawet teraz nie potrafię przewidzieć z kim zostanie główna bohaterka. Gdyby to była Korea stawiałabym na Hiroto, ale z Japonią nigdy nie wie, oj nie wie się. Może spełni się moje ciche życzenie i na koniec będzie Rintaro. :D :D :D
Tak jak przewidywałam, szkoda mi Miki. Mąż ewidentnie za bardzo interesował się Shimą. Nawet jeśli do niczego nie doszło to minęli moment na zgrabne wyjaśnienie swoich spotkań. Poczułam się też niesamowicie oszukana kiedy okazało się, że Tamaki kolejne hostowe wcielenie Juzka to zwykły naciągacz. Dałam się nabrać. :puppy: :puppy: :puppy:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
jordi
Doramowy maniak

Postautor: jordi » 12 cze 2013

kitsune pisze:Może spełni się moje ciche życzenie i na koniec będzie Rintaro.

TAAAAAAAAAAAAAK JA TEŻ CHCĘ TEGO!!! Miura mnie irytował w początkowych epach - drewno z dwoma minami i uśmieszkiem - potem już lepiej, ale niech ona mu nie wybacza tego numeru, co z szramowatą sobie wymyślili - Rintaro jest dla niej idealny MAJĄ BYĆ RAZEM!!! zważywszy, że zapowiedzi dają dużo do myślenia - OCH BĘDZIE JĄ BRONIĆ PRZED ZBIRAMI ACH :fav: :fav: :fav:

Miura won, a Rintaro na męża!!! :D
MDL: http://www.mydramalist.com/dramalist/Jordi :)
Ostatnie 6 obejrzanych dram (moja ocena):
Oh My Venus (7.5/10) :)
Village (5/10)
Bubblegum (4/10)
Awl (7.5/10) :)
Sassy Go Go (6,5/10)
She Was Pretty (2,5/10) :angry:
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Mina » 16 cze 2013

Znowu trójkąt albo coś więcej ...
Każda z każdym się całuje i nie wie kogo wybrać , ale zazdroszczę bo przynajmniej mają wybór :-)

Generalnie bardzo podoba mi się to ze ten młody podrywacz naprawdę pokochał naszego kopciuszka bo nawet jak ( mam nadzieję ze własnie tak będzie ) ona go całkowicie odrzuci ( bo wydaje mi się że jeszcze sie dowie że on ją jednak potem pokochał i mu wybaczy ) to moze zacznieprowadzić lepsze życie i poszuka swojej miłości i może jest ona nawet gdzieś blisko.

Podoba mi się to bardzo się postarali z ta dramą.
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: canitiem » 17 cze 2013

Po 10 odcinkach mogę stwierdzić, że podoba mi się ta drama. Przypomina mi ona trochę koreańskie 9 End 2 Outs, ale tylko trochę. Osobiście chciałabym aby Sakura była z Rintaro, ale Hiroto też z czasem zaskarbił sobie moją sympatię. Ale i tak uważam, że Sakura i Rintaro bardziej pasują do siebie. Różnica 15stu lat jest spora. Kiedy Sakura dobiłaby do 60-ki Hiroto miałby 45. Musiałaby łączyć ich naprawdę wielka miłość, aby czuć się dobrze w takim związku. Dodatkowo ona nie zachowuje się przy nim naturalnie. Takie słodkie minki i uśmieszki totalnie mi do niej nie pasują.
Cieszę się, że Miki i jej mąż doszli do porozumienia :) Mam nadzieję, że Shimie też wyjdzie z tym kolesiem co z nim na randkę poszła :).
Aktualnie relacje między Sakurą i Hiroto mocno się skomplikowały. I ten wyjazd Rintaro do NY.
Muszę pamiętać, że to drama japońska i być przyszykowana na ewentualne "otwarte" zakończenie ;D bo jak tak dalej pójdzie to Sakura zostanie sama ;P Miejmy nadzieję, że twórcy nie zafundują właśnie takiego zakończenia i Sakura będzie szczęśliwa z Rintaro :D
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 22 cze 2013

Mina pisze: bo wydaje mi się że jeszcze się dowie że on ją jednak potem pokochał i mu wybaczy

Punkt dla Ciebie, Mina :victory:
Powtórzył się schemat z Anego - jednak w Japonii coś z tym mają :grumble:
A co do zakończenia, to łatwiej było Sakurze pokochać kogoś, kto szukał w niej wsparcia niż odwzajemnić uczucie do kolegi, który tylko wzdychał z daleka. Nie cierpię takich typów :foh: Jak na horyzoncie pojawia się konkurent to wtedy dopiero zbiera im się na wyznania :angry: . A gdzie Rintaro był przez te wszystkie lata :grumble: pozwalając Sakurze starzeć się samotnie :grumble: . Dobrze, że chociaż Młody dostrzegł w niej to jaka była i to docenił ( te jego oświadczyny i tekst o dzieciach :smitten: ).

Kolejna dramka zaliczona i pewnie jutro już zapomniana... :rolly: 6/10
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 24 cze 2013

Mi się drama podobała i końcowy wybór również.
Co do Tachibany to zgadzam się z Heartless i chyba byłabym niezadowolona gdyby właśnie skończyło się inaczej.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
canitiem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: canitiem » 25 cze 2013

Ja uważam trochę inaczej. Rintaro nie czekał aż Sakura się zestarzeje, on miał własne życie. Może i znał się z Sakurą, ale był w związku z inną kobietą. Dopiero po jakimś czasie zdał sobie sprawę, że darzy uczuciem Sakurę. Uważam, że stanowili by razem wyśmienitą parę. Bardzo dobrze się rozumieli i znali. Inna sprawa, że Sakura jednak kochała Hiroto. I mimo, że miałam nadzieję na związek Tachibany z Sakurą, to tylko i wyłącznie wtedy kiedy ona by go pokochała. Dla mnie szkoda, że tak się nie stało. I nie mam nic do Hiroto, bo naprawdę kochał Sakurę, ale po prostu jak dla mnie to pasowali do siebie tak średnio.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 25 cze 2013

Czas sie ujawnić, że też ino obejrzałam ^^ //SPOILERY będą//

Otóż kibicowałam Rintaro, mimo wszystko, a co! Chyba nie mogłam przeboleć w innej podobnej dramie innego młodziana xD Miura słodziak taki się zrobił, ale pod koniec coś mu się włosy popsuły, nie wiem, zły szampon chyba :roll:

Tak czy siak ostatnie 10min dramy był tak żałosne, że aż śmieszne :lol: I w ogóle to aż żal mi głównej bohaterki, która naprawdę dawała radę, a obsada męska była tak słabo grająca, że aż kuło w oczy. W sumie nawet Naohito, który niestety jakoś ciężki do strawienia jest dla mnie w dramach, wypadał lepiej niż Miura <wróciłabym znów do ostatnich 10min dramy, kiedy to dojrzała panna liczyła chyba na jakiś głęboki kiss a jemu coś syndrom ryby się załączył xD> W sumie najlepiej z mężczyzn dawał radę pan z baru <ah, i jego romans :D> i pan fajtłapa od Shimy. W ogóle panny dawały radę, nawet Chioko z jej dramatem życia <rozumiem jakby miała spalona twarz czy coś i chodziła jak upiór w operze, a nie plecki, które jeszcze do tego okazało się że można połatać jakoś :roll: >. Dobra, nie ogarnęłam do samego końca sensu panny z fletem, która wszędzie się z nim pchała :crazy: Poza tym to nie dziwię się że głowna aktorka taka chudzina - jak ona przebiegła chyba całe Tokyo wzdłuż i wszerz to się nie dziwię, że to takie chuchro :shake:

I ode mnie nagroda specjalna za scenę drugiego planu - gość oświadczający się w knajpie, to było dziwne i ogólnie takie z d... :rolly:

W sumie dla mnie bardzo przyjemna dramka, no i dla mnie chyba nie aż tak szybko zapomniana ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Postautor: KartoflAnka » 30 cze 2013

Czas sie ujawnić, że też ino obejrzałam ^^ //SPOILERY będą//

A to trzeba się ujawniać po cichu? :rolly:
Zakończenie mnie osobiście przypadło do gustu, bo w ogóle zero zwracania uwagi miałam na różnicę wieku. Za to samo dorastanie naszego młodziana przy Sakurze - i zgadzam się, że była ona mocnym elementem dramy. Znowu miała okazję zabłysnąć na tle słabszej obstawy. Dramka taka pełna ciepła i zrozumienia, poza tym pokazująca,że liczy się o wiele więcej niż strój i piękno zewnętrzne. Takie to typowe dla jdramy, ale co tam. Przyjemnie się to ogląda.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 17 lip 2013

Azzel pisze:I ode mnie nagroda specjalna za scenę drugiego planu - gość oświadczający się w knajpie, to było dziwne i ogólnie takie z d... :rolly:

Też mnie to zaciekawiło, kilka razy już widziałem takie dziwne akcje, zazwyczaj przedstawiają jakiś inny serial albo parodiują coś na topie.
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Yukarichan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Yukarichan » 12 wrz 2013

Jejku jak zobaczyłam nową dramę z Miurą Harumą to po prostu musiałam ją zobaczyć *_* Wspaniała drama, obejrzałam w mgnieniu oka i od razu powędrowała do ulubionych :fav: Chciałabym zobaczyć Miurę w kolejnym jakimś romansie albo kryminale *_*
Zapraszam na mojego bloga całkowicie poświęconego Azji, jej kulturze i popkulturze! :)

Wróć do „J-drama”