[2013] Sennyu Tantei Tokage

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

[2013] Sennyu Tantei Tokage

Postautor: Reira » 29 kwie 2013

Sennyu Tantei Tokage
Obrazek

Tytuł oryginalny: 潜入探偵トカゲ
Gatunek: policyjna, detektywistyczna
Nadawca: TBS
Emisja: start 18.04.2013, czwartek 21:00
Piosenka przewodnia: SPYAIR - Niji

OBSADA:
Matsuda Shota jako Tokage
Matsuoka Masahiro jako Terajimma Shuji
Misako Renbutsu jako Mochizuki Kaori

FABUŁA:
Genialny policjant z fotograficzną pamięcią, nazywany przez kolegów z pracy Tokage (jaszczurka), szturmem rozwiązuje wszystkie skomplikowane sprawy. Pewnego dnia podczas akcji ginie jego partner, a Tokage rezygnuje ze służby w policji. Jednak procent rozwiązanych spraw spada do tego stopnia, że policja postanawia znów zatrudnić Tokage jako... tak jakby freelancera. Infiltruje on świat przestępców i działając pod przykrywką łapie przestępców.

ODE MNIE:
SZOTEK! Nie dość, że pojawia się już w pierwszej scenie, to czołówka z nim powala na kolana. Jest idealna i on też! Niestety drama ma kilka słabych punktów jeśli chodzi o logikę - porwanie pracownika ministerstwa, trzymanie go za szybą i ustalanie przy nim szczegółów śledztwa, najbezpieczniejszym miejscem do sprzedaży organów jest Statek Miłości itp. No ale Shota jakoś to dźwiga na swoich barkach i jeszcze ma czas, żeby przebrać się za ninje i pobuszować w szybie wentylacyjnym.

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: [2013] Sennyu Tantei Tokage

Postautor: KartoflAnka » 16 maja 2013

SZOTEK! Nie dość, że pojawia się już w pierwszej scenie, to czołówka z nim powala na kolana. Jest idealna i on też! Niestety drama ma kilka słabych punktów jeśli chodzi o logikę - porwanie pracownika ministerstwa, trzymanie go za szybą i ustalanie przy nim szczegółów śledztwa, najbezpieczniejszym miejscem do sprzedaży organów jest Statek Miłości itp. No ale Shota jakoś to dźwiga na swoich barkach i jeszcze ma czas, żeby przebrać się za ninje i pobuszować w szybie wentylacyjnym.

Schowany za grzywą SZOTEK! Faktycznie trochę tu jakichś nieścisłości, ale ja się w jdramach przyzwyczaiłam do udziwnień. Mnie to nie przeszkadza, ale sceny walki jakieś takie słabiuchno dopracowane.Byłam troszkę rozczarowana i trochę jakby próbowali do jednego epa za dużo upchnąć - pół życia głównego bohatera plus handel organami.
Sam pomysł dość ciekawy i będę oglądała dalej.
Awatar użytkownika
Akemi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Akemi » 31 maja 2013

Szotek daje radę! Jego mina, gdy okazało się, że musi wypić kolejne 100 kartoników mleka sojowego była bezcenna. Ale mam wrażenie, że i tym razem się poświęci. Ten dzieciak to chyba jego pięta Achillesowa.
W dramie jest kilka nieścisłości, a główna bohaterka momentami irytuje, ale Shota swoją osobą jakoś to tak potrafi przykryć, że podczas oglądania nie zwraca się na to uwagi. Dopiero po epie jest takie "aha..." i niedociągnięcia zaczynają do człowieka docierać. Ale i tak uważam, że Shota jest najmocniejszym punktem w serii.
A co do pełzania w szybach - no w końcu jest tokage, a tokage wszędzie uda się wślizgnąć, tak więc zwinne pomykanie po kanałach to specjalność Shoty ;)
Wombat na chorobowym, jego funkcję przejął Baran.
Baran przyjmuje pacjentów na psychologicznym pastwisku od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:30 do 22:00. Pacjenci proszeni są o przyniesienie oscypków BIAŁYCH, NIE WĘDZONYCH w ramach opłaty za konsultację lekarską.
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Reira » 02 cze 2013

Jestem po 5 odcinkach i największą frajdę sprawia mi zastanawianie się, z jakich powodów Shotek będzie czołgał się w szybie wentylacyjnym w kolejnym odcinku. Już chyba w 4 czy 5 myślałam, że zarzucili pomysł czołgania się, ale na szczęście Shota-ninja powrócił pod koniec w wielkim stylu.

Troche szkoda mi Tokage, że jego tatuś go tak trenował w dzieciństwie i przypomina mi się Cień Anioła z Jessicą Albą. Dobrze, że nie nie uczyli go metod zabijania, czy coś, choć dopiero połowa serii, to jeszcze się może wiele wydarzyć.

Shotek :smitten: Ehhh, czołówka jest świetna. :hurra: W każdym odcinku jest kimś innym, przez co wydaje mi się, że za każdym razem oglądam z nim inną dramę. Matsuda robi śliczne minki i przeskakuje przez rów Mariański, żeby uratować samobójczynie. Bohater! :melt: Ale oprócz niego za wiele nie ma do oglądania, poza cameo ojca Falkona znanego też jako Reisen ze SPECa.

Wróć do „J-drama”