[2002] Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

[2002] Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi

Postautor: yamatsumi » 02 cze 2006

One Million Stars Falling from the Sky (空から降る一億の星)

Obrazek

Tytuł: One Million Stars Falling from the Sky
Znane również jako: A Million Stars Fall from the Sky / Sora Kara Furu Ichioku no Hoshi
Ilość odcinków: 11
Stacja TV: Fuji TV
Czas emisji: 15-04-2002 do 24-06-2002
Dzień emisji: dorama poniedziałkowa
TS: Elvis Costello - Smile
Strona oficjalna doramy: http://www.fujitv.co.jp/jp/b_hp/sorakara/

Obsada:

* Sanma Akashiya jako Dojima Kanzo
* Kimura Takuya jako Katase Ryo
* Fukatsu Eri jako Dojima Yuko
* Shibasaki Kou jako Mizashita Yuki
* Riosei Tayama jako Takashi Osawa
* Yajima Norito jako Kusaka Keita
* Morishita Aiko jako Sugita Kotoko
* Igawa Haruka jako Nishihara Miwa
* Ohsumi Kenya jako Kashiwagi Naoya
* Kaneko Takatoshi jako Mukai Yuki

Oglądalność:

* ep 01: 25.7%
* ep 02: 23.5%
* ep 03: 22.0%
* ep 04: 24.1%
* ep 05: 22.3%
* ep 06: 20.3%
* ep 07: 22.3%
* ep 08: 19.2%
* ep 09: 19.6%
* ep 10: 18.9%
* ep 11: 27.0%

Opis:

Dorama rozpoczyna się od sprawy śmierci studentki, która zginęła wyskakując z balkonu swojego mieszkania. Jednak ślady i zeznania świadków przeczą teorii o samobójstwie. Sprawą zajmuje się dziwaczny detektyw Dojima Kanzo, który wraz z upływem czasu i pojawiającymi się nowymi dowodami zaczyna podejrzewać o tą zbrodnię tajemniczego kucharza, Ryo, którego poznał na przyjęciu urodzinowym Miwy - przyjaciółki swojej młodszej siostry, Yuko. Sprawa zaczyna się komplikować w momencie, gdy okazuje się, ze Yuko i Ryo zaczyna łączyć cos więcej niż tylko znajomość za sprawa Miwy. Kanzo stara się doprowadzić ich znajomość do końca, ponieważ nie tylko podejrzewa Ryo o zabicie studentki, ale również ma przeczucie, ze jest on w jakiś sposób związany z jego przeszłością.
Jaki jest związek tych trojga i co Kanzo ukrywał przez 25 lat? czy uda mu się dotrzeć do prawdy? jeśli tak, to za jaka cenę...

Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 02 cze 2006

To niesamowita dorama i chcialam wszystkich, ktorzy lubia takie mroczne klimaty, zachecic to obejrzenia wlasnie tej produkcji. na d-as pojawil sie batch DVDrip, ktory sama rowniez sciagam hehe i na pewno powstana softy wiec o napisy nie trzeba sie matrwic.

Ja jako szalony fangirl >_< zaczelam ogladac ta drame, poniewaz gra tu Kimura, a w tamtych czasach mialam straszna obsesje i sciagalam wszystko w czym tylko zagral lol po 2 pierwszych odcinkach zrezygnowalam bo nie moglam sie zorientowac o co chodzi, ale poniewaz moja kolezanka (jeszcze wieksza fanka hehe) postanowila skonczyc za mnie sciaganie tej dramy to jak tylko dostalam plyty to zdecydowalam sie zrobic jeszcze 1 podejscie i WOW to jedna z najlepszych dram jakie widzialam do tej pory!! mroczna, zakrecona, mimo wolnego poczatku zaczyna nabierac tempa i jak to aNToK napisal "przypomina pedzacy pociag bez hamulcow, ktory wiadomo, ze musi sie w pewnym momencie rozbic, ale i tak nie mozna oderwac od niego wzroku, bo trzeba zobaczyc gdzie upadna ciala" (kocham jego recki hehe gomen za marne tlumaczenie ><). ta drama uzaleznia niesamowicie i po kilku pierwszych odcinkach juz nie mozna przestac jej ogladac bo chec poznania prawdy i rozwiazanie tajemnicy sa zbyt silne, a tworcy skapia podpowiedzi wiec do samego konca nie mozna byc pewnym czy podejrzenia sa prawdziwe czy nie.

zdecydowanie najbardziej mroczna ale jednoczesnie i najciekawsza dorama Kimury. jednak jesli liczycie na lekka i przyjemna historie milosna to sie nie zabierajcie za ta pozycje bo z pewnoscia was rozczaruje..

moja ocena 9.7/10
juz sie ciesze, ze bede ja ogladac jeszcze raz jak tylko batch sie skonczy sciagac...mimo, ze znam rozwiazanie calej zagadki..
Awatar użytkownika
mazzi
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: mazzi » 03 cze 2006

Oja :D Yamatsumi, ty to potrafisz człowieka nakręcić :) Rabu Rabu :* 4 you i sciągam :) Kimure też bardzo lubie, bo jest uzdolnionym aktorem (ale jeśli mam być szczery, to doceniłem go dzięki "Long Vacations" - dramie, której niektóre forumowiczki Doki Doki nie lubią :)

yamatsumi: czyli ogólnie rzecz biorąc jak wyglada sprawa subów do tego? Zasysamy rawy, ale można się w najbliższym czasie spodziewać odpow. plików, czy może już coś znalazłas?
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 03 cze 2006

lolz bo ta drama jest niesamowita i nadal pamietam jak mnie wciagnela :P

co do napisow to sprawa wyglada tak: jest na d-as dostapny TVrip z e-subami ale w beznadziejnej jakosci, napisy tez nic specjalnego + tragiczny timing >_< te napisy, ktore sa zostana poprawione i przerobione na softy :D jesli, ktos ma ochote pomoc to prosze sie zglosic do PoP712 bo czym wiecej osob bedzie pomagac tym szybciej suby beda skonczone.

PS co do opisu...to mam nadzieje, ze dzis go stworze hehe ale ogladalam ta dorame strasznie dawno temu i jest totalnie zakrecona wiec musze sobie przypomniec pare szczegolow i postarac sie nie zrobic jakiegos spoiler2a XDDD
Awatar użytkownika
mazzi
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: mazzi » 03 cze 2006

Mam nadzieje, że napisy pojawią się w miare szybko :D Seria sciąga się bardzo ładnie, ale raczej RAWów samych oglądac nie będe :) Pozostaje trzymać kciuki za inicjatora pomysłu zrobienia tych subów.
Awatar użytkownika
mazzi
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: mazzi » 04 cze 2006

Mam już całość - straszna szkoda, że nie mogę od razu zacząć (ze zrozumieniem oglądać). W każdym razie świetna jakość i bardzo ciekawie się to zapowiada :) Oglądałem jeden odcinek bez napisów i muszę powiedzieć, że full wypas. Doskonały, czyściutki dźwięk i piękny dvd rip. Od strony klimatu jest bardzo obiecująco, zaś ending theme wpada w ucho :)

P.S

Dałem się zrobić w bambuko, bo w jednej z pierwszch scen jest pokazane, jak KTOŚ pali w samochodzie papierosa i się zaciąga. Nie pokazują twarzy. Byłem na 100% pewien, że to Takuya, ale pudło :)
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 21 cze 2006

ok, wreszcie stworzylam jakis opis do tej dramy hehe nie bardzo wiedzialam jak to napisac, zeby was nie naprowadzac na rozwiazanie zagadki dlatego opis taki marny XD no ale i tak lepszy niz nic :P

DVDrip o wiele ladniejszy niz ta marna kopia co byla na d-as wczesniej >_< i dzwiek super hehe wreszcie moge sobie posluchac slicznego kansaibena lol no i teraz to nawet rozumiem co on mowli lol

napisy do ep 1 juz wyszly i sa dostepne na d-as

PS zapomnialam uprzedzic, ze ta drama ma srednia ok 1 trup na odcinek (czasem chyba bylo wiecej :P)...uprzedzam na wszelki wypadek hehe
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 21 cze 2006

Kolejny kryminalik? Ostanio duzo tego naprodukowali, ne. Ale kto wie, jak tylko skończy mi się zapas tego, co mam nagrane na DVDkach, to może będę to sciągać...
Na ile to oceniasz?
Awatar użytkownika
yamatsumi
Doramowy maniak

Postautor: yamatsumi » 21 cze 2006

juz pisalam wyzej, ze moja ocena to 9.7/10 te -0.3pt to chyba za ta beznadziejna kopie i straszny timing, ktory sie czasem zupelnie rozjezdzal hehe a Kanzo gadal w kansaibenie i nie moglam zalapac o co chodzi >_< super, ze teraz jest dostepny DVDrip

no i drama wcale nowa nie jest bo z 2002 ale swietna...i ma bardzo dobre zakonczenie imo!

ogladalam dzis ep 1, bo nie wiedzialam jak opisac ta drame i stwierdzilam, ze odswieze pamiec hehe i juz widze po tym ep 1, ze mimo, ze znam zakonczenie to bedzie sie ta drame znowu interesujaco ogladac :D Fukatsu Eri mnie strasznie denerwowala jak to ogladalam za 1st razem a teraz mysle, ze jest nawet troche slodka :P
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 07 kwie 2007

do tej dramy mam mieszane uczucia, z jednej strony fajna, ale z drugiej za bardzo na koncu juz to zakrecili, choc fajnie sie oglada i koniec tez ciekawy, ten aktor mial przechlapane w tej dramie tyle razy sie.... (kto obejzal wie o co chodzi) z roznymi aktorkami, moim zdaniem troche przesadzili z ta umieralnoscia, choc w sumie to kryminal i musza byc takie rzeczy no ale...
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you

Wróć do „J-drama”