[2014] Nobunaga Concerto

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

[2014] Nobunaga Concerto

Postautor: Mina » 22 paź 2014

OGLĄDAM COŚ JAPOŃSKIEGO BEZ MOCO WOW

Nobunaga Concerto

Obrazek

Tytuł oryginalny: 信長協奏曲
Tytuł (rōmaji): Nobunaga Kontseruto
Tytuł alternatywny: Nobunaga Concerto
Gatunek: historyczna, fantasy, romans
Liczba odcinków: ??
Nadawca: Fuji TV
Emisja: 13.10.2014 - ?
Czas emisji: poniedziałek, 21:00
Piosenka przewodnia: Mr.Children - Ashioto ~Be Strong

Fabuła

Saburo jest uczniem liceum. Chociaż w sportach nie ma sobie równych, to w nauce nie idzie mu najlepiej. Pewnego dnia przenosi się w czasie do roku 1549 ery Sengoku. Główny bohater spotyka tam Odę Nobunagę, który wygląda i brzi tak samo jak Saburo. Oda Nobunaga jest władcą prowincji Owari znajdującej się na zachód od równiny Kanto. Z czasem Nobunaga staje się coraz słabszy fizycznie, dlatego prosi Saburo by ten go zastąpił i pomógł mu w zjednoczeniu Japonii.
Obsada

Oguri Shun jako Saburo / Oda Nobunaga
Shibasaki Kou jako Kicho, żona Ody Nobunagi
Takayuki Yamada jako Denjiro
Osamu Mukai jako Tsuneoki Ikeda
Twórcy

Oryginalna historia: manga Nobunaga Concerto. Ayumi Ishii
Scenariusz: Masafumi Nishida
Produkcja: Murase Ken, Masumoto Jun
Reżyseria: Hiroaki Matsuyama, Hayashi Toru, Kanai Ko

Po pierwszym epizodzie jestem bardzo zadowolona, że w końcu nowego japońskiego mi się podoba XD
Fanką Ogórka nie jestem ale podoba mi się Jego gra na tyle , żeby może w końcu zacząć nią być.
Drama w moim stylu , bardzo interesujący wątek życia w innym świecie no i zabawne sytuacje wynikające z tego tytułu połączone z oczywistą szkołą życia .
Obrazek
Idę po 2 ep :fav:

Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: Nobunaga Concerto [2014]

Postautor: Mizuki » 23 paź 2014

Stary ogur w mundurku :| było to dość dziwne...
Chociaż to komedia to drama ciężka w odbiorze. Mi tam akurat się podobała, ale z zasady łapie sie za wszystko co dotyczy przenoszenia w czasie. Epki dużo bardziej rozbudowane od tych z anime, ale to chyba oczywiste bo w wersji tv trwają 1 godzinę. No i tutaj musze stwierdzić, że stanowczo za długo. Nie wiem czy to tylko taki pilotażowy odcinek, ale żeby utrzymać tempo akcji w miarę na dobrym poziomie powinnow wszystko trwać maksymalnie 40 minut.

Mamy w tej dramie małe bonusy, bo ja w majtochach ogurka jeszcze nie widzialam :rolly:
Obrazek

A tutaj taki mały giftpack :mrgreen: hmmm całkiem zgrabnie Spoiler! Obrazek
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

Re: Nobunaga Concerto [2014]

Postautor: kitsune » 02 lis 2014

Udaję, że nie widzę gołych pośladków i piszę posta.

Mnie się nawet podoba. Pomimo Ogurka, który chyba próbuje cofnąć się do lat chłopięcych wybierając takie role... Komediowa odsłona Nobunagi wypada o wiele lepiej niż w podobnym gniocie Nobunaga no Chef. Tam droga do przeżycia prowadziła przez żołądek, tutaj można zerknąć do podręcznika od historii. :rolly: :rolly: :rolly: Taki must have podróżników w czasie. Od dziś nigdzie nie ruszam się bez plecaka. :victory:

Piękne są te teksty i reakcje o seppuku i generalnie odbieraniu życia. Co by Ogurek nie zrobił to i tak obetną mu głowę. :rolly: Warto przygotować więc wierszyk na wypadek śmierci (np. o kapuście).
[center]Obrazek[/center]

Wróć do „J-drama”