[2003] Kimi wa petto

seriale z Japonii
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 14 lut 2008

Eliza, ale mi nie chodzi o to że ten pomysł jest straszny...tylko noooo tak na maxa zakręcony, że już go chyba nie da się odkręcić...swoją drogą co za fantazja ^_~! ciekawe na co jeszcze trafię zagłębiając doramowe zakamarki ;>

Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 18 sie 2008

Nie mogę się powstrzymać, żeby się nie wypowiedzieć na temat mojej ulubionej dramy :D
"Kimi wa petto" jest tak słodką i cudowną historią, że w ogóle nie mogę pojąć, jak się może nie podobać, chociaż się staram (jak mogę :) ). Moim zdaniem wszystko było po prostu idealne: aktorzy pierwszoplanowi, drugoplanowi, fabuła, sposób kręcenia, muzyka, wszystko. Tak naprawdę przy pierwszym oglądaniu nie zastanawiałam się tak detalicznie nad każdym z tych szczegółów, tylko wprost pochłaniałam dramę jako całość, straszliwie mnie wciągnęła, oglądałam chyba tylko niecały jeden dzień (zdaje się, że coś ok.9 godzin :D ). Może i jest coś ze mną nie tak, ale w ogóle nie przyszło mi do głowy, że główny wątek może być taki "dziwny" dla kogoś i że to coś nienormalnego i w ogóle.
Wcześniej oglądałam "Hana Yori Dango" i prawdę mówiąc przez całą tamtą dramę miałam nadzieję, że główna bohaterka będzie z Hanazawą Ruim, chociaż zdawałam sobie sprawę, że nic na to nie wskazuje. Jun mi się tam wybitnie nie podobał, szczególnie jego fryzura. Pod koniec zaczęłam darzyć go powiedzmy że sympatią, ale do końca wolałam Oguri Shuna z wyglądu i umiejętności aktorskich. Natomiast "KwP" sprawiło, że pokochałam Junka :D Kocham go nadal, chociaż po jakimś czasie zaczęłam zdradzać go z innymi :roll: W tej dramie był po prostu tak przecudowny i adorable jak tylko mógł być. A Koyuki też mi się podobała w tej roli i żałuję, że nie widziałam jej w żadnej innej. Ale oczywiście planuję nadrobić :)
[color=indigo]Currently watching:[/color]
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
You're Beautiful (ep10)[/size]
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 18 sie 2008

no proszę, jak się co do wszystkiego zgadzamy ^_______^ róznie dobrze to mógłby być mój post :D
Też mi sie Jun w HYD niezbyt podobał, a KwP jest moim ulubioną jego rolą. Jeśli chcesz go zobaczyc jeszcze gdzieś takiego kjutnego, to polecam Gokusen (pierwszą serię), to tam go wypatrzyłam, a potem już poszło z górki.

P.S. Może sie przenieśmy z ta dyskusją to topiku MatsuJuna i tam sobie pofangirlujemy? :D
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 18 sie 2008

mam pytanie: o co chodzi z tym specialem Kimi wa petto? Wróciłam sobie właśnie parę stron do tyłu i przeczytałam o tym, ale w internecie to ja na oczy żadnego sp nie widziałam.

Właśnie Eliza, też zauważyłam, że jesteś jak moje drugie ja jeśli chodzi o dramy :D Niesamowite że wszystko to samo nam się podoba ^^ I jeszcze przed chwilą przeczytałam sobie w topiku SOS co o nim napisałaś, to normalnie jak to co ja na temat tej dramy myślę :o Może w takim razie polecisz mi jakieś dramy skoro nasze ulubione są takie same. Byłaby większa szansa, że mi się spodoba, niż tak jak zwykle wybieram w ciemno to co podoba się "większości" :)
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 23 sty 2009

Praktycznie po roku obejrzałam sobie "Kimi wa petto" znowu i po raz kolejny stwierdziłam, że bardziej słodziakowej dramy nie widziałam. Może jeszcze mało widziałam. To jedyna drama, którą mogę oglądać więcej niż jeden raz (teraz to był już trzeci raz). Nawet "Goonga" nie potrafiłam oglądać w całości od początku do końca drugi raz (przewijałam sceny, o których wiedziałam już że będą nudne :D )

Już nie kocham Junka miłością niezgasłą jak dawniej, ale "KwP" przypomniało mi mój szał sprzed kilku miesięcy. Szkoda, że widziałam z nim już wszystko w czym zagrał, bo bym sobie chętnie coś teraz obejrzała.

W szale studniówkowym (studniówka jutro :) ) miałam nawet takie dziwne przemyślenia, że byłoby nieziemsko, gdyby mój partner miał taką fryzurę jak Jun w tej dramie. Rozkoszna była po prostu, szkoda, że nie zostawił sobie takiej na zawsze :no:

I pomyślałam sobie, że Koyuki jest naprawdę przyjemną aktorką. Taką... przyjemną no - chciałoby się ją oglądać i oglądać, przynajmniej ja tak mam.
W ogóle inaczej zaczęłam patrzeć tym razem na aktorów, właściwie prawie wszystkich, bo teraz kojarzę ich już z innych dram, np Eitę, czy Sato Ryutę czy Satomi.
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 23 sty 2009

No i po hałasie. Właśnie skończyłam mój dwudniowy 'one shot' i zachodzę w głowę dlaczego tak długo zwlekałam. Tzn wiem dlaczego:
*po usłyszeniu tytułu jakieś dwa lata temu myślałam, że Jun faktycznie posiądzie w jakiś magiczny sposób umysł psa -,- (głupie, wiem)
*moją pierwszą japońską dramą był Gokusen z Jun'em i tam mi się totalnie nie podobał . Jakoś tam mnie do siebie za bardzo nie przekonywał.

No i pewnego deszczowego dnia, a dokładnie przedwczoraj (xP) zobaczyłam mv do tej serii i położyłam się spać z postanowieniem, że biorę się za nią od jutra. No i proszę, szczęście i uśmiech jakby rzucili cukierki. Omg, już daaaawno nie oglądałam takiej przesłodkiej dramy. Momentami zastanawiałam się czy nie za dużo tych przytulanek i buziaków, a Koyuki jakby maskotkę przytulała <3 No i wszystko pięknie się skończyło.
Nawet Matsumoto urósł w moich oczach i chyba jeszcze obejrzę się za jakąś jego serią. ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Margotka
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Margotka » 24 sty 2009

Tyle że właśnie nie ma serii z Junem, która byłaby lepsza lub chociażby dorównywała "Kimi wa petto". I w żadnej nie wyglądał równie dobrze.
Co prawda zorientowałam się wczoraj, że jeszcze nie widziałam jego filmu z 2008 roku, który ma być remakiem "Hidden Fortress" zdaje się. Więc jednak czeka mnie jeszcze przyjemność pooglądania zmierzwionych włosków MatsuJuna :)
[size=75]Chuno (ep21)
God of study (ep12)
IRIS (ep14)
Smile, you (ep28)
ToGetHer (ep4)
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

dla mnie jun wKimi wa pet wyglądał najgorzej, miał brzydka fryzurę, rozczochrańczą i byl niezadbany,pozatym czego najbardziej nienawidze to takich słodko-slodkich facetow, dla mnie Domyoji był juz lepszy, bo może był gupkowaty, ale potrafił pokazać charakterek. Iogonie dla mnie ta drama była mocno średnia, manga była dużolepsza, to ją ppaprali zamiast lepiej rozwinąć bohaterow dodaali jakiegoś glupiego psychologa, ktory niewiadomo po co wszystko jak matołkom tlumaczył. Ludzie zachwalają tę dramę pod niebiosa, dla mnie to była trzecia drama w ogole i strasznei stasznie się zawiodłam ;/ Jednynie motywm Matsujuna w pudełku spoko xD I Eita przemykajacy w tle >3
A Koyuki- też mi się nie podobała, zepsuła mi serię, nie mogłam na nią patrzyć zwłazcza,że w mandze ta postac była bardziej rozgarnięta, a w dramie zrobili z niej takie ciepłe kluski, a miała być z zalożenia niec bardziej niezależna.

Widzę, że ejstem tutaj jedyną, ktora tak uważa, ale szczerze powiedziawszy, nie tylko ja, ale welu moich znajomyc po Kimi a pet dozalo wstrętu do dram i przez długi czas nie mogliśmy się zabrać za nic nowego.
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Postautor: Eliza » 31 mar 2009

Ja na jesieni miałam okazje obejrzeć KwP poraz drugi, kiedy to postanowiłam zarazić dramami współlokatorkę. Za drugim razem drama podobała mi się tak samo bardzo jak za pierwszym i przypomniałam tez sobie, za co kocham MatsuJuna! Koyuki też luv! Szkda, ze ona tak mało dram robi.
Współlokatorce zaś drama się bardzo spodobała i od tego czasu miała okazje widzieć kilka innych^^ Z HyD na czelem, wiadomo, urok Juna^^
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 21 kwie 2009

No więc obejrzałam kolejną dramę. Spodziewałam się że obejrzę jeden, dwa odcinki, potem zrobię sobie przerwę i za jakiś tydzień znowu...Ale nie dałam rady. W ciągu 1,5 dnia (bardziej w nocy) obejrzałam wszystko :) I powiem Wam...że mi się ta drama strasznie podobała!

Ilość cukru, przytulanek, buziaków etc. była powalająca :D Nie wiedziałam że będę w stanie oglądać coś takiego. Jun wypadł tu naprawdę fajnie, jeśli chodzi o fabułę to wątki płynnie przechodziły (jeżeli ktoś rozumie co mam na myśli).
Jak to się mówi : "Cud Miód i Orzeszki" :)
Niewiele dram obejrzałam (kilka zaledwie) więc ocena wysoka : 9/10 :D (Hana Kimi nic nie dorówna IMO of kors)
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 06 cze 2009

Szczerze powiedziawszy Kimi wa Petto było.... dziwne? XDD
Bez wątpienia to jest mega słodka drama, z Junem mega słodkim na czele. Takiego psa to ja również mogę mieć XD
Niestety nie rozumiałam całkowicie Sumire ;/ Prawie do końca traktowała Takeshiego jak zwierzaka, nie licząc się z tym że on jednak jest człowiek z emocjami ;/. Przynajmniej w moim odczuciu to tak wyglądało. Nie mniej jednak dramę całkiem sympatycznie się oglądało.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
KiAnka
Oglądam regularnie xD

Postautor: KiAnka » 12 lip 2009

Dziabnęłam dramę dziś i ... ohh i ahh.
Mniam mniam.
Właściwie to zaczęłam oglądać ją wczoraj, co spowodowało (nie?)uzasadnione sny o Momo. Właściwie to tylko śniło mi się że miałam takiego goldena o tym imieniu, ale jakoś czuję że to i tak ma jakiś związek z tą dramą :hurra:
Ale wracając.
Mraaaauuu! To było takie słodkie że aż nie mogłam :mrgreen: jejejeee ja też chcę takiego zwierzaczkaaa *buja w obłokach* :love:
No i w ogóle jak ten doktor na lotnisku krzyknął (wydarł się właściwie) "MOMO! ..... Momo-chan?" i wszyscy się patrzyli i w ogóle fajne to było. I potem jak mu powiedział o tym jedynym miejscu. I jak się Takeshi uśmiechł i wybiegł to już byłam cała uhahana, gdyby nie ten motor... Na chwilę zamarłam, i tylko głupio patrzyłam w bezruchu co będzie dalej, no ale jak by to było jakby się źle skończyło :D
ogólnie kolejna baaardzo faaajna drama.
Miau^^
Aaa, kotki dwa, szarobure obydwa...

World is beautiful so everyone shut up and be happy!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Pinikio
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Pinikio » 14 lip 2009

Kolejne cudeńko z moim Matsujunem (fanka) *.* Też chcę znaleźć karton z TAKĄ zawartością pod swoim blokiem XD I jak Matsumoto pięknie w niej tańczył ;) Denerwuje mnie jedynie fakt, że japonki tak rozpaczają, że są wysokie, bo co ja mam powiedzieć jak mam 176 cm?! Co mi zapadło najbardziej w pamięci? Matsumoto witający swoją "panią" i podający jej łapkę *.* "Goshoujin-sama" XD Czy jakoś tak XP
"Uwierz w anioły nawet jeśli ich skrzydła są czarne. Uwierz w diabła nawet jeżeli na jego rogach spoczywa płonąca aureola."
Awatar użytkownika
Muffinek007
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Muffinek007 » 25 lip 2009

MatsuJun! MatsuJun! <pomponiki by się przydały :P> Uwielbiam tą dramę pod każdym względęm. Jun jest prze-u-ro-czy!!! <3 <choć jeśli chodzi o wygląd wolę go w HYD2 i Smile <-- zawał na miejscu!>
Awatar użytkownika
anyanka
Co to jest dorama? o_O

Postautor: anyanka » 07 sie 2009

Ja tej dramie daję 10/10 - najlepsza jaką oglądałam, nie mogę się uczepić niczego, wszystko było wyśmienite;) Była to moja druga drama jaką widziałam (po HYD i oczywiście sięgnęłam po nią wyłącznie z uwagi na MatsuJuna;)) i do tej pory nie widzialam lepszej;) Gra aktorska na najwyższym poziomie. Spotkałam się kiedys z opinią, że Jun ciągle kilka min na przemian robi ale niewiele mnie to obchodzi, dla mnie gdy trzeba było był słodki, kiedy indziej taki mrrrr seksowny - która nie miala ochoty znaleźć się na miejscu Kouyuki gdy Momo pocałował poniekąd na siłe Sumire przy automacie z napojami?:D ja wiem, ze aż mi się gorąco zrobilo przy tej scenie:P Kolejna rzecz, pocałunki! Nie jakieś tam dotyku dotyku tylko prawdziwe pocałunki! To też nie było bez znaczenia;) Oczywiście główna bohaterka też idealna - nie jakieś tam glupiutkie, kawaii dziewczątko ale kobieta (i do tego paląca:P) No i ogólnie sam pomysł był strzałem w 10:D Myślę, że niektórym facetom się nie podoba ta drama bo ich męski honor czy ego czy jak to nazwać:P nie pozwala im zaakceptować takiej sytuacji, że mężczyzna miałby być takim pieskiem pokojowym ;)
Oglądane: Secret Garden

Ulubione: Kimi wa Petto || Forbidden Love || Last Friends || Mei-chan no Shitsuji || HYD 1 || Why Why Love || Anego

Wróć do „J-drama”